Vyberte stranu

Intímny komfort je dôležitý tak pre ženy, ako i pre mužov. Udržiavať si intímny komfort však nie je vždy jednoduché. Cítiť sa pohodlne a sebavedomo sa však môžete vďaka prírodnému gélu Femigel značky Australian Bodycare.

Femigel pomáha v situáciách zvýšenej suchosti, pri svrbení, podráždení a diskomforte v intímnej oblasti, ktoré sa môžu objaviť v rôznych periódach života ženy. Hoci ide o prejavy spojené predovšetkým s menopauzou, môžu sa u žien objaviť v akomkoľvek veku. Vyvoláva ich totiž aj stres, používanie antibiotík či používanie nevhodných čistiacich prostriedkov.

Pokiaľ sa diskomfort neodstráni včas, môže viesť k vážnejším problémom. Je dôležité si zachovať prirodzenú mikroflóru – udržať vlhkosť a správne pH v pošve.

 

Tea tree oil

Hlavnou zložkou prírodného intim gélu Femigel je antiseptický olej Tea Tree. Čajovníkový olej sa používa vo výrobkoch na vlasy a pokožku veľmi často. Dôvodom sú jeho priaznivé účinky na telo.

Ide o silnú, aktívnu látku, ktorá má čistiace účinky. Poskytuje prirodzenú ochranu proti nečistotám, zabezpečuje rovnováhu baktérií. Olej získavaný z austrálskej buše je bezfarebný až svetložltý, má prenikavú vôňu. V prípravku Femigel je použitý 100-percentne prírodný olej pripravený z mladých najjemnejších myrtovitých lístkov z čajovníka pestovaného na eko farme v Austrálii. Takýto olej je antiseptický a baktericídny prostriedok širokého použitia. Pri správnom dávkovaní je tiež hypoalergénny.

Čajovníkový olej sa používa v gynekológii, dermatológii, aromaterapii i v oblasti kozmetiky. Používa sa na liečenie akné, bakteriálnych infekcií, kiahní, oparov, dýchacích ciest, plesňových ochorení, ako sú Candida či mykóza nechtov. Využitie má aj pri zmiernení zlého dychu, svrabe, uhryznutí hmyzom, spáleninách od slnka či ranách.

Femigel

Naj využitia čajovníkového oleja

Tea tree oil je považovaný za jeden z najefektívnejších spôsobov liečby akné. Ak ho chcete týmto spôsobom použiť aj vy, stačí si postihnuté miesta potrieť zmesou čajovníkového oleja a medu. Nechajte minútu pôsobiť a zmyte.

Čajovníkový olej je prospešný aj pre zdravie vlasov a pokožku hlavy. Je schopný odstrániť lupiny a upokojiť odlupujúcu sa pokožku.

Pokiaľ potrebujete vyčistiť svoju domácnosť, i na to je čajovníkový olej vhodný. Keďže má antimikrobiálne vlastnosti, zlé baktérie pri ňom nemajú šancu. Stačí olej premiešať s vodou, octom a citrónovým esenciálnym olejom.

Tip na produkt: Femigel

 • Antiseptický hydratačný vaginálny gél na intímnu hygienu.
 • Pomáha udržiavať prirodzenú mikrobiálnu flóru a hladinu vlhkosti pošvového prostredia.
 • Zakúpiť si ho môžete v e-shope drmax.sk.

button_chcem-vediet-viac

 

Olej z čajovníka pomáha zmierňovať akékoľvek zápaly kože, čiže je účinný aj pri ekzémoch a psoriáze. Pomáha aj pri nechtovej mykóze, keďže má schopnosť zabíjať parazity a plesňové infekcie. Naneste olej tampónom niekoľkokrát na postihnuté miesto a uvidíte, že sa váš stav zlepší.

Olej môžete použiť aj ako dezodorant. Má schopnosť zničiť kožné baktérie, ktoré spôsobujú telesný zápach. Zmiešajte čajovníkový olej s kokosovým a sódou na pečenie.

 

E-shopy, v ktorých majú Femigel na sklade

Prezdravie.sk
 • e-shop odporúča 96 % zákazníkov portálu heureka.sk
 • prejavili spokojnosť s kvalitou dopravy aj komunikácie
 • nad 50 eur je dodanie zadarmo
button_do-obchodu
 • e-shop odporúča 94 % zákazníkov heureky
 • priemerná doba dodania je 3,2 dňa
 • nad 9,90 eura je doprava zdarma
button_do-obchodu
LekarenTriVeze.sk
 • internetový obchod odporúča 96 % zákazníkov heureky
 • priemerná doba dodania je 2,2 dňa
 • výborná kvalita komunikácie
button_do-obchodu
 • e-shop odporúča 92 % zákazníkov heureky
 • priemerná doba dodania je 2,8 dňa
 • možnosť osobného odberu
button_do-obchodu

Femigel: Účinky a aplikácia

Prípravok Femigel je určený pre ženy ktoré si chcú udržať intímny komfort, ale aj pre tie, ktoré majú problémy s vaginálnymi mykózami či inými bakteriálnymi problémami. Prípravok je vhodný proti baktériám a plesniam spôsobujúcim rôzne infekcie. Keďže sa infekcie spôsobené kvasinkami a plesňami (mykózy) vyskytujú aj u mužov, mali by Femigel používať obidvaja partneri. Napomáha obnovovať prirodzenú mikroflóru a vlhkosť v pošvovom prostredí.

Pomáha pri svrbení, suchosti, podráždení a diskomforte, účinný je aj pri liečbe infekcií spôsobených kvasinkami a plesňami. Ženy, ktoré rady navštevujú kúpaliská a sauny, by si ho tiež mali zaobstarať. Funguje totiž aj ako prevencia pri kontakte s vlhkým prostredím.

Femigel

Pre udržanie optimálnej mikroflóry v pošve sa odporúča prípravok užívať preventívne. Pri miernych ťažkostiach si treba gél aplikovať raz za tri dni a pri silnejších ťažkostiach ho treba užívať dvakrát denne.

Prípravok sa používa veľmi jednoducho. Stačí ho potriasť, odskrutkovať uzáver, tenký koniec aplikátora zasunúť do vagíny a vytlačiť obsah tuby. Odporúča sa po aplikácia zostať chvíľu ležať, kým sa nedosiahne optimálny účinok gélu. Je vhodné prípravok používať večer pred spaním. Po použití treba aplikátor vyhodiť.

Zaujímavosti o prípravku

Femigel je prírodný vaginálny gél bez hormónov, má prírodné zloženie, preto ho ženy dobre znášajú. Nie sú známe žiadne nepriaznivé vedľajšie účinky prípravku. Neodporúča sa však užívať ženám, ktoré trpia alergiou na niektorú zo zložiek Femigelu. Počas menštruácie sa odporúča terapiu ukončiť a pokračovať v jeho používaní po jej ukončení. V tehotenstve by ste Femigel nemali užívať vôbec.

Gél je vhodný ako lubrikant, nezanecháva škvrny na oblečení, je nemastný a číry. Môže sa používať aj v prípade užívania bariérovej antikoncepcie, čiže pesaru a kondómu.

Zakúpiť si ho môžete v balení, ktoré obsahuje 4 hygienické aplikátory po 5 ml gélu. K dispozícii je za 8,89 eura.

 

Tip: Femigel

 • Vaginálny gél s obsahom najjemnejšieho oleja Tea Tree.
 • Balenie Duopack obsahuje 2 x 4 hygienické aplikátory po 5 ml gélu.
 • Prípravok za dobrú cenu kúpite v e-shope lekarentriveze.sk.

Femigel recenzie

Ak vám záleží na vašom intímnom zdraví, mali by ste si zaobstarať Femigel. Skúsenosti žien s týmto prípravkom sú pozitívne. Považujú ho za protizápalový, kvalitný produkt na všetky intímne zdravotné problémy. Problém majú akurát s tým, že je tekutý a vyteká. Netreba preto zabúdať, že po aplikovaní treba zostať ležať na chrbte.

 

Tip na kvalitný e-shop: Kde nakupovať Femigel

Kvalitné produkty by ste mali nakupovať v kvalitnom e-shope. Internetový obchod drmax.sk ponúka bohatý výber za dostupné ceny. Pri nákupe nad 9,90 eura je doprava zadarmo.

button_chcem-vediet-viac

Ceny uvedené v článku sa vzťahujú k dátumu 9. 7. 2018.

Pomohol vám tento článok?

Femigel: Cena, zloženie a jeho účinky na ženské telo
4.5 (89.41%) 17 hlasov
Získajte zľavu 40€ na ubytovanie a užite si letnú dovolenku za výhodné ceny!Získať zľavu
+