Vyberte stranu

Ak ste aj vy vodičom a za volantom deň, čo deň strávite nejakú tú hodinu, nikdy neviete, kedy sa takáto „vecička“ môže hodiť. DVR – Digital Video Redorder alebo aj zľudovené pomenovanie Drive Recorder sa pomaly stáva samozrejmosťou vo výbave každého moderného automobilu. Najlepšia kamera do auta samozrejme musí spĺňať určité parametre, ktorými si zabezpečíte svoju „bezpečnosť“ a takisto kvalitný a hodnotný záznam. Najlepšia kamera do auta disponuje množstvami funkcií, ktoré sú prepojené od dizajnu až po rôzne lákavé vycyhtávky. Ktorá je najlepšie kamera do auta? Čo je pri výbere dôležité? Prečo potrebujem kameru do auta? Na všetky tieto otázky zodpovedáme v nasledujúcom článku.

 

Prečo potrebujem kameru do auta?

Ak sa pozrieme na štatistiky a všeobecne na dnešných vodičov, zistíme, že platí priama úmera. Čím viac vodičov na cestách, tým väčšie nebezpečenstvo a vyšší tlak za volantom. Práve kamera do auta môže zabezpečiť, že v kritickej situácii, kamera vyrieši problém z vás. Nejde síce o vašu bezpečnosť v pravom slova-zmysle, no pravda je taká, že v určitej situácii toho kamera do auta, môže zachrániť naozaj mnoho.

 

Tip na produkt:  DOC RC500s

DOD RC500S

 • Špičková duálna kamera do auta – Ergonomický tvar
 • Sada trvalej kabeláže pre priame napojenie na poistkovú skrinu
 • Unikátny parkovací mód 3. Generácie
 • 6G sklenená šošovka – SONY STARVIS senzor
 • Možnosť vložiť micro sd až do 128GB
 • Wifi podpora

button_zobrazit-najlepsiu-ponuku-1

 

Predovšetkým kamera do auta slúži ako ochrana vášho osobného majetku, konkrétne vášho auta. V prípade nehodovej udalosti totiž môže záznam slúžiť, ako právny dôkaz o skutočnostiach, ktoré prebiehali v daný moment incidentu (zrážka cyklistu, nehoda, opitý chodec, neexistujúci svedkovia…). Záber z DVR teda môže poslúžiť, ako dôkazový materiál. V zásade ide o akúsi čiernu skrinku vášho auta.

Vyberáte kameru do auta? – Pozrite si náš katalóg

elektro katalog

Čo v katalógu nájdete: 

 • všetky kamery do auta pokope na jednom mieste
 • prehľad spotrebičov z kvalitných eshopov
 • prehľad spotrebičov podľa ceny

tlačidlo

V druhom prípade môže slúžiť, aj ako akási kontrola v prípade zastavenia policajnou hliadkou. V prípade totiž, že vás policajti zastavia a povedia vám o priestupku, ktorého ste sa dopustili, no vy si svojho pochybenia vedomí nie ste. Najlepšia kamera do auta dokáže zaznamenať vašu polohu, rýchlosť prípadne video záznamom dokázať, že daného priestupku ste sa nedopustili.

Najlepšia kamera do auta – Vyberajte to najlepšie

Ako vybrať najlepšiu kameru do auta

Najlepšia kamera do auta je tá, ktorá vyhovuje vám ako vodičovi, no zároveň má svoje kvality pre vyhotovenie plnohodnotného záznamu. Všetky podstatné parametre od videozáznamu cez nahrávanie až po GPS, WIFI či G-Senzor si zmapujeme a povieme si, čo je pri výbere kamery do auta najdôležitejšie.

 

Najlepšia kamera do auta – Test DVR

Kvalita záznamu

Smerodajný údaj, ktorý má zrejme najväčšiu váhu. Veď načo by vám asi bola kamera, ktorá robí nečitateľný záznam. Rozlíšenie nahrávania môže byť ovplyvnené rôznymi faktormi či vlastnosťami, ktoré ovplyvňujú samotnú kvalitu záznamu. Rozlíšenie môže byť 640 x 480 (SD), 1280 x 720 (HD Ready) alebo potom známe Full HD 1920 x 1080. Samozrejme, najlepšia možnosť je si vybrať kameru do auta, ktorá disponuje HD záznamom. Najlepšia kamera do auta by teda mala disponovať kvalitným rozlíšením hlavne z dôvodov, ktoré vyplývajú zo samotnej jazdy a náročnosti nahrávania.

 

HD kamera do auta

Vozidlo prenáša otrasy a vibrácie, takisto môže ísť o nepriazeň počasia, rýchle manévre či slnečné odrazy. Všetky tieto elementy dokáže HD záznam (1280 x 720) pomerne spoľahlivo „vstrebať.“ Určite však obraz zaznamenáte aj v menšom rozlíšení, no kvalita bude, samozrejme, horšia. Oproti HD záberom má však SD kvalita omnoho menší objemový zápis a tak pri HD zázname budete potrebovať väčšiu kapacitu internej či externej pamäte.

 

Cyklický záznam

Ide o pomerne jednoduchú funkciu, ktorá zabezpečuje, že po zaplnení pamäte na SD karte sa nový záznam automaticky začne nahrávať ne miesto najstaršieho záznamu a tak vytvára cyklický záznam bez toho, aby bolo potrebné predošlé záznamy mazať.

 

MIO Kamera do auta MiVue C335

Tip na produkt: 

MiVue C335

 • Možnosť nastavenia expozície
 • Autokamera je vybavená G-senzorom
 • Podporuje pamäťové karty typu Micro SD
 • Video rozlišení: 1920 x 1080
 • GPS
 • Možnosť zaznamenať radary

button_zobrazit-najlepsiu-ponuku-1

Automatická aktivácia po zapnutí/vypnutí zapaľovania

Táto funkcia by mala byť úplným základom pre každú DVR kameru. Najlepšia kamera do auta sa po zapnutí zapaľovania zapne a po jeho vypnutí vypne. Prípadne je možné vytvoriť časovú sekvenciu, ktorá ešte aj po vypnutí zapaľovania zostane určitú dobu aktívna.

 

Nahrávanie zvuku

Možnosť nahrávania zvuku by mala byť takisto samozrejmosťou. Zabudovaný mikrofón by malo byť možné aktivovať či deaktivovať. Funkcia je užitočná hlavne zo súkromného hľadiska. Nemusíte tak nahrávať zvuk samotného záznamu, ale iba samotný obraz. Zvyčajne je táto funkcia v systéme, kde ju môžete vypnúť alebo je kamera vybavená tlačidlom na vypnutie zvukového záznamu. Najlepšia kamera do auta by mala disponovať aj týmto parametrom.

Náš tip: Nakupujte v overených eshopoch! Eshop hej.sk a Andreashop.sk ponúkajú domáce spotrebiče a elektroniku za najvýhodnejšiu cenu.

Viac Informácii

Dvojstranný záznam

Tento pojem definuje funkciu, ktorá nahráva premávku a zároveň i situáciu vo vnútri vozidla. Najlepšia kamera do auta teda zaznamenáva všetko, čo sa deje v premávke i čo sa deje vo vnútri vozidla. Tento typ kamery sa väčšinou využíva vo sfére verejnej dopravy alebo v taxíkoch. Pre potrebu bežného šoféra však úplne postačí jednostranný záznam aj z hľadiska objemu zápisu.

 

Pamäťová karta alebo integrovaná pamäť

V tomto prípade skôr platí, že integrovaná pamäť je veľmi zriedkavo používaná. Pamäťová karta poskytuje omnoho väčšiu kapacitu a rovnako tak menšiu šancu poškodenia záznamu. Pamäťová karta nemusí byť súčasťou balenia, no záleží od výrobcu. Podpora pamäťových kariet začína na hodnote 4 až 64 GB.

Najlepšia kamera do auta – Vyberajte to najlepšie

GPS prijímač a WIFI

Veľmi praktická vec, ktorá dokáže vďaka GPS prijímať údaje o vašej polohe či rýchlosti vozidla. Pri spätnom prezeraní záznamu teda môžete sledovať vašu rýchlosť, polohu a dokonca aj dátum a čas vašej jazdy. GPS prijímač býva buď integrovaný, alebo sa pripája externe pomocou kábla.

V prípade WIFI ide o modernú no praktickú funkciu. Vďaka WIFI prepojeniu môžete prepojiť váš smartfón s DVR kamerou a tak môžete sledovať nahrané záznamy bez vyberania SD karty alebo pripojenia k PC.

 

Nočné nahrávanie

Najlepšia kamera do auta je vybavená tzv. IR osvetlením, ktoré umožňuje nastavenie svetelnosti nielen počas dňa ale aj počas nočnej jazdy. Toto osvetlenie teda zabezpečí, že videozáznam nahrá bežnú jazdu v takej kvalite, ako za denného svetla.

 

Navitel R1000 FHD

Tip na produkt: 

Navitel R1000 FHD

 • Mikrofón: Áno
 • Režim parkovania: Áno
 • Podpora Wi-Fi
 • Rozlíšenie videa: 1920х1080 FullHD
 • Zabudovaný senzor G uzamkne záznamy o nehodách z nehôd
 • Ma zabudovaný aj reproduktor

button_zobrazit-najlepsiu-ponuku-1

Mini kamera do auta

Tento špecifický druh kamery slúži ako nenápadný špión, ktorý nepúta pozornosť a zároveň vytvára záznam v primeranej kvalite. Zároveň je kamera cenovo dostupná a funguje ako čierna skrinka.

 

TIP: Pri hľadaní najlepšej kamery do auta si všímajte spôsob napájania. Ten sa môže líšiť tým, že kamera bude napájaná zo stropného svetla, palubovky či iným spôsobom. Nájdite si spôsob, ktorý vyhovuje vám a vášmu vozidlu.

 

Najlepšia kamera do auta – Test DVR

Ceny uvedené v článku sa vzťahujú k dátumu 31. 7. 2018.

Vyberáte kameru do auta? – Pozrite si náš katalóg

elektro katalog

Čo v katalógu nájdete: 

 • všetky kamery do auta pokope na jednom mieste
 • prehľad spotrebičov z kvalitných eshopov
 • prehľad spotrebičov podľa ceny

tlačidlo

Najlepšia kamera do auta – Vyberajte to najlepšie
4 (80%) 4 hlasov
Získajte zľavu 40€ na ubytovanie a užite si letnú dovolenku za výhodné ceny!Získať zľavu
+