Vyberte stranu

Slovenskí vodáci by vedeli hovoriť. Veď predsa nafukovacie člny sú perfektným zdrojom zábavy a sú spestrením každej rodinnej dovolenky. Aktívny oddych v podobe plavby na rieke, jazere, divokých splavoch či na mori je presne to, čo vám ponúkajú práve nafukovacie člny. Pred takouto investíciou si však treba dobre premyslieť, akému účelu bude loď slúžiť. Ako často ju budem používať? Koľko ľudí má loď uniesť? My si však teraz predstavíme všetky potrebné parametre a vlastnosti, ktoré vám pomôžu vybrať ten najlepší nafukovací čln.

 

Tip na produkty:Nafukovací čln s plachtou Aqua Marina Pioneer

Nafukovací čln s plachtou Aqua Marina Pioneer

  • Odolná hliníková konštrukcia
  • Overená značka, ktorá je jednotkou na Slovensku čo sa týka fitness vybavenia
  • Je vhodný pre začiatočníkov aj pokročilých
  • Najžiadanejší insportline čln tohto roku!

Prečo práve tento produkt?

button_zobrazit-najlepsiu-ponuku-1

Ako vybrať nafukovací čln?

Nafukovacie člny nie sú iba horúcou letnou tematikou. Ich sezóna je prakticky neobmedzená, a preto, ak sa rozhodnete si vybrať nafukovací čln, treba vedieť rozlišovať typy lodí a rovnako tak ich vlastnosti. Iný čln si vyberiete na plavbu po rieke či jazere a iný typ lode si pravdepodobne vyberiete na adrenalínový splav. Práve tomu je prispôsobený materiál, konštrukcia, sedenie či príslušenstvo. My sa však ideme komplexne zamerať na nafukovacie člny.

 

Porovnanie člnov – Najlepšie nafukovacie člny

Nafukovacie člny

Klasické oválne nafukovacie člny sú zväčša vyrobené z plastickej gumy PVC. Odolnosť tohto materiálu je priemerná, a preto nafukovacie člny neslúžia ako ideálny typ nafukovacej lode pre splavy. Hoci veľa ľudí si myslí, že nafukovací čln sa v zásade od kanoe, kajaku či raftu nijak výrazne nelíši a vydrží rovnaké prostredie a odolá rovnakým podmienkam ako jeho bratské lode.

Nafukovacie člny – Najlepšie nafukovacei člny na trhu

Účel nafukovacieho člnu

Ako sme povedali, žiadny splav s nafukovacím člnom nehrozí, respektíve skúsiť to môžete, no garantovať neškodnosť a bezpečie vám rozhodne nemôžeme. Účelom nafukovacieho člnu je plavba po pokojnejšej hladine. V prípade morskej vody, ktorá obsahuje percento soli, dbajte pri výbere na to, aby bolo PVC v hrubšej vrstve. Takéto lode majú zvýšenú odolnosť a zvyčajne sú určené aj pre agresívnejšiu slanú vodu.

Nafukovacie člny využijú aj potápači a v neposlednom rade aj rybári. Takéto člny majú niekoľko ďalších tried. Tie luxusnejšie vybavené nafukovacie člny sú dokonca vybavené aj spevnenou podlahou z laminátu či dreva a takisto aj dreveným alebo plastovým sedením. Výhodou nafukovacieho člnu je aj to, že je možné pri mnohých typoch nainštalovať benzínový motor. Drahšie modely tak možno kúpiť aj s benzínovým motorom, prípadne ho môžete dodatočne dokúpiť. V prípade, že si na takýto luxus nepotrpíte, klasické madlá a pádla sú zárukou manuálneho pohonu.

 

Tip na kvalitný e-shop: Kde nakupovať kvalitné športové produkty

Internetový obchod insportline je jednotkou vo svete športu a fitness, vsaďte na overenú kvalitu, vsaďte na insportline.sk

chcem nakupovať kvalitnú kozmetiku

 

Šírka nafukovacieho člnu

Tento parameter je podstatný z dvoch hlavných dôvodov. Prvým z nich je stabilita lode. Čím je loď širšia, respektíve čím je širšie dno člna, tým je loď stabilnejšia. Naopak užší profil je menej stabilný. Tento parameter ovplyvňuje aj efektivitu veslovania. Druhým dôvodom je teda prirodzene rýchlosť lode. Užší profil je zárukou toho, že loď dokáže ísť priamočiarejšie a rýchlejšie, ako čln so širším dnom.

 

Nosnosť a počet osôb

Nosnosť nafukovacieho člnu je určená samotnou hodnotou. Ak teda máte čln, ktorého nosnosť je 180 kg, určuje to aj počet osôb, prípadne je potrebné rátať aj s prepravovaným množstvom nákladu. Väčšina nafukovacích člnov má nosnosť maximálne 250-280 kg. V takomto prípade však ide o hornú hranicu. Pri takom zaťažení sa môže čln správať nestabilne. V takom prípade sa už oplatí investovať do raftu, ktorý je špecializovaný na prepravu väčšieho počtu osôb a dokonca aj nákladu.

 

Materiál

Už sme to tu spomínali, no PVC je tým najbežnejším materiálom. Okrem neho však existujú aj materiály ako hypalon či nitrilon. Hypalon sa vyznačuje vysokou odolnosťou a pevnosťou. Je pomerne pružný a odolá aj nižším teplotám či horúcemu UV žiareniu. Nitrilon je pre zmenu polyesterová textília s nánosmi umelého kaučuku. Tento materiál patrí medzi najodolnejšie a používa sa pri najdrahších typoch člnov.

Vyberáte nafukovacie člny? – Pozrite si náš katalóg

fitness.nakupnyporadca.eu

Čo v katalógu nájdete: 

  • kvalitné člny pokope na jednom mieste
  • prehľad športového náradia z kvalitných eshopov
  • prehľad športového náradia podľa ceny

tlačidlo

Cena nafukovacích člnov

Samozrejme, tento údaj je čisto orientačný, no ak chcete, aby ste za svoje peniaze dostali adekvátnu kvalitu, treba zvážiť tento pomer. Cenovky slušných člnov s pohonom začínajú na hodnote od 200€ vyššie. Ak vám postačí do ruky pádlo, rovnako tak si pripravte aspoň 100€ na ruku.

 

 

Porovnanie člnov – Najlepšie nafukovacie člny

Ceny uvedené v článku sa vzťahujú k dátumu 1. 8. 2018.

Náš tip: Nakupujte v overených eshopoch! Eshop hej.skAndreashop.sk insportline.sk ponúkajú domáce spotrebiče a elektroniku za najvýhodnejšiu cenu.

Viac Informácii

Vyberáte nafukovacie člny? – Pozrite si náš katalóg

fitness.nakupnyporadca.eu

Čo v katalógu nájdete: 

  • kvalitné člny pokope na jednom mieste
  • prehľad športového náradia z kvalitných eshopov
  • prehľad športového náradia podľa ceny

tlačidlo

Nafukovacie člny – Najlepšie nafukovacie člny na trhu
4.9 (97.78%) 9 hlasov
Získajte zľavu 40€ na ubytovanie a užite si letnú dovolenku za výhodné ceny!Získať zľavu
+