Vyberte stranu

Pomôcok na stimuláciu vagíny je na trhu veľa. Existuje však jedna, ktorá má okrem dráždivých účinkov smerujúcich k orgazmu aj vynikajúce zdravotné benefity. Sú to venušine guličky. Prečítajte si našu recenziu tejto zaujímavej hračky.

 

Venušine guličky charakteristika

Čo vlastne venušine guličky sú? Je to erotická pomôcka pre ženy. Ako z názvu vyplýva, sú to dve guličky s priemerom 2,5 až 3,5 cm. V každej guličke je dutinka a v nej je umiestnená ešte jedna menšia, ale ťažšia gulička. Pri pohybe sa menšia gulička rozkmitá a tým je vyvolaná samovolná stimulácia. Teda čím viac pohybu, tým viac stimulácie. Prepojené sú obvykle kratšou šnúrkou a na konci je umiestnená dlhšia šnúrka. Tá slúži na ich vytiahnutie z vagíny.

Snahou o udržanie guličiek vo vnútri vagíny sa posilňujú svaly panvového dna. Jedná sa tzv. Kegelove cviky. Silnejšie svaly panvového dna majú za dôsledok intenzívnejšie prežívanie orgazmov. Počet užívateliek venušiných guličiek neustále narastá a aj mnoho odborníkov odporúča ich používanie. Vhodné sú tiež ako prevencia inkontinencie, a na cvičenie pred aj po pôrode.

Vyrábajú sa z rôznych materiálov:

 • tvrdený plast
 • silikón
 • kov
 • sklo

Existujú single guličky, najčasteišie sú duo, ale kúpiť je možné aj tri či viac menších guličiek za sebou. Zákazníčky majú na výber tiež z rôznych váh. Pri zvolení správnej hmotnosti záleží na ich použití. Ľahké guľočky sa používajú skôr k erotickej stimulácií, zatiaľ čo ťahšie sú určené na posilňovanie panvového a vaginálneho svalstva. Zo začiatku je dobré zvoliť ľahšiu verziu,

Povrch tejto erotickej pomôcky môže byť vybavený aj rôznymi drážkami a vystúpkami, ktoré zlepšujú stimulačný účinok, niektoré majú aj vibračnú funkciu.

 

 

Venušine guličky história

Z historického hľadiska sa radia medzi najstaršie erotické pomôcky. Názov dostali podľa bohyne Venuše, ktorá bola patrónkou krásy, lásky a zmyselnosti. Pochádzajú z Ázie, konkrétne z Japonska. Pôvodne boli určené pre mužov a mali zabezpečiť nové pocity počas pohlavného styku. Neskôr ženy zistili, že ich nosenie je viac než príjemné a začali ich používať. Postupom času sa z guličiek stala čisto ženská záležitosť.

 

Venušine guličky fórum

Rôzne fóra sú plné komentárov žien, ktoré popisú svoje skúsenosti s touto erotickou pomôckou. Väčšina hodnotení je pozitívna, ale nesadnú úplne každej žene. V tomto prípade je dôležitý aj výber správnych guličiek.

“Som maximálne spokojná, oživilo mi to chuť na sex, no hlavne cítim, že dolu sa mi to sťahuje aj bez toho, že by som sa dáko extra snažila. Gulôčky rezonujú a tým pádom celé panvové dno pracuje. Sú pohodlné, no hlavne po tyždni nosenia, keď som si kýchla, som si necvrkla.”

 

TIP: We-Vibe Bloom

 Kondomshop.sk

 • vibračné gulôčky s tromi rôznymi hmotnosťami
 • veľmi tiché a vodeodolné
 • 10 vibračných režimov od stimulácie po masážne
 • ovláda sa bezplatnou aplikáciou v smartfóne 

 

 Venušine guličky  

 

Venušine guličky použitie

Základom pre rozhýbanie guličiek je pohyb. Používajú sa pri bežných denných aktivitách ako je napríklad prechádzka, kočíkovanie, beh, nakupovanie, venčenie psa a podobne. Každá žena si nájde svoje činosti, pri ktorých jej nosenie guličiek najviac vyhovuje. Na ziačiatok je potrebné vybrať si tie správne. Veľkosť je obvykle priamo úmerná šírke pošvy. Pre užšiu je lepšie zvoliž menšie a naopak pre širšiu pošvu sú dobré väčšie guličky.

Na začiatku je ťažšie ich udržať v sebe, preto je dobré začať trénovať doma a až neskôr sa s nimi vydať na fyzické aktivity. Pri vkladaní guličiek do pošvy sa odporúča potrieť každú guličku lubrikačným gélom. Vkladajú sa postupne jedna po druhej. Správne sú nasadené vtedy, ak ich žena v pokoji necíti. Po použití treba guličky umyť a vyčistiť antibakteriálnym prípavkom. Na tréning sa odporúča nosiť ich po dobu aspoň 15 minút 2-krát denne. Ideálne sú však aj ako súčasť predohry.

 

 Venušine guličky

 

Venušine guličky cena

Najlacnejšia varianta sa dá kúpiť za približne 10 €, ale u špeciálnych výrobkov to môže byť aj 100 €. Logicky je cena závislá od použitého materiálu, značky, prípadne doplnkových funkcií. Ideálne je na začiatok zvoliť strednú cestu a v prípade spokojnosti invenstovať do drahšieho modelu.

Venušine guličky hodnotenie

Aj pri tejto erotickej pomôcke odporúčame vyskúšať. Okrem stimulácie je veľkým lákadlom ku kúpe venušiných guličiek aj ich vplyv na zdravie a v konečnom dôsledku aj na kvalitu sexuálneho života.

 

TIP: Kvalitné venušine guličky

Vymeniteľné silikónové venušine guličky OVO L1A modré  

 • 2 sady guličiek v 2 váhach
 • bezpečný silikónový materiál
 • anatomicky tvarovaná šnúrka
 • vhodné pre začiatočníčky aj pokročilé 
 Venušine guličky  

4 FISTING LUBKRIKAČNÝ GÉL  

 • extrémne klzký silikónový lubrikačný gél
 • vhodný aj pre análny sex
 • pomáha uvolniť
 • bezpečný pre citlivú pokožku intímnych partií 
 Venušine guličky  

 

Nomi Tang IntiMate venušine guľôčky  

 • single aj duo guličky
 • vyrobené z prvotriednych materiálov
 • vodotesné do 1 m
 • určené pre potešenie aj pre zdravie 
 Venušine guličky  

Ceny uvedené v článku sa vzťahujú k dátumu 9. 7. 2018.

Aké sú Vaše skúsenosti s venušinými guličkami? Nechajte nám komentár!

Venušine guličky: Erotická pomôcka so zdravotným benefitom
4.3 (85.56%) 18 hlasov
Získajte zľavu 40€ na ubytovanie a užite si letnú dovolenku za výhodné ceny!Získať zľavu
+