Vyberte stranu

Prípravky s obsahom extraktov z rastliny Moringa oleifera sú vysoko cenené. Rastlina je označovaná ako strom večného života, pretože má blahodarné účinky na ľudské zdravie. Moringa kapsuly sú primárne určené pre diabetikov na udržanie normálnej hladiny glukózy v krvi.

 

Moringa kapsuly: Aká je ich cena a účinky?

Moringa olejodárna je označovaná ako strom večného života či zelený diamant. O jej blahodarných účinkoch sa môžete ľahko presvedčiť aj sami. Vyskúšajte Moringa kapsuly či produkty s jej obsahom a zistíte, že svoj prívlastok nezískala len tak pre nič za nič.

Ak ste o moringe ešte nepočuli, nemusíte sa obávať, v článku sa dozviete všetko potrebné o jej účinkoch a zložení. Dozviete sa i to, kde rastie, čo všetko sa z nej dá použiť a ktorý prípravok by mohol byť vhodný práve pre vás.

 

Tip na produkt: Moringa Premium, 150 tbl.

 • Prispieva k normálnej hladine glukózy v krvi.
 • Obsahuje vysoké množstvo antioxidantov, vitamínov, minerálov a aminokyselín.
 • Doplnok stravy si môžete zakúpiť v e-shope prezdravie.sk.

 

Moringa olejodárna

Najznámejší druh moringy – Moringa oleifera – pochádza z úpätia Himalájí, rozšírila sa však na celý indický subkontinent, do Afriky či Arábie. Ide o ker, resp. strom dorastajúci do maximálnej výšky 12 metrov. Moringa rastie veľmi rýchlo, závisí to však od kvality pôdy, vlahy a teploty, a kvitne už po dvoch rokoch.

Ako strom večného života je popisovaná nielen kvôli jej účinkom, ale aj odolnosti prežiť takmer v každom prostredí. Ide o viacúčelovú plodinu, z ktorej sa dá zužitkovať všetko od listov cez plody až po kvety.

Moringa kapsuly

 

Listy

Listy moringy bývajú v oblastiach, kde rastie, súčasťou stravy miestneho obyvateľstva. Môžu sa jesť surové, ale aj varené či použiť sa v sušenej forme. Sú zdrojom vitamínov, minerálov, aminokyselín a proteínov. Obsahujú množstvo antioxidantov a rôzne druhy protizápalových zlúčenín.

 

Plody

Plody sa rovnako ako listy používajú pri varení, semená z nich sa pražia a chutia ako orechy. Zrelé semená obsahujú 40 % oleja, ktorý je vhodný nielen na kulinárske účely, ale aj ako vhodný prípravok pri výrobe kozmetiky.

 

Kvety, kôra a korene

Korene moringy sa v obmedzenom množstve používajú ako náhrada chrenu. Kvety sa môžu konzumovať varené podobne ako listy. Kôra stromu je vhodná na výrobu povrazov, keďže sa z nej dá získať hrubé vlákno. Vetvy stromu sa používajú na kŕmenie domácej zvery.

 

Tip na produkt: Moringa Oleifera

 • Stopercentný prášok z listov rastliny Moringa Oleifera.
 • Pôsobí protizápalovo, tlmí bolesti a znižuje cukor.
 • V ľudovom liečiteľstve má široké využitie.
 • Zakúpiť si ho môžete v e-shope zelenyzivot.sk.

 

Moringa a jej účinky

Z rastliny s najvyššou koncentráciou živín na svete sa v liečiteľstve najčastejšie využívajú listy. V sušenej forme bývajú často súčasťou výživových doplnkov. Moringa je účinná na mnohé choroby, čo je dôvod, prečo je taká populárna.

Moringa obsahuje mnoho minerálnych látok (draslík, horčík, vápnik, fosfor, železo, zinok, meď) i vitamínov (A, B, B1, B2, B3, C, D, E, K). Nachádza sa v nej 18 esenciálnych kyselín, 46 antioxidantov a 90 ďalších živín. Niet divu, že je tak zdraviu prospešná. Má 17-krát viac vápnika ako mlieko, 25-krát viac železa ako špenát, 10-krát viac vitamínu A ako mrkva či 15-krát viac draslíka ako banán.

Pozrite si video o zdravotných účinkoch moringy:

Moringa má hojivé účinky pri problémoch s očami, pomáha pri vysokom krvnom tlaku, cukrovke, bronchitíde, zápale hrubého čreva i astme. Je účinná pri liečbe hemoroidov, poruchách trávenia, proti črevným parazitom, nevoľnosti, vírusovým infekciách, nervozite či nádorovýchm ochoreniach. Viaceré štúdie potvrdili protirakovinové účinky moringy. Obrovský potenciál má pri liečbe piatich druhov rakoviny. Konkrétne ide o rakovinu vaječníkov, pečene, pľúc, pankreasu a kože.

Moringa tablety, resp. kapsuly či prášok z moringy vám pomôžu zdravie zlepšiť.

 

Tip na produkt:  Moringa Advance

 • Obsahuje 100-percentne čistý extrakt z listov moringy prémiovej kvality.
 • Tablety sa šetrne lisujú a neobsahujú žiadne spojivá ani ďalšie prídavné látky.
 • Moringa obsahuje vysoké množstvo proteínov a antioxidantov,  je vhodným každodenným doplnkom zdravého jedálneho lístka.
 • kúpite na moringa-advance.sk

 

 

Moringa kapsuly

Moringa a jej cena

Výživové doplnky s obsahom moringy sú dostupné vo viacerých formách. Najpopulárnejšie sú kapsuly a prášok, ale k dispozícii sú aj čaje či sušené vločky. Stopercentný prášok z listov rastliny Moringa oleifera si môžete zakúpiť za 14,50 eura. Použiť ho môžete pri príprave jedál, smoothie či iných nápojov. Užíva sa jedna lyžička dvakrát denne.

Balenie 150 tabliet Moringa Premium nájdete za 11,70 eura. Keďže odporúčané dávkovanie je 3 až 5 tabliet, ktoré si rozdelíte na dva razy, jedno balenie vám vydrží na 30 až 50 dní.

 

Tip na produkt: Moringa Premium, 150 tbl.

 • Prispieva k normálnej hladine glukózy v krvi.
 • Obsahuje vysoké množstvo antioxidantov, vitamínov, minerálov a aminokyselín.
 • Doplnok stravy si môžete zakúpiť v e-shope prezdravie.sk.

 

Moringa – recenzie a skúsenosti s jej užívaním

Keďže je moringa označovaná ako zelený diamant, je pomerne populárna a vyskúšalo ju už mnoho ľudí. Ak sa pýtate, aké sú s prípravkom moringa skúsenosti, odpoveď je jednoznačná. Či už s kapsulami, alebo práškom, skúsenosti užívateľov s moringou sú výborné. Kapsuly skutočne zaberajú na diabetes a pomáhajú udržiavať hladinu cukru v normále. Moringa prášok je vhodný na zvýšenie prísunu živín pre vegetariánov, športovcov, deti či pre ľudí, ktorí majú fyzicky náročné povolanie.

 

Tip na kvalitný e-shop: Ponúka Moringa kapsuly vysokej kvality

Pokiaľ máte záujem o kvalitné výrobky, nakupovať by ste ich mali v overenom e-shope. Internetový obchod zelenyzivot.sk k takým patrí. Skúsenosti s ním sú výborné, zákazníci oceňujú prehľadnosť obchodu, netradičnú ponuku výrobkov a dobré ceny.

chcem nakupovať kvalitnú kozmetiku

 

Náš tip: Odporúčame vám tieto produkty z moringy

Názov produktu   Určenie a výhody  Predajca  Cena

Moringa Oleifeira

 • Stopercentný prášok z listov rastliny Moringa Oleifera.
 • Pôsobí protizápalovo, tlmí bolesti a znižuje cukor.
 • V ľudovom liečiteľstve má široké využitie.

14,50 eur 
https://www.prezdravie.sk/proteinova-jablcno-skoricova-kasa-7-x-27-g.html

Natural Medicaments Moringa Premium 150 tbl.
 • obsahuje vysoké množstvo antioxidantov, vitamínov, minerálov a aminokyselín
 • jednoduché užívanie v kapsuliach
Prezdravie.sk

11,60 eur

 

Moringa Mix

 

 • 100% prášok vyrobený výhradne z čerstvo natrhaných mladých listov moringy
 • vhodný na výrobou nápojov či ako prísada pri varení
Prezdravie.sk

 

10,60 eur

 

Ceny uvedené v článku sa vzťahujú k dátumu 18. 07. 2018.

Moringa kapsuly majú zázračne účinky na ľudské zdravie. Takáto je ich cena
3.8 (75%) 8 hlasov
Získajte zľavu 40€ na ubytovanie a užite si letnú dovolenku za výhodné ceny!Získať zľavu
+