Vyberte stranu

Máte problémy s kĺbmi? Inovo 5 vám pomôže

Problémy s kĺbmi nie sú záležitosťou len starších ľudí. Často bolesť kĺbov trápi aj mladších ľudí po nehodách, operáciách alebo prípadne z fyzicky náročnej práce. To len podčiarkuje dôležitosť kĺbovej výživy. Práve Inovo 5 predstavuje prvú komplexnú kĺbovú výživu. Vo forme výživového doplnku sa postará o zdravie vašich kĺbov, chrupaviek, šliach a väzov. Prečo bol tento výrobok na prvom mieste v spotrebiteľskom teste kĺbovej výživy? Aké je jeho zloženie? Aká je jeho účinnosť? Odpoveď na tieto, a aj mnohé iné otázky, nájdete v tomto článku.Za Inovom 5 stojí kanadská firma Barny’s. Založená v roku 1997 niesla ale meno „Proenzi“. V tom čase produkt tejto firmy toho samého mena bol považovaný za jeden z najviac rešpektovaných produktov. Od roku 2006 nastalo obdobie zväčšenia úsilia tejto firmy vyrábať viac.

Od toho istého orku túto firmu radíme k najviac rešpektovaným firmám v tejto sfére, napríklad Aloecorp, Pharmachem a iné. Nepočuli ste ešte o tejto značke? Nevadí. Nie je to nič prekvapivé. Táto organizácia je známa minimálnymi investíciami do reklám. Peniaze z predaja investujú rovno do ďalších výskumov a výroby.

Produkty tejto firmy sú kontrolované na trikrát:

Na začiatku výrobného procesu kontrolovaním jednotlivých látok, z ktorých bude konečný produkt pozostávať.

V priebehu výroby ( podľa zásad pravidiel GMP ).

Pod značkou GMP rozumieme „správnu výrobnú prax“. Ide o certifikát zaručujúci dodržiavanie výrobných pravidiel. Je zaručením špičkovej kvality tohto produktu.

Na konci výrobného procesu ( meraním podielu aktívnej látky vo finálnom produkte )

 

Tip na produkt: Flextor – prémiový kĺbový prípravokVýsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt Flextor - prémiový kĺbový prípravok

 • Kĺbový doplnok, pre komplexnú starostlivosť o kĺby
 • Obsahuje kombináciu siedmych aktívnych látok

button_do-obchodu

Aké je jeho zloženie?

 • Glukózamín sulfát 500 mg (v jednej tablete)
 • Chondroitín sulfát 200 mg
 • Lignisul MSMTM 200 mg
 • Kolagén II. Typu 60 mg
 • Kyselina hyalurónová 18 mg

Spoločným znakom všetkých týchto látok je to, že sa prirodzene nachádzajú  v kĺboch, chrupavkách, šľachách a väzoch.

Čo to je glukozamín a aké má účinky?

Je podstatná látka pre kĺby a stavce. Jej dôležitosť spočíva v zabezpečovaní pohyblivosti týchto častí. Pomáha udržiavať hladinu maziva a hrúbku chrupavky. Ako stavebný prvok sa perfektne hodí aj na regeneráciu v prípade akéhokoľvek poškodenia. Z chemického hľadiska ide o kombináciu glukózy, teda cukru, s aminokyselinami. Rovnako plní aj ochrannú funkciu a znižuje zápal v chrupavke.

Čo to je chondroitín a aké má účinky?

Je to jedna z hlavných zložiek chrupavky. Štúdie na zvieratách dokázali, že napomáha hojeniu kostí. Chondroitín poskytuje stavebnú štruktúru a zadržiava vodu a živiny. Pomáha obnoviť funkciu kĺbov u ľudí s osteoartritídou. Táto látka spolu s chondroitínom sa tiež nachádza v močovom mechúri a vo výstelke krvných ciev.

 

E-shopy, v ktorých nájdete Inovo 5

Prezdravie.sk
 • e-shop odporúča 95 % zákazníkov portálu heureka.sk
 • prejavili spokojnosť s kvalitou dopravy aj komunikácie
 • nad 50 eur je dodanie zadarmo
button_do-obchodu
 • e-shop odporúča 97 % zákazníkov heureky
 • priemerná doba dodania je 2,1 dňa
 • nad 9,90 eura je doprava zdarma
button_do-obchodu
LekarenTriVeze.sk
 • internetový obchod odporúča 100 % zákazníkov heureky
 • priemerná doba dodania je 2,9 dňa
 • výborná kvalita komunikácie
button_do-obchodu
 • e-shop odporúča 94 % zákazníkov heureky
 • priemerná doba dodania je 2,8 dňa
 • možnosť osobného odberu
button_do-obchodu

Čo to je Lignisul MSMTM a aké má účinky?

Je to zdroj organicky viazanej síry. Celý názov je metylsulfonylmetán. Často je používaný aj v iných doplnkoch stravy najmä na pomoc s kĺbmi. Celý rad výrobcov dáva tejto zlúčenine zásluhu na priaznivých účinkoch na ľudský organizmus. V prvom rade má protizápalové účinky. Práve kvôli nim je táto látka odporúčaná pri bolestiach kĺbov. Podľa doteraz známych klinických štúdií sú možné jeho tlmiace účinky.

Zaujímavosť: V zahraničí sa tiež používa aj vo forme spreja proti chrápaniu.

Kolagén II. typu, akú úlohu zohráva?

Kolagén je základnou stavebnou jednotkou ľudského tela. Predstavuje 30% všetkých bielkovín v tele, a až 70% zo sušiny kĺbových chrupaviek. Prítomný kolagén v produkte má množstvo pozitívnych účinkov. Tým najzásadnejším je vplyv na kosti a kĺby. Uľavuje pri nervových bolestiach a chronickom zápale kostí, spomalenie rednutia kostí pro osteoporóze, pomáha pri paradentóze. Kolagén druhého typu je najviac zastúpenú v tkanivách chrupavky (podporná funkcia).

Kyselina hyalurónová, aké má účinky v rámci produktu Inovo 5?

Z chemického hľadiska má mnoho mien – hyaluronát sodný, kyselina HA, hyaluron, glykosaminoglykán. Objavená už bola v roku 1934. Jej hlavná úloha spočíva v odstraňovaní odpadových látok z buniek, najmä z tých, ktoré nedisponujú možnosťou priameho dodávania krvi alebo majú malý krvný obeh.

 

Tip na produkt: TEREZIA KĹBY FIT

 • hlavnou zložkou je červená morská riasa z rodu Lithothamnion, ktorá obsahuje vápnik a horčík
 • produktu obsahuje aj hubu shii-take, boswellia, šípky a rakytník.

button_do-obchodu

 

Ako by malo vyzerať jeho dávkovanie?

Užívanie tabliet sa odporúča po jedle, treba vždy dostatočne zapiť tekutinou. Ustanovená odporúčaná dávka sa nesmie presiahnuť. V prípade problémov s užitím je možné tabletky rozpoltiť alebo rozdrviť.

Nebezpečenstvo artrózy a artritídy

Podľa posledných odhadov artróza postihuje až 12% populácie. S vekom riziko stúpa. Pri osobách nad 65 rokov je týmto ochorených postihnutých až 60-80 % ľudí. Medzi ďalšie časté ochorenia patrí aj artritída. Tá postihuje 1 % obyvateľstva.

Inovo 5

Aké sú skúsenosti s týmto produktom? Čo naň vravia užívateľské recenzie?

Výživový doplnok Inovo 5 je skutočne účinný produkt na podporu kĺbov, svalov, väzov a chrupaviek. S bohatým zložením v podobe 5 účinných látok je určený na podporu celého pohybového ústrojenstva. Pomáha pri viacerých problémoch a je vhodný takmer pre každého. Čo sa týka vedľajších účinkov, tak neboli zaznamenané žiadne vedľajšie účinky.

Za pozretie stoja užívateľské recenzie na portáli Heureka.sk. Rovnako tak aj Cartilage a Gelo – 3 complex.

„Vybrala som tento produkt pre môjho priateľa, ktorý má problémy s veľkými kľbami.Po konzultácii s Vašou lekárničkou som zakúpila 3 balenia, aby mohol užívať denne 3 tablety počas 3 mesiacov. Pritom v príbalovom letáku stojí: užívať 2x denne. Teraz som v rozpakoch, čo je správne:užívanie 2 alebo 3 x denne. Kedže denná max. dávka nie je uvedená, priateľ užíva 3x denne 1 tabletku, dúfam, že si neublíži.“

Takýchto pozitívnych recenzií je tam viac než dosť. Tie svedčia o obľúbenosti produktu u zákazníkov.

 

Tip na kvalitný e-shop

Pri nakupovaní v kvalitnom e-shope sa nemusíte obávať o kvalitu výrobkov. Internetový obchod prezdravie.sk odporúča 95 % zákazníkov portálu heureka.sk. Páči sa im promptnosť, spoľahlivosť či prehľadnosť sortimentu.

Erectan

 

 

Inovo 5 – kĺbová výživa, ktorá skutočne funguje
3.3 (66.67%) 3 hlasov
Získajte zľavu 40€ na ubytovanie a užite si letnú dovolenku za výhodné ceny!Získať zľavu
+