Vyberte stranu

Ak nepatríte k mužom, ktorým žiletka nie je cudzia, holiaci strojček môže byť niečo, čo sa do vašej chlapskej výbavy rozhodne zíde. Nie každý je zástancom trendu dlhých brád a práve hladká oholená tvár je to, kedy sa cítite najlepšie. Samozrejme, dnes už máte na výber široký sortiment holiacich strojčekov a nemusíte sa spoliehať na jednorázové žiletky. Predovšetkým ide o množstvo výrobcov a technológie, ktoré vám zaručia to najkvalitnejšie oholenie. Najlepšie holiace strojčeky sme vybrali aj do nášho testu, v ktorom vám chceme ukázať, ako vybrať najlepší holiaci strojček, ktorý splní vaše nároky.

Náš tip: Nakupujte v overených eshopoch! Eshop hej.skAndreashop.skTpd.sk ponúkajú domáce spotrebiče a elektroniku za najvýhodnejšiu cenu.

Viac Informácii

Ako vybrať holiaci strojček

Začneme predovšetkým základnými druhmi a prejdeme s i aj parametre, ktoré rozhodujú o kvalite a výbere toho správneho holiaceho strojčeka. Vyberieme zároveň tie najlepšie holiace strojčeky, ktoré zvládnu všetky úkony rad za radom a doprajú vám komfort pri každom holení.

Najlepšie holiace strojčeky – Test holiacich strojčekov

Zdroj energie – Sieťové alebo bezdrôtové

Ak hovoríme o základných druhoch holiaceho strojčeka, máme na mysli dva základné druhy. Prvým z nich sú sieťové holiace strojčeky, ktoré potrebujú pre svoje fungovanie pripojenie do elektrickej siete. Výhodou týchto modelov je, že sa nemusíte obávať, že dôjde energia, ak samozrejme nevypadne prúd. Výhodou je aj čas používania, ak strávite holením dlhší čas, určite sa vám sieťový prístroj oplatí. Výhodou je aj nižšia cena. Menšou nepríjemnosťou je práve samotný kábel, ktorý občas môže zavadzať.

U bezdrôtových je, samozrejme, výhodou, že vás neobmedzuje žiadny zbytočný kábel. Batérie alebo samotný strojček sa dá pripojiť na nabíjaciu stanicu a signalizácia vám zabezpečí, že budete vedieť, kedy je strojček plne nabitý. Rovnako tak sú praktické aj pri cestovaní prípadne na miestach, kde nemáte možnosť pripojenia k sieti. Ich výdrž sa pohybuje približne od 20 do 60 minút.

Holiaci strojček Braun

Manuálne

Okrem delenia podľa zdroju energie máme aj holiace strojčeky podľa systému holenia. Klasické (britvové) holiace strojčeky zrejem väčšina bude poznať. Manuálne strojčeky sú bez napájania a možnosti dobíjania. Ide o systém žiletky alebo ak chcete britvy. Pre oholenie je nutné použiť gél alebo penu na holenie. Ide o najlacnejší variant spomedzi všetkých holiacich strojčekov. Počet britiev v hlavici je od 1 až po 6. Určite však viac britiev znamená aj lepšie a komfortnejšie oholenie.

Nevýhodou tohto typu holenie, hoci je precízne je riziko poranenia, porezania.

Tip na produkt:  Wahl 9953-1016 Groomsman

Wahl 9953-1016 Groomsman

  • bezdrôtový holiaci strojček s rozsiahlym príslušenstvom
  • ergonomický povrch zaručuje lepšiu manipuláciu
  • je možné využiť štyri zostrihacie hrebene 
  • strojček vydrží až 60 minút bez pripojenia na elektrinu
  • overená značka kvality

button_zobrazit-najlepsiu-ponuku-1

Planžetové

Majú pozdĺžnu holiacu plochu, kde vibrujú čepele. Zvyčajne sú poháňané alkalickou batériou a vďaka plochej hlavici dokážu robiť presné a ohraničené strihy. Napríklad sú výhodou pri stylingu brady.

Hlavicové

Sú ideálne v prípade, že chcete oholiť strnisko alebo aj dlhšiu bradu či fúzy. Vďaka pohyblivej hlavici sa nájde aj priestor pre experimenty. Vďaka otočným frézkam (2-3) dokážu oholiť rôznu dĺžku porastu a zároveň plynulým strihom vytvárajú rovnú a hladkú líniu strniska. Sú označené za najlepšie holiace strojčeky vďaka komfortu i kvalite strihu.

Holiaci strojček Braun

Doba nabíjania

V tomto prípade sa nemožno riadiť nejakým presným číslom. Doba nabíjania závisí od výrobcu i spôsobu napájania. Najlepšie holiace strojčeky maj funkciu rýchlo – dobíjania môže trvať 5 – 10 minút. Štandardné dobíjanie môže trvať aj niekoľko hodín.

 

Indikátor stavu batérie

Indikátor je skvelým pomocníkom, ktorého rozhodne oceníte, pretože počas holenia určite nie je príjemné, ak strojčeku príde šťava. Vďaka LED signalizácii prípadne zvukovému signálu budete vedieť, že strojček je potrebné dať nabiť.

 

Holenie Wet/Dry

Klasická funkcia umožňuje holenie buď to na sucho alebo namokro. Holiť sa tak môžete aj v sprche. Najlepšie holiace strojčeky zvládnu obe možnosti.

 

Nástavce a príslušenstvo

Vďaka nástavcom si môžete dovoliť pri holení aj drobné experimenty. Napríklad si môžete dovoliť upraviť bradu na určitú dĺžku. Nástavec na 1 až 12 alebo 10 až 20 mm sa určite pri holení môžu zísť. Príslušenstvom je aj čistiaca stanica, nabíjačka, čistiaca kefka či samotná dobíjacia stanica.

 

Najlepšie holiace strojčeky – Test holiacich strojčekov

Náš tip: Nakupujte v overených eshopoch! Eshop hej.skAndreashop.skTpd.sk ponúkajú domáce spotrebiče a elektroniku za najvýhodnejšiu cenu.

Viac Informácii

Najlepšie holiace strojčeky – Test holiacich strojčekov
3.8 (75.56%) 9 hlasov
Získajte zľavu 40€ na ubytovanie a užite si letnú dovolenku za výhodné ceny!Získať zľavu
+