Vyberte stranu

Počuli ste už o vaginálnom pH? Je veľmi pravdepodobné, že nie. O pH pokožky vie každý, o tom vaginálnom, žiaľ, nie. Prečo by ste sa oň mali starať a ako vám v tom Vitagyn C pomôže, vám ozrejmíme.

Vaginálne pH je dôležitou súčasťou intímneho zdravia každej ženy. Čo presne to však je a prečo je také dôležité pre reprodukčné zdravie žien?

 

Vaginálne pH

pH indikuje kyslosť a alkalitu organizmu, jeho rozsah sa pohybuje od 0 do 14. Najkyslejšie je prostredie s hodnotou 0, najzásaditejšie sú tie s hodnotou 14. Zdravá hodnota vaginálneho pH sa pohybuje medzi 3,8 a 4,4, môžeme preto povedať, že ide o kyslé prostredie. Hodnotu pH znižujú dobré baktérie, ktoré vo vagíne produkujú kyselinu mliečnu.

Toto prostredie potláča rast zlých baktérií, ktoré uprednostňujú predovšetkým menej kyslé prostredie. Ak máte vysokú hodnotu dobrých baktérií a kyslé pH vo vagíne, znižuje sa riziko infekcie. Riziko sa zvyšuje, keď hodnota vystúpi nad 4,5. Zlé baktérie majú v zásaditom prostredí väčšiu šancu spôsobiť infekciu. Zvýšiť pozornosť by ste mali v tom prípade, ak sa objaví výtok, zápach, svrbenie či iné nepohodlné príznaky.

zeny vitagyn C

Čo to spôsobuje?

Dôvodom zmeneného vaginálneho pH môže byť viacero faktorov. Ak sa týkajú aj vás, všímajte si spomínané príznaky a stavy o niečo viac.

Antibiotiká

Antibiotiká síce pomáhajú pri rôznych chorobách, nezabíjajú však iba zlé baktérie, ale ja tie dobré. Práve tie, ktoré sú zodpovedné za udržanie zdravého kyslého prostredia vo vagíne. Nezabúdajte preto pri chorobe užívať aj probiotiká či iné prípravky stimulujúce vaše dobré baktérie.

 

Tipy na prípravky na obnovenie vaginálneho pH

Názov Popis produktu Kde kúpiť? Cena

Vitagyn C

 • obnovuje kyslé vaginálne pH
 • potláča rast mikroorganizmov zodpovedných za bakteriálne vaginózy
 • pomocný prostriedok pri liečbe a prevencii bakteriálnych vaginóz
LekarenTriVeze.sk

 • e-shop odporúča 96 % zákazníkov heureky
 • zákazníci oceňujú rýchlu dodaciu dobu i kvalitu komunikácie

button_do-obchodu

VITAgyn C

 • pomáha pri liečbe recidivujúcich infekcií močových ciest a bakteriálnych vaginóz
 • použitie je obzvlášť prospešné u recidív a po liečbe antibiotikami
 • podporuje rast prirodzenej laktobacilovej flóry a to aj počas tehotenstva
Prezdravie.sk

 • e-shop odporúča 95 % zákazníkov portálu heureka.sk
 • sú spokojní s prehľadnosťou obchodu,
 • dodacou dobou
 • i komunikáciou
 

button_do-obchodu

VITAgyn krém pošvový

 • potláča rast mikroorganizmov zodpovedných za bakteriálne vaginózy
 • obnovuje kyslé vaginálne pH
 • vytvára nepriaznivé prostredie pre bakteriálnu kolonizáciu vyvolanú E.coli

 • e-shop odporúča 96 % zákazníkov heureky
 • priemerná doba dodania je 2,8 dňa
 • možnosť osobného odberu

button_do-obchodu

Pohlavný styk

Kyslé prostredie vagíny môže narušiť aj zásaditá hodnota pH semena. Po nechránenom sexe preto môže nastať silný zápach. Dá sa proti tomu ľahko brániť použitím kondómu či rôznym tipom na starostlivosť o vaginálne prostredie. Patrí k nim čistenie teplou vodou po pohlavnom stykom, dôkladné osušenie sa po kúpaní či nosenie bavlnenej spodnej bielizne. Vyhnite sa noseniu tango nohavičiek.

Dojčenie a menopauza

Znížená hladinu estrogénu, ktorá môže nastať kvôli dojčeniu alebo menopauze, môže ovplyvniť aj počet laktobacilov a spôsobiť zvýšenie vaginálneho pH. Nemali by ste pri dojčení a menopauze zabúdať na udržanie zdravej hladiny pH vo vašej vagíne. Môžete sa poradiť so svojím lekárom alebo si zvoliť nejaký prebiotický prípravok.

Tip redakcie: Vitagyn C

 • Pošvový krém s kyslým pH.
 • Obnovuje kyslé vaginálne pH, ktoré sa pohybuje medzi 3,8 a 4,4.
 • Pomocný prostriedok pri liečbe a prevencii bakteriálnych vaginóz a recidivujúcich infekcií močových ciest. 

 

Vitagyn C

Vaginálny krém s kyslým pH pre doplnkovú liečbu a prevenciu opakovaných bakteriálnych vaginóz. Vitagyn C je určený na obnovu vaginálneho pH. Kyslé prostredie potláča rast mikroorganizmov zodpovedných za bakteriálne vaginózy. „Vytvára tiež nepriaznivé prostredie pre bakteriálnu kolonizáciu vyvolanú E.coli a zabraňuje tak recidívam infekcií močových ciest,“ uvádza distribútor na stránke. Kyslé vaginálne pH zároveň neutralizuje virulentné faktory Trichomonas vaginalis a šírenie kandidy v pošvovom epiteli.

Krém treba dávkovať raz denne. Najvhodnejšie je to večer pred uložením sa na spánok. Prípravok treba užívať šesť dní, pre udržanie následne 1- až 2-krát po dobu 12 týždňov alebo dlhšie. Vaginálny krém nespôsobuje mastné škvrny a nezanecháva tak škvrny na spodnej bielizni.

Nežiaduce účinky

Distribútor žiadne vedľajšie účinky neuvádza, avšak upozorňuje, že pri dlhodobom užívaní môže dôjsť k senzibilizácii. Ak u seba zbadáte príznaky precitlivenosti, mali by ste prerušiť liečbu a poradiť sa so svojím doktorom. Rovnako by ste vaginálny krém nemali používať s inými zdravotníckymi pomôckami alebo liekmi bez konzultácie s lekárom.

Tip: Vitagyn C – vaginálny krém s kyslým pH

Podporuje rast prirodzenej laktobacilovej flóry, a to aj počas tehotenstva. Použitie je obzvlášť prospešné u recidív a po liečbe antibiotikami.

Vitagyn C recenzia

Pri starostlivosti o svoje intímne prostredie sa väčšina žien nezveruje so svojím stavom svojim blízkym. Uprednostňuje radšej internetovú, čiže anonymnú komunikáciu. Rovnako si týmto spôsobom ženy hľadajú recenzie a odporúčania. Skúsenosti iných sú dobrým vodidlom k tomu, aby sa rozhodli, či si prípravok zakúpia alebo nie.

Prípravok Vitagyn C si väčšina zákazníčok pochvaľuje. „Velmi rychle ulevuje od nepříjemných pocitů pálení a nežadoucí infekce, vyrovnáva prostředí,“ uvádza overená zákazníčka.

Zákazníčky sú spokojné s jeho spoľahlivým účinkom i s tým, že je výborný tiež ako prevencia proti opakovaným zápalom. Naopak, nepáči sa im zložitá aplikácia, jeho vyššia cena či to, že sa v balení nachádza málo aplikátorov.

zeny vitagyn C

Nepodceňujte svoj zdravotný stav

Intímne prostredie je síce len a len vašou súkromnou záležitosťou, nemali by ste ho však podceňovať. Pri prvých príznakoch či akomkoľvek nepohodlí by ste sa mali poradiť s doktorom a svoje problémy riešiť. Váš stav môže byť totiž vážnejší, ako „iba“ zmenená hodnota vášho vaginálneho pH.

Tip na kvalitný e-shop: prezdravie.sk

E-shop odporúča až 96 % zákazníkov portálu heureka.ak. Spokojní sú s dodacou dobou, prehľadnosťou obchodu i kvalitou komunikácie či dopravy.

button_chcem-vediet-viac

Dozvedeli ste sa to, čo ste potrebovali?

Ceny uvedené v článku sa vzťahujú k dátumu 11. 7. 2018.

Zdroj: http://www.axonia.cz/sk/produkty/d/vitagyn-c-vaginalny-krem-s-kyslym-ph, https://www.adc.sk/databazy/produkty/detail/vitagyn-c-krem-posvovy-s-kyslym-ph-888568.html

Vitagyn C: Vaginálny krém, ktorý obnoví vaše vaginálne pH
3.7 (73.33%) 3 hlasov
Získajte zľavu 40€ na ubytovanie a užite si letnú dovolenku za výhodné ceny!Získať zľavu
+