Vyberte stranu

Sudocrem je voľne predajná masť primárne určená na liečbu „plienkovej dermatitídy“ alebo jednoducho povedané „zaparenín“, vznikajúcich na detských zadočkoch, kvôli otravným, ale určite potrebným plienkam. Je tiež vhodný na liečbu drobných poranení, odrenín a ekzémov. Viac o jeho účinkoch a použití sa dozviete v článku.

Odporúčame: Sudocrem 250g

 • krém s ochrannou a epitelizačnou funkciou
 • má antiseptický, sťahujúci a antibakteriálny účinok.
 • napomáha pri zapareninách, preležaninách, drobných poraneniach, ekzéme aj akné
 • výhodné veľké balenie
 • kúpite v internetovom obchode Dr. Max

Sudocrem a jeho účinky na detskú pokožku

Ako sme už naznačili, ani jeden rodič sa dnes nezaobíde bez mastičky na zadoček pri každodennom rituálnom umývaní svojho bábätka, ktoré vykonáva veľkú potrebu niekedy aj šesťkrát za deň. Prečo to tak je? Zadoček vášho dieťatka je veľmi citlivý, a preto si vyžaduje špecifickú pozornosť.

Pokožka novorodenca je jemnejšia ako pokožka dospelého človeka. A keďže nemá ešte dostatočne vyvinutú ochranu je nie len jemná, ale aj citlivá. Ako uvádza výrobca, novorodencom ešte chýba ochranný plášť, ktorý má za úlohu pokožku chrániť a tá tým pádom nemá ešte vyvinutú dostatočnú ochranu voči mikróbom.

Rovnako ako deti samotné je ich pokožka omnoho zraniteľnejšia ako tá naša. A napokon si predstavte, aký bujný život sa odohráva pod plienkou vašej milovanej dcérky alebo syna. Neustále sa opakujúce dráždenie spôsobené močom alebo stolicou sa na pokožke zadočka určite odrazí, ak sa o ňu nebudeme dostatočne starať. Negatívne na pokožku môžeme vplývať aj my, rodičia, keď narušíme ochrannú vrstvu pokožky používaním nadmerného množstva mydla alebo príliš agresívnym pracím práškom.

sudocrem

Vďaka svojej olejovitej báze Sudocrem odpudzuje vlhkosť, a teda zabraňuje šíreniu baktérii a plesní, ktoré spôsobujú začervenanie pokožky a jej pálenie. Na páliacu pokožku Sudocrem pôsobí upokojujúco, keďže pôsobí aj ako lokálne anestetikum. Vďaka týmto vlastnostiam pomáha aj proti ľahkým popáleninám, spáleninám od slnka, povrchovým ranám, ekzémom, preležaninám, či dokonca akné. To je celkom dlhý zoznam na to, aby ste tohto všestranného pomocníka mali vo svojej domácej výbave.

 

Čo je plienková dermatitída

Plienková zaparenina – je podráždenie pokožky na miestach pod plienkou. Vyskytuje sa najčastejšie u detí vo veku 9 – 12 mesiacov a zážitok zo zapareného zadočka si prežije každé druhé dieťa. Je to určite nepríjemné, ale ak vidíte u vášho dieťatka začervenanú alebo opuchnutú pokožku, bolestivú na dotyk, netreba robiť paniku. Stačí ak začnete účelne konať a používať Sudocrem. Vďaka nemu sa pokožka čoskoro zahojí.

 

Sudocrem – zloženie

Sudocrem vymyslel šikovný farmaceut z írskeho Dublinu v roku 1931 a vyrába sa tam dodnes. Tento fakt hovorí za všetko. Kvalita nemôže byť reprezentovaná viac ako touto dlhoročnou a osvedčenou tradíciou. Poďme sa pozrieť, čo vlastne tento zázračný krém obsahuje:

 • 79,2% látok, ktoré sú vodu odpudzujúce a keďže zaparenina vzniká na miestach, kde sa plienka dotýka pokožky, kde sa hromadí pot alebo moč pod nepriepustným materiálom, je to presne to, čo potrebujeme na pomoc
 • 15,25% oxidu zinočnatého, čo je látka, ktorá má za úlohu upokojiť a ochrániť pokožku
 • 4% lanolínu, ktorý má v prírode za úlohu chrániť vlnu alebo pokožku pred klimatickými vplyvmi a v Sudocreme má za úlohu zmäkčiť a upokojiť pokožku
 • 1,01% benzylbenzoátu, čo je látka utišujúca svrbenie
 • 0,39% benzylalkoholu, ktorý má dezinfekčné a bolesť utišujúce účinky
 • a keďže aj taká zaparenia je vlastne premnoženie nežiadúcich baktérii obsahuje Sudocrem aj 0,15% Benzylcinnamátu, teda látky, ktorá má antibakteriálne a antimykotické účinky.

Vyskúšajte: Sudocrem 125g

 • chráni pred plienkovou dermatitídou, akné, ekzémami
 • pomáha pri odreninách a drobných poraneniach
 • menšie balenie vhodné na vyskúšanie
 • kúpite v internetovom obchode Dr. Max

Sudocrem nie len ako liek, ale hlavne ako prevencia

Vaše dieťa má len 4 mesiace a ešte nemalo zaparenú pokožku, takže Sudocrem nepotrebujete? Ste na omyle. Najlepšou kombináciou liečby plienkovej dermatitídy je predchádzať zapareniu spolu so Sudocremom. Tu je pár typov:

 • stále dbať na primeranú veľkosť plienky. Dieťa rastie každým dňom a už to veru nie je zadoček veľkosti dva.
 • Meniť plienky v pravidelných intervaloch, ktorých opakovanie záleží od schopnosti vášho dieťatka priniesť do plienky nejaké to prekvapenie.
 • Nechať bábätko voľne bez plienky. Áno, má to svoje riziko ako napríklad mokré detské dupačky, mokrý paplón, mokrú plachtu a ešte aj mokrý matrac, ale čo nespravíme pre naše deti….
 • Vyvarovať sa použitiu parfumovaných obrúskov či mydiel.
 • Pokožku po kúpeli dôkladne vysušiť prikladaním, a nie šúchaním – o slabej fyzickej ochrane pokožky novorodencov sme si už niečo povedali.
 • A samozrejme natrieť bábätko Sudocremom

sudocrem

Sudocrem – použitie

Sudocrem nanášajte pri každom prebaľovaní a v tenkej vrstve naneste na pokožku nasledujúcim spôsobom. Masť môžeme natrieť na suchú a čistú pokožku umytými rukami. Sudocrem naneste na prst v jemnej vrstve a kruhovitým pohybom vmasírujte do pokožky. Jemná vrstva znamená primerané množstvo, ktoré vytvorí na pokožke dieťaťa priehľadnú vrstvu akoby ochrannej steny. Nič sa však nestane, ak použijete krému trocha viac, vášmu drobčekovi to nijako nemôže ublížiť, hoci tým výsledok neznásobíte.

Tip na kvalitný e-shop: Kde nakupovať Sudocrem

Odporúčame ho nakupovať v obľúbenom internetovom obchode Lekáreň Dr. Max. Medzi zákazníkmi patrí k obľúbeným, o čom svedčia aj hodnotenia na na stránke Heureka.sk.

chcem nakupovať kvalitnú kozmetiku

Sudocrem – skúsenosti a recenzie

Na tento zázračný antiseptický ochranný krém nie je snáď žiadna negatívna odozva. Na internete môžete nájsť len veľmi pozitívne názory nie len o samotnom účinku krému, ale i o veľkosti balenia, ktoré pri každodennom používaní vydrží aj celé mesiace. Pozreli sme sa, ako hodnotia Sudocrem užívatelia na stránke Heureka.sk.

 

Sudocrem – cena

Sudocrem 400g zakúpite v kamennej ale i internetovej sieti lekární Dr. Max za cenu 11,29 €. Taktiež si môžete kúpiť aj menšie balenie a to 250g, 125g a 60g balenie, ktoré kúpite už za 2,99 €.

Odporúčame: Sudocrem 250g

 • krém s ochrannou a epitelizačnou funkciou
 • má antiseptický, sťahujúci a antibakteriálny účinok.
 • napomáha pri zapareninách, preležaninách, drobných poraneniach, ekzéme aj akné
 • výhodné veľké balenie
 • kúpite v internetovom obchode Dr. Max

Ceny uvedené v článku sa vzťahujú k dátumu 1. 7 .2018.

Zdroje: https://en.wikipedia.org/wiki/Sudocremhttp://sudocrem.sk/vzdelavanie

 

Sudocrem – cena, skúsenosti a zloženie osvedčeného krému na detské zadočky
5 (100%) 7 hlasov
Získajte zľavu 40€ na ubytovanie a užite si letnú dovolenku za výhodné ceny!Získať zľavu
+