Vyberte stranu

V tejto aktivite sa skôr zrejme nájde ženské pohlavie, no samozrejme, nemôžeme diskvalifikovať mužov, ktorí majú estetické cítenie pre interiérový dizajn. Nič také nepripadá do úvahy. Všetko sa začína v momente, kedy sa nasťahujete do svojho nového bytu. Prípadne nastala situácia, kedy staré zariadenie bytu musí ísť preč. Vtedy prichádza na rad „krutá“ realita. Starosti s rozpočtom, časom a niekedy aj s nerozhodnosťou. Preto tu pre vás máme článok, v ktorom sa vám pokúsime poradiť ako si zariadiť vlastný byt bez väčších komplikácií a zbytočného stresu. Hoci nedá nám nepodotknúť, že každý sme iní a výber štýlu pre náš byt a jeho realizovanie môže mať rôzne kontúry.

 

Vyberte si vlastný štýl

Váš byt, váš hrad. Aj tak by sa to dalo povedať. No, každé zariadenie bytu má svoje pravidlá. Práve na to nám slúžia štýly, ktoré sa priamo týkajú interiérového dizajnu. Aj váš byt by mal byť zariadený vo vybranom koncepte. Výber podlahy, obkladov, tapiet, farieb, materiálov, nábytku a všeobecne celé zariadenie bytu. Všetko je ovplyvnené štýlom, ktorý bude nositeľom samotnej atmosféry. A z akých štýlov máte na výber?

Zariadenie bytu

Provensálsky – vidiecky štýl

Tento štýl sme vám už bližšie priblížili, no spomenúť môžeme, že ide o štýl, ktorého úlohou je priniesť do vášho bytu atmosféru pravého francúzskeho vidieka. V množstve ľudí vzbudzuje spomienky a práve preto patrí medzi štýly, ktoré sa dostanú do každej miestnosti. Ide však o štýl, ktorým sa nehodí zariaďovať iba jednu izbu. V princípe je najlepšie, ak provensálsky štýl presadíte v rámci celého bytu, inak je jeho podstata neúplná. Biela farba, prirodzenosť, krémové tóny nábytku a drevené podlahy či zdravá nedokonalosť. I takto možno charakterizovať vidiecky štýl.

 

Moderný štýl

Opakom toho vidieckeho je niečo, čo si zakladá na pokroku modernosti, no zároveň elegancii a jednoduchosti. Presne takým je moderný štýl. V interiérovom dizajne začínajú prevládať nadčasové prvky v kombinácii s výraznými farbami. Rovnako tak ide o štýl, ktorým sa riadiť je jednoduché keďže všetky predajne tento štýl presadzujú a nájdete tisícky možností, ako vyzerať moderne.

 

Náš tip: Nakupujte v overených eshopoch! Eshop 4home.sk, temponabytok.sk a novynabytok.sk ponúkajú nábytok a iné domáce zariadenia za najvýhodnejšiu cenu.

Viac Informácii

 

Vintage alebo retro

V tomto prípade treba tieto dva štýly odlišovať. Vinatege môže byť retro, no retro nemôže byť vintage. Ako je to možné? Jednoducho. Vintage štýl je v skutku špecifickým. Každý kúsok nábytku či rôznych doplnkov, ktorý je označený slovíčkom vintage je jedinečným a výnimočným. Ide o kúsky, ktoré čerpajú energiu z histórie. Je možné ich reštaurovať či renovovať, no známku patiny im dáva originalita. Naopak retro štýl je v podstate napodobeninou, môže ísť o nový kúsok nábytku, ktorý iba evokuje dobový vek. Všeobecne všetko, čo pochádza z minulého storočia môže byť retro či vintage. Avšak, vintage musí byť iba kúsok, ktorý nielen pochádza, ale jednoducho je kusom histórie.

Ďalšími štýlmi, ktorými možno zariadenie bytu podriadiť sú napríklad: rustikálny, industriálny alebo naturálny štýl. V zásade máte široké spektrum možností. Dnešné obchody všetky tieto štýly ponúkajú.

Zariadenie bytu retro štýl

Zariaďovať postupne?

Tak táto otázka sa často dotýka aj finančnej stránky. Zariadenie bytu si nejaký ten budget vyžaduje. Zariadiť ho celý naraz býva často problematické. Predovšetkým, ak ste po rozsiahlej rekonštrukcii alebo ste sa práve nasťahovali do nového. Peňazí nemusí byť automaticky dostatok. Pravda je taká, že ideálne je ak dokážete byt zariadiť celý naraz. Ak vám to však finančná situácia nedovoľuje, jednoducho ho zariadite postupne. Určite však nie spôsobom, že všade kúpime niečo. Takéto zariaďovanie vás vedie často k impulzívnym nákupom a teda utrácate viac a možno ani nekupujete to čo skutočne chcete. Ak teda nie ste v časovej tiesni, radšej si nejaké peniaze odložte bokom, aby ste aspoň danú izbu dokázali zariadiť kompletne.

 

Odporúčame Vám tieto dizajnové kúsky

 

 

Jednoducho a vzdušne

Predovšetkým byt je predsa len rozlohou o niečo menší ako rodinný dom. Práve preto je potrebné, aby byt dýchal. Každý bytový dizajnér vám povie, že v prípade malého bytu by ste mali vylúčiť tmavé farby či tmavé drevené tóny. V priestore omnoho lepšie pôsobia svetlejšie farby. Do bytu je ideálne pustiť čo najviac svetla to dovoľuje. Ide predovšetkým o to, že byt a okná sú pevne dané a nie je až toľko možností, ako priestor presvetliť a tým pádom aj prevzdušniť. Svetlé farby, lesklé plochy a otvorené priestranstvá, ako napríklad spojenie obývačky s kuchyňou. Opäť však musíme podotknúť, že veľa závisí od štýlu, ktorý do bytu chcete vniesť.

zariadenie bytu obyvačka s kuchyňou

Doplnky ukážu cit pre estetiku

Estetika a interiérový dizajn jednoducho patria k sebe. Zariadenie bytu vás rozhodne niečo bude stáť, no práve doplnky môžu byť tým prvkom, ktorý nielenže dokonale doplní daný štýl, ale takisto vám dokáže ušetriť nemalé peniaze. Záclony, koberce, rôzne obrazy, sošky, kvetináče či všemožné dekorácie. Všetky tieto detaily dokážu pri zariaďovaní bytu naozaj zapôsobiť. Určite však myslite na pravidlá, ktoré sme spomínali vyššie. Nechcete predsa, aby zariadenie bytu vo výsledku pôsobilo gýčovo.

Náš tip: Nakupujte v overených eshopoch! Eshop 4home.sk, temponabytok.sk a novynabytok.sk ponúkajú nábytok a iné domáce zariadenia za najvýhodnejšiu cenu.

Viac Informácii

 

Internet ako inšpirácia i prostriedok

Kde by sme bez neho boli? Internet je dnes pre nás hlavným zdrojom informácií a nebudeme klamať ak povieme, že aj inšpirácie. Práve na internete možno nájdete zábery presne toho, čo v byte chcete mať. Nemusíte platiť interiérového dizajnéra, aby vám povedal vašu predstavu. Vašu predstavu poznáte dokonale iba vy. Rôzne online magazíny o bývaní alebo fotografie či tipy a rady, ako môže váš byt vyzerať. Okrem toho je internet aj sprostredkovateľom. Vďaka nemu si vyhľadáte nábytok a doplnky presne podľa vašich predstáv, ktoré nakúpite priamo z pohodlia domova.

 

Najvýhodnejšie ponuky a nábytku a bytových doplnkov

 

tempo kondela
novynabytok-sk
bonami

 

Ceny uvedené v článku sa vzťahujú k dátumu 11. 7. 2018.

Zariadenie bytu bez stresu – užitočné rady a tipy pre vašu domácnosť!
5 (100%) 4 hlasov
Získajte zľavu 40€ na ubytovanie a užite si letnú dovolenku za výhodné ceny!Získať zľavu
+