Vyberte stranu

Výživové doplnky s obsahom Anony Gravioly vám môžu pomôcť s rôznymi zdravotnými problémami. Účinné sú na zníženie hladiny krvného cukru, regeneráciu pečene, regulovanie hladiny cholesterolu či na prechladnutie. Viete však, čo to vlastne Anona Graviola je a čo všetko v sebe ukrýva? Prečítajte si článok, v ktorom vám odporučíme aj výživové doplnky s jej obsahom.

Anona Graviola: Strom s liečivými vlastnosťami

Nevysoký strom pochádzajúci z Peru sa vyznačuje neopadavými podlhovastými lesklými listami a zelenými výživnými plodmi. Zo stromu Anona Graviola, ktorý sa oficiálne volá Anona ostnatá (Annona muricata), sa dajú použiť korene, kôra, listy i plody. Každá z týchto častí má špecifické účinky.

 

Tip na produkt: Graviola Advance

 • obsahuje koncentrovaný extrakt z plodov gravioly prémiovej kvality
 • obsahuje množstvo vitamínov, minerálov a ďalších prírodných látok
 • kúpite na graviola-advance.sk

 

 

Kôra pôsobí antibakteriálne, je účinná proti vredom a spolu so semenami zaberá aj proti parazitom. Odvar z listov je cenným antioxidantom, ktorý má výrazné liečebné účinky. Plody Anony, ktoré sa nazývajú guanabana, sú zdrojom mikroelementov a majú vysokú výživovú hodnotu.

Anona Graviola a jej účinky

O graviolu je záujem predovšetkým kvôli jej protirakovinovým účinkom, avšak výskumy preukázali aj ďalšie výrazné účinky. Anona ostnatá je odporúčaná na posilnenie imunitného systému, pri depresiách, strese, ochoreniach tráviaceho traktu i astme. Nápomocná je aj pri problémoch s parazitmi, astme, cukrovke, vysokom krvnom tlaku, horúčkach, mykózach a reumatizme. Zaberá však aj pri epilepsii a Parkinsonovej chorobe.

Anona Graviola účinkuje proti nádorom prírodnou cestou, nespôsobuje nevoľnosti, chudnutie ani stratu vlasov. Nielen v dobe liečenia chráni imunitný systém pred rôznymi infekciami. Posilňuje organizmus po fyzickej i psychickej stránke a zlepšuje tiež pohľad na život. V kritických chvíľach je to vskutku neoceniteľné.

Graviola ako pomoc pri rakovine

Graviola je výnimočná svojimi účinkami na rakovinu. Účinne útočí na zhubné bunky a zabíja ich. Graviolu – od koreňov cez kôru až po semená z plodov – využívali po stáročia ľudoví indiánski liečitelia. V boji proti rakovine sú podľa výskumov najúčinnejšie listy a stonky.

anona graviola

Výskumníci z Purdueho univerzity v roku 1996 zistili, že chemikálie z jadierok gravioly zvané anonaceózne acetogeníny dokážu zabiť bunky niektorých typov rakoviny pečene a rakoviny prsníka. Ide o typy rakoviny, ktoré sú rezistentné voči niektorých konkrétnym liekom, a chemikálie z gravioly sú až 10 000-násobne účinnejšie ako liek adriamycín.

Výskumy ohľadom účinkov gravioly na ľudské zdravie pokračuje aj naďalej. Ukázalo sa, že chemické látky extrahované z Anony ostnatej dokážu blokovať niektoré metabolické dráhy tumorov. Ku klinickým testom však stále ešte nedošlo.

Ako sa užíva Anona Graviola

U gravioly sa potvrdili rôzne účinky na ľudské zdravie. Jej použitie je bežné v juhoamerickej a stredoamerickej medicíne, ale čoraz viac sa rozmáha jej využitie aj u nás. Napríklad v Brazílii sa využíva proti horúčke i ako analgetikum a reumatikum a v Paname pri alergiách a reumatických a kožných ochoreniach.

Používa sa aj proti úzkosti, depresii a nervozite, na zvýšenie tvorby mlieka u novorodičiek či pri astme a dyzentérii.

 

Tip na produkt: Graviola Advance

 • obsahuje koncentrovaný extrakt z plodov gravioly prémiovej kvality
 • obsahuje množstvo vitamínov, minerálov a ďalších prírodných látok
 • kúpite na graviola-advance.sk

 

Anona Graviola – zloženie

Najväčší podiel v zložení má voda a jednoduché cukry. Na 100 gramov je to 80,6 g vody a 15,63 g jednoduchých cukrov. V graviole sa nachádzajú aj vláknina (1,63 g), škrob (1,62 g), bielkoviny (1,22 g), popol (0,73 g), lipidy (0,31 g) a minerály a vitamíny. Ide o draslík (45,8 mg), fosfor (26 mg), horčík (23,9 mg), sodík (23 mg), vitamín C (21 mg) a železo (0,47 mg).

Najvýraznejšie účinky na zdravie majú listy (rakovina, cukrovka, malária, kŕče, ako sedatívum a na hubenie hmyzu, na rozšírenie ciev). Kôra má antibakteriálne a antiparazitické účinky, používa sa na liečbu vredov, odčervenanie a proti amébam. Plod je vhodný na zvýšenie tvorby materského mlieka a koreň na hubenie hmyzu.

anona graviola

Anona Graviola – cena

Výživové doplnky s obsahom gravioly si môžete kúpiť vo forme prášku a kapsúl. Dostupný je aj čaj, šťava či tinktúra. Balenie so 100 gramami prášku z rastliny Anona Graviola si môžete zakúpiť za 14,99 eura (k 8. júnu 2018), 90 kapsúl je v ponuke za 12,99 eur (k 8. júnu 2018).

Pokiaľ ide o prípravok s obsahom Anona Graviola, cena je veľmi dobrá. Prášok možno použiť pri príprave jedál, smoothie a iných nápojov. Užíva sa jedna lyžička dvakrát denne. Kapsuly sa užívajú 1 až 2 denne, je potrebné ich zapiť dostatočným množstvom vody.

 

Tip na kvalitný e-shop: Ponúka Graviola kapsuly vysokej kvality

Výrobok Graviola Advance si môžete zakúpiť v originálnom obchode. Takýto e-shop je zárukou, že dostanete výrobok, ktorý naozaj chcete. Doprava je 1,99 eura, pri dvoch kusoch je zadarmo.

chcem nakupovať kvalitnú kozmetiku

Zdravie z prírody v podobe Anony Gravioly

Prírodné prípravky s obsahom gravioly sú skvelým prostriedkom na prijatie všetkých vitamínov, minerálov a ďalších prírodných látok v prirodzenej forme. Keďže je vysoko nutrične hodnotná, je graviola vhodným každodenným doplnkom zdravého jedálneho lístka.

Anona Graviola je kvôli svojim účinkom a obsahu zdravých látok označovaná za superpotravinu. Podobne ako chlorella či chia semienka toto pomenovanie získala vďaka vysokému obsahu látok, ktoré prispievajú k zdraviu. Ide o výživovo bohatú potravinu plnú látok rastlinného pôvodu.

Náš tip: Odporúčame vám tieto produkty z Gravioly

Názov produktu   Určenie a výhody  Predajca  Cena
Graviola ADVANCE – unikátna superpotravina
 • praktické a jednoduché dávkovanie v kapsuliach
 • obsahuje extrakt z plodov gravioly prémiovej kvality
 • koncentrovaný extrakt z plodov 4:1
Graviola-advance.sk

 

Štava z Gravioly

 •  získavaná z plodov gravioly najmodernejším spôsobom výroby
 • bez konzervantov
 • ošetrená len šetrnou pasterizáciou
Prezdravie.sk

 

 

Graviola tablety

 

 

 • praktické užívanie vo forme kapsúl
 • kapsule obsahujú vysoko čistý extrakt z plodu Gravioly štandardizovaný na obsah 5% anonových acetogeninov
 

 

Anona Graviola – cena, účinky a použitie tohto prírodného lieku na rôzne problémy
5 (100%) 2 hlasov
Získajte zľavu 40€ na ubytovanie a užite si letnú dovolenku za výhodné ceny!Získať zľavu
+