Vyberte stranu

Tak toto vybavenie bolo zrejme horúcim letným hitom. Festivaly, stanovačky, táboráky či športová turistika. Prenosná posteľ, ktorou spacák čiastočne je, rozhodne patrí medzi vybavenie, ktoré by nemalo u žiadneho dobrodruha chýbať. Či obľubujete bicyklovanie, turistiku alebo sa len chystáte kempovať, dobrý spacák je rozumná voľba a verte, že pri jeho výbere by ste mali vedieť do čoho to vlastne leziete. Samozrejme v prípade spacáku ide o individuálny komfort, na ktorý si daná osoba zvykne. Rozhodne sa však oplatí vedieť, z čoho vyberať.

 

Spacie vaky – typ, veľkosť a tvar

Dekový spacák– najpoužívanejší, najjednoduchší, najlacnejší a zároveň veľmi pohodlný spacák na trhu. Spacie vaky tohto druhu sú vhodné do nenáročných podmienok. Kempovanie, táborenie či festivalové spanie. Viete kúpiť letné i zimné variácie tohto spacáku. Rozdiely sú hlavne v materiáloch a izolácii spacích vakov. Čo sa týka veľkosti, samozrejme dekový spacák kúpite v rôznych rozmeroch. Tvar je v podobe deky. V zazipsovanom stave sa prispôsobí vašej postave a v prípade rozloženie z neho máte praktickú deku.

Múmiový spacák– tento druh spacáku si rozhodne obľúbite. Múmiový spací vak je v tvare ležiacej postavy, takže lemuje vaše telo a snaží sa dokonale využiť priestor. Zatiahnutím šnúrky od kapucne alebo goliera získate dokonalú izoláciu a v teple udržíte aj samotnú hlavu. Oproti dekovým sú tieto spacáky ľahšie a o niečo skladnejšie. Niekomu  môže prekážať menej priestoru, no to ej ich účelom. Preto myslite na ideálnu veľkosť daného spacáku.

Tip na produkt:Spací vak FERRINO Travel 200

Spací vak FERRINO Travel 200

  • Možnosť celého rozopnutia
  • Overená značka, ktorá je jednotkou na Slovensku čo sa týka fitness vybavenia
  • Dá sa použiť aj ako prikrívka
  • Najžiadanejší spací vak tohto roku!

Prečo práve tento produkt?

button_zobrazit-najlepsiu-ponuku-1

 

Existujú dokonca aj anatomicky tvarované „múmie“, ktoré sú prispôsobené na dokonalú izoláciu tepla a sú presne prispôsobené na vašu postavu. Takýto druh spacáku sa nazýva aj sarkofág.

Dámsky spacák– spĺňa v podstate všetky kritériá ako klasická, avšak v prípade dámskeho spacáku ide zvyčajne o lepšiu izoláciu v oblasti nôh a bedeir. Takisto bývajú dámske spacáky o niečo užšie a menšie.

Detské spacáky– nezabúdajme na tých najmenších. Samozrejme nie je až taký problém stým, aby sa vaše ratolesti vyspali aj vo väčšom spacáku. Ideálne je však kúpiť deťom spacák, ktorý je prispôsobený výške ich postavy.

Náš tip: Nakupujte v overených eshopoch! Eshop hej.skAndreashop.sk insportline.sk ponúkajú domáce spotrebiče a elektroniku za najvýhodnejšiu cenu.

Viac Informácii

Ako vybrať spacák?

Platí pravidlo, že pre pohodlné spanie, respektíve komfortný pocit by mal byť spacák dlhší aspoň o 15 – 20 cm, než je výška vašej postavy. V príliš tesnom spacom vaku sa rozhodne nebudete cítiť dobre a rovnako tak príliš veľký vás pre zmenu neudrží v teple. Vaky sa často označujú spôsobom S, M, L, XL a pod. Vsaďte teda na určitú rezervu v rámci dĺžky spacieho vaku.

 

TOP – Spacie vaky

Tip na overený produkt!

Spací vak FERRINO Travel 200

Spací vak FERRINO Travel 200

tlačidlo

Tip na overený produkt!

FERRINO Lightech Shingle SQ

FERRINO Lightech Shingle SQ

tlačidlo

Spací vak FERRINO Colibri

Spací vak FERRINO Colibri

tlačidlo

Spací vak FERRINO Yukon Pro New

Spací vak FERRINO Yukon Pro New

tlačidlo

Teplotné určenie pre spací vak

Základné teploty, ktoré výrobcovia uvádzajú na spacákoch sú tri. Limitná, komfortná a extrémna. Vo všeobecnosti sa riadime pravidlom, že muž si pri výbere spacáku hľadá teplotné určenie pod hranicou komfortnej teploty a v prípade ženy je táto hranica nad komfortnou teplotou. Ide teda o ideálnu hodnotu, ktorá zabezpečí, že vám nebude zima a ani príliš teplo. Tepelné rozhranie má teda tri základné skupiny.

Komfortná teplota je hodnota, ktorá zaručuje pohodlné a nerušené nocovanie. Táto teplota využíva izolačné vlastnosti spacieho vaku. Spacák teda využíva vašu telesnú teplotu a udržiava tak ideálne podmienky. Ak ste objemovo väčšej postavy, mali by ste rozmýšľať nad o niečo väčším druhom spacáku a ideálne otestovať, ako sa v ňom cítite. Komforttná teplota by však mala znamenať rovnováhu.

Limitná teplota pri spacákoch značí hodnotu, ktorá hovorí o bezpečne prečkanej noci. Skúsení nocľažníci vedia, že do takéhoto spacáku si zoberú ponožky prípadne nejaké teplejšie pyžamo a prispôsobia sa tak daným podmienkam.

Extrémna teplota je už údaj, ktorí hovorí o tom, že pri určitej teplote už budete pociťovať chlad, respektíve vám hrozí dokonca podchladenie. Tento údaj je skôr informačný a slúži nato, aby ste vedeli, že pri tomto tepelnom rozhraní by ste už nocovať vo voľnej prírode nemali.

Najlepšie spacie vaky - Ako vybrať spacák?

Špeciálne – cyklo spacie vaky

Špeciálnou kategóriou sú cyklistické spacáky, ktoré sú určené na cykloturistiku. Cyklo spacák sa má vyznačovať jednoduchosťou, skladnosťou a ľahkou hmotnosťou. Aby vám zbytočne ťažký spacák nezvyšoval tlak pri jazde, vyberajte spacáky, ktoré vážia menej ako 1kg. Ide o spacáky, ktoré vsádzajú zvyčajne na kvalitnú izolačnú vrstvu.

 

Spací vak do hôr

Leto či zima, hory majú vždy o niečo chladnejšiu klímu a nocovanie je na nižšie teploty v skutku náchylné.  Takýmto podmienkam treba prispôsobiť aj spací vak. Zrejme vám nepostačí spací vak na festival. V tomto prípade by ste mali vsadiť na tzv. trojsezónne spacáky, ktoré sú takpoveidac univerzálne. Ideálne sa hodia do hôr. Univerzálny však neznamená, že spacák je na celý rok. Tepelný komfort u týchto spacákov siaha na dolnú hranicu komfortu, pretože na horách vás môže zaskočiť nepriaznivé počasie kedykoľvek. Takéto druhy spacákov sú zvyčajne nepremokavé a sú vybavené izoláciu z umelých vlákien alebo prírodného peria, ktoré má kvalitné termoizolačné vlastnosti.

TOP – Spacie vaky

Tip na overený produkt!

Spací vak FERRINO Travel 200

Spací vak FERRINO Travel 200

tlačidlo

Tip na overený produkt!

FERRINO Lightech Shingle SQ

FERRINO Lightech Shingle SQ

tlačidlo

Spací vak FERRINO Colibri

Spací vak FERRINO Colibri

tlačidlo

Spací vak FERRINO Yukon Pro New

Spací vak FERRINO Yukon Pro New

tlačidlo

 

Izolácia spacákov

Klasikou ako vždy býva syntetická izolácia, ktorá je nenáročná a dlhotrvácna. Nespôsobuje alergiu a je najpoužívanejšia. Taksito ide o lacnejšiu variantu, avšak existujú rôzne druhy umelých vlákien. Niektoré z nich dokážu nahradiť aj samotnú perovú izoláciu. Občas vás však môže zaskočiť aj vyššia hmotnosť syntetickej izolácie.

Najlepšie spacáky vyuižívajú aj kombinácie syntetickej a perovej izolácie. Perová izolácia má lepšie termoizolačné vlastnosti. Nevýhodou je údržba a vo vlhkom prostredí aj absorpcia vlhkosti. Takisto sú o niečo drahšie.

 

Tip na kvalitný e-shop: Kde nakupovať kvalitné športové produkty

Internetový obchod insportline je jednotkou vo svete športu a fitness, vsaďte na overenú kvalitu, vsaďte na insportline.sk

chcem nakupovať kvalitnú kozmetiku

Vyberáte spacák? – Pozrite si náš katalóg

fitness.nakupnyporadca.eu

Čo v katalógu nájdete: 

  • kvalitné spacáky pokope na jednom mieste
  • prehľad športového náradia z kvalitných eshopov
  • prehľad športového náradia podľa ceny

tlačidlo

[/su_note]
Najlepšie spacie vaky – Ako vybrať spacák?
5 (100%) 7 hlasov
Získajte zľavu 40€ na ubytovanie a užite si letnú dovolenku za výhodné ceny!Získať zľavu
+