Vyberte stranu

Nattokináza je výživový doplnok, ktorý slúži preventívne voči vznikom viacerých ochorení či už srdca alebo ciev. Okrem toho znižuje možnosť infarktu, mozgových príhod a kladne bojuje voči ďalšiemu širokému spektru chorôb.

 

Čo je teda vlastne Nattokináza?

Je veľmi dobrá pre zdravé fungovanie mozgu, srdca a ciev. Získava sa z enzýmu, ktorý je známy najmä v Japonsku a volá sa – Natto. V Japonsku ju získavajú predovšetkým zo sóje. Úlohy enzýmu Natto:

 • štiepi proteíny – najmä fibrín 

 

zdrave srdce

 

 

Čo je fibrín?

Fibrín je proteín, ktorý sa nerozpúšťa a je vláknitého charakteru. Vzniká z fibrinogénu a to v záverečnej fáze počas toho, ako sa zráža krv a to najmä pod vplyvom trombínu. Fibrinogén je jeden druh bielkoviny. Prečo je v našom tele potrebný fibrinogén? Ak sa stane, že sa poraníte a začne Vám rana krvácať začne sa vo Vašom tele diať to, že sa vplyvom enzýmov začne tvoriť vláknitý proteín a spolu s krvnými doštičkami upchávajú porušený stenu cievy. Krvná plazma teda obsahuje bielkovinu, ktorá sa aj za účasti vláken zúčastňujú na zrážaní krvi a následnom zastavovaní krvácania.

Eshopy ponukajúce Nattokinázu: 

 

 • e-shop odporúča 96 % zákazníkov heureky
 • priemerná doba dodania je 2,5 dňa
 • nad 9,90 eura je doprava zdarma
button_do-obchodu
 • e-shop odporúča 89 % zákazníkov heureky
 • priemerná doba dodania je 2,8 dňa
 • možnosť osobného odberu
button_do-obchodu

Enzým Natto v Japonsku

Enzým Natto sa získava zo sóje v Japonsku – konkrétne sa nachádza v rastlinnom syre (fermentovaná potravina zo sóje). Má svoju špecifickú chuť a vôňu a preto je veľmi obľúbenou potravinou v už spomínanom Japonsku. Túto chuť a vôňu zapríčiňuje Bacillus subtilis natto (mikroorganizmus). Ľudia v Japonsku ju už poznali pred vyše 2000 rokmi. Využívali ju najmä v ľudovom liečiteľstve a to najmä pri liečbe ľudí, ktorí mali ťažkosti a problémy so srdcovo-cievnym systémom, ako prevencia pred chorobou beri-beri a tiež u ľudí, ktorí trpeli neutíchajúcou únavou a vyčerpanosťou.

nattokináza

 

 

Enzým Natto v Nattokináze a dôležitosť funkcií krvi v tele človeka

Ľudia v Japonsku vedeli už dávno o tomto enzýme, ktorý má neuveriteľné liečivé účinky. Čo je dôležité spomenúť, je to, že jeho základom je napríklad rozpúšťať krvné zrazeniny, znižovať viskozitu krvi a samozrejme – obmedzovať jej zrážanie. Dbá teda o správny prietok krvi v ľudskom organizme a bráni zrážanlivosti krvi. Krv je dôležitá pre fungovanie celého tela. My ľudia si ani neuvedomujeme za čo všetko je krv v našom tele zodpovedná a čo všetko má na starosti. Spomeňme si niečo málo o jej funkciách:

 • samozrejmosťou je zabezpečovanie metabolizmu všetkých buniek v tele
 • reguluje organizmus
 • privádza do tela živiny, kyslík, vitamíny a hormóny
 • odvádza z tela telu škodlivé látky
 • udržuje stálosť tlaku
 • slúži ako transportný prostriedok k rozvádzaniu tepla v organizme
 • veľkú úlohu hrá vtedy ak treba organizmus obraňovať pred infekciami a chorobami
 • riadi krvný tlak – reguluje ho 

 

Ak sa niečo na fungovaní v organizme “pokazí” začínajú vznikať rôzne choroby a ochorenia. Medzi rôzne ochorenia krvi patrí napríklad aj otrava krvi, hemofília, leukémia, anémia. Tí, ktorí vedia niečo viac o niektorej z tejto chorôb alebo ňou trpeli, vedia, že to nie je žiadna sranda. Prúdenie krvi v našom tele berieme ako samozrejmosť a väčšinou jej nevenujeme pozornosť – príde nám to ako niečo ustálené, ničo čo by malo byť za každých okolností v poriadku.

Tip redakcie: Hemoxin hemoxin

 • prispieva k normálnej činnosti cievnej sústavy
 • podporuje zdravie žíl a ciev
 • prispieva k normálnej tvorbe kolagénu pre normálnu funkciu krvných ciev

Účinky Nattokinázy

Vyššie sme spomínali aké dôležité je aby krv v našom tele prúdila a “fungovala” správne. Veľkým problémom začne byť to ak sa krv v našom tele začne (nedajbože) na niektorých miestach zrážať. Hovoríme teda o trombóze. Nattokináza teda podporuje prúdenie krvi v každej časti nášho tela a riadi jej činnosť a preto spomínanej trombóze zabraňuje. Enzým Natto má za úlohu podporovať hustotu minerálov kostí a tým predchádzať osteoporóza. Okrem toho chráni telo pred tvorbou rôznych vredov, ovplyvňuje posttrombotické stavy a zlepšuje prietok krvi (končatiny viac nebudú nedokrvené). Okrem toho jej užívaním prechádzate aj ateroskleróze.

Prečo sú nebezpečné trombóza, osteoporóza a ateroskleróza?

Trombóza = pod týmto pojmom si môžeme predstaviť tvorbu krvných zrazenín v cievach. Krvná zrazenina sa tvorí vtedy ak je cieva príliš úzka a prietok krvi v cievach potom nefunguje tak ako by mal – cieva sa upchá. S trombózou sa vo väčšine prípadoch stretávame v dolných končatinách, a to v žilách. Krvná zrazenina v žile = flebotrombóza. Sprevádzajúce znaky trombózy sú napríklad bolesť v nohe, opuchnutie lýtka.

 

nattokináza

 

 

Osteoporóza = zvýšená lámavosť a krehkosť kostí. Prečo? Pretože látková výmena, ktorá prebieha v kostných tkanivách nefunguje normálne a tým sa v kosti zmenšuje množstvo kostnej hmoty, čo vedie k poruche “architektúry” kosti. Podobná osteoporóze je osteomália – kosti nie sú lámavé, ale mäkké a nedochádza k ich lámaniu ale zmene ich tvaru (dochádza k ich deformácii).

Ateroskleróza = je veľmi vážne ochorenie tepien v ľudskom tele. Spočiatku nijako nebolí, nno potom však môže až vziať život. O čom je teda reč? O ukladaní tuku do tepny, kedy sa tuk ukladá do poškodenej steny tepny a tým sa znižuje prietok krvi.

Eshopy ponukajúce Nattokinázu: 

 

 • e-shop odporúča 96 % zákazníkov heureky
 • priemerná doba dodania je 2,5 dňa
 • nad 9,90 eura je doprava zdarma
button_do-obchodu
 • e-shop odporúča 89 % zákazníkov heureky
 • priemerná doba dodania je 2,8 dňa
 • možnosť osobného odberu
button_do-obchodu

 

 

Nattokináza – cena, recenzie, skúsenosti

Vyššie ste si mohli prečítať o vážnosti niektorých ochorení a týmto by sme chceli odporúčať práve Nattokinázu. Je pre telo veľmi prospešná a jej cena je priaznivá a dostupná pre každého. Recenzie na tento príspevok sú kladné a veľa z nich nájdete aj napríklad na Heureka.sk.

Overení zákazníci si Nattokinázu pochvaľujú a preto ju odporúčajú ďalej. Veľa z nich, bola Nattokináza odporúčaná viacerými špecialistami. Hovoria, že kúpou tehto výživového doplnku dokážete prechádzať viacerým ochoreniam a veľa z nich ju začalo užívať až vtedy keď už bolo najhoršie. Preto netreba šetriť peňaženku a vyskúšať Nattokinázu čím skôr!

 

Tip na e-shop

Prípravky je najvhodnejšie nakupovať v overenom e-shope. K takým určite patrí aj internetový obchod drmax.sk, ktorý odporúča 96 % zákazníkov heureky. Spokojní sú s prehľadnosťou obchodu, cenami, i rýchlou dopravou.

Vyskúšali ste už niekedy výživový doplnok Nattokináza? Ak áno, budeme radi ak nám Vašu skúsenosť napíšete v komentári!

 

Nattokináza – predchádzajte infarktu
4.1 (82.5%) 8 hlasov
Získajte zľavu 40€ na ubytovanie a užite si letnú dovolenku za výhodné ceny!Získať zľavu
+