Vyberte stranu

Nie len dosiahnutie, ale aj predĺženie času erekcie je pre veľa mužov veľmi dôležité. Jednou z možností ako to dosiahnuť je sexuálna pomôcka – erekčný krúžok. Nie je určený len mužom, ktorí trpia nedostatočnou erekciou, ale na spestrenie intímneho života ho môžu využívať aj zdraví muži. Spravidla túto pomôcku ocenia obidvaja partneri počas sexuálneho aktu.

 

Erekčný krúžok funkcia

Erekcia je zložitý proces v tele muža. Je regulovaná pomocou hormónov a nervov. Dala by sa prirovnať k elektromechanicky kontrolovanému hydraulickému systému. Z vizuálneho hľadiska sa počas erekcie penis muža vzpriami a predĺži. Zväčší sa tiež obvod močovej rúry, aby bola uľahčená cesta spermiám von z tela. Čo sa týka mechanizmu erekcie, začína sa v mozgu. Reaguje na erotický stimul – fyzický alebo psychický. Mozog vyšle následne na to signály k lepšiemu prekrveniu penisu a toporivých teliesok, čím dochádza k erekcii.

Rozlišuje tri druhy erekcie:

 • nočná erekcia – dochádza k nej podvedome počas spánku
 • reflexná erekcia – je vyvolaná fyzickou stimuláciou penisu
 • psychogénna erekcia – k nej dochádza na základe predstavivosti, vizuálnych, sluchových alebo iných podnetov

 

Erekčný krúžok je sexuálna pomôcka. Využíva sa hlavne na predĺženie a spevnenie erekcie. Jeho účinok je založený na mechanickom princípe. Je to malý, obvykle elastický krúžok, ktorý sa umiestňuje na koreň penisu, čím ho priškrtí. To spôsobí zhoršenie odtoku krvi z penisu a teda dlhšiu a pevnejšiu erekciu. Blokovaním odtoku krvi sa penis stane tiež citlivejším.

Historické záznamy hovoria o používaní jeho predchodcov už v starovekej Číne. Vtedy sa na jeho výrobu používali kozie očné viečka a riasy. Neskôr boli erekčné krúžky vyrábané zo slonoviny a nefritu. Zaujímavosťou je, že boli rôzne zdobené, často aj drahomami.

Dnes sú materiály, z ktorých sú vyrábané, obvykle veľmi pružné a flexibilné, ale na trhu je možné bez problémov nájsť aj pevné krúžky.

Náš TIP: Kvalitný výživový doplnok na podporu erekcie

 • certifikovaný výrobok
 • bez lekárskeho predpisu
 • výživový doplnok na skvalitnenie sexuálneho života
 • pozrite si našu recenziu zerexu
 • prírodný produkt
 • žiadna bolesť hlavy
 • prijateľná cena

 

button_do-obchodu

 

Erekčný krúžok druhy

Gélové erekčné krúžky – sú veľmi pružné, často majú po obvode výčnelky alebo sa do nich dá zasunúť malý vibrátor. Cenovo sú najlacnejšie, ale ich životnosť nie je veľmi dlhá. Používaním sa môžu roztiahnuť, prípadne aj pretrhnúť. Priškrtenie nie je tak silné, preto nie sú vhodné pre mužov s výraznou erektilnou dysfunkciou. Sú ideálne pre začiatočníkov, na vyskúšanie a natrénovanie manipulácie s krúžkom.

Silikónové erekčné krúžky – sú kvalitnejšie, ale nie sú tak elastické ako gélové. Vyrábajú sa v rôznych veľkostiach a dlhšie vydržia. Obvykle sú drahšie.

Kovové erekčné krúžky – sú maximálne pevné. Dostupné sú v rôznych veľkostiach. Pretože nie sú elastické, je potrebné vhodne zvoliť správny obvod. Kvôli nepružnosti je manipulácia s nimi ťažšia. Spôsobujú veľmi silné priškrtenie a majú dlhú životnosť. Sú vhodné hlavne pre pokročilých užívateľov, nasadzujú sa na ochabnutý penis.

Prevažná väčšina erekčných krúžkov je vhodná na použitie spolu v kondómom.

 

Erekčný krúžok

Erekčný krúžok použitie

Ako už bolo spomenuté vyššie, nie je určený len mužom so slabou erekciou. Táto pomôcka je vhodná pre všetkých, ktorí si chcú svoj milostný život spestriť a užiť si naozaj dlhý a intenzívny sex. Nie je však vhodný pre mužov, ktorí trpia problémami s obehom krvi či cukrovkou. Vzhľadom k tomu, že erekčný krúžok zabraňuje odtoku krvi z penisu je odporúčaná dĺžka jeho použitia maximálne 20 až 30 minút. Pokiaľ je krúžok elastický, je možné ho nasadiť aj počas erekcie. Krúžky s pevných materiálov je potrebné nasadiť na penis v ochabnutom stave. Dôležitou zásadou je nikdy príliš neškrtiť. Pri nesprávnej manipulácii môže dôjsť k poraneniu penisu.

Pri nasadzovaní je vhodné použiť lubrikačný gél. Zvolenie typu gélu a jeho vlastností záleží od osobných preferencií.

Po každom použití sa odporúča umyť pomôcku vodou, prípadne aj mydlom.

 

Erekčný krúžok cena

Cena erekčných krúžkov je rôzna. Začína už na úrovni 0,99 € za jednorázové krúžky. Tie, čo sú na viac použití je možné kúpiť za 5 – 15 €. Vo vyšších cenových reláciách sa pohybujú ozaj kvalitné výrobky, často napríklad s mini vibrátorom, ktorý zabezpečí potešenie aj pre ženu. Na začiatok je vhodné zvoliť lacnejšiu variantu a ak sa Vám táto pomôcka zapáči, môže investovať do drahších vyhotovení.

 

Erekčný krúžok

Erekčný krúžok hodnotenie

Erekčný krúžok spája možnosť lepšej erekcie so spestrením sexuálneho života, čo je ideálna kombinácia. Je to určite zaujímavá pomôcka pre mužov, ktorých trápia problémy s erekciou. Odporúčame vyskúšať aj tým, ktorí problémy tohto druhu nemajú, ale sú zvedaví.

 

TIP: Kvalitné erekčné krúžky

Vodotesný vibračný krúžok fialový OVO B1

 • poskytne instenzívnu stimuláciu obom partnerom
 • je flexibilný a prispôsobí sa penisu
 • obsahuje aj vibračné vajíčko
 • je vodeodolný
Erekčný krúžok

DELAY lubrikačný gél na oddialenie ejakulácie

 • predlžuje dĺžku pohlavného styku
 • silnejšia erekcia
 • optimálne zvlhčenie intímnych partií
 • dermatologicky testovaný a zdravotne nezávadný
Delay gel


 

Joydivision Maximus Potenzring

 • flexibilný erekčný krúžok
 • dokonalo tvarovaný
 • dostupný v niekoľkých veľkostiach
 • vyrobený v Nemecku
Erekčný krúžok Maximus  

Ceny uvedené v článku sa vzťahujú k dátumu 9. 7. 2018.

Vyskúšali ste už niekedy erekčný krúžok? Podeľte sa s nami o Vaše skúsenosti v komentároch!

 

Erekčný krúžok: Pomôcka pre lepšiu erekciu
4.7 (93.33%) 3 hlasov
Získajte zľavu 40€ na ubytovanie a užite si letnú dovolenku za výhodné ceny!Získať zľavu
+