Vyberte stranu

Dvere, konkrétne vchodové, sú tým prvým, čo každý vidí, keď k nám príde. Ale nie preto si na ich výbere dávame záležať. Sú tým, čo oddeľuje našu domácnosť, naše súkromie, od ostatných vecí. A túto našu domácnosť aj chránia.

Chráňte sa nielen pred vlámaním, ale aj pred požiarom

Bezpečnostné dvere sa tak stali v podstate štandardom. Čoraz viac ľudí sa však pri výbere dverí zaujíma nielen o ochranu proti neoprávnenému vlámaniu, ale aj proti požiaru. Kvalitné protipožiarne dvere s rôznou požiarnou odolnosťou tak môžeme nájsť pri vstupe do čoraz viac bytov.

Kde sú však naozaj potrebné? Na oddelenie kotolne v bytovom, či rodinnom dome a pri rodinných domoch aj v prípade, že majú alternatívny vstup do domu z garáže. Ako sme už spomínali, naberajú na popularite vo všeobecnosti, nielen tam, kde sú nutné a tak je ich výber naozaj široký.

Môžete tak protipožiarne dvere zladiť aj s interiérovými dverami, aby všetky boli v rovnakom dekóre. Interiérové dvere sú v podstate hlavne o dizajne, keďže väčšinou nemusia mať žiadne špeciálne vlastnosti.

Nemáte miesto ani na otvorenie dverí? Žiaden problém

Niekedy však od interiérových dverí predsa len potrebujeme niečo naviac. Napríklad, aby pri otváraní a zatváraní nepotrebovali príliš veľa priestoru vo svojej blízkosti. Dá sa vôbec toto nejako ovplyvniť? Samozrejme.

Použitím praktických posuvných dverí. Tie sú síce v súčasnosti populárne aj s čisto dizajnového hľadiska, ale ich prioritné použitie zostáva rovnaké: malé miestnosti, v ktorých je potrebné využiť maximum priestoru.

Vyrábajú sa v dvoch variantoch. Prvým sú posuvné dvere do puzdra. Toto riešenie je maximálne estetické, ale keďže celé stavebné puzdro takýchto dverí je potrebné osadiť do priečky, je to riešenie vhodné skôr pre novostavby alebo väčšie rekonštrukcie.

Ak však takéto riešenie nie je možné, stále sú tu posuvné dvere vedľa steny. Posuvný mechanizmus aj s krycou garnižou je umiestnený popri stene. Pre niekoho to možno nebude také elegantné riešenie ako dvere do puzdra, ale funkčnosť zostáva a aj takýto vzhľad dokáže upútať.

Zdroj obrázka:

Autor: alterfalter / Shutterstock.com

Dnes nájdete vhodné dvere, nech máte akékoľvek potreby. Neveríte?
Páčil sa Vám tento článok?
Získajte zľavu 40€ na ubytovanie a užite si letnú dovolenku za výhodné ceny!Získať zľavu
+