Vyberte stranu

Spánok je nepostrádateľný. Poskytuje regeneráciu telu po dlhom unavujúcom dni. Vďaka nemu snívame. Kvalitný spánok neodmysliteľne patrí aj k ľudskej psychohygiene. Poriadna šlamastika nastáva, keď spánku ubúda alebo nie sme schopní normálne zaspať. Dnes však už vieme, že nespavosť a depresie sú spojené. Ľudia, ktorí sa chytia do siete depresií a nespavosti, tak vstupujú do začarovaného kruhu.

Nespavosť dokáže poriadne zamávať hladinou neurotransmiterov v mozgu, seratínom a aj kyselinou gama – aminomaslovou. Posledné dve z troch menovaných látok sú dôležitými regulatóry spánku. Spánok začína zaspávaním a práve s ním Vám pomôže melatonín. Aké sú jeho účinky? Čo vieme o tejto chemickej látke a aké sú užívateľské recenzie na tento produkt? Dočítate sa práve v tomto článku.

 

Melatonín je hormónom tmy – zloženie a účinky

Hladina melatonínu v krvi slúži na reguláciu denných a sezónnych rytmov. Účinná regulácia spánkových cyklov tejto látky sa odzrkadľuje v tom, že je práve táto látka považovaná za najúčinnejšiu v boji proti nespavosti. Priekopníkom užívania tejto látky sú Spojené štáty americké. Práve v tejto krajine trpí na poruchy spánku až necelých 45% populácie. Práve u našich západných susedov sa objavil až v roku 2008.

 

spánok

 

Za najpodstatnejšie a najznámejšie sa považujú jeho synchronizačné, imunostimulačné a antioxidačné účinky. Klinické užívanie tohto prípravku potvrdilo úspešné použitie na liečbu spánkových porúch. Najmä však pri podpore liečby pacientov slepých a tých s neurologickými problémami.

Vedecké poznatky o melatoníne len potvrdzujú, že spánok lieči.

Pomôcť môžu aj doplnky výživy ako HypnoX alebo Neospan forte.

TIP: Kvalitný výživový doplnok s obsahom melatonínu: 

Melatonín Mučenka Medovka B6

 melatonin  

 MELATONÍN forte plus

melatonín

Melatonín

Melatonín

 

melatonin

 

Ako by malo správne vyzerať vstávanie? Prečo je podstatné dodržiavanie spánkového cyklu?

Dodržiavanie pravidelného rytmu spania, teda v krátkosti dodržiavania zhruba rovnakého času zaspávania a vstávania, je tiež veľmi dôležité. Jeho úspešným dodržiavaním a dobrou organizáciou docielime dobré zdravie a pravidelné odbúravanie stresu. Ideálne je natiahnutie nepriehliadnych závesov v oknách za účelom dosiahnutia perfektného zatmavenia izby. So zaspávaním pomôže aj vypnutie všetkých zdrojov svetla.

Za povšimnutie stojí aj výsledok istej štúdie. Tá zistila, že na nočné prebúdzanie nie je vhodné biele svetlo. Pri nočnom budení je vhodnejšie pre mozog využívať radšej červené svetlo. Práve ono totiž nenaruší normálne fungovanie procesu syntézy melatonínu.

Ku kvalitnému spánku neodmysliteľne patrí aj kvalitné miesto na spanie. Pozrite sa aj na kvalitný Dormeo Hero.

 

spanok

 

Tip: Ako správne spať? Čo všetko nám znižuje kvalitu spánku?

K otrepaným faktom o spánku patrí to, že prespíme zhruba tretinu nášho života. Na čom by sme mali spať? Samotná matrac má byť relatívne tvrdá, ideálny je nižší vankúš, aby udržiaval normálny stav nosnej prepážky. Miesto má byť tiché a pokojné, pred spaním je ideálne zabezpečiť si absolútnu tmu – takto stimulujeme vylučovanie melatonínu.

Ideálna a najlepšia poloha pre spánok je rovné ležanie na chrbte. Ruky sú položené pozdĺž tela a nohy sú uvoľnené. To zabezpečuje maximálne uvoľnenie všetkých svalov tela, vrátane srdcového.

 

Na kvalitný spánok odporúčame aj: Calmin 

calmin

  •  podporuje zaspávanie a navodenie dobrého spánku
  • podporuje relaxáciu pri strese
  • pomáhajú k upokojeniu a relaxácii 

 

 

 

Znižovanie kvality spánku má veľa príčin. Jednou z nich je aj zaspávanie s „plnou hlavou“. Človek premýšľa, čo a ako, obyčajne na negatíva – ideálne je zaspávať s hlavou „prázdnou“. Ideálne je preto dopriať si večerný relax. Akýmsi druhým rušiteľom kvality spánku je „šlofík“. Prídete domov z práce a doprajete si trochu odpočinku. Poležíte si trochu a už spíte. Časovo prehnaný šlofík nepríjemne zasiahne vaše večerné zaspávanie.

Ďalšou z príčin je kofeín. Najmä jeho príjem poobede môže spôsobiť večerné trápenie. Ideálne je však skúsiť aj iné alternatívy – napríklad zelený čaj. Ďalšou je ťažká večera. Trávenie môže značne narušiť spánkový cyklus. Ideálne je teda večerať len ľahko – najlepšie zeleninu a šaláty. K týmto problémom patria ešte aj nevhodné podmienky na spánok (teplota v izbe, ťažký vzduch v izbe), produkty modernej doby ako mobil, notebook, televízor, ale aj cigarety aalkohol.

 

Ako vyzerajú skúsenosti s melatonínom? Zaberá skutočne? Čo prezrádzajú užívateľské recenzie.

Kvalitný obrázok o skúsenostiach s týmto produktoch nám poskytuje česká lokalizácia Heureka.sk Priemerom zo 142 hodnotení získal melatonín 80%. Väčšina užívateľov je spokojných s produktom. Udávajú, že skutočne dosiahli kvalitnejší spánok a ľahšie sa im zaspávalo.

„Na mne Melatonín účinkoval hned, brala jsem, místo doporučované čtvrtky, půlku.Těsně před tím, než jsem ulehla. Spánek se hezky upravil, teď již hodněkrát prášek i zapomenu vzít a spím jak miminko. Samozřejmě jsem, kromě užívání melatonínu, řešila i důvody poruchy spánku – pracovní stres. Jako podpůrnou a nenávykovou pomoc moc doporučuji.“

TIP: Kvalitný výživový doplnok s obsahom melatonínu: 

Melatonín Mučenka Medovka B6

 melatonin  

 MELATONÍN forte plus

melatonín

Melatonín

Melatonín

 

melatonin

 

„Pomáhá mi usnout v relativně krátké době, i když spánek není tak hluboký jako po prášcích a spaní, je dostatečný na to, abych byla ráno odpočatá. Cena odpovídá mému očekávání, považuji ji i při svém průměrném důchodu za přijatelnou.“

„Nezaručuje spánek bez probouzení, ale rozhodně večer padnu a spím a naopak ráno, když zvoní budík, ho 8x nezastavuji, ale hned vstanu. Řekla bych, že má dobrý vliv pro mozek, aby určil, kdy má jít spát a kdy naopak vstát, plus se po měsíci užívání cítím nabitější energií a dobrou náladou, což ale může být i kombinace toho, že začíná jaro 🙂 ale za sebe doporučuji určitě pro toho, kdo dvě hodiny čumákuje do tmy jako kdysi ja….“

 

Tip na e-shop

Prípravky je najvhodnejšie nakupovať v overenom e-shope. K takým určite patrí aj internetový obchod drmax.sk, ktorý odporúča 96 % zákazníkov heureky. Spokojní sú s prehľadnosťou obchodu, cenami, i rýchlou dopravou.

 

Tam, kam nechodí spánok, kraľuje úzkosť a zoslabuje sa psychické zdravie – Melatonín
5 (100%) 2 hlasov
Získajte zľavu 40€ na ubytovanie a užite si letnú dovolenku za výhodné ceny!Získať zľavu
+