Vyberte stranu

Či už je aj vás postihol nepríjemný problém s vypadávaním vlasov alebo nie, olej z koreňa lopúcha vám môže pomôcť aj pri iných problémoch. No padanie vlasov nie je len prirodzenou súčasťou starnutia. Padanie vlasov je často príznakom žien krátko po pôrode. Lopúchový olej v prvom rade úspešne bojuje proti vypadávaniu vlasov, no poskytuje aj cennú výživu pokožke hlavy a regeneráciu vlasov.

Z botanického hľadiska je nutné povedať, že lopúch a jeho využívanie nie je ani u nás neznáme od nepamäti. Účinky mu však boli pripisované najmä liečbu zapáleného hrdla. V druhom rade mu ľudové liečiteľstvo pripisovalo účinky pri liečbe kožných infekcií, ekzémov a akné. Lopúch bol používaný vo forme výluhov z listov. Najcennejšou z rastliny je koreň, z ktorého sa aj studeným lisom získava olej.

 

Pre krásne a zdravé vlasy vyskúšajte tiež: Renovix

 • podporuje rast a prispievaja k udržaniu krásnych a zdravých vlasov
 • obsahuje metionín, praslička, pivovarské kvasnice, rakytník, pŕhľava, Aloe, koenzým Q10, biotín, niacín, vitamín D a zinok
 • kúpite na Renovix.sk

 

Aké je zloženie lopúchového oleja? Aké látky v ňom možno nájsť? Aké sú jeho účinky?

Azda najdôležitejšie v zložení sú vitamíny A, B, E. Vitamín A považujeme za dôležitý antioxidant. Patrí do skupiny vitamínov rozpustných v tuku. Je nevyhnutným pre rast a vývoj buniek. Vďaka tomu pozitívne ovplyvňujú udržiavanie zdravej kože a sliznice dýchacích, tráviacich a močových ciest. S výnimkou vitamínu K rovnakú skupinu vitamínov obsahuje aj olej z tekvíc.

Dôležitosť vitamínov B spočíva v stimulácii nervovej sústavy. Dlho sa vitamíny B považovali iba za jeden samostatný vitamín. Postupom času vedci prišli na rozdiely v ich sústave. Základnou a spoločnou vlastnosťou je schopnosť uvoľňovať energiu v rámci organizmu. Ich spotreba stúpa najmä v období fyzickej záťaži organizmu.

Vitamín C taktiež považujeme za dôležitý antioxidant v tele. Jeho úloha tiež spočíva v regulácii normálneho rastu, taktiež je veľmi potrebný pre tvorbu kolagénu. Posilňuje aj imunitný systém a pomáha pri absorpcii železa.

 

Tip na kvalitný produkt: BABÉ VLASY Lotion proti vypadávaniu vlasov 125 ml

BABÉ VLASY Lotion proti vypadávaniu vlasov 125 ml

 • Posilňuje, chráni a vyživuje korene vlasov
 • Stimuluje rast vlasov, reguluje tvorbu kožného mazu
 • Minimalizuje vypadávanie vlasov

button_chcem-vediet-viac

 

Je taktiež skvelý pre svoj obsah minerálnych látok. Na tie je bohatý kokosový olej. Sú to najmä látky ako vápnik, draslík a horčík. Minerálne látky musíme prijímať v potrave. Telo si ich nedokáže samo vyrobiť, patria medzi nenahraditeľné súčasti výživy. Pôsobia v energetických procesoch v ľudskom tele, podporujú v činnosti nervovú sústavu a zaisťujú rovnováhu tekutín tela.

lopúchový olej

 

Pre koho je tento olej určený?

Je v prvom rade určený ľuďom, ktorí trpia vypadávaním vlasov. Nestratí sa však ani pri liečení kožných ochorení – pri ekzémoch, psoriáze a iných. Je to vhodný doplnok výživy aj pre svoj bohatý obsah blahodarných látok.

Bohaté účinky svedčia o úspešnosti tejto kombinácie

 • Podpora hojenia pokožky po postihnutí ekzémom, akné, lupienky a iných rán.
 • Antiseptické účinky (čistenie rán).
 • Detoxikácia organizmu – pri vnútornom použití, pomáha aj pri zápaloch močového mechúra.
 • Upokojovanie podráždenej pokožky. Rovnaké účinky vykazuje aj arganový olej.
 • Pomáha na suchú pokožku hlavy.
 • Eliminuje padanie vlasov a podporuje regeneráciu vlasových korienkov.
 • Dodáva vlasom pevnosť.
 • Pri vnútornom použití podporuje tráviaci trakt.
 • Podpora funkcie štítnej žľazy.

 

Tipy na kvalitný lopúchový olej

Názov Popis produktu Kde kúpiť? Cena

Lopúchový olej BIO

lopuchovy-olej-vypadavanie-vlasov-biopurus

 • Používa sa na masáže hlavi pri nadmernom vypadávaní vlasov
 • Podporuje rast vlasov
www.BabickinaZahrada.sk

 

11,52 €

button_do-obchodu (1)

Mirrolla Lopúchový olej – 100 ml

 • Pomáha pri všetkých problémoch týkajúcich sa pokožky hlavy
 • Obmedzuje tvorbu vrások
Herbatica.sk | Zľavové Kupóny a Kódy (3x) | Zľava 2 ...

4,50 €

button_do-obchodu (1)

 

Použitie lopúchového oleja

 • Možno ho použiť pridaním k vášmu krému – výsledkom bude zdravá a zvlhčená pokožka
 • Možno ho použiť na rany nanesením na tampón a priložením k rane. Je skvelý na rýchlejšiu regeneráciu poškodenia pokožky.
 • Dá sa aj pridať do vodného kúpeľa. Zohriaty olej treba votrieť do pokožky hlavy, následne nasadiť igelitovú čiapku a zabaliť hlavu do uteráka.
 • Vnútorné použitie: 1 čajovú lyžičku si dajte ráno a večer pred jedlom. Treba si však da pozor aby konkrétny produkt bol vhodný na vnútorné použitie.

Gastronomický tip

Lopúch je používaný veľmi často v ázijskej kuchyni.

lopúchový olej

 

Aké sú skúsenosti s jeho používaním? Čo naň hovoria užívateľské recenzie?

Skúsenosti s týmto produktom sú prevažne pozitívne. Pokiaľ stále považujete účinky produktu za neoverené, pozrite si recenzie na fórach o zdraví na túto tému.

„Lopúchový olej mi veľmi pomohol pri vypadávaní vlasov. Mala som aj suché vlasy aj mi padali. Lopúchový olej mi pomohol. Neviem ktorá značka je dobrá, raz kúpim jeden druh, inokedy druhý. Striedam to. Niektoré sú určite kvalitnejšie, iné slabšie, ale osobne to neviem posúdiť. Odporúčam si prečítať článok “lopúchový olej a vypadávanie vlasov” na www.polakova.sk alebo “Pozitívne účinky lopúchového oleja”.“

Väčšina recenzií potvrdzuje úspešnosť lopúchového oleja v boji s vypadávaním vlasov. Časť recenzií tiež hovorí o potrebe dlhšieho používania oleja pre dostavenie efektov.

„lopúchový olej na vlasy mám odskúšaný, je to naozaj účinný prírodný liek. Mňa osobne zachránil pred zväčšujúcou sa plešinou. Vďaka bohu, že mi ho tá pani v bio obchode odporučila, naozaj mi po pár týždňoch začali vyrastať prvé vlasy.. už to asi nebude ako zamladi, ale aj tak som spokojný“

Olej lisovaný z konopného koreňa radíme k zdravým olejom. Je nenahraditeľný a veľmi účinný prostriedok na starostlivosť o vlasy.

„moja prababicka si pravidelne oplachovala vlasy zihlavovym a lopuchovym odvarom a jej krasne vlasy jej zavideli aj v 80tke. Nieco na tom asi bude“

Tip na kvalitný lopúchový čaj: Prír. farmácia LOPÚCH KOREŇ

 • Jednozložkový bylinný čaj
 • Na 2,5 dcl použijeme 1-2 čajové lyžičky zmesi
 • Ekologickejší a zdravší ako sáčkové čaje

button_chcem-vediet-viac

Cena vás prekvapí

Aj keď vypadávanie vlasov je prirodzené pôsobením veku. Tento produkt predstavuje prírodný spôsob riešenia tohto problému. Lopúch je nenáročná rastlina a nájsť ho možno prakticky kdekoľvek na lúke. Jeho účinky sú bohaté a je cenovo dostupný. Pri výbere si však treba dávať pozor na to aby bol olej stopercentne BIO. Nesmie obsahovať konzervanty alebo farbivo. Rovnako si treba odsledovať ako prebiehal proces jeho výroby. Niektorí výrobcovia pri lisovaní za studena používajú rozpúšťadlo. Ceny sa líšia v závislosti od predajcu, značky alebo objemu balenia. Suma sa pohybuje od zhruba 4,50€ po maximálne 20 €.

 

Tip na e-shop, kde kúpite kvalitný lopúchový olej: babičkinazahrada.sk

chcem nakupovať kvalitnú kozmetiku

Ceny uvedené v článku sa vzťahujú k 16. 7. 2018.

Lopúchový olej ako istá pomoc pri vypadávaní vlasov
5 (100%) 1 hlasov
Získajte zľavu 40€ na ubytovanie a užite si letnú dovolenku za výhodné ceny!Získať zľavu
+