Vyberte stranu

Rovnako ako v prípade nafukovacích člnov, aj nafukovací kajak má svoj účel. Pri kúpe však treba dbať na podstatné parametre, ktoré vám pomôžu vybrať ten najlepší nafukovací kajak. Ponuka je naozaj široká a ak sa chystáte na vodu, mali by ste vedieť či je kajak pre vás ten správny druh lode. Test najlepších nafukovacích kajakov vám zaručene ukáže, ktorý kajak je najlepší a rovnako, prečo tomu tak vlastne je.

Náš tip: Nakupujte v overených eshopoch! Eshop hej.skAndreashop.sk insportline.sk ponúkajú domáce spotrebiče a elektroniku za najvýhodnejšiu cenu.

Viac Informácii

Nafukovací kajak

Kajak možno veľa z vás pozná aj v spojení s Eskimákmi, odkiaľ táto loď získala aj svoj názov. Nafukovací kajak však nie je to isté, ako nafukovacie kanoe. Ako laik na prvý pohľad kanoe a kajak ani nerozoznáte, no základným poznávacím znakom je, že nafukovací kajak sa riadi obojstranným pádlom. Kajaky sú rýchlejšie lode, a preto sú určené aj na agresívnejší druh jazdy. Kajak ocenia takisto vodáci, ktorí nemajú za cieľ kupovať laminátový či plastový kajak. Vhodné sú bežne aj na splav rieky či divokej vody, kde sa predpokladá kontakt s kameňmi či ostrými hranami. Kajaky sú väčšinou vyrábané z plastickej hmoty nazývanej nitrilon a hypalon. Sú tak omnoho odolnejšie, aby zvládli aj náročnejšie podmienky. Práve kvôli agresívnej jazde získalo pomenovanie „Eskimák“ aj známe obrátenie sa lode hore dnom.

Najlepšie nafukvoacie kajky – Test nafukovacích kajakov

Prečo si vybrať nafukovací kajak?

V pár vetách by bolo možné zhrnúť výhody asi takto. Ľahká preprava nafukovacieho kajaku je umocnená tým, že kajak nezaberie veľa miesta a zároveň je nenáročný na skladovanie. Behom pár minút máte kajak za pomoci pumpy nafúkaný a pripravený na jazdu. Okrem iného je nafukovací kajak odolný, stabilný, pohodlný a bezpečný. Rovnako tak ceny kajakov sa pohybujú v relatívne dobrých cenových kategóriách. Nafukovací kajak je už dlhodobo jednotkou mnohých dovolenkárov, ktorí sa vyberú k moru či k splavom divokých riek. V prípade však, že chcete dravú vodu splavovať skupinovo, nezabúdajte, že na tento účel poslúži skôr raft.

Nafukovací kajak – Test nafukovacích kajakov

Ako vybrať najlepší kajak?

Kajak pre 1 alebo 2 osoby

Azda prvú vec, ktorú si musíme ujasniť je, že kajak nemá miesta nazvyš. Poskytne pohodlné sedenie pre jednu maximálne dve osoby. Preto sa kajaky rozdeľujú na singlové alebo na kajaky pre dvojice. Pri voľbe tejto veličiny teda berte do úvahy či si chcete zajazdiť individuálne alebo sa vydať na plavbu vo dvojici.

Tip na produkty:Aqua Marina Tomahawk

Aqua Marina Tomahawk

  • Pekný dizajn a skvele vlastnosti
  • Overená značka, ktorá je jednotkou na Slovensku čo sa týka fitness vybavenia
  • Vhodný aj pre divokú vodu
  • Najžiadanejší insportline kajak tohto roku!

Prečo práve tento produkt?

button_zobrazit-najlepsiu-ponuku-1

Materiál a hrúbka

Pri kajakoch veľmi podstatná veličina. Ako sme písali vyššie. Kajaky nie sú vyrábané z typického PVC materiálu, ale naopak z hypalonu, ktorý sa vyznačuje svojou odolnosťou a pružnosťou. Naproti tomu nitirlion je perfektným materiálom, ktorý vytvára za pomoci syntetického kaučuku ochrannú vrstvu, ktorá bráni poškodeniu ostrých kameňov alebo skál.

 

Ventily a komory

Nafukovací kajak funguje na báze napusteného vzduchu, a teda určitého tlaku v komorách. V prípade komôr platí, že čím viac komôr daný nafukovací kajak má, tým je bezpečnejší a stabilnejší. Veľkou výhodou je, ak má každá komora vlastný ventil. V prípade, že by komory mali ventil spoločný, poškodenie jednej komory by znamenalo konečnú pre celý kajak.

Náš tip: Nakupujte v overených eshopoch! Eshop hej.skAndreashop.sk insportline.sk ponúkajú domáce spotrebiče a elektroniku za najvýhodnejšiu cenu.

Viac Informácii

Nafukovacie kajaky ako šport aj rekreácia

Predsa len ešte musíme spomenúť, že aj v prípade nafukovacích kajakov existujú triedy, ktoré určujú účel kajaku. Rekreačné kajky slúžia na bežné plavby po nádržiach, riekach či mierne dravých tokoch riek. U športových kajakov platí, že ich účel je celkom jasný. Samozrejme, v prípade nafukovacieho kajaku nedosiahnete ani zďaleka takú obratnosť a rýchlosť ako pri profesionálnej plastovej či laminátovej lodi, no rozhodne si užijete rýchlosť aj adrenalín.

Nafukovací kajak – Test nafukovacích kajakov

Nafukovací kajak a cena

Opäť ide o široký záber a rozmanitú ponuku nafukovacích kajakov na trhu. Sortiment nie je možno tak rozsiahly, ako v prípade bicyklov, no vyberať si môžete. Podobne aj ceny začínajú na cifrách od 100€. V zásade na rekreačné účely nemusíte ani za nafukovací kajak utrácať veľké sumy. No ak obetujete pár stoviek navyše, môžete mať kajak, ktorý bez problémov pokryje vaše potreby.

Najlepšie nafukvoacie kajky – Test nafukovacích kajakov

Tip na kvalitný e-shop: Kde nakupovať kvalitné športové produkty

Internetový obchod insportline je jednotkou vo svete športu a fitness, vsaďte na overenú kvalitu, vsaďte na insportline.sk

chcem nakupovať kvalitnú kozmetiku

Ceny uvedené v článku sa vzťahujú k dátumu 1. 8. 2018.

Vyberáte nafukovací kajak? – Pozrite si náš katalóg

fitness.nakupnyporadca.eu

Čo v katalógu nájdete: 

  • kvalitné kajaky pokope na jednom mieste
  • prehľad športového náradia z kvalitných eshopov
  • prehľad športového náradia podľa ceny

tlačidlo

[/su_note]
Nafukovací kajak – Test nafukovacích kajakov
4.7 (94.29%) 14 hlasov
Získajte zľavu 40€ na ubytovanie a užite si letnú dovolenku za výhodné ceny!Získať zľavu
+