Vyberte stranu

Deti bývajú niekedy nepokojné, nepočúvajú svojich rodičov a občas sú viac hyperaktívne. Dôvodov môže byť viac, napríklad sa len zle vyspia a teda nemajú svoj deň, možno len skúšajú svojich rodičov alebo je možné, že sa im nevenuje dostatok pozornosti. Lenže sú aj také deti, ktoré sú abnormálne hyperaktívne, nedokážu koncentrovať svoju pozornosť a sú impulzívne. Takéto deti trpia psychickou poruchou, tzv. ADHD. Ako môže napomôcť vyživový doplnok Esprico pri tejto poruche sa dozviete v článku.

ADHD – porucha pozornosti sprevádzaná hyperaktivitou

Porucha pozornosti s hyperaktivitou tzv. ADHD (Attention Deficit Hyperactivity Disorder) je jednou z najčastejších psychických porúch u detí. Trpia ňou deti od útleho veku, avšak najčastejšie sa táto porucha prejavuje v predškolskom veku dieťaťa a dokonca v niektorých prípadoch (zhruba 40 – 50%) pretrváva i v dospelosti. Porucha je častejšia u chlapcov ako u dievčat.

Pozrite si krátke video, ktoré zobrazuje, čo je porucha pozornosti s hyperaktivitou, čiže ADHD:

 

Dieťa s takouto neurovývojovou poruchou sa len veľmi ťažko dokáže na niečo sústrediť, pretože má narušenú nielen koncentráciu, ale aj pozornosť, je veľmi hyperaktívne a impulzívne, čo býva častou záťažou pre celú rodinu. Všetky tieto problémy sú spôsobené odlišnou funkciou a štruktúrou mozgu.

 

 

TIP NA PRODUKT: ESPRICO cps. 60Esprico tablety 60 ks

 • Dietetický prípravok pre zvláštne lekárske účely
 • Vhodný pre diétny režim pri poruchách nedostatku pozornosti alebo hyperaktivite
 • Obsahuje Omega 3/6, magnézium a zinok (pre podporu koncentrácie, pamäti a učenia)
 • Prípravok je vhodný pre deti od 3 rokov
 • Balenie Esprico kapsúľ 60 ks stojí 12,40€

button_chcem-vediet-viac 

Možnosti liečby sú nasledovné

 • Farmakologická liečba – cieľom je prostredníctvom liekov ovplyvňovať činnosti mozgu
 • Psychoterapeutická liečba – návšteva psychoterapeuta
 • Režimová liečba – zmena režimu doma i v škole
 • Alternatívne spôsoby liečby – diéty, doplnky výživy, vitamínoterapie, biofeedback

 

Dieťa je nepokojné

Esprico pre deti

Alternatívne spôsoby liečby ADHD využíva v dnešnej dobe čoraz viac rodičov. Siahajú po rôznych výživových doplnkoch, akým je napríklad Esprico, ktorý je vhodný na medicínske účely (bilančnú diétu). Tento dietetický prípravok je určený k diétnemu postupu pri AD(H)D a je vhodný pre deti od 3 rokov, ktoré trpia nedostatkom pozornosti alebo sú oveľa viac hyperaktívne než ostatné deti. Esprico je veľmi nápomocný aj pri poruchách učenia či poruchách koncentrácie.

Použitie tabliet Esprico

Tablety Esprico nie sú viazané na lekársky predpis, užívajú sa krátko po jedle. Kapsule sa musia zapiť dostatočným množstvom vody, prípadne ak lekárnik povolí, môže sa tento dietetický prípravok i rozpustiť vo vode. Odporúčané dávkovanie je nasledovné:

 • pre deti od 3 rokov – 1 kapsula 2x denne (1 kapsula ráno a 1 kapsula večer)
 • pre deti od 5 rokov – 2 kapsuly ráno a 2 kapsuly večer ( po 2 mesiacoch sa môže znížiť dávkovanie na 2 kapsuly)

 

TIP REDAKCIE: ESPRICO žuvacie kapsuleŽuvacie kapsule Esprico

 • Doplnok výživy vhodný pri problémoch s koncentráciou a učením
 • Obsahuje omega mastné kyseliny, zinok a horčík
 • Žuvacie kapsule s ovocnou príchuťou
 • Prípravok je vhodný pre deti od 3 rokov
 • Balenie obsahuje 1 x 60 ks 

 

 

Dôležité upozornenia tabliet Esprico

Esprico je doplnková bilančná diéta a užívanie tohto prípravku sa odporúča konzultovať s lekárom. Pred užívaním je nutné si podrobne naštudovať príbalový leták. Tablety Esprico sa nesmú používať v nasledovných prípadoch:

 • počas celého tehotenstva a ani počas dojčenia (ak sa prípravok musí užiť, vtedy je nutné prestať s dojčením)
 • u žien vo fertilnom veku, ak nie sú chránené účinnou antikoncepciou
 • nevhodné pre deti mladšie ako 3 roky
 • nepoužívať pri precitlivenosti alebo alergii na niektorú zo zložiek
 • nadmerné používanie môže spôsobiť laxatívne účinky (môžu preháňať)

Dietetický prípravok Esprico je výživový doplnok a nesmie sa používať ako náhrada pestrej a rozmanitej stravy, preto i pri užívaní dbajte na zdravý životný štýl.

 

Dieťa so zvýšenou hyperaktivitou

Zloženie dietetického prípravku Esprico

Prípravok pozostáva  z vyváženej zmesi oleja z morských rýb a prírodného pupalkového oleja, takže je bohatý na polynenasýtené mastné kyseliny (Omega-3-EPA, Omega-6-GLA).

U všetkých olejov sa prísne sleduje výskyt ťažkých kovov a iných škodlivých látok. Prípravok tak zodpovedá zvláštnym požiadavkám na detskú stravu s NP(H) a pokrýva ich medicínsky podmienené potreby na výživné látky. Na základe špeciálnych potrieb pri NP(H) je prispôsobený obsah minerálnych látok a vitamínov, a je zvýšený obsah magnézia a zinku.

Dietetický prípravok obsahuje ešte ďalšie látky: glycerín (napomáha udržať vlhkosť), želatínu, xylit, modifikovaný škrob, rastlinný olej, triglycerid, lecitín zo sójových bôbov, pomarančovú arómu, kyselinu citrónovú, oxid železnatý a titandioxid, Acesulfam-K.

Veľkou výhodou je, že neobsahuje žiadne konzervačné prostriedky ani dochucovadlá. Nie je v ňom pridaný lepok, laktóza, ani glutamát či ftaláty. Takže vaše dieťa má každý deň zaručené potrebné množstvo živín.

 

TIP NA PRODUKT: ESPRICO cps. 60Esprico tablety 60 ks

 • Dietetický prípravok pre zvláštne lekárske účely
 • Vhodný pre diétny režim pri poruchách nedostatku pozornosti alebo hyperaktivite
 • Obsahuje Omega 3/6, magnézium a zinok (pre podporu koncentrácie, pamäti a učenia)
 • Prípravok je vhodný pre deti od 3 rokov
 • Balenie Esprico kapsúľ 60 ks stojí 12,40€

button_chcem-vediet-viac 

Skladovanie tabliet Esprico

Mastné kyseliny, ktoré sú obsiahnuté v prípravku sú citlivé na teplo i svetlo. Preto pri skladovaní tabliet Esprico dbajte na to, aby boli v suchom uzavretom obale a aby boli skladované v chlade.

Skúsenosť s prípravkom Esprico

Moja blízka kamarátka dáva tento výživový doplnok svojej dcérke už viac ako jeden rok. Spočiatku používala sirup Esprico, ktorý jej vždy ochotne kupovala známa pracujúca v Maďarsku. Sirup dávala svojej dcérke zhruba štyri mesiace a neskôr bola donútená prejsť na žuvacie kapsule, keďže známa prestala v Maďarsku pracovať. Bola milo prekvapená, že jej hyperaktívna slečna, z ktorej sa jej sem-tam už objavovali šedivé vlasy, bola po nejakom čase (zhruba dva mesiace) oveľa kľudnejšia. A dokonca jej vraj žuvacie kapsule veľmi chutili.

 

Recenzie na dietetický prípravok Esprico

Na trhu existuje malé množstvo výživových doplnkov, ktoré sú nápomocné pri poruchách pozornosti, koncentrácie či pri zvýšenej hyperaktivite. Esprico má na internete dostatok dobrých ohlasov. Mamičky, ktoré majú deti s poruchou pozornosti sprevádzanú hyperaktivitou potvrdili účinky aj na fóre Modrý koník.

 

 

Jedna pani má vnuka, ktorý príjma stravu výlučne cez PEG a tak ju zaujímalo, či je možné na Slovensku zohnať dietetický doplnok Esprico sirup. Odpoceď je dala kompetentná doktorka farmácie Katarína Klembalová:

 

Sirup Esprico

 

Množstvo recenzií na dietetický prípravok nájdete aj na českej Heuréke, kde ich doporučuje viac ako 65 ľudí:

 

 

Na Heuréke nájdete i takúto recenziu. Zákazník síce dal hodnotenie 100%, avšak ako negatívum uviedol cenu. Celkovo zhodnotil, že pozoruje zlepšenie po pravidelnom používaní a chuť prípravku označil za dobrú. Ja si však myslím, že je to uhoľ pohľadu, keďže pre niekoho je Esprico cena prijateľná, no pre iného môže byť dosť vysoká.

 

 

Aké sú vaše skúsenosti s diabetickým prípravkom Esprico? Napíšte komentár nižšie

 

Tip na e-shop: Vhodnou voľbou je drmax.sk

Internetový obchod Dr.Max ponúka rôzne výživové doplnky pre pamäť. Nájdete v ňom i spomínaný dietetický prípravok Esprico 60 kapsúľ.

Ceny uvedené v článku sa vzťahujú k dátumu 9. 7. 2018.

Zdroje: https://detskechoroby.rodinka.sk/detske-choroby/hlava/mozog-a-nervy/adhd-porucha-pozornosti-hyperakt/, http://www.genetickesyndromy.sk/syndromy/adhd/, https://detskechoroby.rodinka.sk/detske-choroby/hlava/mozog-a-nervy/adhd-liecba-moznosti/, https://www.adc.sk/databazy/produkty/detail/esprico-501457.html

 

Esprico vám pomôže pri poruchách pozornosti či hyperaktivite vášho dieťaťa
3.8 (76.67%) 6 hlasov
Získajte zľavu 40€ na ubytovanie a užite si letnú dovolenku za výhodné ceny!Získať zľavu
+