Vyberte stranu

Chceli by ste športovať, no bolesti Vám to nedovolia? Bolí Vás hlava? Dôvodov môže byť niekoľko. Spali ste málo alebo veľa, Pohrávajú sa s Vami endorfíny alebo ste minulú noc trochu viac popíjali? Iným dôvodom môže byť aj chrápanie alebo aj to, že ste si dali kávu neskoro a tým ste vynechali Vašu dennú dávku kávy. Ak už Vás ale bolí hlava, siahnite po lieku Panadol Ultra Rapid.

Aj horúčka je taktiež nepríjemná. Zvýšená teplota už potrápila asi každého človeka. Cieľom terapie nie je znížiť horúčku, ale zlepšiť zdravotný stav. Ktoré antipyretikum je vhodné? Panadol Ultra Rapid. Pomôže nielen v týchto situáciách, ale aj v mnohých iných. Ak sa chcete dozvedieť viac, tak čítajte ďalej.

 

Charakterizujme si Panadol Ultra Rapid

Panadol Ultra Rapid je analgetikum a antipyretikum, ktoré je určené na tlmenie stredne silnej až silnej bolesti, ktoré obsahuje tri liečivá.

Paracetamol je liečivo, ktoré pôsobí proti bolesti a takisto znižuje horúčkovité stavy. Kofeín len jeho účinok posilní a posledná zložka –  kodeín, tak tá znižuje vnímanie bolesti a reakciu na ňu. Liek tak prinesie úľavu od bolesti a zmierni horúčku. Paracetamol sa nachádza vo viacerých liekoch v kombinácii s iným liečivom, preto je podstatné zachovávať správne dávkovanie, aby nedošlo k nežiadúcim účinkom.

 

bolesť hlavy

 

Bolesti, ktoré vylieči sú rôzneho pôvodu. Bolesti reumatického pôvodu (pravdepodobne bolesť pri osteoartróze), bolesti chrbta, bolesti hlavy vrátane bolesti, ktoré spôsobujú migrénu, bolesti pri menštruácii, ale aj poranenia kostí a kĺbov, zubov alebo pri chrípke a akútnych stavoch horných dýchacích ciest a takisto vylieči aj vírusovú infekciu, ktorú sprevádza vírusový kašeľ.

 

V akých situáciách by ste nemali užívať  Panadol Ultra Rapide?

Ak ste alergický na niektorú z látok, ktorú obsahuje tento liek, tak Panadol Ultra Rapid neužívajte. Takisto aj pacienti, ktorí sa liečia na to, že majú problémy s pečeňou alebo s obličkami, tak v tom prípade, by sa mali poradiť s lekárom o tom, či je pre nich vhodný. Najlepšie je, keď sa s ním vopred poradia. Panadol Ultra Rapid sa nesmie užívať ani v prípade, ak má pacient žltačku alebo súbežne užíva iné lieky poškodzujúcich pečeň.

 

 panadol

Tip redakcie:  Panadol Ultra Rapid

 • na tlmenie stredne silnej až silnej bolesti
 •  znižuje vnímanie bolesti a reakciu na ňu
 • znižuje horúčku

 

Buďte opatrní vo zvláštnych prípadoch, najmä keď nastanú prípady, že u Vás prebieha priedušková astma, dýchavičnosť.

 

Pre koho je vhodný tento produkt?

Šumivé tablety sú vhodné tak pre dospelých ako aj pre dospievajúcich od 14 rokov. Pre dospievajúce osoby je vhodnejšie ak ho užívajú krátkodobo. Dospelí ho môžu užívať aj dlhodobejšie. Vždy užívajte tento liek tak, ako Vám doporučil Váš lekár alebo lekárnik, ale predtým ešte nezabudnite prečítať príbalový leták.

 

Cena Panadol Rapid Ultra

Tento liek je na našom slovenskom trhu dostupný v dvoch baleniach a to po 12 a po 24 kusov. Ak sa tento vek osvedčí, tak Vám odporúčame balenie, ktoré má viac tabliet. To je cenovo dostupnejšie. Každopádne je to v oboch prípadoch cenovo dostupný liek.

 

Eshopy ponúkajúce Panadol Ultra Rapid: 

 • e-shop odporúča 96 % zákazníkov heureky
 • priemerná doba dodania je 2,5 dňa
 • nad 9,90 eura je doprava zdarma
button_do-obchodu
 • e-shop odporúča 96 % zákazníkov heureky
 • spokojní sú s kvalitou dopravy, komunikácie i dodacou lehotou
button_do-obchodu

 

 • e-shop odporúča 100 % zákazníkov heureky
 • priemerná doba dodania je 3 dni
 • spokojní sú s kvalitou dopravy, komunikácie i dodacou lehotou

 

 

button_do-obchodu

 

Ako vyzerá Panadol Ultra Rapid a čo obsahuje

Panadol Ultra Rapid sú okrúhle, ploché, biele tablety so skosenými hranami s deliacou polovicou. Na trhu sú dostupné dva balenia tohto lieky v počte 12 a 24 ks.

 

Ako sa lieky Panadol Ultra Rapid užívajú

Šumivé tablety sa rozpustia v pohári plnom vody a vypijú sa. Ryha, ktorá je na tablete, vôbec neslúži na to, aby sa predelila.

 

Panadol Ultra Rapid bolesť hlavy

 

Skôr ako užijete Panadol Ultra Rapid, prečítajte si dávkovanie

Pre dospelé osoby je lepšie ak užívajú 2 šumivé tablety, ktoré sa rozpúšťajú vo vode 1-4 krát denne a to podľa potreby. Medzi jednotlivým dávkovaním je nutné dodržať aj časový odstup a to aspoň 4 hodiny. Maximálna denná dávka je 8 šumivých tabliet, ktoré obsahujú 4 g paracentamolu.

Neprekračujte stanovené dávkovanie. Ak sa predsalen stane, že užijete vyššiu dávku ako by ste mali, dávajte si pozor, pretože to môže spôsobiť poškodenie pečene. V takom prípade okamžite kontaktujte lekára.

Dospievajúc osoby od 14 rokov by mali užívať 1 šumivú tabletu 1 -3 x denne. Tu je potrebné dodržať časový odstup medzi podávaním jednej a druhej tabletky asi 6 hodín.

 

Tip redakcie: Nalgesin S 

 • zmierňuje bolesť po úrazoch
 • pooperačné bolesti
 • gynekologickú bolesť
 • bolesť hlavy, zubov

Najväčšie výhody tohto lieku

Tento liek veľmi rýchlo dokáže účinkovať. Dokonca zaberá aj na migrénu a je vhodným liekom pre tých, ktorí neradi prehĺtajú tablety alebo s tým majú problém. Vylieči mnoho bolestí.

 

Skúsenosti, recenzie a odporúčania na liek Panadol Ultra Rapid

Ak máme zhodnotiť skúsenosti iných užívateľov na liek Panadol Ultra Rapid, dá sa povedať, že ide o skúsenosti, tak určite sa dá povedať, že ide práve o taký liek, ktorý je na 100 % pozitívny. Na internetových stránkach uvidíte hodnotenia.

 

Eshopy ponúkajúce Panadol Ultra Rapid: 

 • e-shop odporúča 96 % zákazníkov heureky
 • priemerná doba dodania je 2,5 dňa
 • nad 9,90 eura je doprava zdarma
button_do-obchodu
 • e-shop odporúča 96 % zákazníkov heureky
 • spokojní sú s kvalitou dopravy, komunikácie i dodacou lehotou
button_do-obchodu

 

 • e-shop odporúča 100 % zákazníkov heureky
 • priemerná doba dodania je 3 dni
 • spokojní sú s kvalitou dopravy, komunikácie i dodacou lehotou

 

 

button_do-obchodu

 

Z vyjadrení, ktoré sme na internetových stránkach odsledovali, sme následne zistili, že ak ide o bolesti ako je napríklad bolesť hlavy, tak spoľahnúť sa v tomto smere dá na šumivé tablety Panadol Ultra Rapid. Jediným negatívom tohto lieku je pre niekoho chuť. Recezenti majú výhrady aj voči zloženiu lieku. Teraz Vám predstavíme niekoľko recenzií.

Viacerí recezenti sa zhodujú na tom, že je to ozaj dobrý liek, ktorý rýchlo účinkuje a je ľahko rozpustný. Je veľmi vhodný aj na migrény. Nie je taký agresívny na obličky ako Ibubrofen. Pre všetkých užívateľov, ktorí sa zapojili do diskusií a fór, tak pre nich je 100 % účinným liekom.

Tip na e-shop

Prípravky je najvhodnejšie nakupovať v overenom e-shope. K takým určite patrí aj internetový obchod drmax.sk, ktorý odporúča 96 % zákazníkov heureky. Spokojní sú s prehľadnosťou obchodu, cenami, i rýchlou dopravou.

Vyskúšali ste už niekedy liek Panadol Ultra Rapid? Budeme radi, ak sa s Vašimi skúsenosťami podelíte s nami v komentári!

 

Panadol Ultra Rapid – nech bolesť vyšumí
4.5 (90.77%) 26 hlasov
Získajte zľavu 40€ na ubytovanie a užite si letnú dovolenku za výhodné ceny!Získať zľavu
+