Vyberte stranu

Eleuterokok alebo inak nazývaný Čertov koreň, Koreň života či dokonca Ženšen sibírsky je ostnatý ker, ktorého účinky koreňa pôsobia priaznivo na organizmus človeka. Doposiaľ nie sú známe žiadne nežiadúce účinky ani nadobudnutá závislosť. Je veľmi známou rastlinkou v bylinkárstve, pretože vďaka svojim účinkom pôsobí pozitívne nielen na ľudskú obranyschopnosť a imunitu, no pomáha v boji s rôznymi chorobami a to nielen s onkologickými, infekčnými, ale aj kardiovaskulárnymi.

Eleuterokok a základné informácie o ňom

Eleuterokok tŕnitý považovaný tiež za bylinu budúcnosti, má bohato vyvinutú koreňovú sústavu, ostnaté vetvy nad zemou spolu s listami, kvetmi a plodmi. Hlavným zdrojom viacerých látok, ako už bolo vyššie spomínané, sú práve korene tejto rastliny, ktoré obsahujú viacero látok, napr. vápnik, sodík, draslík či glukózu. Jeho výška sa pohybuje v rozmedzí od 1,5 metra do 3 metrov, niekedy však môže narásť do neuveriteľných 4 metrov. Bobule tmavofialovej farby dozrievajú v mesiacoch september až október. Už z jeho prezývky “sibírsky ženšeň” vyplýva, že ho môžeme nájsť vo východnej časti Ruska.

Tip na prípravok: AROMATICA Sibírsky ženšen

 • Pomáha udržiavať dobrú náladu
 • Podporuje erekciu a fyzický výkon
 • Prípravok nie je určený pre deti, tehotné a dojčiace ženy

button_chcem-vediet-viac

 

Všestranné účinky eleuterokoku

Účinky eleuterokoku sú naozaj rozmanité. Kedže znižuje cholesterol a cukor v krvi, je dokonalým pomocníkom pri liečbe cukrovky, pri cystách, problémami s plodnosťou či dokonca v boji proti nádorom. Medzi jeho základné a prednostné výhody patrí účinok pôsobiaci na zvyšovanie odolnosti voči stresu, pri nedostatku energie, pri problémoch s únavou a vyčerpanosťou. Dôležité je spomenúť to, že bojuje tiež s depresiou, má vynikajúce antidepresívne účinky.

Odporúčaný je aj ľuďom, ktorý chcú byť fit a zdraví, pretože zlepšuje prekrvenie srdca, mozgu a tým je vhodným výživovým doplnkom pre ľudí, ktorí sa pravidelne venujú športu. Posilňuje ich kondíciu a výkonnosť pri cvičení. Používa sa tiež ako preventívny prostriedok pred mozgovými príhodami či infarktom. Podporuje vedie vzruchov nervovými vláknami, zrakovú a sluchovú ostrosť. Taktiež sa môže použiť pri riešení problémov s nechutenstvom do jedla, bulímiou, ba slezinou. Pomáha pri zotavovaní sa po ťažkých operáciách v období rekonvalescencie, podporuje procesy hojenia.

eleuterokoku

 

A aké sú ďalšie účinky eleuterokoku?

Má tiež rádioprotektívny účinok, čo znamená, že pôsobí pozitívne pri liečbe, pri ktorej je nutné ožarovanie, pretože chráni organizmus pred rádioterapiuou a jej negatívnymi dopadmi na telo človeka. Priaznivé účinky má tiež na správne fungovanie endokrinných žliaz. Jeho prednosťou je tiež to, že bojuje s vírusmi a baktériami. Nejde nespomenúť jeho priaznivé účinky na zapamätávanie si, schopnosť pracovať a to nielen po fyzickej, ale aj duševnej stránke. Dôležité je, že ho nesmie užívať človek, ktorý má ťažkosti a problémy a arytmiou srdca, vysokým krvným tlakom alebo pri ochoreniach spojených s horúčkou. Nie je vhodný pre tehotné a dojčiace ženy.

 

E-shopy ponúkajúce ELEUTEROKOKU:

 • e-shop odporúča 96 % zákazníkov heureky
 • priemerná doba dodania je 2,5 dňa
 • nad 9,90 eura je doprava zdarma
button_do-obchodu
Prezdravie.sk

 

 • odporúča 96%zíkazníkov 
 • overený predajca
 • zákazníci sú spokojní s kvalitou výrobkov a celkovou komunikáciou

 

button_do-obchodu

 

 • e-shop odporúča 100 % zákazníkov heureky
 • priemerná doba dodania je 3 dni
 • spokojní sú s kvalitou dopravy, komunikácie i dodacou lehotou

 

 

button_do-obchodu

 

Eleuterokok – cena, dostupnosť a dávkovanie

Eleuterokok je dostupný vo viacerých formách – kvapky, tablety, ale aj masť. Masť z eleuterokukou sa používa pri kožných problémoch, napr. pri psoriáze. Najčastejšie sa používa vo forme tinktúry (tinktúra T6), pričom pri odporúčanej dennej dávke sa odporúča dávkovať 30 kvapiek 2-3x denne. Je potrebné, aby sa denná dávka neprekračovala, neužívať pred spaním, pretože môže spôsobovať nespavosť, rovnako ako brať na vedomie, že nie je náhradou pestrej stravy.

Extrakt tejto tinktúry tvorí min. 30% alkoholu a min. 0,3% sušiny extraktu. Kvapky ženšenu sibírskeho sa odporúča používať počas doby od 2 do 4 týždňov. Skladovaný by mal byť do 28°C, na tmavom a suchom mieste. Tinktúra T6 s objemom 50ml je dostupná približne za 4€. Chrániť pred dosahom detí a pred použitím pretrepať. Iným spôsobom, ako pomôcť telu a kladne pôsobiť na viaceré oblasti je výroba odvaru. Ten sa pripravuje z približne jednej lyžice jeho koreňov, ktoré je potrebné nechať vrieť v 500ml vody aspoň 5 minút. Tento liečivý nápoj by sa mal užívať 3x do dňa po 15-30ml.

 

Tip na prípravok: Eleuterokok – tinktúra T6

Tinktúra Eleuterokok T6

 • Zvyšuje odolnosť voči stresu
 • Významné je užívanie hlavne pri neplodnosti, cystách, nádoroch
 • Užíva sa aj pri vysokom cholesterole

button_chcem-vediet-viac

 

Eleuterokok – recenzie na tinktúru T6

Čo sa týka recenzií na tento prípravok, sú väčšinou kladne hodnotené. Ľudia na rôznych diskusných fórach potvrdili, že pociťujú pozitívnu zmenu v organizme a tým pádom potvrdzujú blahodarné účinky ženšenu. Dokonca sú spomínané prípady, kedy ženšen pomohol pri prekonaní ťažkostí s močovými cestami. Aj keď sa názory ľudí odlišujú, väčšinou sú naozaj v tom pozitívnejšom zmysle. Ľudia sa tiež na viacerých portáloch vyjadrili, že im tinktúra pomohla v boji proti stresu a celkovej lepšej odolnosti voči stresovým situáciám. Športovci takisto potvrdili kladné účinky tohto bylinného zázraku a celkovo si ľudia tento prípravok pochvaľujú, kladne hodnotia a odporúčajú pri najrôznejších ochoreniach. Veď predsa, táto rastlinka má mnoho pozitív vo viacerých smeroch, ktoré prospievajú celkovému zlepšeniu fungovania organizmu.

eleuterokoku

 

Eleuterokok – skúsenosi s tinktúrou T6

Z osobných skúseností sú spomínané zlepšenia aj z imunologického hľadiska, pričom je uvádzané, že eleuterokok nevyliečil imunitný systém stopercentne, ale pomohol sa dostať z najhoršieho. Keď nezaberali lieky, pomohol tento bylinný prípravok, avšak to neznamená, že nebudete viac nikdy chorý. Ako ďalšiu skúsenosť by sme uviedli, že prípravok naozaj dokáže pomáhať pri strese, pretože dokázal znížiť hladinu stresových hormónov, posilnil bdelosť, vytrvalosť pri učení a celkovú koncentráciu, a tým sa stal nenahraditeľným prostriedkom a prípravkom pri prekonávaní psychickej záťaže, ktorej bol organizmus vystavený.

Tinktúru T6 z tohto Koreňa života teda hodnotíme pozitívne, a to najmä kvôli jeho všestrannosti využitia, pretože pôsobí kladne na veľa stránok organizmu a jeho veľkým pozitívom je to, že je to prípravok čiste bylinného pôvodu. Navyše, skúsenosti ľudí hovoria za všetko. Tým, že je tento prípravok určený skoro všetkým, stojí za to ho vyskúšať a presvedčiť sa o jeho kvalitách na vlastnej koži.

 

Tip na kvalitný e-shop

chcem nakupovať kvalitnú kozmetiku

 

Vyskúšali ste už niekedy produkt obsahujúci eleuterokok? Podeľte sa o svoju skúsenosť v komentároch!

Ceny uvedené v článku sa vzťahujú k dátumu 30. 9. 2018.

Eleuterokok: jeho zázračné účinky, cena a skúseností ľudí
4.1 (82.86%) 7 hlasov
Získajte zľavu 40€ na ubytovanie a užite si letnú dovolenku za výhodné ceny!Získať zľavu
+