Vyberte stranu

Šport sa dnes stáva ľahším, jednoduchším a priťahuje tak ešte viac ľudí ako tomu bolo doteraz. Cyklistika je obľúbeným športom už dekády, no práve s novými technológiami je dnes prístupnejšia aj širšiemu okruhu ľudí. Elektrobicykle sú ideálnym a prostým riešením, ktoré vám však pôžitok z cyklistiky ponechá. Na bicyklovanie už nepotrebujete silné nohy a nesmiernu kondíciu. My sme sa pozreli na tieto moderné dopravné prostriedky a urobili sme menší test elektrobicyklov, ktorý vám o nich prezradí všetko dôležité.

Náš tip: Nakupujte v overených eshopoch! Eshop hej.skAndreashop.sk insportline.sk ponúkajú domáce spotrebiče a elektroniku za najvýhodnejšiu cenu.

Viac Informácii

Elektrobicykel je v podstate klasický bicykel. V pedálovaní vám však pomáha elektrický pohon, ktorý je vítaným povzbudením aj pre menej zdatných užívateľov. Jazdenie na takomto elektrobicykli je potom ľahšie, menej namáhavé a pohodlnejšie. Nie je to však prostriedok iba pre mestá a dopravu v nich, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Práve naopak – možnosti elektrobicyklov sú naozaj široké a úchvatné. Elektrobicykel si jednoducho zamilujete už po prvých pár metroch – a to bez rozdielu pohlavia či veku!

Najlepšie elektrobicykle na trhu

Ako vybrať elektrobicykel?

Na trhu je hneď niekoľko typov elektrobicyklov, ktoré sú zamerané na špecifické prostredia. Existujú mestské elektrobicykle, ktoré sú vhodné na cestovanie v meste v kratších vzdialenostiach, sú obľúbenou voľbou seniorov a ponúkajú tak základné riešenie. Na dlhšie trasy, ktoré už môžu byť aj členité, prípadne s ťažším terénom, sú ideálne trekingové elektrobicykle. Tento typ bicyklov využívajú aj mnohí športovci, ktorí tak chcú oživiť svoje aeróbne aktivity. Horské elektrobicykle sú zase vhodné na horské cesty a do kopcov a zložitých terénov. Sú odolné a ponúkajú tak ešte výraznejší zážitok z bicyklovania.

Tip na produkty:Elektrobicykel Conway ECC 300

Elektrobicykel Conway ECC 300

  • Disponuje až 10timi prevodmi
  • Overená značka, ktorá je jednotkou na Slovensku čo sa týka fitness vybavenia
  • Kvalitný motor bosch
  • Najžiadanejší electrobicykel tohto roku!

Prečo práve tento pás?

button_zobrazit-najlepsiu-ponuku-1

 

Pri výbere toho správneho elektrobicykla pre nás musíme hľadieť na niekoľko základných atribútov. Okrem typu elektrobicykla podľa toho, kde ho chcete využívať, je ďalším jeho batéria – jej kapacita a dojazd bicykla, ktorý umožňuje. Dojazdy sa zvyčajne pohybujú v rozmedzí 80-120km, pri náročnejších modeloch je to aj viac. Dôležité je však to, že ak sa vám náhodou batéria pokazí a je potrebné ju vymeniť, treba kúpiť originálnu batériu od výrobcu vášho elektrobicykla. Nakupujte teda u overených predajcov. Kvalitná batéria by však mala vydržať aj štyri roky. Jej životnosť je však ovplyvnená viacerými faktormi, akými sú napríklad vaša váha, druh samotnej batérie či frekvencia a štýl používania elektrobicykla.

Test elektrobicyklov – ako vybrať ten správny?

Dôležité je aj umiestnenie elektropohonu. To taktiež závisí od typu dopravného prostriedku. Ak je elektropohon vzadu, bicykel sa hodí do mesta a na nenáročné terény. Ak je pohon na prednom kolese, cestovať môžete v meste, na spevnených cestách, no nie v teréne. Ideálnou voľbou je elektropohon v strede. Toto riešenie ponúka dokonalú stabilitu a vyváženosť.

Ďalšími vlastnosťami, ktoré musíte brať do úvahy pri výbere elektrobicykla môžu byť druh bŕzd (odporúčame hydraulické kotúčové brzdy), typ batérie (najrozšírenejšie sú tie lítiové), farba, značka, nosnosť či dostupnosť náhradných dielov a príslušenstva.

Vyberáte elektrobicykel? – Pozrite si náš katalóg

fitness.nakupnyporadca.eu

Čo v katalógu nájdete: 

  • kvalitné elektrobicykle pokope na jednom mieste
  • prehľad športového náradia z kvalitných eshopov
  • prehľad športového náradia podľa ceny

tlačidlo

Kupovať značkové či neznačkové elektrobicykle?

Ako u všetkých produktov, aj u elektrobicyklov ostáva otázka, či sa oplatí kúpiť radšej drahšie značkové modely alebo skôr tie lacnejšie. To závisí najmä od priorít zákazníka. Vo všeobecnosti však rozhodne platí to, že ak si zakúpite značkové elektrobicykel, dostanete s ním aj požadovanú kvalitu. Svetoznáme značky sa snažia prinášať stále lepšie a lepšie bicykle, ktoré sú navyše odolné a spoľahlivé. Často sa stáva to, že si zákazník kúpi lacnejší bicykel. Postupom času sa však kazia jeho súčasti a ich oprava stojí viac ako nový, značkový bicykel. Preto je lepšie investovať od overených značiek.

Elektrobicykle pomaly ovládajú mestá a hory a vy si tak môžete užiť bicyklovanie na novej úrovni. Tieto moderné a inovatívne dopravné prostriedky odstraňujú bariéry, kvôli ktorým si bicyklovanie nemôže užívať každý. To sa však s príchodom elektrobicyklov mení! Stačí si vybrať a vychutnať svet z jeho sedadla.

Najlepšie elektrobicykle na trhu

Ku všetkým elektrobicyklom sa samozrejme dá dokúpiť aj rôzne príslušenstvo. Svoj dopravný prostriedok si tak môžete doplniť napríklad o predné či zadné nosiče, blatníky alebo svetlá. Skvelou výhodou, ktorá poteší najmä umelecké duše, ktoré si potrpia aj na výzore a dizajne svojho elektrobicykla, je určite aj neuveriteľná široká škála farieb. Ba čo viac – na trhu nájdete aj farebné pneumatiky a vy si tak môžete vytvoriť originálny a nenapodobiteľný kúsok.

Tip na kvalitný e-shop: Kde nakupovať kvalitné športové produkty

Internetový obchod insportline je jednotkou vo svete športu a fitness, vsaďte na overenú kvalitu, vsaďte na insportline.sk

chcem nakupovať kvalitnú kozmetiku

 

Test elektrobicyklov – Najlepšie elektrobicykle!
4.6 (92%) 10 hlasov
Získajte zľavu 40€ na ubytovanie a užite si letnú dovolenku za výhodné ceny!Získať zľavu
+