Vyberte stranu

Ako na akútne, tak i na chronické rany je mimoriadne vhodný prípravok UniGel Apotex. Hydrofilný gél na urýchlenie hojenia rán by ste teda rozhodne mali zaradiť do svojej domácej lekárničky.

Úrazy a drobné poranenia sú bežnou súčasťou každodenného života. Zraniť sa môže človek kdekoľvek a kedykoľvek – pri varení, pri vešaní obrazov či pri akýchkoľvek iných pravidelných či nepravidelných domácich prácach, ale takisto napríklad pri voľno-časových aktivitách. Aby ste hojenie akútnych i chronických rán urýchlili, môžete siahnuť po prípravku Unigel Apotex.

 

Gél na hojenie rán

Prípravok je chránený českým patentom, ktorý zabezpečuje rýchlejšie hojenie akútnych i chronických rán. Používa sa pri drobných úrazoch, odreninách, pooperačných ranách, popáleninách a oparoch. Účinný je však takisto pri chronických ranách, akými sú dekubity, vredy predkolenia či diabetická noha.

Gél funguje tak, že udržuje v rane stabilnú vlhkosť, čím zabraňuje vzniku chrasty, a tým urýchľuje proces hojenia. Vďaka tomu sa zlepšuje aj vzhľad prípadnej jazvy. Keďže gél nepriľnáva k rane, preväz je bezbolestný. Tým pádom je prípravok vhodný pre všetky vekové kategórie. Gél taktiež zachytáva voľné kyslíkové radikály z rany a zamedzuje prístupu infekcie.

Tenká vrstva gélu sa po jemnom očistení nanáša na ranu a jej blízke okolie. Aplikuje sa raz za 24 až 48 hodín.

Ako účinkuje?

Voľné kyslíkové radikály sú reaktívne častice s nepárovým elektrónom. Vďaka svojej nestabilite sú schopné narúšať a ničiť zdravé bunky, čím spomaľujú, prípadne úplne zastavujú hojenie rany. Zachytením voľných radikálov sa zabezpečí rýchlejšie hojenie a zabráni sa prípadným nežiaducim zápalom. Pri zápaloch dochádza k vzniku reaktívnych kyslíkových radikálov, ktoré sa uvoľňujú do tkaniva. Nadmerná koncentrácia týchto radikálov spôsobuje poškodenie buniek a zabraňuje ich hojeniu.

Ak sa rana hojí vo vlhkom prostredí, je proces zacelenia až o 40 % kratší v porovnaní s tým, keď je rana obviazaná suchým obväzom. Vlhké hojenie podporuje granuláciu a epitelizáciu, čo sú druhá a tretia fáza hojenia.

Tip redakcie: UniGel Apotex

 • Hydrofilný metakrylátový gél na báze sieťovaného kopolyméru.
 • Má schopnosť viazať voľné kyslíková radikály vznikajúce pri zápalových procesoch.
 • Zároveň dokáže absorbovať tekutiny ako sekrét alebo krv z rany.

 

 

Vyskúšajte aj: Tea Tree olej

 • Získava sa z listov austrálskeho stromu Melaleuca alternifolia
 • Môže byť použitý aj ako látka v kozmetických výrobkoch pre každý typ pokožky
 • Má antiseptický protiplesňový účinok, nepoškodzuje zdravé tkanivo.
 • Je vhodný na rezné rany, odreniny, akné popáleniny, infekciu nechtov

Jednotlivé fázy hojenia a účinky gélu

UniGel Apotex neurýchľuje hojenie vďaka aplikovaniu účinnej látky do rany, ale vďaka tomu, že eliminuje tie faktory, ktoré hojenie rany komplikujú. Gél sa do rany nevstrebáva, ale zostáva pružný na povrchu a eliminuje spomínané radikály.

Zápalová, teda exsudatívna fáza je prvou fázou hojenia. Ak sa prípravok aplikuje počas nej, gél absorbuje sekrét z rany a uchováva v nej rastové hormóny. Do rany dodáva vlhkosť a zabraňuje vzniku chrasty.

rana unigel apotex

Počas druhej fázy hojenia, nazývanej granulačná, podporuje gél rast a tvorbu granulačného tkaniva. V epitelizačnej fáze zas podporuje delenie kožných buniek a zmäkčuje a zvláčňuje nové tkanivo.

 

Tipy na prípravky na hojenie rán

Názov Popis produktu Kde kúpiť? Cena

UniGel Apotex 100g

používa sa na urýchlenie hojenia akútnych a chronických rán

má schopnosť viazať voľné kyslíková radikály vznikajúce pri zápalových procesoch

vhodný pre všetky vekové kategórie

Dr.Max SK

e-shop odporúča 96 % zákazníkov heureky

priemerná doba dodania je tri dni

možnosť osobného odberu

doprava je nad 9,90 eura zadarmo

button_do-obchodu

UniGel Apotex 30 g

vhodný na hojenie akútnych i chronických rán

nepriľne ku rane, čím zabezpečí bezbolestný preväz

udržiava stabilnú vlhkosť v rane

LekarenTriVeze.sk

internetový obchod odporúča 96 % zákazníkov heureky

dodanie objednávok je rýchle

zákazníci si pochvaľujú prístup e-shopu

button_do-obchodu

Unigel Apotex Prvá pomoc

hydrofilný gél na urýchlenie hojenia rán a krycie fólie

podporuje hojenie, znižuje bolestivosť, dodáva vlhkosť, ktorá zabraňuje tvorbe chrasty

Dr.Max SK

e-shop odporúča 96 % zákazníkov heureky

priemerná doba dodania je tri dni

možnosť osobného odberu

doprava je nad 9,90 eura zadarmo

button_do-obchodu

Tea Tree olej

 

 • Získava sa z listov austrálskeho stromu Melaleuca alternifolia
 • Môže byť použitý aj ako látka v kozmetických výrobkoch pre každý typ pokožky
 • Má antiseptický protiplesňový účinok, nepoškodzuje zdravé tkanivo.
 • Je vhodný na rezné rany, odreniny, akné popáleniny, infekciu nechtov
Prezdravie.sk

 • e-shop odporúča 96 % zákazníkov portálu heureka.sk
 • prejavili spokojnosť s kvalitou dopravy aj komunikácie
 • nad 50 eur je dodanie zadarmo

 

button_do-obchodu

UniGel Apotex cena a použitie

Gél na hojenie s objemom 30 ml si môžete kúpiť za 25 eur. Ak by ste chceli balenie o objeme až 100 ml, musíte si pripraviť 63,70 eura. Vzhľadom na to, že prípravok sa používa na rôzne druhy rán, nie je cena – hoci sa to tak na prvý pohľad môže javiť – privysoká.

Použiť ho napokon môžete na odreniny, škrabance, popáleniny, rany po úrazoch, pooperačné rany a jazvy, ale takisto i na diabetickú nohu, preležaniny či hemoroidy. Použiť sa dokonca dá aj pri liečbe akné, keďže jeho prejavom sú zapálené miesta a jazvičky.

Tip: UniGel Apotex

 • Gél na urýchlenie hojenia akútnych a chronických rán.
 • Udržuje stabilnú vlhkosť v rane, čím zabraňuje vzniku chrasty, a tým pomáha urýchľovať proces hojenia a zlepšuje vzhľad jazvy.
 • Nepriľne k rane, čím zabezpečí bezbolestný preväz.

Dostupné sú aj čipky

UniGel Apotex je v ponuke nielen ako gél, ale aj ako čipky. Zatiaľ čo gél je určený na hojenie rán, čipky sú vhodné na zmiernenie krvácania a bolestivosti pri hemoroidoch, análnych fisúrach a ragádach.

Análne fisúry sú ritné trhliny, ktoré vznikajú v dôsledku narušenia celistvosti kože. Zväčša ich majú ľudia trpiaci častými zápchami. Bývajú veľmi bolestivé a pri ich chronickej forme je potrebná liečba.

Hemoroidy môžu byť vonkajšie, ale aj vnútorné. Ide o nadmerne rozšírené krvné cievy sliznice konečníka. Vnútorné sa vyskytujú v konečníku a sú zväčša nebolestivé. Vonkajšie hemoroidy vznikajú v okolí análneho otvoru. Žily v tejto oblasti sú rozšírené a tlačia ma okolité tkanivá. Tento typ je síce menej častý, ale bolestivejší.

UniGel Apotex skúsenosti

Prípravok na hojenie rán si najlepšie overíte sami. O jeho prípadnej kúpe sa však môžete porozprávať so svojím lekárom, prípadne sa môžete popýtať na skúsenosti iných. Ak máte záujem o UniGel Apotex, v rozhodovaní vám môžu pomôcť recenzie. Zákazníci výrobok hodnotia pozitívne a jeho účinky považujú za primerané sľubom.

Tip na e-shop: drmax.sk

Kvalitné produkty by ste mali nakupovať v kvalitnom e-shope. Internetový obchod drmax.sk ponúka bohatý výber produktov za dostupné ceny. Pri nákupe nad 9,90 eura je navyše doprava zadarmo.

Ceny uvedené v článku sa vzťahujú k dátumu 11. 7. 2018.

Bol pre vás tento článok užitočný?

UniGel Apotex urýchli hojenie rán. Viete, ako funguje?
3.8 (75%) 4 hlasov
Získajte zľavu 40€ na ubytovanie a užite si letnú dovolenku za výhodné ceny!Získať zľavu
+