Vyberte stranu

Treba povedať, že korčuľovanie patrí medzi obľúbené rekreačné i športové aktivity. Rovnako ako bicyklovanie, behanie aj korčuľovanie je skvelou sezónnou aktivitou. Tak vylezte z postele a poďte na kolesá. Tento obľúbený šport udržiava vašu fyzickú kondíciu a rovnako tak funguje ako perfektný spaľovač. Vybrať najlepšie kolieskové korčule však nie je vždy taká hračka. Často už začiatočnícke chyby vás môžu od korčuľovania odradiť a bude sa vám zdať, že cena za kolieskové korčule, ktorú ste zaplatili bola v skutku nevydarenou investíciou. Práve preto sme si pre vás pripravili komplexného sprievodcu, ktorý vás prevedie kompletným výberom pre tie najlepšie kolieskové korčule.

Náš tip: Nakupujte v overených eshopoch! Eshop hej.sk a insportline.sk ponúkajú domáce spotrebiče a elektroniku za najvýhodnejšiu cenu.

Viac Informácii

Typ inline korčúľ

Fitness korčule- ide o klasické korčule, ktoré sú vhodnou voľbou pre pokročilejších či pre začiatočníkov. V zásade ide o najbežnejšie a cenovo najdostupnejšie korčule.

Rýchlostné korčule– líšia sa predovšetkým výškou samotnej topánky. Topánka na rýchlostných alebo aj profesionálnych korčuliach je nižšia a častokrát je topánka aj aerodynamicky tvarovaná. Väčšinou majú rýchloupínanie a líšia sa aj kvalitou ložísk.

Freestyle korčule– nazývajú sa aj  agresívne korčule. Dôvodom je, že tento typ korčúľ sa využíva na freestyle jazdu na rôznych povrchoch v mestských parkoch na dráhach a tento typ korčúľ je takisto prispôsobený na dopady z výšky a teda aj kaskadérske kúsky (skoky).

 

Tip na produkty:Kolieskové korčule WORKER Perleta

Kolieskové korčule WORKER Perleta

  • Nastaviteľné kolieskové korčule pre ženy
  • Overená značka, ktorá je jednotkou na Slovensku čo sa týka fitness vybavenia
  • Ľahké obúvanie
  • Najžiadanejší kolieskové tohto roku!

Prečo práve tento produkt?

button_zobrazit-najlepsiu-ponuku-1

Hokejové (inline) korčule– už z názvu možno vyvodiť, že hokejové inline korčule sú určené pre hranie inline hokeja. Najlepšie kolieskové korčule určené na hokej sa vyznačujú pevnou topánkou (tuhou) a znesú vysokú záťaž. Rovnako tak sú prispôsobené na prudké brzdenie.

Detské korčule– v prípade, že vaše ratolesti plánujú začať s inline korčuľovaním, najlepšie kolieskové korčule pre deti sú s možnosťou nastavenia topánky. Odporúčaný vek na korčuľovanie je od 3 až 5 rokov. V takom veku však nožička ešte rastie a preto je možné korčule prispôsobiť o približne 3-4 čísla.

Quad (dvojradové) korčule– mierna nádych retro, no niekto si na to potrpí. Pravda je však taká, že kolieska s quad „podvozkom“ nie sú príliš pohodlné a ani obľúbené. Pre začiatočníkov a deti však môže ísť o vhodný začiatok vďaka dobrej ovládateľnosti.

 

Ako vybrať najlepšie kolieskové korčule

Ak už máte vybraté, akému druhu korčuľovania sa chcete venovať a teda máte správne zvolený typ korčúľ, dodržiavajte zásady, ktoré vám pomôžu najlepšie kolieskové korčule aj vybrať. Zahoďte teda hernú konzolu a poďme sa spoločne pozrieť, ako vybrať najlepšie kolieskové korčule.

1.WORKER Perleta 1.WORKER Perleta tlačidlo
2. WORKER Lugos 2. WORKER Lugos tlačidlo
3. FILA Helix 80 3. FILA Helix 80 tlačidlo
4. FILA Plume 4. FILA Plume tlačidlo
5. FILA Ghibli 5. FILA Ghibli tlačidlo
6. FILA Fitness Primo COMP 6. FILA Fitness Primo COMP

 

tlačidlo
7. WORKER Adriane 7. WORKER Adriane tlačidlo
8. WORKER Jubero 8. WORKER Jubero tlačidlo
9.  WORKER Polly 9.  WORKER Polly tlačidlo
10. WORKER Agresive 10. WORKER Agresive tlačidlo

Ako má topánka sedieť?

Čo sa týka inline korčuľovania, druh topánky je u každého druhu trochu odlišný. Všeobecne sa topánky odlišujú dĺžkou, rámom, zapínaním alebo výškou. Dôležité ja samozrejme topánku vždy vyskúšať. Iba tak zaistíte, že topánka vám nebude tesná alebo naopak priveľmi voľná. Niekedy sa odporúča kupovať korčule o číslo väčšie. Je to však individuálne. Na pocit a po viazaní a zapínaní je nutné vyskúšať či vás noha netlačí, alebo naopak nie je topánka príliš voľná.

Podstatná je takisto výplň a odvetrávanie topánky. Práve odvetrávacie prvky totiž zaistia komfort a hlavne odvod potu. Najlepšie kolieskové korčule využívajú  výplne väčšinou gelové alebo z mäkkej peny, ktorá zabezpečuje stabilitu a zároveň komfort pre vaše chodidlá.

 

Tip na kvalitný e-shop: Kde nakupovať kvalitné športové produkty

Internetový obchod insportline je jednotkou vo svete športu a fitness, vsaďte na overenú kvalitu, vsaďte na insportline.sk

chcem nakupovať kvalitnú kozmetiku

Kolieskové korčule a kolieska

Verte či nie, ale kolieska sú tou najpodstatnejšou časťou vašich korčúľ. Dôležitá je ich veľkosť, hrúbka a tvrdosť. Tento údaj sa udáva, ako priemer koliesok v milimetroch. Logicky je teda prirodzené, že čím väčší priemer tým rýchlejšie korčule. Samozrejme, tým väčšie sú aj ložiská a korčule sú o niečo ťažšie. V prípade všetkých druhov sa rozmedzie pohybuje od 44 až do 100mm. Menšie kolieska sú možno pomalšie a netlmia nerovnosti úplne pohodlne, no pravda je taká, že sú omnoho lepšie ovládateľné.

Mäkké kolieska– sú pomalšie  a zvyčajne ide o menšie korčule

Stredne tvrdé kolieska– sú štandardné druhy koliesok, ktoré zvládnu aj vyššiu záťaž. Ide o najbežnejšie kolieska, ktoré využívajú aj klasické fitness korčule.

Tvrdé kolieska– väčšia rýchlosť, odolnosť a tlmenie nerovností či dopadov. Ideálne pre rýchlostné korčuľovanie či inline hokej.

Najlepšie kolieskové korčule – Test najlepších kolieskových korčúľ roku 2017!

Ložiská treba kontrolovať

Kto už má skúsenosti s korčuľovaním a vymenil už aspoň dva páry korčúľ, určite vie, že ložiská niekedy narobia vrásky. Nepríjemné vibrácie, pískanie či hrkotanie. Nikto to nemá rád. Ložiská na kolieskové korčule sa označujú v rozmedzí ABEC 1 – 9. V zásade číslo udáva hodnotu kvality. Najlepšie kolieskové korčule majú ložiská s označením 7 – 9. Tie horšie, respektíve tie menej odolné majú hodnoty menšie ako 5.  Treba si však uvedomiť, že číslo hovorí o výrobe ložiska a nie o použitých materiáloch. Pravidlom však býva, že väčšie číslo v tomto prípade hovorí aj o vyššej kvalite

Druhým označením je skratka ILQ, ktoré začali používať niektorí výrobcovia. Aby vás teda takéto označenie nezaskočilo, označenie ILQ 5, ILQ 7, ILQ 9 je označenie od najhorších až po najlepšie kolieskové korčule. V tomto prípade skratka ILQ a číslo udávajú nielen výrobné vlastnosti, ale aj kvalitu materiálov. Toto označenie využíva hlavne značka Twincam, no v poslednej dobe toto označenie využívajú aj ostaní výrobcovia.

TIP: Nezabúdajte, že ložiská treba udržiavať a časom rozhodne meniť. Stav ložísk ovplyvňuje hmotnosť jazdca, pravidelnosť používania a takisto povrch a podmienky pre korčuľovanie.

Vyberáte kolieskové korčule? – Pozrite si náš katalóg

fitness.nakupnyporadca.eu

Čo v katalógu nájdete: 

  • kvalitné kolieskové korčule pokope na jednom mieste
  • prehľad športového náradia z kvalitných eshopov
  • prehľad športového náradia podľa ceny

tlačidlo

 

Brzda a kolieskové korčule

Niekto je proti, niekto za. Ak ste však začiatočník a brzdenie otočkou, váhou tela alebo šmykom vám robí problémy, spoľahnite sa radšej na brzdy. Pri klasických rekreačných (fitness) korčuliach je brzda umiestnená na pravej topánke, prípadne na oboch. Brzda zvyčajne býva vyrobená z ABS plastu prípadne iného, lacnejšieho plastu. Pri opotrebúvaní je možné brzdu meniť, existujú aj univerzálne druhy bŕzd.

 

Kolieskovú korčule – Cena

Cena je závislá od rôznych faktorov. Závisí od výrobcu, typu korčúľ alebo od použitých materiálov. Na trhu je však výber tak bohatý, že rozhodne nebudete mať problém s výberom. Ak ste začiatočník, nemusíte utrácať stovky eur. V rozumnej cene od 60-90€ zoženiete v skutku uspokojivé korčule. Najlepšie kolieskové korčule však môžu stať aj viac ako 400€. Ide však už o unikátne a špecifické kúsky.

 

Test kolieskových korčúľ – najlepšie kolieskové korčule roku 2017

 

Fitness korčule

1.WORKER Perleta 1.WORKER Perleta tlačidlo
2. WORKER Lugos 2. WORKER Lugos tlačidlo
3. FILA Helix 80 3. FILA Helix 80 tlačidlo
4. FILA Plume 4. FILA Plume tlačidlo
5. FILA Ghibli 5. FILA Ghibli tlačidlo
6. FILA Fitness Primo COMP 6. FILA Fitness Primo COMP

 

tlačidlo
7. WORKER Adriane 7. WORKER Adriane tlačidlo
8. WORKER Jubero 8. WORKER Jubero tlačidlo
9.  WORKER Polly 9.  WORKER Polly tlačidlo
10. WORKER Agresive 10. WORKER Agresive tlačidlo

 

Freestyle korčule

FILA Slalom NRK FILA Slalom NRK tlačidlo
WORKER Agresive 10. WORKER Agresive tlačidlo
FILA Slalom NRK Road AS FILA Slalom NRK Road AS tlačidlo

 

Detské korčule

WORKER Picola WORKER Picola tlačidlo
WORKER Naare – 2v1 WORKER Naare – 2v1 tlačidlo
Baud BD260 Baud BD260 tlačidlo
WORKER Polly WORKER Polly tlačidlo
FILA J-One FILA J-One tlačidlo
Náš tip: Nakupujte v overených eshopoch! Eshop hej.sk a insportline.sk ponúkajú domáce spotrebiče a elektroniku za najvýhodnejšiu cenu.

Viac Informácii

 

Ceny uvedené v článku sa vzťahujú k dátumu 7. 8. 2018.

Vyberáte kolieskové korčule? – Pozrite si náš katalóg

fitness.nakupnyporadca.eu

Čo v katalógu nájdete: 

  • kvalitné kolieskové korčule pokope na jednom mieste
  • prehľad športového náradia z kvalitných eshopov
  • prehľad športového náradia podľa ceny

tlačidlo

Najlepšie kolieskové korčule – Test najlepších kolieskových korčúľ roku 2018!
4.8 (96%) 5 hlasov
Získajte zľavu 40€ na ubytovanie a užite si letnú dovolenku za výhodné ceny!Získať zľavu
+