Vyberte stranu

Reflux sprevádza deti už od útleho veku. Je to bežný jav, avšak je dôležité vedieť rozlíšiť či sa jedná len o bežné vracanie alebo vaše dieťa trpí refluxom. Niekedy stačí jednoducho zmeniť polohu pri kŕmení bábätka a problém je vyriešený. No ak sa však mlieko alebo potraviny v žalúdku dieťaťa spätne dostávajú do pažeráka, pravdepodobne má vaše dieťa tzv. gastroezofageálny reflux (GER). Tento jav je u detí celkom bežný, ak je teda dočasný, no ak je takýto stav dlhodobý, jedná sa už o gastroezofageálny reflux (GERD).

 

Ako rozlíšiť, či sa jedná o GER alebo GERD?

Gastroezofageálny reflux (GER) je prechodný stav, ktorý sa bežne vyskytuje u detí do veku 6. mesiacov. Jedná sa o klasické zvracanie, ktoré bábätko nebolí. Dieťatko pekne rastie i priberá. V tomto prípade treba dbať na menšie porcie, respektíve dávkovanie stravy, pričom sa musí zachovať celkový denný príjem stravy (mlieka). Gastroezofageálny reflux (GERD) je už stav patologický, čiže chorobný. Najčastejšími príznakmi sú, že vracanie neutícha, ba dokonca sa stupňuje, dieťatko nerastie a nepriberá, po jedle neustále plače. Príznakom je i to, že dieťa odmieta stravu, pretože príjem potravy mu spôsobuje bolesť. V takomto prípade sa obráťte na odborníka – lekára dieťaťa. Pozrite si krátke video ako prebieha pediatrická liečba gastroezofageálneho refluxu (GERD)

 

Sirup Gastrotuss baby

Prípravok Gastrotuss baby je pediatrický sirup proti gastroezofageálnemu refluxu. Je nápomocný pri odstránení refluxu, kašľa, dysfónie, detskej koliky a dokáže redukovať i plynatosť. Je vhodný pre všetky deti a dokonca ho môžete podávať dieťaťu už od narodenia.

 

Dávkovanie sirupu Gastrotuss baby

Gastrotuss baby je prípravok, ktorý sa podáva krátko po jedle a tesne pred spaním, formou orálneho užitia. Ešte pred samotným dávkovaním je potrebné sirup dôkladne pretrepať.

  • Dávkovanie u detí s hmotnosťou pod 5kg: 2,5 ml – 3 ml a to po každom nakŕmení dieťaťa – zhruba po uplynutí 5 – 10 minút. V prípade, že dieťa opakovane zvracia podajte navyše 1 ml sirupu Gastrotuss baby
  • Dávkovanie u detí do dovŕšenia veku 3 roky: užívať po jedle a pred spaním 5 ml, ak neodporučí lekár dieťaťa inak
  • Dávkovanie u detí do dovŕšenie veku 12 rokov: užívať po jedle a pred spaním 10 ml – 20 ml, ak neodporučí lekár dieťaťa inak

Tak ako pri každom jednom lieku sa odporúča neprekračovať dávkovanie. Ak ťažkosti neustupujú, ale naopak pretrvávajú, v takomto prípade vyhľadajte odbornú pomoc lekára.

 

Dieťa pije Gastrotuss baby z fľašky

Gastrotuss baby a jeho skladovanie

Sirup skladujte pevne uzavretý, na suchom mieste, pri izbovej teplote a chráňte ho pred priamym zdrojom svetla. Dbajte predovšetkým na to, aby bol uschovaný na mieste, kde nemajú prístup vaše ratolesti. Gastrotuss baby môže vykazovať menšiu i väčšiu viskozitu, ale aj drobné farebné rozdiely, avšak bez toho, aby to malo vplyv na kvalitu prípravku.

 

TIP NA PRODUKT:  GASTROTUSS Baby sirup 200ml

  • Pediatrický sirup, ktorý odstraňuje príznaky refluxu ako regurgitácia, pálenie záhy, plynatosť a detské koliky
  • Obsahuje prírodné látky, ktoré pôsobia iba mechanicky a neprestupujú do organizmu
  • Vhodný aj pre novorodencov

button_chcem-vediet-viac

 

Aké je zloženie Gastrotuss baby? 

Gastrotuss baby obsahuje prírodné látky, ktoré pôsobia iba mechanicky a neprestupujú do organizmu. Hlavnou zložkou sú látky rastlinného pôvodu, tzv. alignáty. Tieto látky sa získavajú z morských rias a v organizme sú zhodné so stavebnými kameňmi bunkových stien. Ďalšími zložkami sú simetikón, fruktóza, xantanová guma, D-panthenol, sóda bikarbóna, hydroxid sodný, metyl p-hydroxybenzonát, propyl p-hydroxybenzoát, prírodné dochucovadlá, čistená voda.

TIP REDAKCIE: Gastrotuss – sirup antirefluxný vo vrecúškach 25×20 ml

 

  • Sirup je vhodný na potlačenie refluxu, zmierňuje príznaky ako zápal hltanu, pálenie záhy, kašeľ
  • Je vhodný pre dospelých, ale aj pre tehotné ženy a pre deti nad 12 rokov
  • Balenie 25 vreciek po 20ml stojí 9,39€.

 

 

Gastrotuss baby recenzia

Na internete nájdete dostatok recenzií, napríklad aj na známom portáli Modrý koník mamičky rozoberajú spomínaný pediatrický sirup. Tak, ako pri každom prípravku, aj tu sa nájdu tie mamičky, ktoré sú spokojné s účinkami Gastrotuss baby, ale nájdu sa i nespokojné. Niekomu sirup zaberie, inému zas nie. Dôležité je skúsiť, či je tento sirup vhodný práve pre vaše bábätko. Dalším zdrojom informácií je i Najmama, kde na tému zvracanie mamičky odporúčajú sirup Gastrotuss baby.

 

Moja skúsenosť s Gastrotuss baby

Moja dcérka už od útleho veku neustále grckala, bola nepokojná, stále plakala, menej spinkala. Vyskúšala som kadečo, napríklad som skúsila zmeniť polohu pri dojčení, neskôr som si vážila mliečko, ktoré som jej dávala. Nič nezaberalo, až pokým som nenatrafila na tento doslova zázračný sirup Gastrotuss baby. Nie som typ mamy, čo pri najmenšom zaplakaní dieťatka ihneď nasadí nejaký liek či vitamín. Ale v tom čase som už bola naozaj zúfala a vyskúšala by som čokoľvek, len aby sa dcérke uľavilo. Odporučila mi ho známa, ktorá dávala tento sirup svojmu 2 mesačnému synčekovi. Následne som to išla odkonzultovať s pediatričkou mojej dcérky a tá sirup schválila. Odvtedy dcérka pokojne spinká, nič ju nebolí a plač počuť iba zriedka. Aké sú vaše skúsenosti so sirupom Gastrotuss baby? Napíšte komentár nižšie

Tip na e-shop: Vhodnou voľbou je drmax.sk Internetový obchod Dr.Max ponúka prípravky pre správne trávenie za výhodné ceny. Nájdete v ňom priamo i spomínaný sirup proti refluxu, ktorý je vhodný pre deti.
Zdroje: https://www.adc.sk/databazy/produkty/detail/gastrotuss-baby-230915.html http://provita.sk/gastroezofagovy-reflux-ger/ http://gastrotuss.cz/mechanismus-ucinku.html
Gastrotuss baby vám pomôže zatočiť s pretrvávajúcim refluxom vášho dieťaťa
4.5 (90%) 18 hlasov
Získajte zľavu 40€ na ubytovanie a užite si letnú dovolenku za výhodné ceny!Získať zľavu
+