Vyberte stranu

Asi každý z nás má medzi parfumami svojho favorita, ktorého nikdy neoželie. Niekto používa roky a roky tú istú značku a niekto neustále skúša, niekto má pre zmenu vyhradený druh vône a podľa toho vždy vyberá. Nemožno povedať alebo vytvoriť návod, podľa ktorého by sa dalo pri výbere parfumu postupovať. Každý z nás preferuje niečo iné a rovnako tak to je aj vo svete parfumov a vôní.

Náš tip: Nakupujte v overených eshopoch! Eshop vivantis.skparfemy-elnino.sk a notino.sk ponúkajú parfumy za najvýhodnejšiu cenu.

Viac Informácii

Pozor na originalitu

Ten parfum, ktorý vonia vám, nemusí voňať ďalším päťdesiatim ľudom, no to neznamená, že je parfum nekvalitný. Vraví sa, že najlepšie parfumy niečo stoja, nemusí to ale byť pravidlom. Samozrejme, pozor si musíte dávať predovšetkým na pôvod, výrobcu a hlavne originalitu parfumu. Dnes je totiž bežné, že existuje viac variantov samotného výrobcu. Častokrát však ide iba o ležérne napodobeniny, ktoré sú o niečo lacnejšie, no ich skutočná vôňa nemá taký účinok či výdrž, ako samotný originál.

voňavka hugo boss

Vôňa a obľúbená farba?

Možno si teraz pomyslíte, že tento jav nemá na výber parfumu absolútne žiadny vplyv. Avšak, je potvrdené, že podľa farby oblečenia je možné určiť aj nákup novej vône. Ako je to možné? Príkladom môže byť napríklad biela farba. Možno ide o zvyk alebo asociáciu, no k bielej farbe sa hodí svieža, citrusová alebo kvetinová vôňa, ktorá je nevinná a zároveň výrazná. Pokiaľ nosíte čiernu, zrejme budete chcieť niečo tvrdšie a výraznejšie, no s dávkou energie. Červená farba je zasa pre vôňu signálom života a teda niečoho výrazného ríbezle, mango alebo rôzne kvetinové vône. Všeobecne tak ako charakterizuje určitý element samotná farba aj vôňa má pri farbe svoje silné spojenie.

Najlepšie parfumy – Vône, ktoré stoja za to

Dámske parfumy

Pánske parfumy

 

Vyberajte hlavne podľa seba

Všetci to poznáme. Nehovoríme teraz iba o ženách, hoci v tomto im patrí prvenstvo. Podstatou však je, že vôňu by ste mali vyberať podľa seba. Nenechajte sa teda zatiahnuť do testovania desiatok parfumov a následne sa budete každého pýtať, či je tá vôňa vlastne dobrá. Na tieto otázky zabudnite. Samotná vôňa musí očariť vás. Ako sme vyššie spomínali, to čo vonia vám, nemusí automaticky voňať vašej kamarátke.

Náš tip: Nakupujte v overených eshopoch! Eshop vivantis.skparfemy-elnino.sk a notino.sk ponúkajú parfumy za najvýhodnejšiu cenu.

Viac Informácii

Čuchová pamäť

Čo to znamená? Nepočuli ste o tom ešte? Čuchová pamäť slúži ako identifikátor, ktorý spája vôňu s určitou témou, situáciou, emóciou alebo jednoducho je vôňa typická pre daný typ človeka. V zásade ide o to, že ak si pamätáte ako vonia čerstvo upečený koláč, automaticky si vôňu spájate práve s daným jedlom. Pri vôňach (parfumoch) to funguje podobne. Najlepšie parfumy rozhodne dokážu vytvoriť vo vašom čuchovom centre silný záznam.

Sladké vône – evokujú v človeku pocit kontaktu, niečoho bližšieho a intímneho. Táto vôňa je typická pre ženy a napríklad stretnutie s partnerom. Sladká vôňa má pôsobiť milo a zvyčajne ide o kvetinové tóny, ktoré majú zbližovať. Nie nadarmo má množstvo afrodiziák sladké tóny.

Korenisté vône – sú typické zväčša pre mužov. Korenistá vôňa navodzuje dojem dominancie a sebavedomia. Pôsobí nezaujato a neutrálne.

Svieže vône – tretou kategóriou sú svieže vône označované aj ako letné. Najlepšie parfumy v tejto kategórii majú nádych exotiky, ovocia alebo závanu mora či zakvitnutej lúky. Zvyčajne ide o jemnejšie, no o to viac zapamätateľné vône.

Samozrejme, najlepšie parfumy spájajú a kombinujú viac aspektov. Každý parfum má vlastnú kompozíciu vône, ktorá je svojím spôsobom tajomstvom.  Výroba parfumu je naozaj zložitý proces, ktorý si vyžaduje hodiny a hodiny testovania a objavovania.

Najlepšie parfumy

Výdrž parfumu

Najlepšie parfumy musia voňať dlho, to je podmienka a jednoznačne to musí platiť. Čím viac vonných látok parfum obsahuje, tým má vôňa dlhšie vydrží. Kvalitné a najlepšie parfumy obsahujú až 40-50% vonných látok. Takáto vôňa pokojne vydrží aj desiatky hodín. Pre porovnanie taká toaletná voda ich obsahuje približne 8%, kedy je výdrž na úrovni 3 hodín. Vôňa je však rovnako intenzívna, avšak logicky vydrží menej.

 

Najlepšie parfumy – Vône, ktoré stoja za to

Dámske parfumy

Pánske parfumy

 

Náš tip: Nakupujte v overených eshopoch! Eshop vivantis.skparfemy-elnino.sk a notino.sk ponúkajú parfumy za najvýhodnejšiu cenu.

Viac Informácii

Vyberáte parfém? – Pozrite si náš katalóg

 

Čo v katalógu nájdete: 

  • špičkové parfémy na jednom mieste
  • prehľad oblečenie a kozmetiky z kvalitných eshopov
  • prehľad oblečenia a kozmetiky podľa ceny

tlačidlo

Ceny uvedené v článku sa vzťahujú k dátumu 17. 7. 2018.

Najlepšie parfumy – Magické čaro vône
3.9 (78%) 10 hlasov
Získajte zľavu 40€ na ubytovanie a užite si letnú dovolenku za výhodné ceny!Získať zľavu
+