Vyberte stranu

Bolesti, unavené nohy, kŕče v nohách… Až príliš nám to viacerým z nás komplikuje život. Nesnažme sa tento problém v žiadnom prípade zľahčovať. Nemáme čas navštíviť odborníka, tak všetky tieto ťažkosti len tak sami pripisujeme ťažkému zamestnaniu, hmotnosti, ale aj veku. Ale často to tak byť nemusí, a môže to byť oveľa vážnejší problém ako ste si sami mysleli. Zdá sa, že spočiatku sú nohy pekné, bez akéhokoľvek príznaku poškodenia, ale po čase začnú vystupovať žily.Užívajte Venoruton 300.

Nakoniec to nebudú bolesti, ale skutočnosť, že je niečo zlé. Začnú sa objavovať príznaky čoraz častejšie. Drobné žily sú zápalovým ochorením. Viditeľné znaky vôbec nemusia zodpovedať vášmu skutočnému stavu. Nakoniec sa môže stať, že budete mať poškodený aj žilový systém.

Chronický zápal dokáže porušiť štruktúru žilovej steny a viacerých chlopní, čí sa podporí aj rozširovanie stien a to najmä žilových. Ak je žilová stena poškodená, tak potom sa zhoršuje žilový odtok. Zápal zo žilovej steny prenikne do okolia, poškodí sa podkožné tkanivo.

Na to, aby sa znížili alebo vytratili príznaky varixov, odporúča sa, aby ste mali nohy počas dňa čo najčastejšie vo zvýšenej polohe. Na noc je odporúčané, aby sa lôžko naklonilo tak, aby ste mali nohy vyvýšené.

Tip na produkt: Venoruton Forte

 • podporuje normálnu funkciu krvných ciev
 • prináša úľavu od bolestí a zmenšuje opuch
 • učinný aj pri hemoroidoch

button_chcem-vediet-viac

 

Aké sú rizikové faktory, ak vzniká chronické ochorenie žíl?

 • dedičnosť – varixy, žilová tromboembólia v rodinnej anamnéze
 • vek – čím vyšší vek, tým vyššie riziko vzniku žilového ochorenia
 • ženské pohlavie – najmä počas obdobia prechodu
 • tehotenstvo – nárast hmotnosti počas neho
 • väčšia výška – ťažší transport krvi proti gravitácii
 • prekonaná trombóza žíl – vznik krvných zrazenín

Venoruton 300

 

Venoruton 300 pomôže aj v boji proti kŕčovým žilám

V zamestnaní ste celý deň na nohách a ku koncu ich máte ťažké , bolia Vás a dokonca sa pridajú aj kŕče v lýtkach. V tom prípade ide o signály, ktoré varujú vaše telo, že niečo nie je v poriadku. Najčastejšie sa ľudia sťažujú aj na opuchy, kŕče, bolesti a to najmä pri sedení, kŕče v lýtkach hlavne počas noci, zvýšená unaviteľnosť nôh.

Kŕčové žily sú vážnym ekonomickým aj medicínskym problémom, ktorým trpí takmer 80% Slovákov. Pri vzniku kŕčových žíl zohráva svoju úlohu dedičnosť. Dedičnosť zo strany otca je výraznejšie nižšia. Liečba musí byť včasná, komplexná a celoživotná.

Pri bolestiach nôh vyskúšajte tiež: Reparil, Mobivenal micro alebo Diclobene gél

E-shopy ponúkajúce: Venoruton 300, tablety

 • e-shop odporúča 96 % zákazníkov heureky
 • priemerná doba dodania je 2,5 dňa
 • nad 9,90 eura je doprava zdarma
button_do-obchodu

 

 • e-shop odporúča 96 % zákazníkov heureky
 • spokojní sú s kvalitou dopravy, komunikácie i dodacou lehotou

 

button_do-obchodu
 • e-shop odporúča 89 % zákazníkov heureky
 • priemerná doba dodania je 2,8 dňa
 • možnosť osobného odberu 
button_do-obchodu

 

Štádia ochorenia žíl

Kŕčové žily, nazývané aj varixy, tak tie vznikajú rozširovaním alebo predlžením, prípadne kľukatením povrchových žíl vysokého hydrostatického toku krvi. Ten vzniká pri poškodení chlopní spolu a vzniká tak zápalový proces. Ďôležitá je aj dedičná predispozícia.

Zápal žíl – najčastejšie postihuje žily dolných končatín a v prípade ak spomalí tok krvi v žilách, priamo sa poškodia steny žily alebo aj dôjde k zrážaniu krvi v žilách, a to je spúšťačom pre zápal žíl

Lymfedém – opuch, ktorý vznikne, keď sa nahromadí tekutina  v podkoží.

Žilové vredy predkolenia – najťažšia forma chronickej žilovej choroby. Krv nevie prúdiť proti gravitácii (do kopca) a potom vznikne pretlak v žilách. Výsledkom je nakoniec nedostatočné prekrvenie. Vredy zahnisajú a celé okolie sa zapáli.

Druhy kŕčových žíl

 • tenké žily – “metličky”, ktoré sú červenej farby a majú hrúbku poväčšine do 1 mm
 • retikulárne žily – majú fialovú až modrú farbu a hrúbku od 1 – 3 mm
 • kŕčové žily – vidieteľne povrchové cievy a tie sú rozšírené až nad 3 mm

Pacient by mohol mať, ale aj nemusí len jednu formu kŕčových žíl. Stať sa môže, že sa vyskytnú aj v akejkoľvek kombinácii. Sprievodnými reakciami sú aj nepríjemné pocity a Ťažkosti, napríklad pocit ťažkých nôh, ktorý sa najviac stupňuje vtedy, keď sa Váš námahavý deň blíži ku koncu. Začnú Vám opúchať členky a postupne môže dôjsť aj k menám na koži. Najťažší stupeň je prípad, keď sa dostanete do štádia, kedy vznikne žilový vred na predkolení. Začnite užívať Venoruton 300.

Ako by ste mali užívať Venoruton 300?

Udržiavacia liečba je určená na 1 kapsulu prípravku dvakrát denne a to súčasne s jedlom. Príznaky sú väčšinou zmiernené už v priebehu dvoch týždňov. Odporúča sa dodržiavať dávkovanie až dovtedy, kým príznaky úplne nevymiznú.

Nárazová dávka je užívanie jednej kapsuly Venorutoon 300 trikrát denne. Kapsuly je potrebné užívať spolu s jedlom. AK sa príznaky objavia opäť, tak v liečbe sa dá pokračovať neskôr aj udržiavacími dávkami.

Tip na produkt: VARIKOFLEX BALZAM

 • na bolesť, opuch nôh a krčové žily
 • obsahuje 12 bylína  vysoké množstvo pagaštanu
 • prírodný produkt

button_chcem-vediet-viac

 

Účinky lieku, ktoré nie sú žiadúce

Tak ako aj iné lieky, aj tento môže vyvolať isté nežiadúce účinky akými sú napr. kožné reakcie, ale aj kožné reakcie, ľahké žalúdočno- črevné ťažkosti, návaly tepla, prípadne bolesti  hlavy. Ak takéto príznaky nastanú, vedia takmer okamžite ustúpiť ak prestanete tento liek užívať.

 

Cena lieku Venoruton 300

Venoruton 300 sú tvrdé kapsuly, ktoré sú nepriehľadné a sú žltobéžovej farby z tvrdej želatíny. Tablety sú okrúhle a vypuklé. Venoruton forte je 500 mg tableta. Balenie obsahuje 50 kusov kapsúl. Cena lieku je prijateľná a nájdete ich vo viacerých dostupných internetových lekárňach a kamenných predajniach.

Venoruton 300

 

Skúsenosti + odporúčania na liek Venoruton 300

Skúsenosti užívateľov lieku hovoria, že mali problém s opuchnutými nohami. Ich nohy boli bolestivé, dostávali často kŕče, nohy boli unavené a ťažké. Po užití tohto lieku sa ich stav dokonale zlepšil a odvtedy už iné lieky prestali užívať.

 

Tip na kvalitný e-shop:

 

Máte skúsenosti s liekom Venoruton 300? Potešíme sa, ak nám zanecháte komentár nižšie! 

Venoruton 300 na liečbu kŕčových žíl
Páčil sa Vám tento článok?
Získajte zľavu 40€ na ubytovanie a užite si letnú dovolenku za výhodné ceny!Získať zľavu
+