Vyberte stranu

Ľudia často nerozlišujú svoj kašeľ. Spoliehajú sa na lieky z lekárne, ale z kašľa môže vzniknúť aj veľa škody. Vo vzduchu sa nachádzajú čiastočky, ktoré napadnú sliznicu v hrtane a tak podráždia náš dýchací systém. Ostáva tak bez ochrany a zvyšuje sa riziko, kedy sa môže obranyschopný systém dostať do zóny bez ochrany. Vhodným liekom na zmiernenie a odstránenie kašľa je Mucosolvan retard.

Za normálnych okolností má náš dýchací systém veľkú odolnosť a je schopný aj samočistenia. Najdôležitejšia je tak špeciálna vrstva hlienu, ktorá sa zachytáva na cudzích časticiach ako je prach, peľ, cigaretový dym a nejaké choroboplodné zárodky. Tie potom vyvolávajú kašeľ. Kašeľ je zmysluplným mechanizmom, ktorý až tak nie je potrebný ak ste zdravý. Vo vzduchu nie sú len také čiastočky, ktoré nie sú škodlivé, ale práve naopak aj také, ktoré nám škodia. Záleží na tom, kde sa nachádzate.

Ak sme prechladnutí, tak riasinky sú zlepené hlienom a už nedokážu plniť svoju funkciu. Organizmus nedokáže odvádzať z tela cudzie telesá, akými sú vírusy a škodlivé látky. Dráždenie na kašeľ je stále intenzívnejšie. Ochranný povlak na sliznici priedušiek sa môže pri kašľaní odtrhnúť. Sliznica tak ostáva bez ochrany a rizikovým faktorom je zvýšenie ďalšieho infekčného ochorenia.

 

dýchanie

 

Kašeľ môže vyvolať: baktérie, vírusy – infekci, astma, alergie – teda priedušková aktivita, vdýchnutie cudzieho predmetu – podráždenie, srdcová astma, ochorenia pľúc, psychogénny kašeľ – pôvodcom je zvyčajne stres.

 

Mucosolvan retard a jeho charakteristika

Mucosolvan retard zvyšuje tvorbu látky, ktorá pokrýva steny pľúcnych mechúrikov a stimuluje činnosť riasiniek. Zlepšuje to pohyb a transport hlienu. Ak sa zlepší exkrécia tekutín a mukociliárnej klírens, uľahčí to vykašliavanie a zmierňuje to kašeľ. Liečbu  chronických bronchopulmonálnych ochorení sprevádza aj väzký prieduškový hlien.

 

 mucosolvan retard

Tip redakcie: MUCOSOLVAN Retard

 • liek s predĺženým uvoľňovaním
 • pomáha zvyšovať vylučovanie hlienu
 • podporuje vykašliavanie a mierni kašeľ 

Užívanie lieku

Mucosolvan retard uľahčuje vykašliavanie, zmierňuje kašeľ, podporuje liečbu pri ochoreniach priedušiek. a dokonca stačí len jedna tabletka do dňa. Mucosolvan retard sa môže užívať s jedlom alebo bez jedla Kapsulu zapíjajte celú, nemá sa hrýzť ani rozhrýzať. Liek je bielej farby. Obal kapsul obsahuje tieto zložky: želatína, čistená voda, červený oxid železitý (E172), žltý oxid železitý (E172), oxid titaničitý (E171).

 

Na čo sa Mucosolvan retard používa?

Mucosolvan Retard sa používa na sekretolytickú (uľahčujúcu vykašliavanie) liečbu pri akútnych a chronických ochoreniach priedušiek a pľúc. Vďaka Mucosolvanu Retard je vykašliavanie prieduškového hlienu.

Mucosolvan retard je liečivom, ktoré zvyšuje vylučovanie hlienu z oblastí dýchacích ciest, kašeľ sa zmierni, čo má najprv za následok uľahčenie vykašliavania. Mucosolvan retard sa užíva aj pri akútnych chronických ochoreniach priedušiek a pľúc, ktoré sprevádza prieduškový hlien a jeho sťažený transport a vylučovanie.

 

dych

 

Kto by nemal mucosolvan retard užívať?

Najmä ženy, ktoré sú tehotné, tak pre tie nie je vhodné aby užívali liek. Takisto ak máte pocit, že ste tehotná, alebo ak ste už v treťom trimestri tehotenstva. Liek neužívajte ani keď ste tehotná, môže sa stať, že liečivo sa dostane do materského mlieka. Liek nesmú užívať ani ľudia, ktorí sú alergickí na niektorú zo zložiek ambroxoliumchlorid alebo krospovidón CL, karnaubský vosk, stearylalkohol 97 %, magnéziumstearát.

 

Dávkovanie lieku Mucosolvan retard

Dospel osoby užívajú tento liek 1 krát denne a to po 1 kapsulu. Ak sa stane, teda nastane situácia, kedy by ste užili liek častejšie ako by sa mal, tak vtedy je potrebné sa obrátiť na lekára.Ak sa príznaky ochorenia nezlepšia alebo ak nastane situácia, že by sa mohli aj zhoršiť, aj v takom prípade je potrebné vyhľadať lekársku pomoc.

Tip na produkt:

Mucosolvan Junior

 • zvyšuje vylučovanie hlienov
 • uľahčuje vykašlavanie
 • účinne zmierňuje kašeľ
 mucosolvan  

 

Ako užívať Mucosolvan Retard

Liek sa neužíva v ťarchavosti a to najmä počas prvých troch mesiacov. Takisto nie je vhodné ak tento liek užívajú ženy, ktoré dojčia a ani vtedy, ak máte poškodenú pečeň. Ak sa v stolici vyskytnú zvyšky kapsúl , tak pre vás to môže byť bezvýznamné, pretože ide len o to, že sa uvoľnilo liečivo sa počas toho ako prechádzalo tráviacim traktom.

 

Ako uchovávať Mucosolvan Retard

Tento liek uchovávajte na tmavom a suchom mieste pri teplote do 25°C tak, aby sa k nemu nedostali deti a nemali na neho dosah.

 

Eshopy ponúkajúce Mucosolvan Retard: 

 • e-shop odporúča 96 % zákazníkov heureky
 • priemerná doba dodania je 2,5 dňa
 • nad 9,90 eura je doprava zdarma
button_do-obchodu
najlekareň

 

 • internetový obchod odporúča 95% zákazníkov heureky
 • priemerná doba dodania je 2,9 dňa
 • výborná kvalita komunikácie

 

button_do-obchodu

 

 • e-shop odporúča 100 % zákazníkov heureky
 • priemerná doba dodania je 3 dni
 • spokojní sú s kvalitou dopravy, komunikácie i dodacou lehotou

 

 

button_do-obchodu
 • e-shop odporúča 89 % zákazníkov heureky
 • priemerná doba dodania je 2,8 dňa
 • možnosť osobného odberu
button_do-obchodu

 

Recenzie a skúsenosti s liekom Mucosolvan retard

Mucosolvan retard zaberá, čo hodnotíme na základe kladných recenzií na internetových stránkach. Zatiaľ na slovenských stránkach nemá veľa ohlasov, ale aj tých pár je pozitívnych. Ľudia, ktorí ho užívajú ocenia aj to, že sa užíva len raz denne a ak ľudia trpia ochoreniami, ktoré sú chronické, tak tak odradí ich najmä cena lieku, hlavne keď ich používajú dlhodobo. Podľa nich veľmi rýchlo vylieči a odstráni hlieny a kašeľ.

Jeden zo zákazníkov tvrdí, že používa viacero liekov ale najlepšie mu zaberá práve mucosolvan retard a to práve aj na suchý a alergický kašeľ. Veľmi rýchlo zabíja baktérie a lieči.

 

Cena lieku mucosolvan retard

Ak si plánujete tento liek zakúpiť z pohodlia domova, tak stavte na overené internetové lekárne. Liek nie je vhodný pre deti a takisto nie je viazaný na lekársky predpis. Tento liek je dostupný až v štyroch baleniach a to po 10, 20, 50 a 100 kusov tabliet. Cena je vnímaná ako mínus z pohľadu ľudí, ktorí hodnotili tento výrobok. Ak by sa tento liek užíval krátkodobo, tak by ani problém s cenou nebol.

Tip na e-shop

Prípravky je najvhodnejšie nakupovať v overenom e-shope. K takým určite patrí aj internetový obchod drmax.sk, ktorý odporúča 96 % zákazníkov heureky. Spokojní sú s prehľadnosťou obchodu, cenami, i rýchlou dopravou.

 

Patríte medzi ľudí, ktorí užívajú alebo užívali Mucosolvan retard? Dajte nám o tom vedieť v komentári nižšie! 

 

Mucosolvan retard – bude sa Vám lepšie dýchať
4.9 (97.65%) 17 hlasov
Získajte zľavu 40€ na ubytovanie a užite si letnú dovolenku za výhodné ceny!Získať zľavu
+