Vyberte stranu

Plánujete stanovačku v prírode? Chystáte sa na turistiku do hôr alebo budete táboriť? Ak ste už splašili dobrý stan a spacák, nesmie vám chýbať ani kvalitná a pohodlná karimatka. Veď dobrý spánok je základným faktorom, ktorý vplýva na vašu psychiku a rovnako tak funguje ako nabíjačka energie. Rovnako ako pri výbere stanu či spacáku, treba myslieť na dôležité atribúty, ktoré vytvárajú rozdiely medzi kvalitnými a menej kvalitnými karimatkami. Test karimatiek vám teda ukáže, čo je najdôležitejšie a čo nesmiete zanedbať pri výbere najlepšej karimatky.

 

Ako vybrať karimatku?

 

Penové karimatky

Ľahké, cenovo dostupné a zároveň máte na výber širokú škálu farieb, rozmerov a hrúbky karimatiek. Ide o zaručenú klasiku, ktorá nikdy nesklame. Penové karimatky sú odolné a aj pri poškodení to nijak neovplyvní ich funkčnosť. Test karimatiek ukázal, že ide o najpoužívanejšie a zároveň aj kvalitou veľmi vďačné karimatky. Výhodou je takisto, že sú ľahké, skladné a majú aj dobré izolačné vlastnosti. Vyrábané sú z rôznych syntetických materiálov, ktoré majú vysokú odolnosť a dokonca sú nepremokavé. A určite vás poteší aj skutočne dostupná cena. Nie nadarmo sú označované ako najlepšie karimatky.

Náš tip: Nakupujte v overených eshopoch! Eshop hej.skAndreashop.sk insportline.sk ponúkajú domáce spotrebiče a elektroniku za najvýhodnejšiu cenu.

Viac Informácii

Najlepšie karimatky – Test karimatiek

Samonafukovacie karimatky

Keď sa niečo spraví samo, znie to naozaj lákavo. Všeobecne to môže platiť práve o samonafukovacích karimatkách. Vyrobené sú z penového materiálu, nepriepustnej tkaniny a vďaka pórom do seba po uvoľnení ventilu, karimatka nasáva vzduch. Na záver môžete karimatku ešte dofúknuť a ventil uzavrieť, tým tak zabránite samovypusteniu. Test karimatiek ukázal, že tieto karimatky majú najlepšie izolačné vlastnosti. Pri skladaní nezabudnite z karimatky všetok vzduch vytlačiť a následne môžete karimatku zložiť alebo zrolovať. Ich ceny sú o niečo vyššie, no potešia ponúkaným komfortom. Líšiť sa môžu iba materiálmi prípadne zabudovaným mechanizmom ventilu.

Test karimatiek – Ako správne vybrať karimatku

Nafukovacie karimatky

V tomto prípade sa dočkáte želaného pohodlia, no nafúknuť si karimatku musíte sami. Nafukovacie karimatky totiž neobsahujú žiadny pórovitý materiál, ktorý by vypĺňal vnútro karimatky. Najlepšie karimatky z tejto kategórie sú však jednoduchšie zložiteľné a teda menej náročné na prenášanie. Naproti tomu sú však náchylnejšie na mechanické poškodenie.

 

Nafukovacie matrace

Nie sú výnimkou ani v domácnostiach a komfort v stane vďaka nafukovaciemu matracu rozhodne mať budete. Akýkoľvek druh relaxu od čítania, leňošenia až po tuhý spánok, nafukovací matrac je tou najlepšou voľbou. Avšak, treba upozorniť, že na kempovanie či presun na túru sú úplne nepraktické a nevhodné. Pokiaľ máte karavan alebo sa rozkladáte v autokempe všetko je v poriadku, no na túre si zrejme nafukovať matrac kompresorom nebudete. Test karimatiek teda ukázal, že z hľadiska pohodlia ide o skutočný luxus, no z hľadiska praktického vám skôr matrac narobí vrásky, ako dopraje pohodlný spánok.

Tip na produkty:

Podložka na cvičenie inSPORTline Profi 180 cm

  • Konfortná karimatka na široku škálu možností
  • Overená značka, ktorá je jednotkou na Slovensku čo sa týka fitness vybavenia
  • Bohatá programová výbava s prehľadným displejom

Prečo práve tento produkt?

button_zobrazit-najlepsiu-ponuku-1

Alumatky

Tak túto klasiku pozná asi každý, kto si prežil stanovačky 90-tych rokov. Test karimatiek však nezabudol ani na túto kategóriu. Aluamtky sú tvorené vrstvou peny a sú pokryté hliníkovou fóliou ako izolačnou vrstvou. Nevýhodou je však slabá hrúbka, ktorá je pre komfort najdôležitejšia. Je však skvelým doplnkom v prípade, že sa ochladilo a potrebujete dostatočnú izoláciu. Správne by sa však mala alumatka ukladať lesklou stranou na vrch a penou dole. Ide totiž o udržanie vašej telesnej teploty.

Vyberáte karimatku? – Pozrite si náš katalóg

fitness.nakupnyporadca.eu

Čo v katalógu nájdete: 

  • kvalitné karimatky pokope na jednom mieste
  • prehľad športového náradia z kvalitných eshopov
  • prehľad športového náradia podľa ceny

tlačidlo

Hrúbka karimatky

Hrúbka karimatiek zväčša odzrkadľuje aj komfort, ktorý vám karimatka dopraje. V priemere sa hrúbka karimatky pohybuje od jedného až po päť centimetrov. V prípade matracov či nafukovacích karimatiek môže ísť samozrejme aj o hrubšiu formu. Test karimatiek zhodnotil, že klasické penové karimatky s hrúbkou okolo 1 cm postačujú na to, aby izolovali vlhko a chlad, no pri tvrdom podklade vám poskytnú len malé pohodlie. Pri samonafukovacích či nafukovacích karimatkách tento problém odpadá, keďže ich hrúbka je väčšia vďaka vzduchu alebo výplni (pena). Ideálne je teda vedieť, na akom podklade bude karimatka vlastne ležať.

Tip na kvalitný e-shop: Kde nakupovať kvalitné športové produkty

Internetový obchod insportline je jednotkou vo svete športu a fitness, vsaďte na overenú kvalitu, vsaďte na insportline.sk

chcem nakupovať kvalitnú kozmetiku

Teplotné určenie

Tento parameter je spojený práve s hrúbkou karimatky. Práve od hrúbky sa odvíja aj teplotná izolácia a teda teplotné určenie je kombináciou hrúbky a použitého materiálu. Je potrebné si uvedomiť, že karimatka odoláva rôznym povrchom. Práve test karimatiek potvrdil, že napríklad samonafukovacie karimatky sú oproti penovým karimatkám nielen pohodlnejšie, ale rovnako tak dokážu lepšie izolovať teplo a odizolovať chlad, vytvárajú tak komplexne lepšiu klímu.

 

Veľkosť karimatky

Pre najlepšiu manipuláciu a hmotnosť, test karimatiek ovládli rozhodne penové karimatky. Ich hmotnosť začína na hranici 100g až do 300g. Pri samonafukovacích karimatkách je hmotnosť na úrovni 400 až 1200g. Samozrejme, podstatná je samotná hrúbka karimatky. Preto sa oplatí zvážiť, či chcete ušetriť na hmotnosti alebo na kvalite. Platí totiž, že väčšia hmotnosť značí aj väčšiu kvalitu.

Veľkosť karimatky je dôležitá hlavne z hľadiska prenosu. Pri túre rozhodne oceníte, že penové karimatky zrolujete alebo zložíte a nebudete sa musieť zamýšľať nad tým, ako karimatku zložiť do batohu. Väčšinou teda ľudia vyhľadávajú karimatky, ktoré postačia ich postave a zároveň nezaťažia ich batožinu.

 

Životnosť karimatky

Životnosť alebo odolnosť karimatky je určovaná jednak samotným výrobcom a kvalitou materiálov. Test karimatiek ukázal, že životnosť každého druhu je v skutku individuálna. Rozhodne však platí, že pre lepšiu výdrž sa oplatí investovať do drahšej, povedzme samonafukovacej kariamtky, ktorá dopraje komfort a zároveň sa dokonale prispôsobí aj povrchu. V prípade niektorých karimatiek rozhodne poteší aj záruka. Väčšinou však ide o karimatky, ktoré sú odporúčané pre „zálesákov“, ktorí stanujú denne. Takisto na životnosť karimatky pôsobí aj jej skladovanie.

 

Najlepšie karimatky – Test karimatiek

Ceny uvedené v článku sa vzťahujú k dátumu 6. 8. 2018.

Náš tip: Nakupujte v overených eshopoch! Eshop hej.skAndreashop.sk insportline.sk ponúkajú domáce spotrebiče a elektroniku za najvýhodnejšiu cenu.

Viac Informácii

 

Vyberáte karimatku? – Pozrite si náš katalóg

fitness.nakupnyporadca.eu

Čo v katalógu nájdete: 

  • kvalitné karimatky pokope na jednom mieste
  • prehľad športového náradia z kvalitných eshopov
  • prehľad športového náradia podľa ceny

tlačidlo

Test karimatiek – Ako správne vybrať karimatku
4.8 (95.56%) 9 hlasov
Získajte zľavu 40€ na ubytovanie a užite si letnú dovolenku za výhodné ceny!Získať zľavu
+