Vyberte stranu

Aktívni športovci chodia pravidelne behať, plávať, korčuľovať alebo hrať tenis. Vždy riešili nejaký ten úraz alebo poranenie. Veď asi najčastejšie dochádza k odreninám, prípadne otlakom. ďalej sú to aj i né poranenia ako napr. udretie, tržné rany, vykĺbenia, vyvrtnutia, zlomeniny alebo natiahnutie svalov. Najskôr použite Diclobene náplasť. Je osvedčeným liekom na to ako sa rýchlo zbaviť bolesti.

Príčinou zranení je naša nepozornosť. K podvrtnutiu alebo presileniu väzov dochádza najčastejšie na kolene, členku, zápästí alebo ramennom kĺbe. Postihnutý trpí veľkou bolesťou a zvykne sa objavovať opuch. V prípade ak ide o presilenie končatiny, tak vtedy ide o menej závažný charakter, ale presnú diagnózu by mal určiť lekársky odborník a nie obyčajný laik.

 

Čo by sme mali robiť v prípade presilenia?

Ak si presilí končatinu dieťa, tak mali by sme zistiť veľkosť zranenia. Dieťaťu povieme, aby si natiahnutú končatinu uložilo tak, aby to pre neho nebolo bolestivé a zároveň mal pohodlie v rámci možnosti. Pokiaľ končatinu môže používať dostatočne len na jednu stranu, nenúťte ho sa na ňu postaviť alebo ňou hýbať. Ak dieťa samo neuzná za vhodné, že sa na končatinu dokáže postaviť alebo s ňou hýbať, ihneď mu zabezpečte lekársku pomoc.

 

túra

 

Vyvrtnutým členkom sa môže skončiť chôdza po nerovnom teréne, schodoch, ale aj poľahky sa k nemu dopracujú aj ženy, ktoré sa radi predvádzajú vo vysokých opätkoch. Neraz sa stalo, že k tomu dopomohli aj papuče. Môže sa veľmi často stať, že sa vytvorí aj výron. Nepríjemná bolesť je na niekoľko dní fakt nepríjemná a potom poľaví. Nedajte sa tým ale oklamať. Aj keď vyvrtnutý členok nezanechá vážne následky, ale ak si ho ihneď neošetríte, tak hrozí, že časom budete stále menej a menej ohybný. Môže sa aj stať, že pred zranením ste skákali dva metre do výšky a po úraze sa nebudete vedieť ani pohnúť. Skúste náplasť Diclobene náplasť, tá zaručene pomôže.

 diclobene-140-mg

Tip redakcie: Diclobene

 •  pomáha pri vyvrtnutí, presilení, podliatinách
 • znižuje bolesť
 • má analgetický, antireumatický a antiflogistický účinok

Čo viac by ste mali urobiť ak máte vyvrtnutý členok?

Ideálne je, ak si na boľavé miesto ihneď priložíte ľad vo vrecúšku alebo balíček mrazenej zeleniny. Chlad dokáže zmierniť opuch a bolesť. Studený obklad najprv prekryte kuchynskou utierkou, inak by sa mohlo stať, že budete mať omrzliny.

Najdôležitejšie je, v prípade ak máte poranenú nohu, tak aspoň na 10 minút ju nezaťažovať a ani na ňu nedošliapavať. Musí sa zahojiť, preto je najdôležitejší pokoj a kľud.

 

A čo keď máte krvný výron?

Krvný výron vzniká často vtedy, keď máte vyvrtnutý členok. Objavujú sa opuchy, sfarbenie kože a ťažkosti. čím je krv hlbšie v tkanive, o to menej sa príznaky prejavujú navonok. Hematómy, ktoré sú umiestnené blízko povrchu kožu, tak viditeľné je typické sfarbenie.

Krvné výrony sa z tela odburávajú. Niekedy nie je nutný ani ďalší zásah. Hematóm sa do 16 dní skvapalní. Postihnutá časť by nemala byť zaťažovaná, aby nenastala situácia, že sa opäť dostaví výron krvi a ďalšie poranenie ciev. Pri hematómoch je typická aj infekcia.

Tip redakcie: Flextor

 • Prípravok určený na prémiovú výživu kĺbov a ich regeneráciu.
 • Obsahuje glukozamínsulfát, chondroitínsulfát, MSM, Boswellia serrata, bromelaín, kolagén a vitamín C.
 • Vďaka zloženiu podporuje udržanie zdravia kĺbov a správnu funkciu kostí a chrupaviek.

 

Diclobene náplasť a jeho charakteristika

Diclobene náplasť je liečivou náplasťou, ktorá sa používa len na krátkodobú liečbu bolesti pri akútnom presilení, vyvrtnutí alebo pri podliatinách končatín v konzekvencii zranení, napr. pri športovom úraze. Diclobene má 140 mg a obsahuje liečivo diklofenak. Diklofenak pôsobí proti bolesti, tlmí zápal a má antireumatické účinky.

 

diclobene náplasť beh

 

Diclobene náplasť – recenzie a skúsenosti

Skúsenosti zákazníkov vo väčšej miere pozitívne. Liečivo v náplasti sa postupne uvoľňuje, čo spôsobí, že človek už nepociťuje akútnu bolesť. Úľava od bolesti nastúpi po niekoľkých minútach. Náplaste zaberajú, pomôžu a ľudia sú s nimi len spokojní. Je spoľahlivým pomocníkom pri bolesti. Jeho rýchly nástup a dlhodobý účinok zákazníkov len ohúril.

Zákazník vyskúšal túto náplasť, keď si narazil stehenný sval pri futbale. Dalo mu to poriadne zabrať a v lekárni mu odporúčali Diclobene náplaste. Výhodou pre neho bolo, že nemusí na postihnuté miesto nanášať krém, ale stačilo nalepiť náplasť. Bolesť nepociťuje už po niekoľkých minútach. Niekedy si ju po úraze dáva aj na noc a ráno je všetko “vybavené”. Odvtedy Diclobene náplaste nosí vždy pri sebe, keďže patrí medzi aktívnych športovcov.

 flector ep náplasť

Tip redakcie: Flector EP náplasť

 • vhodný pri reumatických bolestiach, bolestiach a zápaloch svalov, šliach, väzov
 • má analgetický a antiflogistický účinok

 

Diclobene náplasť a jej fungovanie

Diklofenak sa pomaly uvoľňuje a preniká pod kožu. V podkoží tak vznikne “depo”. Z depa je zaručené aj dlhodobé pôsobenie liečivej náplasti a to až na dobu 12 hodín, čo umožní aplikovať náplasť až 2 x denne.

Látky, ktoré obsahuje Diclobene náplasť: 1,4 g propylénglykol (E1520) a 2,8 mg butylhydroxytoluén (E321).

Tip redakcie: Flextor

 • Prípravok určený na prémiovú výživu kĺbov a ich regeneráciu.
 • Obsahuje glukozamínsulfát, chondroitínsulfát, MSM, Boswellia serrata, bromelaín, kolagén a vitamín C.
 • Vďaka zloženiu podporuje udržanie zdravia kĺbov a správnu funkciu kostí a chrupaviek.

Komu aplikovať, ako a kde by sme mali Diclobene náplasť aplikovať

Diclobene náplasť je vhodnou náplasťou pre dospelých a dospievajúcich osôb vo veku od 16 rokov. Jeho aplikovanie je stanovené na 2 x do dňa a to najlepšie ráno a večer. Aplikuje sa na kožu, tam kde je miesto postihnuté.  Náplasti sa nemôže deliť, trhať a nemali by sa užívať dlhšie ako 7 dní.

Jednoduché používanie: Ako prvé odstrihnite vrecko s náplasťami, potom vyberte náplasť a vrecko uzavrite. Následne odstráňte fóliu, ktorá chráni náplasť a nakoniec nalepte náplasť na postihnuté miesto.

 

Eshopy ponúkajúce Diclobene náplasť: 

 • e-shop odporúča 96 % zákazníkov heureky
 • priemerná doba dodania je 2,5 dňa
 • nad 9,90 eura je doprava zdarma
button_do-obchodu

 

 • e-shop odporúča 100 % zákazníkov heureky
 • priemerná doba dodania je 3 dni
 • spokojní sú s kvalitou dopravy, komunikácie i dodacou lehotou

 

 

button_do-obchodu
 • e-shop odporúča 89 % zákazníkov heureky
 • priemerná doba dodania je 2,8 dňa
 • možnosť osobného odberu
button_do-obchodu

Cena Diclobene náplasť

Veľkosti balenia, ktoré sú dostupné na trhu: 2 ks, 5 ks a 10 ks. Objednávanie prostredníctvom internetu je najjednoduchšie. Objednáte si ich z pohodlia domova a nemusíte nikde chodiť. Stačí len pár kliknutí po internete a ušetríte čas aj peniaze.

Tip na e-shop

Prípravky je najvhodnejšie nakupovať v overenom e-shope. K takým určite patrí aj internetový obchod drmax.sk, ktorý odporúča 96% zákazníkov heureky. Spokojní sú s prehľadnosťou obchodu, cenami, i rýchlou dopravou.

Patríte medzi tých, ktorí mali možnosť vyskúšať Diclobene náplasť? Pomohla Vám? Dajte nám o tom vedieť v komentári! 

 

 

Diclobene náplasť – prvá pomoc pri presilení
5 (100%) 11 hlasov
Získajte zľavu 40€ na ubytovanie a užite si letnú dovolenku za výhodné ceny!Získať zľavu
+