Vyberte stranu

Rybí olej si mnohí z nás pamätajú ešte z detstva – u niektorých nevyvoláva zrovna najlepšie spomienky, no obsahuje množstvo vitamínov prospešných zdraviu a nášmu telu. Veď predsa, v rybách je obsiahnuté množstvo telu prospešných látok. Ľudia žijúci v severských krajinách a v Japonsku dosahujú ďaleko lepšie výsledky po konzumácii rýb ako ľudia žijúci v iných krajinách. Tí, ktorí až tak často ryby nekonzumujú, využívajú iné doplnky stravy, ktoré rybí olej obsahujú.

Čo si vlastne môžeme predstaviť pod pojmom rybí olej?

Jeho zdrojom sú predovšetkým ryby, ktoré nájdeme najmä v chladnejších vodách. Zaradzujeme k nim napr. ryby ako sú sardinky, losos, sleď. Bohaté na omega-3 mastné kyseliny sú tiež druhy makrel, tuniakov, pstruhov a objavené boli aj v tuku veľrýb a v treščej pečeni. Okrem bohatého zdroja práve omega-3 mastných kyselín sú veľkým zásobníkom tiež vitamínu A, D a E. Považovaný je za prirodzený zdroj týchto kvalít a odborníkmi je nazývaný aj ako vysoko purifikovaný. Väčšina ľudí preferuje práve rybí olej z treščej pečene, no odborníci varujú – dôležité je sa nepredávkovať! Do dňa stačí užiť jednu čajovú lyžičku tohto výživového doplnku.

rybí olej

Prečo je konzumácia rybieho oleja prospešná?

Je vhodný pre ľudí, ktorí majú problémy so srdcom. Pomáha kardiovaskulárnemu systému k lepšiemu fungovaniu. Nemusíte ho užívať však iba v prípade ak máte srdcové problémy – je vhodným doplnkom, ak dbáte na svoje zdravie, pretože z veľkej časti predchádza ochoreniam srdca. Ak máte problémy po imunologickej stránke, pomôže Vám k správnemu fungovaniu imunity. Medzi jeho ďalšie pozitíva patrí to, že znižuje hladinu cukru v krvi, udržiava správne fungovanie nervovej sústavy či zrakovej ostrosti. Užívajú ho tiež ľudia, ktorí bojujú proti kilám navyše a snažia sa schudnúť. Má preventívne účinky pred vznikom viacerých ochorení – napr. artritída, reuma, ateroskleróza.

Tip na kvalitný produkt: MOLLER´S Omega 3 RYBÍ OLEJ Citrónová príchuť

 • Prospieva k normálnej funkcii imunitného systému
 • Napomáha ku stavbe kostí
 • Kúpite v e-shope Drmax.sk

button_chcem-vediet-viac

Okrem toho, udržiava v krvi ideálnu hladinu vápnika. Pre ženy, ktoré majú problémy po “ženskej stránke” s bolesťami počas menštruácie, pôsobí rybí olej pozitívne najmä vďaka omega-3 mastným kyselinám. Ďalším výhodným benefitom omega-3 mastných kyselín je to, že vďaka ich užívaním klesá u detí rozsah dyslexie, ba čo viac, priaznivo pôsobí na centrálnu nervovú sústavu – dokáže ovplyvniť niektoré duševné a psychické ochorenia, za príklad dávame ochorenie schizofrénie.

Vitamín A je zodpovedný za zlepšenie v oblasti buniek v tele, keď prechádzajú vlastnou špecializáciou, je zdrojom železa, ktorý mnohým ľuďom v tele chýba, hoci nepociťujú jeho nedostatok, udržiava pleť a pokožku zdravú a vitálnu, rovnako ako prispieva k správnemu fungovaniu slizníc v tele.

Vitamín D tiež pomáha malým deťom k zdravému rastu a vývoju ich kostí, pomáha k správnemu deleniu buniek, a čo je dôležité – pomáha udržiavať zdravé zuby!

Rybí olej pre tehotné ženy

Je vhodným doplnkom stravy tiež pre tehotné a dojčiace ženy. Odborníci rybí olej schvaľujú a odporúčajú budúcim matkám už počas tehotenstva, pretože má priaznivé vplyvy na vývin plodu ešte v tele matky. Matkám na druhej strane pomáha udržiavať psychickú pohodu a dobrú náladu, dokonca bojovať proti depresii a chrániť pred stresom (za to je zodpovedná predovšetkým vitamín E obsiahnutý v tomto prípravku). Odporúčaný teda nie je len odborníkmi, ale aj samotnými tehotnými ženami.

Po narodení dieťaťa, sa ďalej odporúča jeho užívanie, pretože dodáva dieťaťu potrebné vitamíny, podporuje správne vývoj kostí v detskom telíčku ako už bolo vyššie spomínané. Samozrejme hovoríme o prijímaní rybieho oleja prostredníctvom materského mlieka v priebehu dojčenia. Aby sme nezabudli – k lepšiemu zraku nepomáha len dospelým, ale aj malým deťom od narodenia.

 

Tipy na RYBÍ OLEJ

Názov Popis produktu Kde kúpiť? Obchod

Scandinavian Rainbow Trout Oil – Organic

Scandinavian Rainbow Trout Oil – Organic 200ml

 • Prvý skutočne BIO certifikovaný rybí tuk na svete pôvodom zo škandinávskeho dúhového pstruha
 • Ide o prémiový rybí olej, ktorý nastavuje latku v oblasti výživových kvalít, chuti, čerstvosti, čistoty a ekologickej udržateľnosti
button_do-obchodu (1)

 

WALMARK Omega 3 rybí olej FORTE

 • prispieva k správnej funkcii srdca a mozgu
 • udržiava zdravý zrak
olej-z-vlašských-orechov

 

button_do-obchodu (1)

MedPharma RYBÍ OLEJ 1000 mg

MedPharma RYBÍ OLEJ 1000 mg - EPA, DHA cps 100+7 zadarmo (107 ks)

 • obsahuje EPA a DHA
 • znižuje krvný tlak a cholesterol

 

button_do-obchodu (1)

MARATHONTIME OMEGA3 

Vector white plastic medical container

 • prispieva k udržaniu dobrého zraku
 • ku zdravému srdcu a mozgu

 

button_do-obchodu (1)

Rybí olej – jeho cena a dávkovanie

Už 200 gramový olej je dostupný približne od 6€. Spomínaná jedna čajová lyžička vyššie je postačujúca a pokrývajúca dennú dávku. Mala by sa konzumovať pred jedlom alebo s jedlom a dodatočne zapiť. Pre deti vo veku od 3 do 6 rokov je odporúčaná polovica čajovej lyžičky na jeden deň. Odborníci však varujú pre jeho predávkovaním a tiež pred tým, aby ho ľudia nezačali užívať ako náhradu pestrej stravy, preto je iba jej doplnkom. Medzi jedno z dôležitých odporúčaní je tiež to, že po približne 2-3 mesiacoch užívania oleja je ho potrebné prerušiť aspoň na 1 mesiac a potom opäť začať s jeho užívaním. Skladovanie by malo prebiehať do 22°C a ak je to možné tak na mieste tmavom.

rybí-olej

 

Rybí olej – recenzie

Na internetových portáloch sú voľne dostupné recenzie a hodnotenia rôznych zákazníkov. Hodnotenie piatimi hviezdičkami hovorí samo za seba. Slová spokojnej zákazníčky tvrdia, že olej je kvalitný, dokonca vyzdvihuje chuť, ktorá je príjemná. Iná spokojná zákazníčka tiež upozorňuje na jednu dôležitú vec, ktorá nie je spomínaná ani pri popise výrobku – pri zatváraní flaštičky s rybím olejom treba byť ostražitý pri jeho dôslednom uzatváraní a to preto, lebo čím dlhšie necháte flašku otvorenú, tým výraznejšia je chuť rybaciny. Komu to však nevadí, nemusí tento problém absolútne riešiť. Iný zákazník tvrdí, že olej je výbornej kvality, no po otvorení ho treba držať v chladničke a spotrebovať maximálne do dvoch týždňov. Vo všeobecnosti sú hodnotenia kvality na výbornú a potvrdzujú účinky tohto rybieho oleja. Ľudia na viacerých fórach píšu, že už niekoľkokrát mali balenia tohto produktu zakúpené a sú nadmieru spokojní. Upozorňujú tiež, že hoci výsledky v oblasti zlepšenia na tele sú zjavné dosť rýchlo, treba tento rybí olej užívať pravidelne. Jeden zákazník dokonca tvrdí, že konkrétne tento olej je najlepší z treščej pečene aký vôbec na trhu našiel.

 

Vyskúšajte tiež: Jamieson Omega 3-6-9

Jamieson Omega 3-6-9 80 + 20 cps.

 • obsahuje vitamín E a nenasýtené mastné kyseliny
 • prispieva k udržaniu normálnej hladiny cholesterolu
 • Kúpite v e-shope lieky24.sk

button_chcem-vediet-viac

 

Rybí olej – skúsenosti

Skúsenosti s rybím olejom má naozaj nespočetné množstvo ľudí. Hodnotenia na tento výrobok sú viac než pozitívne, pretože aj na webových portáloch sú ohlasy ľudí kladne zamerané. Je to produkt, ktorý obsahuje veľa telu prospešných vitamínov a látok a preto rozhodne stojí za vyskúšanie!

 

Tip na e-shop: lieky24.sk

chcem nakupovať kvalitnú kozmetiku

 

 

Vyskúšali ste aj Vy niekedy produkt obsahujúci rybí olej? Zanechajte nám Vašu skúsenosť v komentári!

Ceny uvedené v článku sa vzťahujú k dátumu 3. 8. 2018.

Rybí olej a jeho benefity
4.9 (98.18%) 11 hlasov
Získajte zľavu 40€ na ubytovanie a užite si letnú dovolenku za výhodné ceny!Získať zľavu
+