Vyberte stranu

Intímne zdravie je dôležité pre každú jednu ženu. Súvisí nielen so sexuálnym životom, ale so životom celkovo. Aby sa mohla žena cítiť pohodlne vo svojom tele, musí byť zdravá po každej stránke. Vaginálny gél Lactofeel vám pomôže s obnovou normálneho pH pošvy a vaginálnej mikroflóry.

Intímne zdravie sa môže týkať gynekologických či sexuálnych záležitostí i súvisieť s prirodzenými zmenami tela počas života. Mnohým ženám je nepríjemné rozprávať o svojom intímnom zdraví a vyhľadajú pomoc len v nevyhnutných prípadoch. Rozpaky ohľadom svojho intímneho zdravia by však mali prekonať a porozprávať sa prinajmenšom so svojím doktorom či dobrými kamarátkami.

 

Problém, o ktorom treba rozprávať

Mikroorganizmy v pošve musia byť vo vzájomnej rovnováhe, aby sme mohli hovoriť o intímnom zdraví. Kyslé pošvové prostredie je udržiavané predovšetkým vďaka laktobacilom. pH v pošve by malo byť v rozmedzí 3,8 až 4,5. Kyselina mliečna sa nemôže tvoriť, pokiaľ je rovnováha v pošvovej sliznici narušená a zlé baktérie sa premnožia.

lactofeel žena

Rovnováhu pošvovej mikroflóry ovplyvňuje viacero faktorov. Menštruačný cyklus, vek, sexuálne aktivity, imunita, antibiotiká či celkový zdravotný stav majú na vaginálne prostredie vplyv. Jednou z najčastejších príčin gynekologických zápalov je práve bakteriálna vaginóza.

 

Bakteriálna vaginóza

Hlavnými príznakom bakteriálnej vaginózy sú vodnatý výtok bielej až sivej farby s rybím zápachom i pálenie a svrbenie pošvy a genitálií. Prejavuje sa aj bolesťou pri pohlavnom styku, väčším množstvom výtoku po pohlavnom styku a pálením pri močení.

Laktobacily produkujúce kyselinu mliečnu sa môžu množiť len v kyslom prostredí. Intímne prostredie však môže narušiť aj prehnaná intímna hygiena či kúpanie sa vo verejných bazénoch. Umývať sa niekoľko ráz denne a navyše parfumovanými prostriedkami nie je tiež vhodné. Prirodzená ochrana sliznice proti infekciám je častým umývaním narušená.

Lactofeel – zloženie

Vaginálny gél obsahuje dve pre intímne zdravie ženy veľmi dôležité látky. Sú nimi kyselina mliečna a glykogén. Obidve tieto látky obnovujú a udržiavajú optimálne pH v pošve.

Kyselina mliečna je ľahko rozpustná, bezfarebná kyselina, ktorá vzniká mliečnym kvasením cukrov. Glykogén je polysacharid, bunky si ho vytvárajú ako energetický zdroj pre svoj metabolizmus. Je zdrojom výživy pre dobré baktérie mliečneho kvasenia, rýchlejšie sa vďaka nemu množia. Obe látky sa v pošve nachádzajú prirodzene.

Tip na produkt: Lactofeel

 • Vaginálny gél s obsahom kyseliny mliečnej a glykogénu.
 • Neutralizuje vaginálny zápach.
 • Uľavuje od vaginálnych problémov.
 • Vhodný ako liečba a prevencia bakteriálnej vaginózy.
 • Zakúpiť si ho môžete v overenom e-shope drmax.sk.

 

Lactofeel – cena a účinky

Vaginálny gél je určený na obnovu normálneho pH pošvy. Zároveň však zmierňuje, prípadne úplne odstraňuje nepriaznivé príznaky spojené s bakteriálnou vaginózou – nepríjemný zápach, výtok a pod. Je vhodný aj na udržanie prirodzeného pH pošvy a zabráneniu rizika opakovanej bakteriálnej vaginózy.

Prípravok možno použiť pri prejavoch vaginálnej mykózy. Je vhodný ako prevencia pri liečbe alebo po liečbe antibiotikami, pri zníženej imunite, pri užívaní hormonálnej antikoncepcie či počas menopauzy. Použiť ho môžete aj pri počiatočných príznakov intímnych ženských problémov, počas menštruácie či po pohlavnom styku.

Balenie so siedmimi jednorazovými dávkami v 5-mililitrových tubách je k dispozícii za 12,29 eura. Za týždennú liečbu ide síce o vyššiu sumu, avšak je to účinná pomoc proti vašim problémom.

Aplikácia gélu je veľmi jednoduchá. stačí predĺžený krk tuby vložiť do pošvy a vytlačiť jej obsah. Odporúča sa ho užívať večer pred spaním a spať v nohavičkách, pretože malé množstvo môže vytiecť.

 

E-shopy, ktoré Lactofeel ponúkajú:

 • e-shop odporúča 94 % zákazníkov heureky
 • priemerná doba dodania je 3,3 dňa
 • nad 9,90 eura je doprava zdarma
button_do-obchodu
LekarenTriVeze.sk
 • internetový obchod odporúča 98 % zákazníkov heureky
 • priemerná doba dodania je 3,3 dňa
 • výborná kvalita komunikácie
button_do-obchodu
 • e-shop odporúča 89 % zákazníkov heureky
 • priemerná doba dodania je 3,1 dňa
 • možnosť osobného odberu
button_do-obchodu

Lactofeel – recenzie

Problémy s bakteriálnou vaginózou či celkovo problémami s vysokým pH vo vagíne, trápia mnoho žien. Pomoc s nimi však ponúka viacero výrobkov, aj Lactofeel. Skúsenosti s ním sú podľa žien veľmi dobré. Ocenili dôkladné inštrukcie, ako postupovať pri liečbe aj po ustúpení príznakov. Ľahká aplikácia, zloženie a rýchla pomoc patria k plusom tohto produktu.

 

Tip redakcie: Candix

 • Komplexný výživový doplnok.
 • Obsahuje unikátnu kombináciu prírodných látok, vďaka vitamínu C podporuje imunitu a je vhodný pri protikvasinkovej diéte.

Pozor na výtok

Vaginálny výtok je normálnou záležitosťou. počas menštruačného cyklu sa vplyvom hormónov mení. Obvykle býva priezračný, mliečne biely alebo jemne žltkastý. Výtok môže byť polotekutej, krémovitej či viskóznej konzistencie. Je bez zápachu, prípadne má len minimálny, nie nepríjemný zápach. Na bielizni zvyčajne zanecháva biele či žltkasté fľaky. Nemusíte sa však ľakať, pokiaľ výtok nemáte. Telo v tomto prípade sekrét produkuje, ale zostáva vo vnútri vagíny.

Zbystriť pozornosť by ste mali vtedy, ak vám vaginálny výtok spôsobuje svrbenie či pálenie. Výtok by nemal zapáchať a nemal by meniť farbu a konzistenciu. Sivobiely, prípadne sivožltý výtok v podobe hrudiek, hustejšej či redšej konzistencie ako obvykle sú príznaky, že niečo nie je s vaším telom v poriadku. Pokiaľ máte vo výtoku krv aj počas obdobia, keď nemenštruujete, mali by ste vec riešiť.

Tip na e-shop: Lactofeel má určite v ponuke

Nakupovať treba vždy v overenom e-shope, jedným z takých je aj drmax.sk. Zákazníci oceňujú prehľadnosť obchodu a spokojní sú s kvalitou jeho komunikáciou a dopravy. Nad 9,90 eura je doprava zdarma.

button_chcem-vediet-viac

Ceny uvedené v článku sa vzťahujú k dátumu 9. 7. 2018.

Dozvedeli ste sa z tohto článku to, čo ste potrebovali?

Vaginálny gél Lactofeel obsahuje kyselinu mliečnu a glykogén, takto vám pomôže
3.9 (77.89%) 19 hlasov
Získajte zľavu 40€ na ubytovanie a užite si letnú dovolenku za výhodné ceny!Získať zľavu
+