Vyberte stranu

Ako prví, účinky z oleja zo semienok rasce objavili Egypťania žijúci v staroveku. Neskôr sa k ním pridali Ázijčania a Afričania. Jeho pozitívum spočíva v obsiahnutom obrovskom množstve mastných kyselín a tým pádom dokáže pôsobiť na rozličné časti tela ľudského organizmu. Podporuje liečbu rôznych ochorení. Jeho obsah tvorí široké spektrum živín. Za spomenutie rozhodne stoja vitamíny a minerály. Z vitamínov je to napríklad vitamín A, E, B1, B2, B6 a vitamín D. Z príbuzných minerálov sú to horčík, železo, draslík, ba nemožno nespomenúť zinok a fosfor.

Na čo všetko pomáha olej z čiernej rasce?

Je vhodný pri ťažkostiach s rôznymi druhmi alergií, priaznivo pôsobí proti vírusom, baktériám. Pomáha v boji plesniam a parazitom. Kedže je to olej, dá sa využívať aj na masérske účely. Pre domáce masáže pri ťažkostiach napr. vtedy ak je pokožka príliš suchá, a je vhodná aj pre citlivú pleť, pretože má ochranný a regeneračný charakter. Čo sa týka jeho chuti je skôr korenistá a preto je výborným pomocníkom aj v kuchyni pri varení na dochutenie rôznych jedál.

 

Tip na kvalitný produkt: Olej z čiernej rasce BIOolej-z-ciernej-rasce-bio-250ml

 

 • lisovaný za studena z egyptskej čiernej rasce
 • podporuje správne fungovanie imunitného systému
 • pomáha aj v boji proti rakovine

button_chcem-vediet-viac

 

Ťažkosti s trávením? Odpoveďou je tento olej!

Olej z čiernej rasce je vhodný aj máte ťažkosti s trávením, pri črevných a žalúdočných problémoch. Tvoria ho dva dôležité zložky – limonén a karvón. Tieto dva zložky sú súčasťou tzv. silice aromatickej, ktorá má za úlohu stimuláciu peristaltiky čriev, ktoré vo svojej podstate upokojuje a tým pádom pôsôbí upokujujúcim účinkom aj na celú tráviacu sústavu. Jeho ďalšou a vynikajúcou prednosťou je to, že pomáha z ľudského tela odvádzať látky telu nežiaduce. Úspešne tiež bojuje proti plynatosti, t. j. nadúvaniu.

rascový olej

 

Rascový olej v boji proti alergiám

Spomenieme výskum, ktorého hlavného aktérom bol Schleicher Peter (imunológ pracujúci na klinike v Nemecku). Tento lekár vytvoril štúdiu, na ktorej základe prebehol výskum na ľuďoch. Výsledky hovoria samé za seba. Jeho štúdie, v ktorých by pri užívaní oleja z čiernej rasce mali znížiť prejavy alergií, výskum potvrdil. Tento výskum prebiehal na vzorke približne 600 ľudí. Potvrdilo sa, že pri užívaní rascového oleja dlhodobejšie sa znížili alergické reakcie u rôznych ľudí a to až v 70% skúmanej vzorky ľudí. Z tohto dôvodu sa preto odporúča lekármi užívať rascový olej pri silných alergiách. Máme na mysli druhy alergií napr. rôzne ekzémy alebo senná nádcha.

 

Tipy na kvalitný Rascový olej

Názov Popis produktu Kde kúpiť? Zistiť cenu

Renovality Rascový olej

 • vhodný na starostlivosť o suchú a citlivú pokožku
 • vhodný aj do kúpeľa – dávkovať 30 kvapiek
 • pri masáži naniesť na svaly a ľahko vmasírovať

 

button_do-obchodu (1)

Olej z čiernej rasce BIOolej-z-ciernej-rasce-bio-250ml

 • lisovaný za studena z egyptskej čiernej rasce
 • podporuje správne fungovanie imunitného systému
 • pomáha aj v boji proti rakovine
www.BabickinaZahrada.sk button_do-obchodu (1)

Specialist 100% olej z čiernej rasce

Olej z čiernej rasce lisovaný za studena

 

 • má blahodarné účinky pre ľudský organizmus
 • má antibakteriálne a antiseptické účinky
Herbatica.sk

 

button_do-obchodu (1)

Aké sú ďalšie účinky oleja z čiernej rasce?

Tým, že tento olej sa získava lisovaním za studena, je v ňom zachované veľké množstvo spomínaných mastných kyselín, ktoré sú nenasýtené. Tým je napríklad udržiavaná ideálna hladina cholesterolu v krvi. Pomáha ľuďom, ktorí chcú schudnúť, ale nie len tým. Ich veľkým pozitívom je, že bráni ukladaniu tuku v cievach, pomáha udržiavať primeraný tlak a umožňuje ideálny prietok krvi v cievach. V pozitívnom zmysle, dbá na správne fungovanie srdca a celého kardiovaskulárneho systému.

Je veľmi dobrým pomocníkom aj voči závažnejším chorobám, napr. si vie hravo poradiť s bunkami, ktoré napádajú ľudský organizmus, dokáže bojovať s AIDS – aj keď vírus HIV nedokáže úplne vyliečiť, zmierňuje aspoň niektoré dôsledky tohto ochorenia. Za spomenutia rozhodne stoja aj niektoré druhy rakoviny, ktorým výrazne dokáže pomôcť a zlepšiť tak aj psychický stav jedincov. Olej z čiernej rasce dokáže bojovať s reumou, konkrétne s reumatoidnou artritídou, s lupusom a jeho užívanie si pochvaľujú aj ľudia, ktorých trápi Crohnova choroba či celiakia, liečiť dokáže diabetes a zapálené ďasná. A počuli ste už o syndróme únavy? Áno, aj taký existuje a práve naňho kladne vplýva pravidelné užívanie oleja z rasce.

Olej z čiernej rasce pomáha aj matkám a ich deťom

Tým, že obsahuje kyselinu listovú, ktorá je zodpovedná za premenu látok v tele, rovnako aj ako premenu bielkovín, zabezpečuje tvorbu materského mlieka. Matky by tento olej mali užívať aj preventívne, aby k takémuto problém vôbec nemuseli dospieť. Okrem toho, pomáha zmierniť ak deti do jedného roka potrápia bolesti brucha, no vtedy sa ho odporúča riediť s inými olejmi rastlinného pôvodu. Okrem toho, môžu ho užívať aj ženy počas tehotenstva.

U nenarodeného bábätka zabezpečuje správnu činnosť buniek, predchádza predčasnému pôrodu a tiež tomu, aby sa dieťatko nenarodilo nijako postihnuté. Maličkým deťom tiež pomáha zmierňovať koliku, najmä pri masážach. Tento zázrak tiež chvália mnohé ženy pri problémoch menštruačného charakteru.

 

Tip na kvalitný produkt: Saloos Rastlinný olej RICÍNOVÝ

 

 • Pomáha uzdraviť pooperačné jazvy
 • Používa sa aj na obklady kĺbov a svalov
 • Odstraňuje niektoré druhy bradavíc
 • Kúpite v e-shope Drmax.sk

button_chcem-vediet-viac

 

Olej z čiernej rasce a jeho cena + dávkovanie

Cena tohto oleja sa je rôznorodá. Kým v jednom internetovom obchode ho nájdete za necelých 6 €, v inom jeho cena prekračuje až 20€ (ceny sa vzťahujú k dátumu 5. 10.2018). Samozrejme jeho objem sa v závislosti od ceny líši. Čo sa týka dávkovania – voči rôznym ochoreniam sa preventívne odporúča užívať jedna čajová lyžička, v ktorej by mal byť primiešaný med spolu so šťavou z citróna alebo pomaranča (výber závisí čisto od Vašej chuti). Dôležité je podotknúť, že užívať by sa táto jedna čajová lyžička mala ráno. Čierny kmín môžete využiť aj ako hydratačný krém, čo je ďalšie plus.

rascový olej

 

Hodnotenie a recenzie na olej z čiernej rasce

Hodnotenia a recenzie na tento produkt sú pozitívneho charakteru. Skúsení zákazníci tvrdia, že s produktom nemali žiadne negatívne skúsenosti. Aj príjemná vôňa sa odráža v hodnotení ľudí hviezdičkami sama. V komentároch sú pozitívne ohlasy na tento olej a to nie len napr. pri používaní na suchú pokožku, ale chvália si ho nielen ženy, ale aj muži v kuchyni. O skúsenostiach vypovedajú samotné recenzie, ktoré tento produkt chvália. Tak hor sa do kúpy!

 

Tip na e-shop: babičkinazahrada.sk

chcem nakupovať kvalitnú kozmetiku

 

Máte alebo ste mali skúsenosti s týmto produktom? Nechajte svoje skúsenosti nižšie!

Zázračný olej z čiernej rasce
4 (79.26%) 27 hlasov
Získajte zľavu 40€ na ubytovanie a užite si letnú dovolenku za výhodné ceny!Získať zľavu
+