Vyberte stranu

Každý to zažil, a kto náhodu nie, prichádza oveľa. Stanovačka v lone prírody je naozajstným dobrodružstvom, ktoré vo vás zanechá nespočetné množstvo zážitkov a zároveň si vychutnáte neopakovateľnú atmosféru. Atmosféru, ktorú si neužijete doma pred televíziou. Niekedy vás však stanovanie môže pripraviť aj o nervy. Predovšetkým kvôli samotnému stanu. Skúsený nocľažník určite vie, podľa čoho najlepšie stany vyberať. Ak ste však nováčik, možno vám ani nenapadlo, že jednotlivé stany sa od seba môžu líšiť. Aby ste vedeli ako stan vybrať, dáme vám zopár tipov a predstavíme vám tie najlepšie stany v roku 2017.

Tip na produkty:Stan FERRINO Proxes 5

Stan FERRINO Proxes 5

  • Integrovaná podlaha, stan ma 3 vchody a 2 spálne
  • Overená značka, ktorá je jednotkou na Slovensku čo sa týka fitness vybavenia
  • Vhodný pre veľkú partiu
  • Najžiadanejší insportline stan tohto roku!

Prečo práve tento produkut?

button_zobrazit-najlepsiu-ponuku-1

Typy stanov

Turistické stany- ide predovšetkým o stany určené na bežný kemping do lesa, pri vodu alebo aj pre fesitvalových návštevníkov. Stany sú bežne prenosné a vyznačujú sa ľahkosťou, skladnosťou a jednoduchým skladaním. A vďaka širokému výberu máte na výber rôzne veľkosti a takisto rozsiahlu cenovú ponuku.

Expedičné stany- tieto stany sú špecifické aj materiálom, vždy sú vodotesné a maximálne spoľahlivé. Majú kvalitné ukotvenie a sú určené aj na vysokohorskú turistiku. Majú skvelé izolačné vlastnosti a poskytujú maximálne bezpečie pri akejkoľvek nepriazni počasia. Ich cenová relácia je zvyčajne vyššia, no skúsený turista rozhodne najlepšie stany tejto kategórie ocení.

Rodinné stany– stany, ktoré sú určené pre väčší počet ľudí a ich úlohou je teda dopriať komfort aj viacčlennej rodine. Dokonalý dôkaz toho, že pohodlne sa vyspať v stane je úplne reálne. Pri rodinných stanoch je devízou ich priestrannosť a rovnako tak výška samotného stanu. Hoci sú rodinné (skupinové) stany väčšie a mohutnejšie, skladnosť je priamo úmerná ich veľkosti.

Najlepšie stany 2017 – Sprievodca výberom najlepších stanov

Ako vybrať najlepší stan?

Vybrať kvalitný stan za rozumnú cenu nám niekedy môže dať zabrať. Najlepšie stany totiž môžu stáť stovky eur a pritom nevieme, čo máme od samotného stanu očakávať. Preto sme pre vás pripravili sprievodcu svetom stanov a ponúkame vám tie najdôležitejšie informácie, ktoré by ste pri výbere stanu mali zvážiť. Poďme sa teda pozrieť, čo všetko zvážiť, aby ste vedeli vybrať tie najlepšie stany.

 

Test najlepších stanov 2019:

Tip na overený produkt!

Stan FERRINO Proxes 5

Stan FERRINO Proxes 5

tlačidlo

Tip na overený produkt!

Stan Yate Dacota

Stan Yate Dacota

tlačidlo

STAN COLEMAN CORTES OCTAGON 8 STAN COLEMAN CORTES OCTAGON 8

tlačidlo

Stan FERRINO Tenere 4 Stan FERRINO Tenere 4

tlačidlo

Tvar stanov

Kopulový stan– nazýva sa aj iglu. Konštrukcia je tvorená dvomi ohybnými tyčami, ktoré sú umiestnené v rohoch a sú spojené v najvyššom bode stanu. Výhodou je, že maximálne využívajú priestor v stane a rovnako tak kríženie v najvyššom bode zabezpečuje vysokú mieru stability.

Áčkový stan– logicky ide o útvar, ktorý pripomína písmeno A. Dve nosné tyče (kovové) upínajú samotný materiál a pomocou laniek alebo drôtov sú upnuté k tyčiam, aby stan lepšie odolával vetru.

Tunelový stan– z hľadiska priestoru ide o stany s najväčšou úžitkovou plochou a teda o stany so skutočne veľkorysým priestorom. Vždy potrebujú ukotvenie a menšou nevýhodou je ich stabilita.

 

Najlepšie stany a počet osôb

Ak už poznáme jednotlivé druhy stanov a ich tvary, stále musíme vedieť, aká je skutočná kapacita nášho stanu. Vychádzame z poznatkov, že jedna osoba zaberie približne 55-60cm v prípade polohy ležmo. Čo sa týka výšky (dĺžky), rezerva by mala byť minimálne 25cm. Výrobcovia uvádzajú počet priemerne veľkých osôb, niekedy nás môže nemilo prekvapiť, že zo stanu pre štyroch ľudí je v skutočnosti stan pre dvojicu. Najlepšie stany disponujú dostatkom priestoru a aj pri údaji na počet osôb rátajú s určitou rezervou. Musíme si uvedomiť, že priestor v stane zaberie aj naše vybavenie či batožina. Takisto je dôležité, aby bola v stane vhodná klíma aj v prípade, že je v stane maximálny počet osôb.

Tip na kvalitný e-shop: Kde nakupovať kvalitné športové produkty

Internetový obchod insportline je jednotkou vo svete športu a fitness, vsaďte na overenú kvalitu, vsaďte na insportline.sk

chcem nakupovať kvalitnú kozmetiku

Vchody do stanu

Typ vchodu alebo dokonca počet vchodov je v skutku dôležitým parametrom pri výbere samotného stanu. Vybrať si môžete stan s krytým alebo nekrytým vchodom. Krytý vchod je skvelým a komfortným spôsobom, ako využiť priestor stanu a zabezpečiť si tak adekvátne pohodlie. Počet vchodov je skôr luxusom. V prípade stanov pre viac osôb je to takmer samozrejmosť. U menších stanov ide o praktické využite hlavne v prípade vysokohorskej turistiky, kedy môžeme využiť na vetranie vchod, ktorý je napríklad v závetrí.

 

Dvojplášťové stany vs jednoplášťové stany

V tomto prípade rozhodne uvažujte nad dvojplášťovým stanom. Stan je odolnejší, stabilnejší, vzdušnejší a disponuje lepšou izoláciou zvon i zvnútra. Rovnako tak podlaha v takomto stane je pevnejšia a lepšie izoluje teplotu od zeme. Dvojplášťový stan takisto zabezpečuje, že cirkulácia vzduchu je lepšia a nespôsobuje vnútornú kondenzáciu vzduchu (kvapky, vlhkosť).

U jednoplášťových stanov, ktoré sú rovnako bežné je nevýhodou ich odolnosť a aj vlastnosti. Ide skôr o letné, festivalové stany, ktoré poslúžia na pár sezón. Majú slabšiu izoláciu, no na druhej strane majú veľmi nízku hmotnosť.

Vyberáte stan? – Pozrite si náš katalóg

fitness.nakupnyporadca.eu

Čo v katalógu nájdete: 

  • kvalitné stany pokope na jednom mieste
  • prehľad športového náradia z kvalitných eshopov
  • prehľad športového náradia podľa ceny

tlačidlo

Kvalita materiálov

Tento parameter ovplyvňuje veľké množstvo vlastností samotného stanu. Najlepšie stany disponujú aj kvalitnými materiálmi. Tyče alebo výstuže sú väčšinou z laminátu alebo duralu, ktorý je pevnejší, no samozrejme aj drahší. Pri drahších stanoch (expedičné) sa používajú aj kombinácie duralu a karbónu. Pre najlepšie stany, profesionálne je teda cena o level vyššia. Na samotnú tkaninu sa používajú zväčša syntetické tkaniny, ktoré sú vyrobené z rôznych materiálov.

Najlepšie stany 2017 – Sprievodca výberom najlepších stanov

Vodný stĺpec

Čo to vlastne je? Pre mnohých nocľažníkov je vodný stĺpec ukazovateľom číslo jedna. Vodný stĺpec totiž udáva nepremokavosť daného stanu. Ide teda o hodnotu, ktorá určuje do akej miery je stan nepremokavý. Táto vlastnosť sa dosahuje impregnáciou materiálu za pomoci nástrekov izolačného prípravku. Čím je nástrek hrubší, tým je vodný stĺpec odolnejší. Napríklad pri hodnote 2000 mm je materiál schopný zadržať vodný stĺpec s výškou 2m. Dôležité je takisto aj šitie a nielen samotný materiál.

 

Cena najlepších stanov

Možno vás to prekvapí, ale tento prechodný domov vás vôbec nemusí stáť stovky eur. Profesionálne stany, s ktorými sa nemusíte báť stanovať ani na Mt. Everste vás môžu prísť však aj na 5 000 – 10 000€. Všeobecne sa však pri cene zohľadňuje veľkosť, použité materiály a takisto aj výrobca. Ak ste rekreačný „kemper“ postačí vám stan od 150 až 200€, aby ste si dopriali želaný komfort. Čo sa týka voľby pre najlepšie stany, peňaženku veľmi nešetrite.

 

Test najlepších stanov 2019:

Tip na overený produkt!

Stan FERRINO Proxes 5

Stan FERRINO Proxes 5

tlačidlo

Tip na overený produkt!

Stan Yate Dacota

Stan Yate Dacota

tlačidlo

STAN COLEMAN CORTES OCTAGON 8 STAN COLEMAN CORTES OCTAGON 8

tlačidlo

Stan FERRINO Tenere 4 Stan FERRINO Tenere 4

tlačidlo

Náš tip: Nakupujte v overených eshopoch! Eshop Tpd.sk, hej.sk a Andreashop.sk ponúkajú domáce spotrebiče a elektroniku za najvýhodnejšiu cenu.

Viac Informácii

Ceny uvedené v článku sa vzťahujú k dátumu 7. 8. 2018.

Vyberáte stan? – Pozrite si náš katalóg

fitness.nakupnyporadca.eu

Čo v katalógu nájdete: 

  • kvalitné stany pokope na jednom mieste
  • prehľad športového náradia z kvalitných eshopov
  • prehľad športového náradia podľa ceny

tlačidlo

Najlepšie stany 2019 – Sprievodca výberom najlepších stanov
4.8 (96%) 5 hlasov
Získajte zľavu 40€ na ubytovanie a užite si letnú dovolenku za výhodné ceny!Získať zľavu
+