Vyberte stranu

Ak ste ešte nepočuli o Oilatum Emollient, predstavujeme Vám teda prísadu do kúpeľa, ktorá slúži ako ochrana našej kože. Je to tzv. kúpeľové aditívum. Kožu nielen ochraňuje, ale aj zmäkčuje. Dokáže liečiť atopický ekzém, dermatitídu, ale aj svrbenie zvyčajne prejavované u starších ľudí. Lieči tiež ďalšie kožné ochorenia alebo problémy. Zmierňuje príznaky ichtyózy a hravo si poradí ja so suchosťou pokožky. Ak Vaše telo pohli rôzne problémy kožného charakteru a Vaše telo trápia na väčších plochách, je pre Vás Oilatum Emollient vhodným prípravkom. Pokožku tela okrem toho všetkého ešte aj hydratuje a upokojuje ju vtedy keď je pokožka podráždená alebo začervenaná.

 

Viac o Oilatum Emollient

Oilatum Emollient je liečivo, ktoré je pridávané do kúpeľa. Pokožku zjemňuje a odstraňuje nepríjemné svrbenie, ktoré môže byť symptómom nejakej choroby. Dá sa použiť aj ako sprchovací gél alebo mydlo a to najmä pre svoje čistiace účinky. Jedno balenie tejto kúpeľnej prísady zahŕňa priblžne 15 mililitrov. Dostať ho kúpiť môžete aj bez lekárskeho predpisu. V tomto článku sme si pre Vás pripravili niekoľko informácií o tomto prípravku a ďalšie odporúčanie pre Vás, ako ho používať. Dozviete sa viac ale aj o jeho účinkoch a o tom, prečo ho mať doma po ruke. Dozviete sa aká je jeho cena na trhu, no tiež to, aké sú skúsenosti zákazníkov, ktorí si ho už zakúpili.

kupel

 

Ako dávkovať a aké je používanie Oilatum Emollient?

Pred používaním Oilatum Emollient by ste si mali pozorne prečítať jeho príbalové informácie. Používať by ste ho mali tiež presne podľa toho, ako Vám to odporučil Váš lekár alebo prípadne lekárnik. Liek Oilatum Emollient je určený len na vonkajšie použitie – na pokožku. Ak sa pýtate ako často ho pridávať do svojho kúpeľa – závisí to od konkrétneho typu ochorenia, ktorým trpíte. Vo všeobecnosti je však zaužívané pridávať si tento prípravok do kúpeľa raz do dňa. Môžete ho používať teda aj pár dní po sebe.

 

 oilatum

Tip redakcie: OILATUM EMOLLIENT

 • hydratuje a upokojuje podráždenú kožu
 • odstraňuje svrbenie
 • vytvára na povrchu kože jemný film

 

Bližšie informácie o dávkovaní Oilatum Emollient

Ako sme spomínali – obvykle je hodné pridávať si ho do kúpeľa raz do dňa, pričom sa odporúča stráviť vo vani 10 až 20 minút. Pridáva sa priamo do vody (rovnako ako pena do kúpeľa) alebo ho je treba nanášať priamo na pokožku. Ak je však koža postihnutá nejakým ochorením vo väčšej miere, je vhodné pridať tento prípravok priamo do kúpeľa – zabezpečí sa tak to, že bude účinným pre každý kúsok tela. Na to aby bol prípravok naozaj účinný je vhodné voliť primeranú teplotu vody kúpeľa, voda by nemala byť horúca. Ak vaňu naplníte približne po výšku 20 cm, do vody by ste mali pridať 1 až 3 uzávery čo predstavuje približne 10 až 30 mililitrov tohto prípravku. Ak však budete v tomto kúpeli kúpať bábätko alebo dojčatá, je dávkovanie trochu iné – do vaničky s vodou pridať najviac 2 uzávery čo predstavuje 20 ml a dobre tento prípravok rozmiešajte.

 

Tip redakcie:  Oilatum Pena do kúpeľa pre deti 

 • pomáha zmierňovať prejavy suchej podráždenej pokožky
 • pre deti od 1. dňa života
 • vhodné aj pri atopickej dermatitíde

 

 

Parafín ako jedna zo základných zložiek prípravku Oilatum Emollient

Presnejšie – tekutý parafín. Parafín predstavuje zmes, ktorá je žltej až hnedej farby, ktorá je zložená z alifatických uhľovodíkov. Nijako nevonia ani nechutí, a vo vode je nerozpustný. Ako taký parafín vlastne vzniká: Destiláciou ropy alebo kryštalizáciou uhoľného dechtu. Je často využívaným v kúpeľoch na kúpeľných pobytoch a pri parafínových teplých zábaloch. Pod jeho vplyvom sa pokožka a svalstvo uvoľňujú a dokáže odstraňovať aj bolesť kĺbov. Ošetrenia parafínom sú príjemné a relaxačné. Dokáže zmierňovať príznaky suchosti pokožky, ale odstraňuje aj kožu hrubú či popraskanú. Parafín, ktorý sa používa pri rôznych terapiách obsahuje aj parafínový olej a preto je mäkší. Preto je častou “prísadou” aj v kozmetických prípravkoch Je vhodným liečidlom pri skoliózach chrbtice a ďalších ochoreniach rúk, nôh alebo pokožky. Takisto sa používa pri formovaní postavy alebo pri regenerácii pokožky.

 

Oilatum Emollient kúpeľ

Ďalšie látky tvoriace zloženie Oilatum Emollient

Oilatum Emollient obsahuje okrem parafínu aj ďalšie látky. Sú to tieto:

 • acetylovaný lanalkol
 • izopropylpalmitát
 • tekutý makrogol 400
 • polyoxyetylém 40 sorbitolseptaoleát
 • pridaná vôňa 

 

 

Tip redakcie:  Oilatum Pena do kúpeľa pre deti 

 • pomáha zmierňovať prejavy suchej podráždenej pokožky
 • pre deti od 1. dňa života
 • vhodné aj pri atopickej dermatitíde

 

 

Oilatum Emollient aj na liečbu atopického ekzému

Toto ochorenie sa zaraďuje medzi dlhodobejšie ochorenia kože. Je to ochorenie, ktoré najčastejšie postihuje dojčatá a mladých ľudí. Atopický znamená že je to niečo zvláštne alebo cudzie, inak povedané – niečo nie bežné. Vyznačuje sa najmä tým, že pokožka je nadmerne suchá, činnosť žliaz je znížená rovnako ako činnosť potných žliaz. Tým sa viaže menej vody v koži a pokožka je suchá viac ako by mala byť. Funkcia kože je narušená a preto pokožka viac svrbí a postihnutý človek konkrétne miesto viac škrabe. Nadmerným škriabaním tak dochádza k rozširovaniu atopického ekzému.

 

Oilatum Emollient na liečbu ichtyózy

Toto ochorenie môžete jedine zdediť. Ide o rohovatenie kože, ktoré sa najprv prejavuje na trupe, neskôr “útočí” na končatiny, zasiahnuť môže aj na tvár. Môže byť aj symptómom niektorých ochorení, napríklad onkologických.

 

Eshopy ponúkajúce Oilatum Emollient: 

 • e-shop odporúča 96 % zákazníkov heureky
 • priemerná doba dodania je 2,5 dňa
 • nad 9,90 eura je doprava zdarma
button_do-obchodu
najlekareň

 

 • internetový obchod odporúča 95% zákazníkov heureky
 • priemerná doba dodania je 2,9 dňa
 • výborná kvalita komunikácie

 

button_do-obchodu

 

 • e-shop odporúča 100 % zákazníkov heureky
 • priemerná doba dodania je 3 dni
 • spokojní sú s kvalitou dopravy, komunikácie i dodacou lehotou

 

 

button_do-obchodu

Oilatum Emollient – cena

Tento kúpeľný prípravok je dostupný približne za 5 – 6 eur (cena uvedená k dňu 11. 8. 2018).

 

Oilatum Emollient – recenzie

Na Heureke.sk si môžete prezrieť recenzie na tento prípravok. Spokojnosť zákazníkov je viac ako 90%-ná.

 

Oilatum Emollient – skúsenosti

Skúsenosť jednej zákazníčky hovorí, že prípravok výborne pomáha na pokožku a je super prípravkom do kúpeľa. Iná spokojná mamička hovorí, že tento prípravok je vhodný aj pre bábätka a odporúča ho pre suchú a ekzematickú pokožku bábätiek.

Tip na e-shop

Prípravky je najvhodnejšie nakupovať v overenom e-shope. K takým určite patrí aj internetový obchod drmax.sk, ktorý odporúča 96 % zákazníkov heureky. Spokojní sú s prehľadnosťou obchodu, cenami, i rýchlou dopravou.

 

Máte skúsenosti s prípravkom do kúpeľa Oilatum Emollient? Ste spokojný? Dajte nám o tom vedieť v komentári!

Oilatum Emollient – na ochranu kože, ale aj do kúpeľa!
4.3 (85.45%) 11 hlasov
Získajte zľavu 40€ na ubytovanie a užite si letnú dovolenku za výhodné ceny!Získať zľavu
+