Vyberte stranu

Kremelína – výhodná a lacná pomoc proti parazitom

Rozsievky, ktoré tvoria kremelinu, sú 300 miliónov rokov staré jednobunkové organizmy žijúce v oceánoch. Kremičitan, ktorý získavali z morskej vody, používali na vytvorenie jemnej škrupiny. Po ich odumretí za sebou zanechali mikroskopické škrupiny na dne mora. Behom tisícročí stihli narásť až tisícmetrové vrstvy. Po tom, čo more ustúpilo, tieto vrstvy zostali na pôvodnom mieste ale na súši. Spoločne s mušľami vytvorili kriedové útesy a prášok. Je to neutrálny netoxický materiál s bohatým obsahom minerálov. Kremelína ako taká má štruktúru valčeka. Ako sa táto látka hýbe tráviacim traktom, púta na seba a absorbuje baktérie, plesne, prvoky, parazity, vírusy, pesticídy a zvyšky chemických látok. Prečo tomu tak je? Viac sa dozviete v tomto článku.

Na detoxikáciu tela odporúčame aj: DetoxActive

detoxactive

 • podporuje prirodzenú detoxikáciu a očistu organizmu
 • prispieva k normálnej funkcii tráviaceho traktu
 •  podporuje prirodzenú obranyschopnosť organizmu a imunitný systém  

 

Kremelína z chemického hľadiska – zloženie a účinky

Ide o sypkú horninu, ktorá je tvorená schránkami rozsievok. Okrem schránok sú v kremelíne zastúpené aj ílové minerály ako kaolinit a illit.

Ďalšími stopovými prvkami nachádzajúcimi sa v produkte sú titán, bór, mangán a meď.

Je to prírodný a organický zdroj kremíka. Ide o usadeniny skladkovodného diatomitu. Kremík je jedným z najdôležitejších stopových prvkov v ľudskom tele. Má mnoho funkcií. Jeho úloha je nezastupiteľná pri tvorbe kostí, spojivových tkanív zdravých nechtov, kože, vlasov. Dôležitá je aj jeho naviazanosť na zabudovávanie vápnika pri počiatkoch stavby kostí. Zároveň chráni pred osteoporózou. Podstatná je aj jeho úloha v zabezpečovaní pevnosti ciev, znižovaní rizika srdcovo-cievnych ochorení. Chráni aj pred alergiami, potláča aj negatívne vplývanie hliníka, poskytuje ochranu pred Alzheimerovou chorobou, zabraňuje tvorbe močových kameňov a aj pred zápalmi močových ciest.

 

detoxikácia

 

Malé množstvo kremeliny sa vstrebá do krvného obehu v podobe oxidu uhličitého.

Pri pravidelnom užívaní kremelíny nastáva mnoho pozitívnych výsledkov:

 • Zníženie krvného tlaku, najmä pri redukovaní už zvýšeného krvného tlaku
 • Znižovanie úrovne cholesterolu, najmä potláčanie zlého cholesterolu
 • Zmiernenie alebo odstránenie bolesti kĺbov, regenerácia a podpora zabudovávania vápnika do kostí
 • Zdravšia a pružnejšia pleť vďaka regenerácii
 • Pomáha pri zápche
 • Posilnenie imunity 

TIP: Kvalitný výživový doplnok s obsahom kremelíny

Kremelína potravinárska

 • účinný prostriedok na detoxikáciu organizmu
 kremelina  

Kremelína

 

 • napomáha prečisťovať organizmus od škodlivých látok

 

kremelina

Ako kremelína funguje?

 1. Absorpcia: vďaka valčekovému tvaru a negatívnemu náboju jednotlivých valčekov sa pohybuje cez žalúdok a tráviaci trakt s vysokou efektivitou. Priťahuje k sebe a absorbuje baktérie, huby, prvoky, vírusy, pesticídy, prípadne zvyšky chemických látok. Pripútaním a absorpciou umožňuje ich neskoršie vyplavenie z organizmu.
 2. Čistenie: Kremelina, aj vďaka tvaru svojich častíc, veľmi tvrdá. Nič na tom nezmenilo ani jej podrvenie na drobný prášok. Preto stojí za pozornosť aj jej priechod ľudskými črevami. Po niekoľkých mesiacoch používania tejto látky dôjde k odstráneniu hlienu zo stien čriev.
 3. Výživa: Vďaka bohatému obsahu na minerály ( 15 prirodzene sa vyskytujúcich) dochádza k vyživeniu organizmu. To vplýva na spevnenie štruktúry vlasov, pomáha aj pružnosti kože a pevnosti nechtov.

Na detoxikáciu tela odporúčame aj: DetoxActive detoxactive

 • podporuje prirodzenú detoxikáciu a očistu organizmu
 • prispieva k normálnej funkcii tráviaceho traktu
 •  podporuje prirodzenú obranyschopnosť organizmu a imunitný systém 

 

Aké je použitie kremelíny?

Vnútorné použitie: Treba rozmiešať 1 – 2 čajové lyžičky produktu vo vode alebo džúse. Treba ho užiť hneď po rozmiešaní. Prípravok nie je rozpustný vo vode, preto ho treba niekoľkokrát premiešať. Počas pitia dochádza k usadzovaniu.

V domácnosti sa dá ešte použiť pri likvidácii rôznych škodcov ako sú mravce, šváby, blchy alebo roztoče. Prášok stačí jednoducho nasypať na miesto, kde sa títo škodcovia vyskytujú.

Vôbec najstaršie využitie sa týka peelingu tváre a čistenia zubov. Nachádza sa aj vo viacerých pleťových maskách a iných kozmetických prípravkoch. Tento efekt sa však využíva aj v leštidlách na kovy. Kremelína je účinná a abrazívna, no zároveň jemná a netoxická.

Kremelína by sa ale nemala využívať v kombinácii s teplou vodou. Stráca tým svoje detoxikačné účinky.

Jediným pozorovaným vedľajším účinkom môže byť ľahké podráždenie očí. To môže nastať pri manipulácii s týmto produktom. Dlhodobé vdychovanie môže spôsobiť podráždenie dychového ústrojenstva.

 

detoxikácia

 

Aké sú skúsenosti zákazníkov s kremelínou? Aké recenzie máme k dispozícii?

Za pozornosť a prečítanie stojí tento dlhý článok o kremelíne. Vyberáme z neho osobnú skúsenosť autora s kremelínou. Nachádza sa tam aj mnoho ďalších osôb so sledovaním ich stavu po užití kremelíny v rôznom čase.

Na detoxikáciu tela odporúčame aj: DetoxActive

detoxactive

 • podporuje prirodzenú detoxikáciu a očistu organizmu
 • prispieva k normálnej funkcii tráviaceho traktu
 •  podporuje prirodzenú obranyschopnosť organizmu a imunitný systém  

 

„Muž, 48 let – Začal jsem křemelinu užívat před 3 týdny a její užívání má na mě velmi pozitivní účinek. Prvním efektem bylo upravení stolice, objevily se častější pohyby střev. Stolice je vydatnější, častější a dokonce jsem nezaznamenal problém se stolicí kvůli přechodu na letní čas. Poslední dva roky to byl problém se vyprázdnit o hodinu dřív, tak mi přechod na letní čas rozhodil biorytmus. Dalším postřehem byla změna pocitů, cítím se více odpočinutý a mám více energie. Pociťuji větší pohodu a mám lepší náladu. Po snídání mám zvláštní příjemný pocit v břiše nebo ve střevech: je to příjemný až nepopsatelný pocit čistoty tlustého střeva, lehkosti a prázdnoty. Trávení jídla je také snadnější bez nějaké plynatosti nebo říhání. Je to prostě fantazie.“

 

TIP: Kvalitný výživový doplnok s obsahom kremelíny

Kremelína potravinárska

 • účinný prostriedok na detoxikáciu organizmu
 kremelina  

Kremelína

 

 • napomáha prečisťovať organizmus od škodlivých látok

 

kremelina

 

Aká je jeho cena? + Záverečné hodnotenie

Kremelína je účinný prírodný produkt. Jej účinky spočívajú v detoxikácii, očiste organizmu, ale tiež v zlepšení stavu vlasov, pokožky a aj nechtov. Je to jeden z najvýhodnejších produktov na prírodné prečistenie organizmu. Polkilové balenie vyjde na zhruba 13 € a viac. Pomoc pri detoxikácii však môže poskytnúť aj huba Reishi, a aj taký šípkový čaj. 

Tip na kvalitný e-shop: Kde nakupovať Kremelínu

Odporúčame ho nakupovať v obľúbenom internetovom obchode Babičkina Záhrada

chcem nakupovať kvalitnú kozmetiku

Kremelína – výborný na detoxikáciu organizmu aj zbavenie sa parazitov
5 (100%) 1 hlasov
Získajte zľavu 40€ na ubytovanie a užite si letnú dovolenku za výhodné ceny!Získať zľavu
+