Vyberte stranu

Intímne zdravie ženy je dôležité nielen kvôli zdravému sexuálnemu životu, ale aj kvôli komfortu. Ak sa žena necíti dobre vo svojom tele a so svojím telom, nedokáže sa v plnej miere tešiť zo života. Vaginálne čipky Ialuna obsahujúce kombináciu prírodných látok sú účinné pri viacerých problémoch.

Väčšina žien si myslí, že vie o svojom tele všetko, že pozná aj svoju vagínu dokonale. Naozaj? Ak chcete o nej a o tom, ako s problémami bojovať, vedieť viac, čítajte ďalej.

 

Intímne zdravie ženy

Rovnako ako ľudské postavy sa môžu líšiť aj vagíny. V skutočnosti môžu na prvý pohľad vyzerať rovnako, ale sa líšia vulvou (štrbinový otvor, „predsieň“ vagíny) i farbou okolitého prostredia. A nehovoríme o farbe vašej pokožky, s tou to vôbec nesúvisí. Vzhľad sa síce môže líšiť, problémy však zostávajú rovnaké.

Vagína sa hemží baktériami, ide o „dobré“ druhy, ktoré bojujú proti nežiaducim mikroorganizmom. Možno ste doteraz nevedeli, že je „samočistiaca“. Nie je potrebné ju umývať zvnútra, pretože sa čistí vylučovaním buniek z vaginálnej steny, nadbytočnej vody a baktérií. Jediné, čo treba, je umývať sa zvonka, medzi záhybmi.

Ialuna

Každá vagína vonia, jej vôňa sa však môže meniť v závislosti od viacerých faktorov. Zaraďuje sa k nim cvičenie, menštruácia či pohlavný styk. Malo by ísť len o miernu vôňu, ak sa však zápach stáva silným či nepríjemným, treba navštíviť lekára. Vaginálne pH je v rozmedzí od 3,8 do 4,5, kyslé prostredie je nevhodné pre väčšinu druhov baktérií.

Napriek „samočistiacej“ schopnosti vagíny, treba dbať o jej čistotu a zdravie.

 

Tip redakcie: Ialuna

 • Vaginálne čapíky obsahujúce hyaluronát sodný.
 • Pomáhajú zvlhčovať suchú pošvu, zmierňujú svrbenie, podráždenie.
 • Vhodné na obnovu zdravej mikroflóry pošvy.

button_chcem-vediet-viac

 

Vaginálne zdravie

Zdravé vaginálne prostredie úzko súvisí so zdravím celkovo. To znamená, že zdravá strava a cvičenie sa významne podieľajú aj na vaginálnom zdraví. Je bežné mať číry či biely výtok, ide o hlien z krčka maternice. Nemusí ísť preto o zlé znamenie. Pokiaľ nemá farbu alebo zápach a necítite žiadne svrbenie ani bolesť, nie je to problém.

Zbystriť pozornosť by ste mali, pokiaľ dôjde k zmene farby alebo začne váš výtok páchnuť. V tom prípade by mohlo ísť o infekciu a mali by ste navštíviť svojho doktora.

Vo vagíne sa nachádza veľké množstvo dobrých baktérií. Tie pomáhajú udržiavať rovnováhu v pH a prevyšujú počet potenciálnych škodlivých baktérií, ktoré môžu vstúpiť do vagíny. Môžu tiež produkovať bakteriocíny, ide o prirodzene sa vyskytujúce antibiotiká pri boji proti zlým baktériám.

Ak je rovnováha narušená, môže to viesť k infekcii a zápalu. O udržiavanie správneho pH sa pričiňujú laktobacily. Ak sa pH zvýši, môžu sa prejaviť príznaky ako svrbenie, podráždenie a abnormálny výtok.

 

Tip redakcie: Idelyn Beliema Expert Intim Krém

 • jemný upokojujúci krém s kyslým pH
 • obsahuje antimikrobiálnu látku chlórhexidín, ktorá zastavuje rast baktérií a kvasiniek, ktoré sú častou príčinou infekcií
 • prípravok slúži k aplikácii na pokožku pre každodennú intímnu hygienu

button_chcem-vediet-viac

 

Čistota, pol života

O vagínu sa rozhodne treba starať a pravidelne ju umývať. Vyhnite sa však parfumovaným mydlám a gélom, ktoré by mohli zdravé pH narušiť a vyvolať podráždenie. Oblasť okolo pošvy/vulvy umyte jemným mydlom každý deň. Počas menštruácie tak môžete urobiť aj viackrát denne. Neodporúča sa používať sprchu na oplachovanie vagíny, pretože tá sa čistí prirodzene sama. Prirodzené pH môžu narušiť aj vonné utierky a vaginálne deodoranty.

 

Tipy na prípravky na udržanie vaginálneho zdravia

 Názov  Popis produktu  Kde kúpiť?  Cena

 Ialuna

 • čapíky obsahujú hyaluronát sodný
 • pomáhajú zvlhčovať suchú pošvu, zmierňujú svrbenie, podráždenie
 • vhodné na obnovu zdravej mikroflóry pošvy

 • e-shop odporúča 95 % portálu heureka.sk
 • prejavili spokojnosť s kvalitou dopravy i komunikácie
 • priemerná doba dodania je 3,2 dňa

button_do-obchodu

Ialuna

 • účinné pri obnove neagresívnych stavov pošvy, ako sú podráždenie, svrbenie a nekomplikovaná atrofická vaginitída
 • pomáhajú pri atrofickej vaginitíde, spôsobenej chemoterapiou
 • napomáhajú obnovovať prirodzené fyziologické vnútropošvové prostredie po pôrode a gynekologickej operácii
LekarenTriVeze.sk

 • internetový obchod odporúča 96 % zákazníkov heureky
 • priemerná doba dodania je 2,2 dňa
 • výborná kvalita komunikácie

button_do-obchodu

Ialuna

 • určené na problémy spojené so suchosťou vaginálnej sliznice
 • slúžia na regeneráciu a lubrikáciu vaginálnej sliznice
 • zaberajú pri príznakoch ako svrbenie, pálenie, dyskomfort, bolesť pri pohlavnom styku, po opakovaných vaginálnych infekciách

 

 • e-shop odporúča 97 % zákazníkov heureky
 • spokojní sú s kvalitou dopravy, komunikácie i dodacou lehotou

button_do-obchodu

Idelyn Beliema Expert Intim Krém

 • jemný upokojujúci krém s kyslým pH
 • obsahuje antimikrobiálnu látku chlórhexidín, ktorá zastavuje rast baktérií a kvasiniek, ktoré sú častou príčinou infekcií
 • prípravok slúži k aplikácii na pokožku pre každodennú intímnu hygienu

 

Prezdravie.sk

 • e-shop odporúča 96 % zákazníkov portálu heureka.sk
 • prejavili spokojnosť s kvalitou dopravy aj komunikácie
 • nad 50 eur je dodanie zadarmo

 

button_do-obchodu

Ialuna

Napriek tomu, že sa o svoju vagínu staráte, máte pocit suchosti, pálenia, svrbenia, prípadne máte vaginálne a urologické infekcie? Riešením pre vás môžu byť vaginálne čipky Ialuna, ktoré obsahujú kombináciu prirodzených látok.

Okrem kyseliny hylurónovej a vitamínu E obsahujú aj extrakt z rastliny Gotu Cola a rumančeka pravého. Kyselina hyalurónová vytvára viskózny gél, čím napomáha zvlhčovať sliznice. Má regeneračné účinky a je účinným antioxidantom. Vitamín E je tiež prirodzeným antioxidantom, pôsobí protizápalovo a urýchľuje regeneráciu tkanív.

Extrakt z rastliny Gotu Cola priaznivo ovplyvňuje vývoj a metabolizmus spojivových tkanív, podporuje epitelizáciu rán a zvyšuje obsah kolagénu. Extrakt z rumančeka pravého urýchľuje hojenie rán a zmierňuje tvorbu jaziev, má dezinfekčný a protizápalový účinok.

Použitie vaginálnych čapíkov

Čapíky sú určené na problémy spojené so suchosťou vaginálnej sliznice. Zapríčinená môže byť menopauzou, dojčením, Sjögrenovým syndrómom či antiestrogénovou liečbou. Účinné sú aj na regeneráciu a lubrikáciu vaginálnej sliznice po pôrode, gynekologických operáciách či prekonaní chemoterapie.

Čapíky zaberajú aj pri svrbení, pálení, pocitoch diskomfortu, bolestiach pri pohlavnom styku či pri opakovaných vaginálnych infekciách.

Používanie vaginálnych čapíkov Ialuna nemá žiadne nežiaduce účinky. Neodporúča sa však používať ich dlhodobo, pri precitlivení na niektorú zložku prípravku a bez odporúčania lekára ani pri tehotenstve. Pomôcka je určená pre ženy bez vekového obmedzenia.

Tip: Ialuna

 • Čapíky napomáhajú obnove neagresívnych stavov pošvy, ako sú podráždenie, svrbenie a nekomplikovaná atrofická vaginitída.
 • Sú účinné pri atrofickej vaginitíde, spôsobenej chemoterapiou.
 • Pomáhajú obnovovať prirodzené fyziologické vnútropošvové prostredie po pôrode a gynekologickej operácii.

button_chcem-vediet-viac

Ialuna cena

Vaginálne čapíky sa predávajú v balení po 2 krát 5 kusov. Za 10 čapíkov zaplatíte približne 9,50 eura. Balenie vám vydrží 10 dní, keďže sa odporúča použiť jeden čapík denne. Najvhodnejšie je zaviesť čapík pred spaním, aby ste zaistili najlepší účinok pomôcky.

ialuna žena

Ialuna recenzia i Ialuna skúsenosti sú spojenia, ktoré si ženy o tomto produkte vyhľadávajú najviac. Je to pochopiteľné, pretože skúsenosti iných sú často dobrou nápoveďou, či je daný prípravok účinný. Keďže väčšina žien sa o týchto veciach nevyjadruje a považuje intímne zdravie za súkromnú záležitosť, veľa odporúčaní na produkt nenájdete. Podľa výrobcu však čapíky pomáhajú vďaka vlastnostiam obsiahnutých látok udržiavať fyziologickú úroveň hydratácie tkanív. Tiež normalizujú prostredie v pošve a napomáhajú k lepšej lubrikácii.

Tip na e-shop: drmax.sk

Kvalitné produkty by ste mali nakupovať v kvalitnom e-shope. Internetový obchod drmax.sk ponúka bohatý výber produktov za dostupné ceny. Pri nákupe nad 9,90 eura je doprava zadarmo.

chcem nakupovať kvalitnú kozmetiku

Ceny uvedené v článku sa vzťahujú k dátumu 10. 7. 2018.

Rozhodli ste sa vaginálne čapíky Ialuna vyskúšať?

Vaginálne čapíky Ialuna sú vhodné na obnovu zdravej mikroflóry pošvy
3.9 (78.24%) 34 hlasov
Získajte zľavu 40€ na ubytovanie a užite si letnú dovolenku za výhodné ceny!Získať zľavu
+