Vyberte stranu

Latinský názov levandule znie „Lavare“ teda „umyť“. Toto meno získalo najmä vďaka svojej príjemnej aróme. Levanduľový olej sa získava z kvetov rastliny levandule. Jej kvety sú vonné a aromatické. Už tradične sa jej esenciálny olej používa pri výrobe rôznych parfumov. Taktiež je veľmi užitočný v aromaterapii. Svoje uplatnenie nachádza aj pri masážach alebo vonkajšom použití (inhalácia). Má celý rad pozitívnych účinkov na ľudské telo.

 

Tip na kvalitný produkt:  Levanduľový olej BIO

 • Pomáha pri liečbe akné
 • Upokojuje pokožku pri uštipnutí hmyzom
 • Urýchľuje liečbu popálenín
 • Odporúčame obchod babickinazahrada.sk

button_chcem-vediet-viac

Akými látkami disponuje levanduľový olej?

Podľa druhu, levanduľové oleje obsahujú od 95 – 98% triacylglycerolov a 2-5% takzvaných sprievodných látok. Patria tam napríklad fytosteroly, fosfolipidy, vitamín E, chlorofyl.

Fytosteroly: Sú esencie prírodného pôvodu. Získavajú sa extrahovaním z rastlín. Táto látka si dokáže poradiť s cholesterolom. Jej konkrétny prejav spočíva v zabraňovaní absorpcie cholesterolu z čriev, týmto znižuje hladinu takzvaného „zlého“ cholesterolu v krvi.

Fosfolipidy: Poznáme ich ako zlúčeniny glycerolu alebo sfingozínu s mastnými kyselinami. S naviazanou kyselinou trihydrogenfosforečnou naviazanou vo svojej molekule dokáže viazať dusíkatú bázu alebo inozitol. Miesto ich výskytu je v membránach buniek.

Betakarotén: je to žltočervené farbivo – provitamín vitamínu A. Ten sa v sliznici tenkého čreva premieňa na vitamín A. Má dobré antioxidačné účinky, jeho úloha je nenahraditeľná pre imunitu. Ďalšia jeho úloha spočíva v ochrane sliznice, zároveň vykazuje pozitívny vplyv na zrak. Ako aj ostatné zdravé oleje chráni pokožku pred voľnými radikálmi.

 

levanduľový olej

 

Ako sa používa levanduľový olej?

Pokojne možno levanduľový olej označiť za zmes látok, ktorá má pozitívne účinky na ľudskú myseľ.

Vonkajšie použitie:

TIP: Zopár kvapiek oleja si môžete pridať do svojej neparfumovanej kozmetiky. Výsledkom budete prekvapení!

Olej môžete skúsiť aj inhalovať. Do aromalampy dáta menšie množstvo vody a 4-6 kvapiek oleja. Po zapálení sviečky na spodku môžete za chvíľočku nasávať prekrásnu vôňu. Za pokus stojí aj nechať rozvoniavať aromalampu po celej miestnosti. Ďalším spôsobom je aj levanduľový kúpeľ. Ten vás zaručene zbaví bolesti a stresu. Do vane pridávame 1-2 kvapky, na masáže vystačia 2-3 kvapky.

TIP: Pri použití levanduľového oleja si vždy prečítajte príbalovú informáciu. Nie všetky sú určené na konzumáciu.

Tipy na kvalitný Levanduľový olej

Názov Popis produktu Kde kúpiť? Cena

WELEDA Levanduľový relaxačný olej

 • Upokojuje a uvoľňuje vaše telo 
 • Zložený len z prírodných látok
 • Podporuje pokojný spánok
 • Má viacero využití
najlekáren

 

11,02 €

button_do-obchodu (1)

Levanduľový olej BIO

 • Vhodný na vnútorné aj vonkajšie použitie
 • Lieči infekciu horných dýchacích ciest
 • Pomáha pri bolestiach hlavy
www.BabickinaZahrada.sk

 

12,50 €

button_do-obchodu (1)

Masážny a telový olej Levanduľa 100 ml

Renovality Masážny a telový olej Levanduľa 100 ml

 • Zregeneruje vaše svalstvo, upokojí vašu myseľ
 • Vyživý pokožku a dodá jej hebkosť
 • Produkt zložený z prírodnýchlátok

 

9,60 €

button_do-obchodu (1)

 

Aké sú jeho účinky?

 • Upokojenie mysle i tela, odstránenie stresu, podpora kvalitného spánku
 • Odstraňuje migrénu, bojuje proti nespavosti, pomáha pri bolesti kĺbov
 • Pomáha zdraviu aj estetickej kráse vlasov, zvyšuje ich lesklosť a pevnosť
 • Podpora zdravej pokožky, hojenie poranení a liečba kožných chorôb
 • Očista dýchacej sústavy, pomáha pri kašli, hlienoch, zápaloch ústnej dutiny
 • Pomáha aj pri prečisťovaní obličiek a močových ciest, vykazuje pozitívne účinky aj proti zápalom v močových cestách
 • Podpora trávenia a zároveň apetítu

levanduľový olej

Levanduľový olej ako odpudzovač hmyzu? Prečo nie?

Vôňa tohto oleja Pôsobí odpudivo pre viaceré druhy hmyzu ako napríklad komárom, moliam a menším muškám. Preto je teda dobré aplikovať olej na odhalené miesta kože. Týmto možno predísť nepríjemným uhryznutiam alebo bodnutiam. V prípade aj keby sa tak stalo, stále máte k dispozícii levanduľový olej, ktorý vďaka svojim protizápalovým kvalitám dokáže zredukovať podráždenie a bolesť spôsobenú väčšími uhryznutiami.

Pomáha taktiež aj pri nespavosti. Riešenie na túto vážnu poruchu spánku skúmal výskum, pri ktorom kvapkali levanduľový olej na vankúše testovaných. Tí s pokvapkaným vankúšom spali lepšie. Olej vykázal relaxačné dopady na ľudí.

Žijeme v dobe stresovej a preto sú v tomto uponáhľanom svete typické obrazy vystresovaných, úzkosť pociťujúcich ľudí. Migrény, bolesti hlavy, depresia, nervové vypätie a emočná vyčerpanosť. Osviežujúca aróma levandule si dokáže úspešne poradiť so všetkými týmito príznakmi. Pokoj a mentálna vyrovnanosť pomáha upokojiť tep a tlak. Jedna zo štúdií tiež ukázala zníženie stresu a zvýšenie kogitívnych funkcií. Štúdia spočívala v teste – určitá skupina ľudí pred testom inhalovala levanduľový olej pred testom. Ich výsledky boli lepšie ako tí, ktorí si takýto „doping“ nedopriali.

Pokiaľ ste si mysleli, že nanesenie oleja na tvár vám zhorší akné, tak ste na omyle. Samozrejme aj pri takomto „čistení“ si treba dávať pozor na to, či je olej 100% zdravý a lisovaný za studena. Levanduľový olej s prirodzenými antibakteriálnymi účinkami ponúka ideálne riešenie. Predpisové lieky na akné môžu viesť ku poškodeniu pokožky, prípadne zhoršeniu akné. Prítomnosť levandule tiež napomáha vybalansovať levely hormónov. Takto dokáže prirodzene zamedziť tvorbe vyrážok.

K zdraviu celého tela neodmysliteľne patrí aj celková cirkulácia krvi v tele. Použitím levandule vonkajším spôsobom natieraním na telo sa zrelaxujete. Ako sa olej postupne vsakuje do tela, tak podporuje a urýchľuje pohyb okysličenej krvi v ľudskom tele.

 

Vyskúšajte tiež: WEDA Levanduľové relaxačné kúpeľové mlieko

weleda-levandulove-relaxacne-kupelove-mlieko

 • Upokojuje a uvoľňuje vaše telo
 • Dokonale hydratuje vašu pokožku
 • Zložený len z prírodných látok

button_chcem-vediet-viac

Skúsenosti a recenzie

Levanduľový olej je všestranný pomocník v domácnosti. Pomáha pri bolesti, v strese a v prípade rôznych zranení. Zíde sa najmä na upokojujúcu masáž po hektickom dni. S rozsahom svojej pôsobnosti ho možno použiť na viacero spôsobov. Má aj liečebné účinky v podobe prvej pomoci pri popálení alebo porezaní.

„Moj otec mal nehojacu sa ranu odhobleneho prstu pri uraze. Ma silnu cukrovku a rana sa nezrastala. Obavali sme sa najhorsieho. Po doporuceni zacal potierat ranu tymto olejom a zazracne sa zahojila! Keby to neskedujem, neuverim.“

 

Tip na e-shop: drmax.sk

Kvalitné produkty by ste mali nakupovať v kvalitnom e-shope. Internetový obchod drmax.sk ponúka bohatý výber produktov za dostupné ceny. Pri nákupe nad 9,90 eura je doprava zadarmo.

chcem nakupovať kvalitnú kozmetiku

 

Ceny uvedené v článku sa vzťahujú k dátumu 9. 7. 2018.

 

Ochranca pred stresom – Levanduľový olej
5 (100%) 4 hlasov
Získajte zľavu 40€ na ubytovanie a užite si letnú dovolenku za výhodné ceny!Získať zľavu
+