Vyberte stranu

Nervozita, nevyspytateľné zmeny nálad a rôzne psychické poruchy. Tieto menované problémy nemusia nutne byť len dôsledkom depresie alebo iného nepriaznivého psychického stavu. Práve vitamíny zo skupiny B1 všeobecne poznáme ako nesmierne dôležité pre viaceré sféry ľudského zdravia. Najmä však pre nervovú sústavu. Práve nedostatok vitamínu B1 môže spôsobiť vznik hore menovaných vzťahov.

Čo vieme o látke s názvom tiamín? Aké sú účinky tejto látky na ľudské zdravie? Aké všetky látky nájdeme v jednej tablete tiamínu? Ako má vyzerať dávkovanie a skladovanie? Aké sú skúsenosti s týmto produktom?

Aká je úloha vitamínu B1 v ľudskom organizme? Čo to je tiamín?

Vitamínu B1 hovoríme aj tiamín. Zo skupiny všetkých vitamínov B mu patrí prvenstvo v tom, kedy bol objavený. Biologickým faktom je, že telo si ho dokáže uložiť maximálne na štyri až desať dní. Rovnako ako aj pri iných vitamínoch B skupiny (aj pri vitamíne C) sa prebytok tejto látky vylučuje prostredníctvom moču. Pretože si ho telo nedokáže vytvárať samo, je odkázané na príjem v potrave. Odporúčaná denná dávka lavíruje v závislosti od veku a tehotenstva. Príjem tohto vitamínu pre deti je v rozpätí 0,3 až 1,4 miligramu, dospelí muži by mali prijať 1,5 miligramu, dospelé ženy zasa 1 miligram. Tehotné a dojčiace ženy by mali prijať tohto vitamínu trochu viac. Konkrétne ide až o dva miligramy. Obsah vitamínu B2 zo skupiny B vitamínov nájdeme v Riboflavíne.

Tip na produkt: TIAMÍN

 • prispieva k správnemu fungovaniu nervového systému
 • podporuje látkovú premenu dôležitú pri tvorbe energie
 • určený od 15 rokov

 

V čom spočíva moc tohto vitamínu?

Tiamínu sa hovorí aj vitamín šťastia. Mnohé klinické štúdie preukázali, že spôsobuje nárast životného elánu, pomáha pri náladovosti a podráždenosti. Potláča nepriaznivé psychické stavy. Ďalším konkrétnym zdravotným účinkom je podpora zdravia najväčšieho svalu ľudského tela –srdca. Konkrétne prejavy nastávajú práve pri nedostatku tejto látky. Je to najmä zoslabenie srdcovej činnosti, oslabenie pružnosti srdcového tkaniva, ďalej má za následok spomalenie pulzu a môže organizmus priviesť až k zástave srdečnej činnosti.

Nezanedbateľná je aj jeho úloha pri metabolických procesoch sacharidov. Účinkom tejto látky je aj stabilizácia chuti do jedla. Práve mierny nedostatok tohto vitamínu dokáže spôsobiť zvýšenú chuť na sladké. Ďalším vplyvom tejto látky je podpora tvorby látky s názvom acetylcholín. Práve táto látka je dôležitá pre výborné fungovanie pamäti. Mnohé výskumy poukazujú na nápomocnosť tejto látky pri liečení Alzheimerovej choroby.

Bohaté na vitamíny sú aj produkty s názvom oreganový olej a rakytník.

Tiamín

 

Kto patrí do skupín ľudí ohrozených nedostatok tiamínu?

 • Na začiatok je nutné poznamenať, že je nepodstárateľný pre všetkých ľudí.
 • V krajinách s rozšíreným priemyslom najmä pri vysokom príjme alkoholických nápojov.
 • Pri slabej a nedostatočnej výžive, pomáha najmä pri malabsorpcii.
 • Vyššie dávky, ako sme už spomínali, sú dôležité pri tehotenstve a v období rastu.
 • Nápomocný je aj pri liečení viacerých alergických ochorení, stimuluje aj činnosť štítnej žľazy (pri zvýšení jej činnosti – hypertyreóze).
 • Príjem aj pri zvýšenom príjme cukru do tela.
 • Ľudia, ktorých práca spočíva v ťažkej fyzickej drine.
 • Stresové povolania.

E-shopy ponúkajúce: Tiamín

 • e-shop odporúča 96 % zákazníkov heureky
 • priemerná doba dodania je 2,5 dňa
 • nad 9,90 eura je doprava zdarma
button_do-obchodu
 • e-shop odporúča 96 % zákazníkov heureky
 • spokojní sú s kvalitou dopravy, komunikácie i dodacou lehotou
Jamieson Vitamín B1 tiamín 100 mg 100 tblbutton_do-obchodu

 

 • e-shop odporúča 100 % zákazníkov heureky
 • priemerná doba dodania je 3 dni
 • spokojní sú s kvalitou dopravy, komunikácie i dodacou lehotou

 

 

HerbVitea PROLONG TIAMÍN tbl (40+20 zadarmo) (60 ks)button_do-obchodu

Dávkovanie

Tiamín je liek, používa sa v dávke jedna tablety trikrát denne až dve tablety trikrát denne. Tieto tablety sa odporúčajú užívať po jedle, zapíjame ich malým množstvom tekutiny. Neodporúča sa kombinovanie s alkoholickými nápojmi. Dávkovanie však pri viacerých ochoreniach obyčajne určuje lekár. V závislosti od ochorenia a jeho vážnosti sa prispôsobuje denná dávka.

 

vitamin B1

Ako by malo vyzerať skladovanie tiamínu?

Uchovávame v pôvodnom obale mimo dosahu detí. Udržiavame v izbovej teplote.

Tip na kvalitný produkt: Tenzin

Advance nutraceutics Tenzin 60 kapsúl

 • Podporuje zdravé srdce a normálny krvný tlak
 • Obsahuje unikátnu kombináciu 8 aktívnych látok (B1, B6, omega-3…)
 • Udržiava normalizovanú hladinu cholesterolu

button_chcem-vediet-viac

 

Aké sú skúsenosti s týmto produktom?

Skúseností a skutočných recenzií s týmto produktom je, žiaľ, málo. Po dlhšom hľadaní som predsa niečo našiel.

Spominaju rozne enzymy, co je samozrejme, lebo odpratavanie nefunkcnych tkaniv a zhlukov v tele vyzaduje enzymy na ich rozlozenie, spominaju aj napr magnezium a curcuminoidy, ale je neisty mechanizmus, ako to pracuje, takze neviem, ci to mam odporucat, ale rozhodne to nemoze poskodit, lebo magezia mame obvykle malo a zapaly v tele su caste, takze protizapalove a zasrover antioxidacne vlastnosti curcuminoidov su pre telo plus.
Vitamin B-1 sa pouziva v tele vselikde, na hrom,adu roznych funkcii.
Mne napr pomaha pri mojej cukrovke DM-2 navracat cit do noh a ruk, lebo cukrovka mi sposobuje znecitlivenie nervov(periferalna neuropathia) a vysoke davky vitaminu B-1 vo forme benfothiamine(podla lekarov 600 az 1200 mg denne) mi pomahaju proti strate citu v rukach a nohach.
Bodaj by som bol poriadnejsi, a bral to pravidelne!
Spominaju na policysticke vajecniky aj znizovanie estrogenickych hodnot branim doplnku DIM(2 x 100 mg), co je skor prijatelne pre mna, lebo cysty su casto hormonalne zavisle. Naviac DIM ochranuje proti premene obsahu cyst na bujnejuci=rakovinny.”

“Samostatný vitamín B1. Opravdu vysoký obsah thiaminu (50mg = 4545,5% DDD). Malé dobře polykatelné potahované tablety s drážkou pro dělení na polovinu. Pro celiaka s poškozenou střevní sliznicí je tento vitamín B1 v dostatečném množství vstřebatelný. Ve srovnání s jinými přípravky velice levný .Jedinečný produkt obsahující vysoké dávky vitamínu B1 (thiamin) za skvělou cenu. Účinně a rychle pomáhá od B1 avitaminózy.“

 

Tiamín

Aká je cena tohto produktu?

Za balenie dvadsiatich tabliet zaplatíte necelé 2 eurá. (Cena aktuálna ku dňu 19.7.2018).

 

Tip na kvalitný e-shop:

chcem nakupovať kvalitnú kozmetiku

 

Tiamín – pomáha pri liečbe rôznych stavov z nedostatku vitamínu B1
5 (100%) 1 hlasov
Získajte zľavu 40€ na ubytovanie a užite si letnú dovolenku za výhodné ceny!Získať zľavu
+