Vyberte stranu

Tehotenstvo patrí k najkrajším a zároveň najnáročnejším obdobiam v živote ženy. S blížiacim sa termínom pôrodu sa mnohé tehotné ženy začnú obávať toho, ako celý pôrod zvládnu. Strach je prirodzený, no vďaka balóniku pre tehotné Aniball sa ženy na pôrod môžu dobre pripraviť. Aniball pomôže tehotnej žene natrénovať si spôsob tlačenia pri pôrode a tiež je prevenciou proti nástrihu hrádze. Zaujíma vás, ako funguje? Dozviete sa to v nasledujúcom článku.

 

Balónik pre tehotné Aniball ako prevencia nástrihu hrádze

Balónik pre tehotné Aniball slúži na prípravu na prirodzený pôrod, pri ktorom sa ženy môžu vyhnúť nepríjemnému nástrihu alebo natrhnutiu hrádze. Ide o zdravotnícku pomôcku, ktorá má ženu pripraviť na pôrod tak fyzicky, ako aj psychicky. Okrem toho, že si budúca mamička pri cvičení s pomôckou Aniball natrénuje techniku vypudzovania bábätka, balónik pre tehotné slúži aj na posilňovanie svalov panvového dna. A to tak pred pôrodom, ako aj po ňom.

aniball

K nepopierateľným výhodám, ktoré so sebou cvičenie s Aniballom prináša, je výrazné skrátenie druhej, teda vypudzovacej, doby pôrodnej. Balónik Aniball zabezpečuje rýchlejšiu regeneráciu svalov v oblasti panvy a tým zabraňuje vzniku problémov s únikom moču po pôrode či vzniku inkontinencie v neskoršom veku.

Tip na produkt: Aniball

 • prevencia nástrihu či natrhnutia hrádze pri pôrodeaniball dr max
 • skracuje druhú dobu pôrodnú
 • cvičením sa posilňujú svaly panvového dna
 • kúpite v lekárni Dr. Max, ktorú odporúča až 96% zákazníkov na stránke Heureka

zakupit

Ako balónik Aniball funguje a ako sa používa?

Balónik Aniball je vyrobený z medicínskeho silikónu a keďže ide o zdravotnícku pomôcku, je zdravotne úplne bezpečný. Jeho používanie sa odporúča od ukončeného 36. týždňa tehotenstva a keď sa rozhodnete cvičiť s ním, buďte trpezlivá a vyhraďte si čas na seba. Pri cvičení môžete vyskúšať viacero polôh a vybrať si tú, ktorá vám vyhovuje najviac. Myslite však na to, že vo veľkej väčšine slovenských pôrodníc sa rodí v polohe na chrbte.

Predtým, ako začnete cvičiť, uvoľnite sa a uistite sa, že vás počas cvičenia nebude nikto a nič rušiť. Počas cvičenia sa totiž budete musieť naučiť ovládať svalstvo panvového dna, čo nie je pre každú ženu jednoduché a príjemné. Pri cvičení odporúčame použiť lubrikačný gél na vodnej báze.

 

Cvičenie s pomôckou Aniball:

 • Zaveďte jemne nafúknutý balónik do pošvy
 • Ak ho máte zavedený a nie je vám to nepríjemné, niekoľkokrát stlačte pumpičku a nafúknite ho. Budete pociťovať zvyšovanie tlaku, ktorý je však normálny.
 • Začnite sťahovať a uvoľňovať pošvové svaly a opakujte v 10-sekundových intervaloch počas jednej až dvoch minút.
 • Teraz môžete balónik vytlačiť. Sústreďte sa a uvoľnite svaly panvového dna. Predstavujte si pri nádychu, že sa balónik dostane von bez tlačenia. Jemný tlak musí vychádzať len z oblasti panvového dna, nesmiete cítiť tlak v hlave. Pocit tlaku je možné priblížiť pocitu, keď vám treba na veľkú potrebu.
 • Balónik pridržiavajte, aby nevykĺzol von prirýchlo.
 • Opakujte celý postup niekoľkokrát a výsledok svojich cvičení si zaznamenajte pomocou metra, ktorý je súčasťou balenia.
 • Pravidelným cvičením by ste v priebehu troch až štyroch týždňov mali dosiahnuť obvod 28 až 30 centimetrov.
 • Cvičiť môžete raz, ale aj viackrát denne, pričom vám odporúčame venovať sa cvičeniu aspoň 15 minút. Pre niektoré ženy môže byť vhodné cvičiť aj polhodinu. V každom prípade, počúvajte svoje telo.

balónik aniball

Kedy balónik Aniball nepoužívať

Balónik Aniball by ste nemali používať v prípade, že:

 • Máte rizikové tehotenstvo
 • Vám hrozí predčasný pôrod
 • Pri akomkoľvek krvácaní z pošvy
 • Ak máte plánovaný cisársky rez
 • Máte zápal pošvy, poranie pošvy, trpíte genitálnym herpesom alebo infekciou
 • Ak sa pri cvičení vyskytne akýkoľvek problém alebo si nie ste niečím istá, konzultujte to s vašim gynekológom

 

Aniball – cena, skúsenosti a výhody cvičenia s balónikom

Samozrejme, že každá žena chce, aby bol jej pôrod čo najmenej bolestivý a nepríjemný. No okrem toho, ako Aniball účinkuje, vás zrejme bude zaujímať aj jeho cena. Tá sa pohybuje okolo 50 eur, pričom Aniball v Dr. Max kúpite za cenu 47,99 eur.

Aké sú výhody cvičenia s Aniballom:

 • Znížené riziko nástrihu či natrhnutia hrádze
 • Skrátenie druhej doby pôrodnej
 • Psychická aj fyzická príprava na pôrod, nadobudnutie sebadôvery
 • Budete vedieť, aký je to pocit, keď ide bábätko von
 • Posilnenie svalov panvového dna

Aniball sa stáva čoraz obľúbenejšou a používanejšou pomôckou počas prípravy na pôrod a mnohé ženy majú s jeho použitím len dobré skúsenosti. Nájdu ša však aj také, ktorým bolo cvičenie nepríjemné, a tak ho vzdali. Vo všeobecnosti však platí, že ak si na ten pocit zvyknete a budete myslieť na to, prečo to celé robíte, dá sa to zvládnuť.

Najlepšie vás o tom, aké účinky a výsledky so sebou prináša cvičenie s pomôckou Aniball, presvedčia recenzie. Pozreli sme sa, ako hodnotia Aniball ženy, ktoré s ním majú skúsenosti.

aniball skúsenosti aniball skúsenosti

O tom, že cvičenie s pomôckou Aniball prináša svoje ovocie, svedčí aj toto video:

 

Tip na kvalitný e-shop: Kde nakupovať Aniball

Výživový doplnok Inca Collagen odporúčame nakupovať v obľúbenom internetovom obchode Lekáreň Dr. Max. Medzi zákazníkmi patrí k obľúbeným, o čom svedčia aj hodnotenia na na stránke Heureka.sk.

chcem nakupovať kvalitnú kozmetiku

Rady na záver

Zdravotnícka pomôcka Aniball sa stáva čoraz častejšie používanou pomôckou na prípravu na pôrod. Pôrod totiž nemusí byť pre ženu traumatizujúcim zážitkom. Hoci bolesť je pri pôrode prirodzená a dokonca aj potrebná, pretože bez nej by sa jednoducho bábätko narodiť nemohlo, nepríjemnému a bolestivému nástrihu či natrhnutiu hrádze sa dá vyhnúť. Svedčí o tom aj štatistka, ktorú v roku 2014 urobila dula a fyzioterapeutka. Z nej vyplýva, že len niečo vyše sedem percent žien, ktoré cvičili s Aniballom, utrpelo počas pôrodu poranenia druhého stupňa. Naopak, až viac ako 60% žien zvládlo pôrod bez akéhokoľvek poranenia.

balónik aniball

Okrem cvičenia s Aniballom sa môžete na ľahší pôrod pripraviť aj pravidelným pitím čaju z listov malinovníka či ostružiny, ale aj užívaním ľanových semienok. Tieto prírodné prostriedky priaznivo pôsobia na ženské orgány a pripravujú maternicu na pôrod.

Tip na produkt: Aniball

 • prevencia nástrihu či natrhnutia hrádze pri pôrodeaniball dr max
 • skracuje druhú dobu pôrodnú
 • cvičením sa posilňujú svaly panvového dna
 • kúpite v lekárni Dr. Max, ktorú odporúča až 96% zákazníkov na stránke Heureka

zakupit

 

Aniball – balónik pre tehotné, jeho cena a aké s ním majú ženy skúsenosti
3.8 (76.42%) 67 hlasov
Získajte zľavu 40€ na ubytovanie a užite si letnú dovolenku za výhodné ceny!Získať zľavu
+