Vyberte stranu

Veľké percento mužskej populácie nie je spokojné s veľkosťou svojho prirodzenia. Hľadajú rôzne spôsoby a metódy na zväčšenie penisu. V tomto článku sa dozviete viac o jednej z nich. Volá sa Jelqing.

Jelqing charakteristika

Je to vlastne cvičenie, ktoré slúži k lepšej erekcii a zväčšeniu penisu. Nie sú k nemu potrebné žiadne extra pomôcky, stačí lubrigačný gél alebo detský olej. Fakt, že nevyžaduje žiadne ďalšie investície ho robí ešte atraktívnejším. Postupom času sa stal obľúbenou metódou po celom svete a je súčasťou takmer všetkých programov na zväčšenie penisu.

Je pravdepodobné, že táto metóda je známa už od biblických čias. O Araboch sa vtedy tradovalo, že majú veľké penisy. Mladých mužov mali učiť ich rodičia praktizovať jelqing. Najskôr cvičili pomerne často a s pribúdajúcimi rokmi síce menej, ale pravidelne. Táto domnienka však nebola nikdy potvrdená.

Toto cvičenie spočíva v tzv. OK úchope a následnom pohybe po penise. Spôsob, akým funguje toto cvičenie je, že penis pripravuje na príjem väčšieho množstva krvi. To znamená, že je oveľa lepší prietok krvi a tiež je väčší priestor pre rast penisu pri jeho vzpriamení, čo ho samozrejme robí väčším a ťažším. Nazýva sa tiež dojením, je to kvôli tomu, že pohyb vykonávaný pri cvičení ho pripomína.

 

TIP: BOOM Maxman elektrická vákuová pumpa

Kondomshop.sk

 • elektronicky riadená a dobíjacia vákuová pumpa
 • extrémne výkonná, automaticky udržuje tlak
 • vodeodolná
 • napodobňuje orálny sex a má silný sací výkon 
Vakuová pumpa  

 

Jelqing správna technika

Pri jelqingu je veľmi dôležitá správna technika. Hlavne v začiatkoch je nevyhnutné použiť lubrikant. Môže ním byť lubrikačný gél na báze vody alebo oleja, prípadne aj detský olej. Vyvarovať sa treba tuhých a veľmi mastných lubrikantov. Bez lubriknatu môžu vykonávať tzv. suchý jelqing len muži, ktorý dokonale ovládajú techniku.

 1. Podobne ako pri cvičení v telocvični je potrebné zahriatie. Dobrý spôsob je prehodiť cez penis teplý a vlhký uterák. Zjemní to pokožku a zlepší prekrvenie.
 2. Jelqing sa vykonáva sa penise, ktorý je polostoporený. To znamená, že erekcia by mala byť asi niekde medzi 50 – 75 %.
 3. Po zahriatí je treba na penis naniesť dostatočné množstvo lubrikantu.
 4. Cvičenie sa vykonáva vytvorením znaku OK pomocou palca a ukazováka a jeho umiestnenia v spodnej časti penisu. Druhá ruka by mala byť umiestnená okolo základne penisu tak blízko k lonovej kosti, ako je to možné.
 5. Následne na to sa palec a ukazovák posúvajú smerom ku žaluďu, ale nedotknú sa ho. Tento pohyb sa volá jeden jelq. Každý jelq by mal trvať približne 2 až 3 sekundy. Samotné cvičenie by malo mať dĺžku približne 10 minút.

Pre začiatočníkov by mal byť prvý krok kúpa návodu a pozretie si niekoľkých reálnych videí.  Je veľmi dôležité techniku cvičenia dokonale obsiahnuť. Návody obsahujú detailné popisy jednotlivých krokov aj s fotografiami. Sprievodcu treba kupovať vždy na základe dôveryhodných referencií a ideálne od predajcu, ktorý poskytuje záruku vrátenia peňazí.

Jelqing

Jelqing skúsenosti

„Sám sa musím priznať, že po tom, ako som objavil jelq, tak som za tie roky čo to podrástol, ale je to ako bodybuilding a je potrebné sa tomu venovať dlhšie, aby ste mali výsledky. Zo dňa na deň Vás žiadny veľký nárast nečaká. Je dobré prečítať si nejaký dobrý návod o tom.“

“Začal som to cvičiť pred týždňom a som fakt prekvapený – 2x denne ráno a večer. Zatiaľ žiaden extra pokrok, ale erekcia je výdatnejšia. Niečo na tom bude, lebo ak som si ho honil s pravou rukou, tak sa mi ohol do ľavej strany a po tom ako som to zistil a vystriedal ruky, sa to vrátilo. Čiže len smelo do toho.”

„Je to super vec, len treba k tomu: rozum, trpezlivosť, pravidelnosť a najmä nepreháňať! Tí čo to skúsili, vedia o čom hovorím.“

 

TIP: Kvalitné vákuové pumpy

Bad Kitty Macho vibračná pumpa 

 • tri rôzne široké manžety
 • vibračná funkcia na väčšie podporenie erekcie
 • dĺžka pumpy 23 cm
 • podtlak sa vytvára pomocou nafukovacieho “balónika”  
 Vakuová pumpa  

VÁKUOVÁ PUMPA Bathmate HYDROMAX XTREME X30

 • najnovšia hydropumpa na trhu
 • maximálne inovatívne a efektívne riešenie
 • prečitajte si našu recenziu púmp Bathmate
 • o 35 % viac sacej sily než hydropumpa Hercules 
 Vákuová pumpa  

BOOM LuvPump Vacuum Master set 2v1

 • revolučné riešenie vákuových púmp
 • set obsahuje 2x menší zvon na bradavky a jeden veľký zvon na penis
 • je vybavená presným manometrom
 • ľahké ovládanie 
 Vákuová pumpa  

 

Jelqing riziká

Vzhľadom k tomu, že jelqing je technicky náročnejší, len správnou technikou je možné minimalizovať riziká. Aj napriek tomu, že sa jedná o bezpečné cvičenie, ak nie je vykonávané správne môže dôjsť k úrazu. Opatrnosť je určite namieste. Zlou manipuláciou môže dôjsť k praskaniu žíl v penise, čo do pár dní síce odznie, ale je veľmi bolestivé. Pokiaľ muž pociťuje pri cvičení akúkoľvek bolesť, treba okamžite prestať a dopriať si niekoľko dňovú pauzu.

Pri nesprávnom cvičení je možný výskyt týchto vedľajších účinkov:

Efekt baseballovej pálky

Žaluď penisu má výrazne väčšie rozmery, než zvyšok. Najlepším spôsobom, ako zabrániť vzniku, je správna technika. Najčastejšie sa objavuje pri začiatočníkoch. Zabrániť sa tomu dá tak, že cvičenie je potrebné robiť po celej dĺžke penisu, nie len v hornej časti. Začať tesne pri koreni a pokračovať plynule až k žaluďu.

Šiškový efekt

Môže sa objaviť po dlhom alebo intenzívnom cvičení. Počas tohto času je krv tlačená smerom k žaluďu a zostáva v prstenci pod špičkou penisu, čo tvarom pripomína šišku, alebo veľký prsteň. Pokiaľ má muž obriezku, nastáva opuch kože. Netreba hneď robiť paniku, lebo do niekoľkých hodín zmizne.

Červené fľaky a poranenia

Sú najčastejším vedľajším efektom. Nepríjemne vyzerajúce červené škvrny sú spôsobené popraskaním mikrokapilár v koži počas cvičenia. Vstrebú sa do 48 hodín. Sú znakom toho, že zahriatie penisu nebolo dostatočné, alebo bola príliš veľká intenzita cvičenia.

 

 Jelqing

Jelqing výsledky a hodnotenie

Podľa mnohých vedeckých štúdií sa výsledky dostavia. Netreba však ale čakať veľké zázraky. Reálne zväčšenie je okolo dvoch centimetrov. Je to však veľmi individuálne. Každý jedinec je iný a aj telo si môže zvykať rôzne. Muži tiež pristupujú rôzne k cvičeniu. Procedúra by mala trvať minimálne mesiac, ale čím dlhšie tým lepšie. Žiada si to pravidelnosť a vytrvalosť. Pokiaľ začne muž po čase pociťovať silnejšiu erekciu je to dobré znamenie. Tento efekt je žiadaný a teba ďalej vytrvať.

 

TIP: BOOM Maxman elektrická vákuová pumpa

Kondomshop.sk

 • elektronicky riadená a dobíjacia vákuová pumpa
 • extrémne výkonná, automaticky udržuje tlak
 • vodeodolná
 • napodobňuje orálny sex a má silný sací výkon 
Vakuová pumpa  

 

Máte skúsenosti s touto metódou? Dajte nám o nich vdieť v komentároch!

Jelqing: Cvičenie sa zväčšenie penisu
Páčil sa Vám tento článok?
Získajte zľavu 40€ na ubytovanie a užite si letnú dovolenku za výhodné ceny!Získať zľavu
+