Vyberte stranu

Z biologického hľadiska vieme, že vírusy sú nebunkové organizmy. Sú omnoho menšie ako baktérie a ich množenie je parazitického charakteru. Vnikajú do hostiteľskej bunky a donútia ju začať tvoriť vírusy. Takto vznikajú ochorenia, ktoré bývajú často nákazlivé. Voči vírusom je však možné sa brániť. A to aj napríklad užívaním liečivého prípravku s názvom Zovirax Duo. Ide o krém používaný už pri prvotných prejavoch a príznakoch oparu na rôznych miestach. Skladá sa z dvoch liečiv.

Ako sa nazývajú látky, ktoré tvoria zloženie tohto produktu? Čo vieme o týchto látkach? Kto je výrobcom tohto produktu? Čo vieme o dávkovaní a skladovaní? Aká je cena a aké sú skúsenosti s používaním tohto produktu? Odpovede na tieto otázky nájdete v nasledujúcich riadkoch.

Aké látky nájdeme v kréme Zovirax DUO?

Na prvom mieste stojí látka s názvom Aciklovir. Ide o látku so značnými protivírovými účinkami. Používa sa najmú pri liečení infekcií vírusom herpes simplex, ovčie kiahne a šindle. Túto látku možno užívať a nájsť v mnoho produktoch. Užívať ju možno ústami, aplikovať v podobe krému na ľudskú pokožku alebo vo forme injekcie. Objavená táto látka bola v roku 1977. Rovnako v ten rok bola uvedená do zoznamu základných liekov Svetovej zdravotníckej organizácie.

Na druhé miesto v zložení pripadá látka s názvom hydrokortizol. Ide o slabý steroid a najúčinnejší hormón zo skupiny glukokorikoidov. Vieme o ňom, že v ľudskom tele sa produkuje v oblasti nadobličiek. Práve toto uvoľňovanie nastáva v dôsledku reakcie organizmu na stres a nízku koncentráciu glukózy v krvi. Takto táto látka pomáha zvyšovať úroveň hladiny cukru v krvi vďaka procesu glukoneogenézy.

Tip na produkt: Zovirax DUO

 • používa sa na liebu prejavov a príznakov oparu
 • skráti hojenie oparu o pol dňa až deň
 • splikujte päť krát denne

 

Aké sú účinky tohto produktu?

 • Účinná pomoc pri liečení skorých prejavov a príznakov oparu na perách.
 • Výrazne prispieva pri znižovaní rizika premeny oparu na pľuzgier.
 • Skracuje hojivý proces približne o pol dňa.
 • Znižuje začervenanie, opuch a svrbenie.

Kto je výrobcom tohto produktu?

Výrobcom je britská farmaceutická spoločnosť s názvom GlaxoSmithKline plc – skrátene GSK. Začiatky tejto spoločnosti možno hľadať až do roku 1873.

zovirax duo

 

Ako by nemal byť tento produkt používaný?

 • Rozhodne výrobok nepatrí do úst, očí, nosu alebo na genitálie.
 • Nie je vhodný na liečenie genitálnych infekcií.
 • Pokiaľ je narušené celkové fungovanie imunitného systému (pokiaľ ste po transplantácii kostnej drene alebo pokiaľ máte HIV.)
 • Pod akúkoľvek náplasť alebo obväz.

Ako by malo vyzerať skladovanie tohto produktu?

Výrobok uschovávame mimo dosahu detí. Uschovávame pri izbovej teplote v pôvodnom obale. Liek neuskladňujeme v chladničke alebo v mrazničke. Liek sa nemá užívať po dátume exspirácie uvedenom na obale.

Eshopy ponúkajúce: Zovirax duo 

 • e-shop odporúča 96 % zákazníkov heureky
 • spokojní sú s kvalitou dopravy, komunikácie i dodacou lehotou
button_do-obchodu
najlekareň

 

 • internetový obchod odporúča 95% zákazníkov heureky
 • priemerná doba dodania je 2,9 dňa
 • výborná kvalita komunikácie

 

button_do-obchodu
 • e-shop odporúča 89 % zákazníkov heureky
 • priemerná doba dodania je 2,8 dňa
 • možnosť osobného odberu
button_do-obchodu

 

Ako by mala vyzerať aplikácia Zoviraxu?

Odporúčaná aplikácia vyzerá takto: krém aplikujeme päťkrát denne v priebehu piatich dní. Približne každé 3 až 4 hodiny. Liečba postihnutého miesta by mala začať čo najskôr. Aplikujeme v dostatočnom množstve tak, aby došlo k prekrytiu všetkých lézií.

Čo vieme o oparoch?

Inkubačná doba oparu je od 2 až 6 dní. Počiatok tvorenia oparu možno spoznať podľa nepríjemného pocitu svrbenia. Na druhý deň sa potom vyskytujú pľuzgieriky, ktoré môžu páliť a bolieť. Po niekoľkých dňoch pľuzgierik praská a tvorí sa chrastička. Prvou pomocou proti oparom je aplikácia lekárskej vazelíny na miesto infekcie. Takto sa dá zabrániť druhotnej infekcii.

Keď máte opar vyskúšajte vitamíny na podporu vašej imunity BioBran, Cetebe alebo Rykytník

Na posilnenie imunity odporúčame aj: Imunax

 • obsahuje prírodné látku na podporu imunity a obranyschopnosti
 • obsahuje látky ako echinacea, hliva, reishi, ženšen, šišiak, rakytník, laktobacily, vitamín C, vitamín B6, kys. listová a zinok
 • kúpite na Imunax.sk

 

Aké sú skúsenosti s týmto produktom? Čo naň vravia užívateľské recenzie?

Na ilustráciu obľúbenosti tohto produktu je vhodné pozrieť si recenzie na portáli heureka.sk a aj na českej doméne. Nenájdeme ani jednu negatívnu recenziu na tento produkt. Rozhodol som sa jednu recenziu vybrať.

„Zovirax som kúpila na odporúčanie kamarátky,pred tým som používala Herpesin.Herpes som mala už dva dni,vytvoril sa pľuzgier.Po natretí Zoviraxom ma zbavil pľuzgiera v priebehu necelého dňa.Trocha opadol opuch a herpes sa rýchlejšie vyliečil.Základ je,natrieť už pri prvom príznaku,vtedy nedochádza ani k vytvoreniu pľuzgiera.Nie vždy sa to ale stihne 🙂 Narozdiel do Herpesinu,ale nezatvrdne a ostane krém na pere,čo mne troška nevyhovuje,ale je to asi len sila zvyku.Jemne ma pod ním pár min herpes štípe a brní,ale rýchlo to prejde.Na noc používam Herpatch sérum a celkom mi toto spojenie vyhovuje.Cena je troška vyššia,ale každá lekáreň(alebo eshop) má iné ceny a dá sa nájsť ako lacnejší,tak aj drahší.“

zovirax duo

 

Aká je cena Zoviraxu DUO?

Zovirax DUO predstavuje kvalitný liek, ktorý pomáha potláčať už zárodok oparu. Je vhodný pre deti od 12 rokov. Pri dodržiavaní odporúčanej dávky a pokynov v príbalovom letáku nehrozia závažné vedľajšie účinky. Včasne lieči, obsahuje látky, ktoré jasne pomáhajú s týmto nepríjemným problémom. Cena sa vzhľadom na viaceré obchody pohybuje nad 11 eur. (Cena aktuálna ku dňu 23.7.2018)

 

Tip na kvalitný e-shop:

chcem nakupovať kvalitnú kozmetiku

 

Zovirax DUO – účinná pomoc pri opare a skrátenie doby liečenia
5 (100%) 1 hlasov
Získajte zľavu 40€ na ubytovanie a užite si letnú dovolenku za výhodné ceny!Získať zľavu
+