Vyberte stranu

Z biológie už možno viete, že ľudské telo disponuje veľkým arzenálom v podobe imunitného systému. Ten, okrem oného, pozostáva aj z jednotlivých mechanizmov, ktorými sa telo snaží potlačiť infekcie. Práve niektoré mechanizmy nevyhnutne potrebujú k činnosti prítomnosť vitamínu C. Práve jeho účinkovanie v týchto procesoch je dôležité pre schopnosť ľudského organizmu brániť sa proti infekciám. Na naše veľké nešťastie – človek je cicavec neschopný si sám produkovať vitamín C. Je odkázaný na jeho príjem formou potravy. Nájdeme ho v mnoho potravinách – ako príklad slúžia ovocie a zelenina. Za pozornosť stojí aj to, že vyššie rastliny sú schopné vytvárať vitamín C z glukózy. Keď však tieto zdroje nie sú k dispozícii, ľudia siahajú po doplnkoch výživy. Jedným z najznámejších, najpredávanejších a najefektívnejších je aj Celaskon.

Akú úlohu zohráva vitamín C v ľudskom tele? Aká je denná dávka vitamínu C? Aké sú reakcie kupujúcich na tento produkt? Kto vyrába Celaskon a aká je jeho cena? Odpovede na tieto otázky nájdete tu.

Tip na kvalitný produkt:CELASKON tablety

 • Posilňuje organizmus pri chrípke
 • Znižuje únavu a vyčerpanie
 • Kúpite v e-shope drmax.sk

button_chcem-vediet-viac

 

Vitamín C ako posilnenie imunity a mnoho iných úloh Celaskon-u.

Práve tento vitamín nazývame aj kyselinou absorbovou. Patrí k skupine vitamínov rozpustných vo vode. Jej dôležitosť sa prejavuje najmä v účasti na regulácii metabolizmu aminokyselín. Medzi ďalšie dôležité úlohy patrí aj podpora pevnosti stien ciev, podporuje aj takzvané tkanivové dýchanie, vstrebávanie železa do ľudského organizmu, poskytuje telu stimuláciu tvorby bielych krviniek.

Nedostatok tejto kyseliny sa prejavuje takto:

Základným indikátorom nedostatku je spomalený rast, zhoršenie zdravotného stavu zubov, narúšanie stavby kostí, zníženie celkovej schopnosti odolávať infekciám, pokles celkovej obranyschopnosti organizmu a aj žalúdočnými problémami.

A čo môže spôsobiť jej prebytok?

Klasická gypervitaminóza nehrozí. Najväčším prejavom predávkovania je podráždenie žalúdka a podráždenie tráviaceho traktu. Pretože telo nie je „stavané“ na udržiavanie vitamínu C, telo jeho prebytok jednoducho vylúči obličkami. Po dlhodobom vysokom využívaní však môže dôjsť v väčším nepríjemnostiam. Tie spočívajú najmä v interferovaní s niektorými liekmi a kovmi.

celaskon

 

Aká je odporúčaná denná dávka?

Odporúčaná denná dávka je 75 miligramov. Zvýšenie je však možné v prípade novorodencov a tiež tehotných a dojčiacich ženách.

Neschopnosť produkcie vitamínu C ako genetický defekt…

Všetky zvieratá a rastliny (okrem človeka a niektorých ďalších) sú schopné si vytvárať vlastný vitamín C. Niektorí vedci, ako napríklad Linus Pauling, to považujú za genetický defekt.

 

Tipy kde kúpiť CELASKON

Názov Kde kúpiť? Zistiť cenu

CELASKON
tablety

 

button_do-obchodu (1)

CELASKON ČERVENÝ POMARANČ
šumivé tablety

CELASKON 500 MG ČERVENÝ POMARANČ tbl eff 500 mg 1x30 ks

 

button_do-obchodu (1)

CELASKON
horúci nápoj

CELASKON HORÚCI NÁPOJ (300 mg/5 mg) 1x14 vreciek

 

button_do-obchodu (1)

CELASKON propolis+zázvor+aloe vera
pastilky

button_do-obchodu (1)

 

Ako má vyzerať dávkovanie?

Pri nedostatku vitamínu užívajú dospelý a deti staršie 6 rokov 2-4 tablety 250 miligramovej tablety denne. Pri krytí zvýšenej potreby na dobu prechodnú sa odporúča užívať 1-2 tablety denne. Deťom vo veku 3-6 rokov sa podáva pol až jedna celá tableta celaskonu.

Aké sú účinky celaskonu na ľudské telo?

 • Je efektívny najmä v období detstva – v období intenzívneho rastu.
 • Nápomocný aj v období tehotenstva a dojčenia.
 • Pomáha aj pri strese a veľkej fyzickej záťaži.
 • Môže pomôcť aj pri rekonvalescencii.
 • Pomáha po prekonaní infekcií.
 • Odbúrava voľné radikály.
 • Znižuje riziko mŕtvice.
 • Pomáha aj pri udržiavaní zdravia kostí, zubov, väzív a ciev.
 • Úloha pri vstrebávaní železa a vápnika.
 • Podpora imunity. Podporiť imunitu možno aj s Riboflavínom, lipovým čajom alebo Goji Advance.

celaskon

 

Čo vieme o výrobcovi?

Celaskon je produkt spoločnosti s názvom Zentiva. Je to česká farmaceutická spoločnosť s bohatou históriou. Jej počiatky siahajú až do 15. storočia. Práve lekáreň „U Černého orla“ na pražskej malej strane bola jej počiatkom. Úspechom tejto spoločnosti je aj prvá izolácia penicilínu v roku 1944. Od roku 2003 sledujeme prienik tejto firmy na okolité trhy. Rozšírila svoje pôsobenie dokonca aj na územie Ruska.

Tip na kvalitný produkt: CELASKON LIMETKA

 • Prispieva k správnej funkcii psychiky
 • Podporuje imunitný systém
 • Kúpite v e-shope drmax.sk

button_chcem-vediet-viac

Čo o tomto produkte prezrádzajú recenzie? Aké sú užívateľské recenzie na Celaskon?

Kto už len nepozná celaskon?  Je súčasťou mnohých domácich skriniek s liekmi. Poskytuje potrebnú dávku vitamínu C pre ľudské telo. Práve vďaka tomuto vitamínu má rozsiahle blahodarné účinky na ľudské telo. Svedčí o tom aj veľké množstvo pozitívnych recenzií. Rozhodol som sa teda zopár vybrať.

„-Tento produkt jsem si vybrala z důvodu mé důvěry ve firmu Zentiva – používám jen preventivně v období respiračních nemocí a před a po plánovaném lékařském zákroku – upřednostňuji tento výrobek i před levnějšími ve své kategorii z důvodu jeho účinnosti, kterou jsem si již sama na sobě a ve své rodině vyzkoušela“

„Celaskon si kupuji pravidelně. Hlavně v čase podzimních plískanic jako je tomu teď, se hodí posilovat imunitu všemi možnými způsoby. Tablety jsou k dostání v malém, 30 tabletovém balení a i ve velkém, kde je 100 tablet. Většinou je nechám rozpustit v ústech, moc mi chutná jejich kyselá chuť. Neumím stoprocentně říci, jestli pomáhají posilovat imunitu, beru ještě jiné doplňky stravy, ale na doplnění vitaminu C je ideální.“

Celaskon

 

Aká je cena Celaskonu?

30 tabliet celaskonu s obsahom 250mg si môžete zaobstarať za niečo málo cez 2 eurá. (cena aktuálna ku dňu 16.7.2018)

 

Tip na e-shop: pilulka.sk

chcem nakupovať kvalitnú kozmetiku

Keď telu chýba vitamín C je zle. Práve preto prichádza na scénu Celaskon!
5 (100%) 2 hlasov
Získajte zľavu 40€ na ubytovanie a užite si letnú dovolenku za výhodné ceny!Získať zľavu
+