Vyberte stranu

Tento raz sa zameriame konkrétne na rybársky sektor čitateľov. Rybárske stoličky sú náčinie, ktoré vo výbave každého rybára nesmie chýbať. Veď rybárstvo je výsledkom poctivej práce a hlavne často si na výsledok – úlovok musíte počkať. No a rybárske stoličky sú ideálnym prostriedkom, ktorý dokáže prispieť k tomu, aby ste sa pri čakaní na úlovok cítili pohodlne.

Náš tip: Nakupujte v overených eshopoch! Eshop hej.skAndreashop.sk insportline.sk ponúkajú domáce spotrebiče a elektroniku za najvýhodnejšiu cenu.

Viac Informácii

Ako si vybrať rybársku stoličku?

Veru, mohlo by sa zdať, že vo výbere stoličky netreba hľadať žiadnu vedu. A naozaj netreba, ak viete, čo je pri výbere dobrej rybárskej stoličky dôležité. Pred nákupom teda dobre zvážte podstatné parametre a určite si aj vlastnosti, ktoré by mali dobré rybárske stoličky spĺňať. Vyberajte s rozvahou, pretože rybárske stoličky sa môžu zísť aj pri kempovaní alebo táborení. Ovplyvniť váš výber by mali aj tieto atribúty.

Najlepšie rybárske stoličky - Vyberte sa na ryby

Najlepšie rybárske stoličky

Rybárske stoličky a preprava

Aký typ rybára ste? Otázkou totiž je či patríte medzi rybárov, ktorí sa vyberú na rybačku s batohom a udicou v ruke, alebo nasadnete do auta a vydáte sa dobrodružstvu naproti. Ak ste sa našli v prvom prípade, rozhodne vsaďte na rybárske stoličky. Ušetríte nimi veľa miesta vďaka ich jednoduchej skladnosti a ľahkej manipulácii.

Druhou kategóriu sú rybárske kreslá, ktoré sú rozmerovo väčšie a teda dopravný prostriedok, ako auto je určite vítaným uľahčením pri preprave. Sú však pohodlnejšie a aj o niečo trvácnejšie. Poslednou možnosťou sú rybárske lehátka, ktoré slúžia pre maximálny komfort a zároveň vám doprajú želaný relax. Rovnako však platí, že ich skladnosť je predsa len priestorovo náročnejšia.

 

Použitý materiál

Stolička, kreslo alebo lhátko, platí že kvalitnejšie materiály značia aj vyššiu odolnosť a samozrejme aj vyššiu kvalitu. Oplatí sa teda investovať, pretože ide o vaše potreby a verte, že skúsení rybári vedia o čom je reč. Sedieť totiž štyri, päť alebo deväť hodín v nepohodlí vám rozhodne rozhodí tlak. Zároveň kvalitný materiál zabezpečí aj odolnosť a výdrž samotnej stoličky.

Najčastejšie sa používajú materiály ako oceľ (rám), polyester, pena, gumové poťahy, niťové prešívanie prípadne textilné vypchávky. Ideálne je teda najskôr si posed v kresle, stoličke alebo v ležadle vyskúšať a následne zistiť, ktorá kategória a aj materiál vám výsostne vyhovuje.

 

Nosnosť rybárskej stoličky

Nosnosť je dôležitý parameter nielen pre rybárske stoličky. Rovnako tak kreslá a ležadlá majú určitú nosnosť. Tento parameter nikdy nepodceňujte a vsaďte radšej na rezervu. Ak má daná stolička udávanú nosnosť povedzme 90 alebo 110 kg, hovoríme o maximálnom zaťažení, čo znamená, že ak vážite 109 kg, stoličku zaťažujete maximálne, ako je to možné. Znižujete tak jej životnosť kvôli maximálnej záťaži. Oproti tomu, ak si vyberiete stoličku či kreslo, ktoré udáva nosnosť 150 kg, ani takáto váhová kategória kreslu neuberá na kvalite.

Náš tip: Nakupujte v overených eshopoch! Eshop hej.skAndreashop.sk insportline.sk ponúkajú domáce spotrebiče a elektroniku za najvýhodnejšiu cenu.

Viac Informácii

Frekvencia a doba používania

Práve tu sa odráža životnosť rybárskej stoličky. Ak chodíte na ryby raz za pol roka, zrejme sa nemusíte báť, že vaša rybárska stolička by trpela, no ak ste rybár telom i dušou, vedzte, že investovať do kvalitnej stoličky sa oplatí. A v zásade, investujete do samého seba a do svojho pohodlia.

Najlepšie rybárske stoličky - Vyberte sa na ryby

Zdravotný stav

Ide o naozaj individuálny parameter, no nespomenúť ho by asi bolo nesprávne. Ak ste mladý rybár (vek 20-30 r.) zrejme zvládnete posed na stoličke bez opierky či bez špeciálnej výstelky. Vekom však naše zdravie dostáva zabrať a objavujú sa nejaké tie trhliny, ktoré ovplyvňujú naše pohodlie. Netreba si teda klamať, že váš chrbát sa nepotrebuje o niečo oprieť alebo si trocha nepotrebujete natiahnuť nohy. Je to úplne prirodzené a zároveň vám to poskytne adekvátne pohodlie pri vyčkávaní na životný úlovok.

 

Najlepšie rybárske stoličky

Ceny uvedené v článku sa vzťahujú k dátumu 4. 8. 2018.

 

Náš tip: Nakupujte v overených eshopoch! Eshop hej.skAndreashop.sk insportline.sk ponúkajú domáce spotrebiče a elektroniku za najvýhodnejšiu cenu.

Viac Informácii

Najlepšie rybárske stoličky – Vyberte sa na ryby
5 (100%) 1 hlasov
Získajte zľavu 40€ na ubytovanie a užite si letnú dovolenku za výhodné ceny!Získať zľavu
+