Vyberte stranu

Kvapky s týmto názvom sú liekom. Liekom, ktorý je určený na normalizáciu funkcií tráviaceho traktu. Tráviaci trakt s celkovou dĺžkou takmer 8 metrov je veľmi dôležitý. Tieto orgány sa podieľajú na príjme, spracovávaní a rozkladacích procesoch potravín. Práve v rámci tejto sústavy dochádza k vzniku živín. Práve v hrubom čreve sa nachádzajú baktérie, ktoré sú zodpovedné za zavŕšenie procesu trávenia.

Čo vieme o produkte s názvom Hylak forte? Aké látky v ňom nájdeme? Čo vieme o dávkovaní a skladovaní tejto látky? Aká je jeho cena? Odpovede na tieto otázky nájdete v nasledujúcich riadkoch.

Aké látky tvoria zloženie o lieku s názvom Hylak forte?

Základom produktu je liečivo. Z chemického hľadiska ide o koncentrát metabolitov bakteriálneho mliečneho kvasenia spolu s metabolitmi fyziologických črevných baktérií. Konkrétne ide o baktérie s názvom Escherichia coli, Streptococcus faecelis, Lactobacillus acidophilus a Lactobacillus helveticus.

Ďalšími látkami, ktoré nazývame aj sprievodnými, sú: heptahydrát hydrogenfosforečnanu sodného, hadrogénfosforečnan draselný, kyselina mliečna, mliečny cukor, kyselina fosforečná, sorbitan draselný, kyselina citrónová bezvodá, čistená voda.

 

Tip na produkt: Hylak forte

HYLAK FORTE gtt por 1x100 ml

 • Používa sa pri zápche, hnačke, plynatosti
 • Je vhodný aj ako doplnok pri užívaní antibiotík
 • Užívajú sa 3x deene po 40 kvapiek

 

button_chcem-vediet-viac

 

Aké sú účinky tohto produktu?

 • Výrobok pomáha pri problémoch tráviacej sústavy ako je napríklad nafukovanie, hnačka a zápcha.
 • Pomáha aj pri vzniknutých tráviacich ťažkostiach pri liečbe a počas liečby antibiotikami.
 • Je nápomocný aj pri poruchách metabolických funkcií pečene.
 • Pomáha aj pri ťažkostiach takého charakteru v dôsledku zmeny podnebia a stravy.
 • Pomáha aj pri nedostatku žalúdočnej kyseliny.
 • Pomáha pri chronickej atrofickej gastroenteritíde.
 • Pri stavoch po zápale sliznice tenkého čreva.

Podobné učínky majú aj Smecta, Imodium Instat a pri probléme so zápchov odporúčame Guttalax.

Hylak forte

Čo vieme o nežiaducich účinkoch?

Vo veľmi zriedkavých prípadoch sa môžu vyskytnúť alergické reakcie na Hylak forte. Tie sa prejavujú najmä na koži a slizniciach. V ojedinelých prípadoch sa môžu vyskytnúť mierne gastrointestinálne problémy.

Pri závažnejších príznakoch je nutné kontaktovať lekára. Príznakom problémov je akútna hnačka a objavenie sa mnohých gastrointestinálnych príznakov.

Ako by malo vyzerať dávkovanie Hylaku forte?

Odporúčanú dennú  dávku pre dospelých a deti od 12 rokov prestavuje príjem trikrát denne 40 – 60 kvapiek. Deti od dvoch rokov by mali užívať trikrát denne 20 až 40 kvapiek.

E-shopy ponúkajúce: Hylak forte, 100 ml:

 • e-shop odporúča 89 % zákazníkov heureky
 • priemerná doba dodania je 2,8 dňa
 • možnosť osobného odberu

 

button_do-obchodu
 • e-shop odporúča 96 % zákazníkov heureky
 • priemerná doba dodania je 2,5 dňa
 • nad 9,90 eura je doprava zdarma  
button_do-obchodu
najlekareň
 • internetový obchod odporúča 95% zákazníkov heureky
 • priemerná doba dodania je 2,9 dňa
 • výborná kvalita komunikácie
button_do-obchodu

 

Ako obnoviť črevnú mikroflóru? Čo to tá črevná mikroflóra je?

Črevná mikroflóra predstavuje baktérie nachádzajúce sa v hrubom čreve. Ich prítomnosť je pozitívna, podieľajú sa na udržiavaní rovnováhy v tejto oblasti, podpore imunity a aj potláčaní nafukovania. Rovnako dôležité sú aj pre tvorbu vitamínov a pre zlepšenie vstrebávania vápnika, fosforu a železa. S nadúvaním vám pomôže Degasin.

Známym spôsobom podpory črevnej mikroflóry je príjem probiotík. Práve to poskytuje plnohodnotnú liečbu. Preto je ideálne podporovať túto mikroflóru ideálnymi potravinami. Bohatým zdrojom probiotík sú kyslé mliečne výrobky, acidofilné mlieko, jogurt, bryndza a kyslá kapusta.

Pri obnovovaní črevnej mikroflóry vám pomôže aj BioGaia.

Ako by malo vyzerať skladovanie produktu Hylak forte?

Udržiavame v tme a pri izbovej teplote. Uschovávame mimo dosahu detí.

Kto je výrobcom tohto produktu?

Výrobcom tohto produktu je nemecká farmaceutická spoločnosť. Jej názov znie Ratiopharm. Jej história siaha do západného Nemecka do roku 1973.

 

probiozym

Tip na kvalitný produkt: Probiozym

 • podporujú normálnu činnosť tráviacej sústavy a črevného traktu
 • pôsobí priaznivo pri nadúvaní
 • podporuje normálne trávenie

 

Aké sú skúsenosti s produktom Hylak forte? Čo vravia na tento produkt užívateľské recenzie?

Užívateľské recenzie na tento produkt vyzývajú kladne. Časť užívateľov si však sťažuje na „odpornú“ chuť sirupu. Rozhodol som sa vybrať zopár recenzií, ktoré považujem za prínosné.

„Ahojík, my také bereme Hylak, malá (nyní 5měsíců) ho také nechtěla, ale kapátkem trošku naředěný čajíkem jsme Hylak do ní dostali.Bereme ho teď 14 dní, ale nevidím nějaký výrazný změny. No, slyšela jsem, že probiotika, prebiotika apod. zabírají pořádně až po měsíci, ale na příbal.info je psáno, že po 7 dní má být znát, již nějaká změna. Doktorka je s malou spokojená, tak snad je vše ok.“

„Můj osobní názor je, že za to může převážně špatná střevní mikroflora, jelikož se to zhoršilo po antibioticích. Všem doporučuji vyzkoušet HYLAK FORTE – je na předpis, je to mix 4 druhů bakterií, které by měly být ve střevě. Už mi dvakrát pomohl, potřetí mi ho lékařka nechtěla napsat, s tím, že je to jen na průjem a že mám zkusit novinku – tablety Lactovita. Nejsou zrovna levné a po přečtení letáčku jsem zjistila, že v tom je pouze vitamín B a Lactobacilus – ten užívám v tabletách již delší dobu a žádné zlepšení nepozoruji.
Takže v pondělí jdu znova k doktorce pro hylak – tentokrát s vytištěným příbalovým letákem“

hylak forte

 

Aká je cena tohto produktu?

Hylák forte predstavuje liek, ktorý obsahuje účinné látky potrebné pre udržiavanie zdravia črevnej mikroflóry. Je to kvalitná pomoc pri poruchách tráviaceho traktu ako celku, pomáha aj pri poruchách vzniknutých v dôsledku užívania antibiotík. Cena tohto produktu je okolo 6 eur. (Cena aktuálna k 23.7.2018)

 

Tip na e-shop: pilulka.sk

chcem nakupovať kvalitnú kozmetiku

Hylak forte – kvapky, ktoré pomáhajú pri plynatosti, hnačkách…
4.8 (95%) 4 hlasov
Získajte zľavu 40€ na ubytovanie a užite si letnú dovolenku za výhodné ceny!Získať zľavu
+