Vyberte stranu

Je pravdepodobné, že už ste o tabletkách Magne B6 počuli. Problémy s únavou, vyčerpanosťou či správaním má veľa ľudí, možno aj vaši známi. Zamysleli ste sa však nad tým, na čo všetko tieto tablety zaberajú a prečo by ste ich práve vy mali začať používať?

Magne B6 je doplnok výživy, ktorý obsahuje horčík a vitamín B6. Obidve látky sú pre ľudský organizmus nevyhnutné. Vitamín B6 sa zúčastňuje na mnohých procesoch látkovej premeny. Je efektívny v kombinácii s horčíkom, keďže priaznivo ovplyvňuje jeho vstup do buniek a zotrvanie v nich.

Horčík sa zas nachádza v kostiach a v takmer všetkých ľudských orgánoch. Zodpovedá za elektrickú aktivitu v tele, ako kofaktor funguje pri detoxikácii pečene, prenose nervových impulzov i teplotnej regulácii. Ak chcete mať energiu, nemali by ste na magnézium zabúdať. Je dôležité tiež pre trávenie bielkovín, tukov i sacharidov a pre syntézu RNA a DNA.

 

Latentné prejavy nedostatku horčíka

O tom, že máte v tele chronický nedostatok magnézia, sa môžete dozvedieť podľa rôznych príznakov. Jedným z nich je napríklad stres. Keď sú vaše myseľ a telo dlhodobo v strese, môže byť za tým práve nedostatok tohto dôležitého minerálu. K symptómom patria aj pocity úzkosti, depresia a výkyvy nálad. Horčík totiž dodáva telu energiu aj týmto spôsobom.

únava vyčerpanie magne b6

Medzi ukazovatele patria okrem iného tiež migréna, bolesti hlavy, zažívacie ťažkosti, nevoľnosť, poruchy spánku, únava a chronický únavový syndróm. Pravdepodobne ste doteraz neverili, že jeden minerál môže mať na telo takéto účinky. Jeho nedostatok môže spôsobiť aj nervozitu, hnev, agresiu, problémy s koncentráciou, chute na maškrtenie či napríklad menštruačné kŕče a bolesť a kŕče vo svaloch.

Ide o latentné príznaky nedostatku horčíka, ktoré sú, žiaľ, len ťažko odlíšiteľné od príznakov iných chorôb či bežných telesných stavov.

Vyskúšajte tiež: Revital pro Revital Pro

 • Udržiava fyzickú a psychyckú rovnováhu
 • Podporuje vitalitu, výkonnosť a dobrú náladu
 • Podieľa sa na odstraňovaní stavov úzkosti a nervozity
 • Podporuje syntézu bielkovín a rast svalov

button_do-obchodu

Klinické symptómy nedostatku horčíka

Ide o príznaky, ktoré súvisia s fyziologickou úlohou horčíka v tele a s vplyvom na vyvážený pomer minerálov. Môžu byť neurologické, svalové, metabolické a kardiovaskulárne.

Mali by ste si všímať podráždenosť a úzkosť, letargiu, poruchy správania, zhoršenú pamäť a kognitívne funkcie či nevoľnosť a zvracanie. Pokiaľ máte tiky, svalové kŕče, zhoršenú svalovú koordináciu, mimovoľné pohyby očí a závraty, ale aj ťažkosti pri prehĺtaní zbystrite pozornosť. Za toto všetko môže byť zodpovedný nedostatok horčíka. Napriek tomu, že ide o ôsmy najbežnejšie sa vyskytujúci prvok, môže vám v tele chýbať.

Prirodzené zdroje horčíka

Horčík môžete prirodzene prijať zo stravy. Obsahuje ho viacero bežne dostupných potravín. Pokiaľ vám magnézium v tele chýba, skúste jesť viac banánov, mandlí a orechov všeobecne. Keď však dbáte na svoju líniu a radšej by ste uprednostnili v strave niečo menej tučné, dajte si tmavú listovú zeleninu, obilie a celozrnné pečivo.

 

Magne B6 Forte

Nedostatok horčíka často pociťujú diabetici, športovci a ľudia obľubujúci alkohol. Práve oni by si mali dať pozor na vyššie spomínané stavy. Ak patríte k nim a potraviny obsahujúce magnézium neobľubujete, môžete vyskúšať Magne B6 Forte. Okrem horčíka budete mať zaistený aj príjem vitamínu B6. Ten hrá dôležitú úlohu pri raste a vývoji kostí a v metabolizme červených krviniek. Jeho nedostatok sa prejavuje problémami s rastom, svalmi a poruchami imunitného systému.

Užívanie tabletiek Magne B6 vám pomôže odstrániť únavu, vyčerpanie, svalové kŕče i podráždenosť. Váš nervový systém bude vďaka týmto tabletkám fungovať správne.

únava vyčerpanie magne b6

Magne B6 Balance

Výživový doplnok Magne B6 Balance je doplnený o vitamín B9, ktorý prispieva k správnej funkcii psychiky. Má dobrý vplyv na pamäť a koncentráciu i odolnosť voči stresu. Môžete si ho kúpiť napríklad vo vrecúškach. Je rýchlo rozpustný v ústach, čiže ho netreba zapíjať.

 

Tip redakcie: Magne B6 Forte 50 tbl.

 • Obsahuje kombináciu horčíka a vitamínu B6, vďaka ktorému sa horčík v tele rýchlejšie doplní.
 • Prispieva k zníženiu miery únavy a vyčerpania i normálnej činnosti nervovej sústavy.
 • Vplýva na činnosť svalov a normálny stav kostí a zubov. 

button_do-obchodu

Ak ste sa rozhodli pre Magne B6 Balance, cena vás poteší. Dvadsať vrecúšok je k dispozícii za 7,99 eura. Prípravok neobsahuje cukor, iba prírodné sladidlo stévia.

Je určený pre dospelých a deti vo veku od 6 rokov. Do 13 rokov sa užíva jedno vrecko denne, od 14 rokov sú to dve vrecká denne. Jedno balenie vám tak vydrží aspoň na 10 dní.

Tip: Magne B6 Forte

 • Prípravok prispieva k správnej funkcii psychiky,
 • správnemu fungovaniu nervového systému,
 • správnej látkovej premene dôležitej pre tvorbu energie,
 • k zníženiu únavy a vyčerpania. 

button_chcem-vediet-viac

Magne B6 Balance recenzie

Zákazníci výrobok odporúčajú. Keď chcete vedieť viac o Magne B6 Balance, skúsenosti iných ľudí vám môžu byť nápomocné. S výživovým doplnkom sú totiž spokojní. „Kvalitný výrobok,“ napísal overený zákazník na portáli heureka.sk. „Praktický, nezaťažuje žalúdok,“ uviedla Gaba.

 

 

Tip na e-shop: drmax.sk

Kvalitný e-shop je zárukou, že prípravky dostane za dobrú cenu a neporušené. E-shop drmax.sk vám doručí prípravky nad 9,90 eur zadarmo. Ponúka možnosť osobného odberu.

zakupit

 

Pomohol vám tento článok?

Ceny uvedené v článku sa vzťahujú k dátumu 11. 7. 2018.

Zdroj: https://www.adc.sk/databazy/produkty/pil/magne-b6-240028.html

Magne B6: Viete, čo to je a na čo sa používa?
4.2 (84.44%) 27 hlasov
Získajte zľavu 40€ na ubytovanie a užite si letnú dovolenku za výhodné ceny!Získať zľavu
+