Vyberte stranu

Teplota – je postrachom pre všetky matky ak postihne ich najmenšie dieťa. Len Vás upozorňujeme, že horúčka nie je choroba. Do organizmu sa v tú chvíľu dostávajú choroboplodné baktérie, vírusy a zárodky, ktoré spôsobujú na tele hostiteľa tvorbu pyrogénov. Ide o látky, ktoré nedokážu stimulovať riadiace centrum teploty v mozgu a nastavenie tak vyššej telesnej teploty. Skúste liek Nurofen pre deti čapíky.

S horúčkou u detí sa každý rodič stretne a to nie len raz. Ak sa telesná teplota posunie smerom nahor, tak to signalizuje len niečo, že v organizme nastali nejaké zmeny, niečo sa deje. Zvýšená teplota nie je chorobou ale len znakom, že sa s dieťaťom niečo deje. Keď horúčka postihne dieťa, ktoré má menej ako tri mesiace, vtedy treba okamžite vyhľadať lekára.

Ak je dieťa malé, tak u neho je horúčka, ak má teplotu viac ako 38°C, no najrizikovejšie je, ak sa pohybuje nad 40°C, vtedy už hrozia veľmi závažné komplikácie. Vtedy je potrebné vyhľadať odbornú  pomoc lekárov. Zvýšenou teplotou je taká teplota, ktorá je od 37°C do 38°C.

Ako zistíme, že má dieťa horúčku?

Stačí keď sa na dieťa pozriete a už vtedy zistíte, že je zle. Sú pálčivé, majú červené líca, sú unavené, sála z nich teplo a ich oči sú lesklé. Ak nastane prípad, že malé dieťa bude odmietať pitie alebo sa začne prejavovať kašeľ, vracanie, hnačka, ich aktivita bude utlmená alebo budú zvracať, tak vtedy je potrebné zisťovať či nemá horúčku. Ak ide o novorodenca, tak v tom prípade jeho zvýšená teplota je prejav začínajúcej choroby. U novorodencov netreba odpočitavať a u detí od šiestich týždňov veku pri meraní v konečníku odčítame 0,5 °C.

Ak má dieťa teplotu, ktorá je zvýšená, tak sa snažte mu vyzliecť aspoň jednu vrstvu oblečenia a až potom tak približne po 15 až po 20 minútach skontrolujte teplotu znova.

Pri horúčkach vyskúšajte aj Panadol pre deti, a ak je horúčka spôsobená prerezávaním zúbkov odporúčame Cebion.

 

Tip na produkt: Nurofen pre deti čapíky

Nurofen pre deti čapíky 125 mg 10 čapíkov

 • napomáha pri horúčke
 • používa sa pri mierne až stredne silných bolestiach
 • používa sa pre deti od 2 rokov

 

button_chcem-vediet-viac

 

Ako a kde by sa dala merať teplota?

Meranie v ústnej dutine je neprsné, pretože to vie ovplyvniť aj strava a dýchanie a tiež aj meranie bezdotykovým teplomerom vedie k nepresným informáciám a výške skutočnej teploty tela.

Meranie digitálnym teplomerom si vyžaduje najmä pravidelné overenie presnosti a za najspoľahlivejšie je považované meranie v konečníku a v podpazuší.

Meranie v konečníku. Najlepšie je pred zavedením do konečníka natrieť olejom a keď je teplota vyššia ako 38°C, označí sa to ako horúčka. Meranie v konečníku dokáže najlepšie korelovať s centrálnou a tá je o 0,5°C vyššia.

Zapamätajte si, že prvú pomoc pri horúčke u detí podáva vždy rodič a v domácej lekárničke by nesmeli chýbať lieky proti teplote. Treba ju vždy kontrolovať a takisto aj dátum exspirácie.

Nurofen pre deti čapíky a jeho charakteristika

Nurofen pre deti sa používa na symptomatickú liečbu horúčky a miernej až stredne silnej bolesti.

Kedy nie je vhodné užívať Nurofen pre deti čapíky

Nurofen pre deti čapíky – nie je vhodné ak ich užívajú pacienti, ktorí vracajú. Ak ste Vy alebo dieťa alergický na ibuprofen alebo na niektorú látku, ktorú obsahuje Nurofen, tak tento liek vyraďte z liekov, ktoré užívate. Ak ste v minulosti trpeli na krvácanie alebo ste trpeli astmou, nádchou alebo žihľavkou alebo ak ste prekonali ochorenie vredov, tak takisto nepoužívajte tento liek.  Ak máte poškodenú pečeň, obličky alebo Vám zlyháva srdce, prípadne máte zvýšený kvný tlak, tak taktiež prestaňte užívať liek Nurofen pre deti čapíky.  Ak trpíte na ovčie kiahne alebo plánujete otehotnieť. Tento liek dokáže výrazne negatívne ovplyvniť ženskú plodnosť.

Rôzne druhy Nurofenu pre deti: 

Názov Popis produktu Kde kúpiť? Obchod

NUROFEN pre deti Jahoda

 • potláča bolesť hlavy, hrdla, uší a zubov,
 • utišuje bolesti spojené s pomliaždením,
 • napomáha utíšiť zápal a teplotu,
 • vhodný pre deti od 3 mesiacov

button_do-obchodu (1)

Nurofen pre deti čapíky 125 mg 10 čapíkov

Nurofen pre deti čapíky 125 mg 10 čapíkov

 • napomáha pri horúčke,
 • používa sa pri mierne až stredne silných bolestiach,
 • používa sa pre deti od 2 rokov

 

button_do-obchodu (1)

NUROFEN Junior s pomarančovou príchuťou

NUROFEN Junior s pomarančovou príchuťou 100 mg cps mdl 100 mg (blis.PVC/PE/PVDC/Al) 1x12 ks

 • liek je ibuprofen – nesteroidný protizápalový liek proti bolesti,
 • vhodný na zníženie vysokej horúčky,
 • používa sa pre deti od 7 do 12 rokov
button_do-obchodu (1)

 

Obdobie tehotenstva a dojčenia

Oboznámte svojho lekára s tým, keď sa stane, že počas užívania Nurofenu pre deti otehotniete. Vyhnite sa používaniu lieku Nurofen pre deti čapíky počas prvých šiestich mesiacov tehotenstva.

Tento liek nemá žiadny vplyv na vedenie motorového vozidla a obsluhovanie strojov. Čapíky sú určené na aplikovanie do konečníka kde hrot sa zavádza ako prvý. Pre to, aby sa zlepšila kĺzavosť, je lepšie ak čapíky zahrejete v rukách. Nie je vhodné ak liek používate dlhšie ako tri dni. Ak ťažkosti stále trvajú alebo ak sa príznaky vôbec nezlepšia, tak sa snažte skontaktovať s lekárom a on Vám poradí ako by ste mali postupovať ďalej.

Skladovanie lieku Nurofen pre deti čapíky

Nurofen pre deti ukrývajte pred deťmi a takisto zabráňte aj tomu, aby mali na neho akýkoľvek dosah. Prestaňte ho používať ak uplynie dátum exspirácie, ktorý je uvedený na obale. Uchovávajte ho pri teplote, ktorá nie je vyššia ako 25 °C.

 

Tip na produkt: Panadol pre deti, jahoda

 • určený na zníženie horúčky a bolesti sprevádzajúcej chrípku, prechladnutie…
 • nedráždi žalúdok
 • vhodný od 3 rokov do 12. mesiacov

 

button_chcem-vediet-viac

 

Cena lieku Nurofen pre deti čapíky

Obsah balenia je: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 alebo 20 čapíkov. Na trhu nie sú dostupné všetky balenia. Je vhodné ak liek nájdete na internete a oboznámite sa s tým aké sú na trhu veľkosti balení.

Nurofen pre deti čapíky

 

Skúsenosti a recenzie k lieku Nurofen pre deti čapíky

Čapíky sú vhodné pre bábätká, ktoré ešte nevedia dobre prehĺtať hustý sirup a výhodami sú aj úzka forma čípku, ktorá je dobre aplikovateľná. Je veľkou pomocou po očkovaní. Zaberá rýchlo a užívatelia sú s ňou veľmi spokojní. Zákazníčky pri deťoch vždy používali iba sirup alebo čípky, pretože rýchlo zabrali.

Jedna zo zákazníčok má skúsenosti s používaním lieku u svojich synov. Kým boli menší, tak som im dávala čípky (kombinovala som nurofen a panadol, keď bolo treba, tak aj po 3 hodinách). Keď už sú väčší, tak už len sirup – ja som dávala radšej Nurofen, lebo pri tej istej váhe sa dáva 2,5 ml nurofenu alebo 7 ml panadolu, takže ja som ako prvý vždy dávala Nurofen, keďže ho bolo do dieťaťa treba “napchať” menej.

 

Tip na e-shop: lieky24.sk

chcem nakupovať kvalitnú kozmetiku

 

Patríte medzi užívateľov lieku Nurofen pre deti čapíky? Podeľte sa s nami o Vaše skúsenosti!

Nurofen pre deti čapíky – horúčka sa stratí
5 (100%) 2 hlasov
Získajte zľavu 40€ na ubytovanie a užite si letnú dovolenku za výhodné ceny!Získať zľavu
+