Vyberte stranu

Rast detí považujeme za obraz zdravia. Aj rodinné zázemie, dostatok pohybu ovplyvňujú rast. Nadmerná fyzická záťaž napríklad takýto rast tlmí. Dnes už však vieme to, že aby dieťa rástlo normálne, potrebuje kvalitnú výživu bohatú na bielkoviny. Dôležitou súčasťou takejto výživy je vápnik. Práve kalciový sirup je bohatý na obsah tejto látky, dokonale pokrýva zvýšenú potrebu vápnika. Výnimočná vanilková príchuť je charakteristická pre tento produkt. Aké všetky látky v tomto produkte nájdeme? Akými účinkami disponujú jednotlivé látky?  Ako by malo vyzerať skladovanie a dávkovanie? Prečo je vápnik tak dôležitý? Odpovede na tieto otázky nájdete v nasledujúcich riadkoch.

Čo všetko nájdeme v produkte s názvom Kalciový sirup?

Prítomnosť vápnika je zabezpečená prítomnosťou látky s názvom Citrát vápenatý tetrahydrát. Z chemického hľadiska ide o jednu z troch vápenatých solí kyseliny citrónovej. Obvykle využívaný ako konzervačná látka sa tiež používa na zmäkčovanie vody. Ako organická soľ má vysoký obsah vápnika v porovnaní s inými organickými soľami vápnika. Práve vďaka svojej mikronizovanej forme je jeho rozpustnosť rýchlejšia a efektívnejšia. Týmto značne vylepšuje biodostupnosť účinnej látky. Disponuje neutrálnou chuťou, vstrebáva sa rovnako dobre z plného ako aj z prázdneho žalúdka.

Tip:  Doktorka Sirupová s príchuťou jahôd s vanilkouDoktorka Sirupová s príchuÅ¥ou jahôd s vanilkou, sir 1x100 ml

 • Obsahuje vápnik, vitamín D3, C, K2
 • Podporuje zdravie zubov, svalov, kostí
 • Kúpite v e-shope pilulka.sk

button_chcem-vediet-viac

Prečo je vápnik dôležitý pre ľudské telo?

Základnou úlohou vápnika je zohrávať úlohu ako základná stavebná zložka kostí. Práve obsah vápnika nájdeme v kostiach. Z chemického hľadiska ide o jeden z najdôležitejších minerálov v ľudskom tele. Rovnako dôležité úlohy zohráva pri fungovaní buniek, svalových sťahoch, prenose nervových impulzov v rámci tela a aj pri zrážaní krvi. Medzi funkcie vápnika radíme udržiavanie zdravých kostí a zubov, napomáhanie pri prevencii úbytku kostnej hmoty, podpora srdcového svalu a ostatných svalov, poskytuje už spomínaný transport pre nervové vzruchy, znižuje priepustnosť biologických membrán a pomáha aj pri redukcii zvýšeného krvného tlaku. S podporou nervového systému vám pomôže aj Magne B6.

kalciovy sirup

Ako spoznáme, že máme nedostatok vápnika?

Ako sme už spomínali, takmer všetok vápnik v tele je uložený v kostiach a zuboch. Nedostatok vápnika by však nemal byť podceňovaný. Prvotným prejavom nedostatku sú kŕče a bolesti svalov. Pri dlhodobom nedostatku môže nastať aj trvalejšie poškodenie nervových zakončení. Ďalším indikátorom je oslabenie kostí a zubov. Jasným indikátorom oslabenia kostí je zlé zrastanie zlomenín, oslabenie zubov.  Ďalšími indikátormi nedostatku sú problémy s chudnutím, nárast problémov so spánkom a aj vyvstanie viacerých chorôb.

 

Aké má účinky celkový produkt na ľudské telo?

 • Podporuje správne fungovanie trávenia. Pomôže aj ľanový olej.
 • Je nevyhnutný pre správnu látkovú premenu dôležitú pre tvorbu energie.
 • Pomáha udržiavať normálnu zrážanlivosť krvi.
 • Napomáha normálnemu fungovaniu svalov ľudského tela.
 • Podporuje správny prenos nervových vzruchov.
 • Nevyhnutný pre udržiavanie zdravia kostí a zubov.
 • Ideálny je aj pri kašli, pri boľavých hlasivkách a pri zachrípnutí. Pri kašli pomôže aj Theraflu.

 

Tipy na kvalitný Ricínový olej

Názov Popis produktu Kde kúpiť? Cena

Kalciový sirup s vitamínom D3

 • Podpora zdravých zubov a kostí
 • Banánová príchuť

 

button_do-obchodu (1)

GENERICA Kalciový sirup 

GENERICA Kalciový sirup sir 1x100 ml

 • Z organickej soli, ktorá obsahuje vápnik
 • Neutrálna chuť
button_do-obchodu (1)

ROBOKID Kalciový sirup forte

ROBO KID Kalciový sirup forte 150 ml

 • Vhodné už od narodenia dieťaťa
 • Bananová príchuť

 

button_do-obchodu (1)

 

Ako by malo vyzerať dávkovanie kalciového sirupu?

Užívanie kalciového sirupu je potrebné konzultovať s detským lekárom.  Ak lekár neurčí inak, tak sa deťom do jedného roka podáva raz denne 2,5 ml sirupu. Pri deťoch od jedného do šiestich rokov je to 5 ml. Ďalej pri deťoch od 6 – 15 rokov je to 10 ml sirupu. Dospelí by mali užívať 15 mililitrov sirupu dvakrát denne.

Ako by malo vyzerať skladovanie ?

Skladujeme v teple a suchu pri teplote do 25°C. Udržiavame mimo slnečného žiarenia a mimo dosahu detí.

Tip na kvalitný produkt: GENERICA Kalciový sirup 

GENERICA Kalciový sirup sir 1x100 ml

 • Z organickej soli, ktorá obsahuje vápnik
 • Neutrálna chuť
 • Vhodné užívať na lačno, ale aj súčastne s jedlom
 • Kúpite v e-shope lekareňtriveže.sk

button_chcem-vediet-viac

 

Čo na tento produkt hovoria užívateľské recenzie? Aké sú skúsenosti s týmto produktom?

Žiaľ, čo sa týka tohto produktu, nie je veľa recenzií na internete.

„Ak je dieťa bez teplôt a celkovo v dobrom stave, je veľmi dobré podávať mu podpornú liečbu doma, ako vám poradí i vaša detská lekárka – kalciový sirup, ďalej C -vitamín, tekutiny, treba aktivizovať imunitu dieťaťa a až pri pretrvávaní alebo zhoršení ísť k lekárovi. Pokoj na lôžku je samozrejmý. Pomôcť môže citrónová šťava rozmiešaná s kryštálovým cukrom, po lyžičkách ju podávajte dieťaťu. Aj keď môže štípať v hrdle, účinkuje výborne. Obviažte dieťaťu krk šatkou, prípadne ju nahrejte. Dobre pôsobí aj cibuľový sirup s medom a bylinkové čaje, či kloktanie soľou. Takisto odporúčaný kalciový sirup má silu hlavne v protizápalovom efekte vápnika. Užíva sa hlavne pri kataroch horných dýchacích ciest, laryngitídach, bolestiach hrdla, ale aj na pokrytie zvýšenej potreby vápniku v období rastu, počas rekonvalescencie, ale aj v tehotenstve a v období dojčenia. Pôsobí protizápalovo a proti opuchom pri zachrípnutí a strate hlasu z najrôznejších, najmä vírusových príčin. Pokiaľ vám dieťa odmieta užiť kalciový sirup, vyskúšajte Kalciový sirup od spoločnosti Generica, ktorý má príjemnú vanilkovú chuť a môže sa podávať s jedlom aj nalačno, takže kedykoľvek počas dňa. Je vhodný pre deti od narodenia i pre dospelých, tiež pre tehotné a dojčiace ženy.“ 

Tento príspevok patrí detskej lekárke Alene Kadličkovej. Rovnako pozitívne recenzie na portáli heureka.sk svedčia o obľúbenosti tohto produktu.

kalciový sirup

 

Aká je cena tohto produktu?

Ak si chcete zaobstarať tento produkt zaplatíte o niečo málo viac cez 4 eurá.

 

Tip na e-shop: lekáreňtriveže.sk

chcem nakupovať kvalitnú kozmetiku

 

Ceny uvedené v článku sa vzťahujú k dátumu 13. 8. 2018.

Pomoc pri raste detí – takýto je kalciový sirup.
5 (100%) 1 hlasov
Získajte zľavu 40€ na ubytovanie a užite si letnú dovolenku za výhodné ceny!Získať zľavu
+