Vyberte stranu

Nekvalitný spánok znamená nedostatočný odpočinok a regeneráciu pre telo. Počas spánku si organizmus oddýchne a dochádza k regenerácii jeho systémov a funkcií. Ľahšie zaspávanie a kvalitný spánok vám zaručí výživový doplnok Neospan Forte.

Prečo telo potrebuje kvalitný spánok, ako na organizmus vplýva i to, ako vám Neospan Forte pomôže, sa dozviete v článku.

 

(Ne)zdravý spánok

Problémy so spánkom i zaspávaním môžu súvisieť so životným štýlom. Vplývajú naň fajčenie, alkohol, káva a ťažké jedlá. Hoci sa hovorí, že alkohol vám pomôže zaspať, nie je to tak celkom pravda. Jeden pohár vína vám určite neuškodí, alkohol vo väčšom množstve však prospešný telu nie je. Spánok nie je kvalitný, je často prerušovaný a telo ani mozog si pri ňom neoddýchnu. Podobný účinok má aj ťažké jedlo a kofeín pred spaním.

Na kvalitu spánku vplývajú aj stres, nervozita, napätie a nepravidelnosť. Hoci to nie je vždy možné, je potrebné zaspávať približne v rovnakom čase. Dôležité sú aj vhodné podmienky – dostatočné zatmenie, dobrý matrac a čerstvý vzduch vám zaspať pomôžu.

neospan forte spánok

Spánok je dôležitý z viacerých hľadísk. Jeho hlavným cieľom je oddych a regenerácia organizmu. Regeneruje sa pri ňom pohybová sústava, oddychuje srdce a kardiovaskulárny systém, ale tiež myseľ a psychika. Odpočinie si aj dýchacia sústava.

Pokiaľ dostatočný spánok mať nebudete, môže sa zhoršiť vaša koordinácia, sústredenie sa a klesnúť výkonnosť organizmu. Zvyšuje sa únava, nervozita, dochádza k bolestiam hlavy a nálada sa výrazne zhoršuje.

 

E-shopy, v ktorých Neospan Forte určite nájdete:

Prezdravie.sk
 • e-shop odporúča 95 % zákazníkov portálu heureka.sk
 • prejavili spokojnosť s kvalitou dopravy aj komunikácie
 • nad 50 eur je dodanie zadarmo
button_do-obchodu
 • e-shop odporúča 94 % zákazníkov heureky
 • priemerná doba dodania je 3,2 dňa
 • nad 9,90 eura je doprava zdarma
button_do-obchodu
LekarenTriVeze.sk
 • internetový obchod odporúča 97 % zákazníkov heureky
 • priemerná doba dodania je 3,2 dňa
 • výborná kvalita komunikácie
button_do-obchodu
 • e-shop odporúča 87 % zákazníkov heureky
 • priemerná doba dodania je 2,8 dňa
 • možnosť osobného odberu
button_do-obchodu

Fázy/cykly spánku

V súvislosti so spánkom sa hovorí o niekoľkých fázach a štádiách. Prvou je fáza zaspávania, zvyčajne trvá len niekoľko minút. Po nej nasleduje fáza NON-REM spánku pozostávajúca zo štyroch štádií. Spánok je najprv plytký a počas neho sa možno prebudiť, potom sa postupne dostáva telo do štvrtého štádia, čiže hlbokého spánku. Počas neho sa regenerujú somatické funkcie. Postupne prichádza návrat prvej fázy a po nej nasleduje REM spánok. Počas tejto fázy dochádza k regenerácii mozgových funkcií. Ide o pomerne známu fázu, keďže práve počas nej dochádza k snom a snívaniu.

Počas spánku sa cykly striedajú a môže dôjsť k vystriedaniu až 4 cyklov REM a NON-REM fáz. Doba trvania NON-REM spánku prevažuje, s REM fázou je v pomere 4:1. V prvej polovici spánku sa striedajú všetky štyri štádia NON-REM spánku, potom sa striedajú už len prvé dve. Najprv majú periódy od 5 do 20 minút, postupne sa predlžujú.

Tip na produkt: Neospan Forte

 • Výživový doplnok s obsahom rastlinných zložiek, vitamínov a minerálu.
 • Vhodný pre ľudí, ktorí potrebujú pomoc so zaspávaním a spánkom.
 • Má tiež upokojujúce účinky.

 

Trvanie spánku

Nemožno presne určiť, koľko by mal človek spať, keďže ide o individuálnu záležitosť. Dôležité však je spať prirodzene dlho a budiť sa samovoľne. Keďže to dnes nie je veľmi možné, mali by ste sa pokúsiť dôverovať svojmu prirodzenému biorytmu. Telo často samo vie, koľko potrebuje spať.

Existuje časové rozmedzie, koľko by mal spánok približne trvať. Najviac potrebujú spať novorodenci, aspoň 16 hodín denne. Dvojročné deti by mali spať od 9 do 12 hodín, bežný človek potrebuje spať 7 až 9 hodín. Čím je človek starší, tým potrebuje spať menej. Starším ľuďom stačí spať len okolo 6 hodín.

Prípravok Neospan Forte priaznivo ovplyvňuje priebeh jednotlivých fáz a tiež kvalitu normálneho spánku.

Tip redakcie: Calmin

 • Výživový doplnok s komplexným zložením na dobrý spánok.
 • Obsahuje unikátnu kombináciu prírodných látok, ktoré pomáhajú k relaxácii, podporujú zaspávanie a kvalitný spánok.

Neospan Forte – zloženie

Výživový doplnok obsahuje extrakt z kozlíka lekárskeho, rumančeka pravého, chmeľu obyčajného, mučenky opletavej a medovky lekárskej. Obsahuje aj olej pomarančovníka horkého, horčík a vitamíny B1, B2 a B6.

Kozlík lekársky/valeriána lekárska pomáha pri úzkosti a nespavosti, pomarančovník horký jeho efekt zosilňuje. Medovka i chmeľ majú upokojujúci účinok, chmeľ navyše pomáha s kvalitou spánku. Medovka pomáha aj pri strese, nervozite a problémoch so spánkom. Mučenka opletavá je vhodná na celkové uvoľnenie a relaxáciu, ovplyvňuje aj kvalitu spánku. Rumanček pravý účinok prípravku podporuje.

neospan forte spánok

Horčík zmierňuje príznaky chronickej únavy, utišuje nervový systém a pomáha napríklad aj pri prevencii srdcových chorôb a arytmie. Vitamín B1 stimuluje účinok nervovej sústavy, B2 je dôležitý pre rôzne orgány, oči i kože a vitamín B6 je dôležitý pre rast a vývoj kostry i metabolizmus červených krviniek.

Tip: Neospan Forte

 • Kombinácia rastlinných extraktov s horčíkom a vitamínmi.
 • Pre ľahšie zaspávanie a kvalitnejší spánok.
 • Vitamíny zlepšujú činnosť nervovej sústavy, horčík znižuje únavu a mieru vyčerpania.

button_chcem-vediet-viac

Neospan Forte – recenzie

Máte problémy so spánkom a uvažujete nad prípravkom Neospan Forte? Skúsenosti s ním sú viac menej dobré. Zákazníkom sa páči, že ide o nenávykový, prírodný produkt, problém majú s pomalým nástupom účinku. Výživový doplnok sa podľa viacerých oplatí vyskúšať.

 

Neospan Forte – cena a dávkovanie

Neospan Forte sa odporúča užívať pol hodinu pred spaním. Treba užiť jednu kapsulu, pre silnejší účinok sú odporúčané dve kapsuly. Pre dosiahnutie dlhodobého účinku je potrebné prípravok užívať dva až tri mesiace.

Výživový doplnok je v predaji v 15-kapsulovom a v 45-kapsulovom balení. Menšie balenie si môžete zakúpiť za 5,89 eura, väčšie za 8,99 eura.

Tip na e-shop: Nakupujte Neospan Forte v kvalitnom obchode

Zákazníci oceňujú na internetovom obchode drmax.sk prehľadnosť stránky i spôsobu objednania. Spokojní sú s kvalitou komunikácie, ale aj rýchlym dodaním tovaru.

chcem nakupovať kvalitnú kozmetiku

Ceny uvedené v článku sa vzťahujú k dátumu 1. 7. 2018.

Zakúpite si vďaka tomuto článku Neospan Forte?

Neospan Forte potrebujete, ak máte problémy so zaspávaním a spánkom
3.7 (73.33%) 21 hlasov
Získajte zľavu 40€ na ubytovanie a užite si letnú dovolenku za výhodné ceny!Získať zľavu
+