Vyberte stranu

Medovicový med je červenohnedý tmavý včelí med. Niekedy môže dosiahnuť až čiernu farbu, ktorá má zelené odtiene. Bežný med z kvetov je v porovnaní s medovicovým medom menej bohatý na výživné látky. V medovicovom mede je totiž oveľa viac výživných látok a považuje sa za med veľmi vzácny. Tento med sa vyrába v období premnoženia vošiek. Za jeho tmavšiu farbu sú zodpovedné viaceré rastlinné farbivá, ktoré zahŕňa napríklad aj miazga drevín. Na vzduchu totiž menia farbu a to spôsobuje to, že med je tmavšej farby. S farbou sa mení aj chuť tohto medu. Samotný med je veľmi bohatým zdrojom viacerých látok, no tento obzvlášť.

 

Medovicový med a niekoľko zaujímavosti o ňom

Už vyššie sme spomínali, že tento druh medu sa vytvára v období, kedy sa v lesných porastoch vyskytuje viac vošiek ako by malo. Konkrétne, ide o medonosné vošky. Tráviace ústrojenstvo vošiek má “na svedomí” veľa telu prospešných látok. Medovicu totiž zanechávajú na listoch či ihličí a odtiaľ ho už klasicky zbierajú včely. Je maximálne bohatý na látky ako invertné cukry a zložené cukry, tiež dextríny a mnoho ďalších minerálnych látok. Včely medovicu zbierajú až keď odkvitnú všetky peľové rastliny a preto si môžeme byť istý, že ide práve o medovicový med. Ba čo je zaujímavé, určite ste si medovicu mohli všimnúť aj vy. Niekedy je ju totiž vidieť na stromoch alebo rastlinách ako sekrét, ktorý je vylučovaný.

 

včela

 

Prečo je medovicový med taký výnimočný?

Je ťažko dostupný. Každý rok je iný a preto aj aj tento med nie je dostupný každoročne. Zaleží od počasie, podmienok a v neposlednom rade, od vošiek. Výnimočný je aj pre svoje zloženie. Kopec vitamínov a minerálov, ktoré v ňom môžeme nájsť, robí naše telo zdravším, vitálnejším a silnejším. Denne stačí konzumácia jednej čajovej lyžičky a Vaše telo sa Vám poďakuje. Toľko čo svoju telu dodáte v jednej čajovej lyžičke medovicového medu, by ste obyčajného medu museli skonzumovať až 2-4 lyžičky. Je veľmi populárnym a právom po ňom siahajú aj Arabi a Nemci. Celkovo je medu viacero druhov, no zo všetkých je práve medovicový med tým najvzácnejším.

Tip na kvalitný e-shop:

babičkinazahrada
 • priemerná doba dodania je 3 dni
 • overený predajca
 • zákazníci sú spokojní s kvalitou výrobkov
button_do-obchodu

 

Medovicový med a ďalšie informácie o ňom

Samotnú medovicu, ktorá tvorí základ medovicového medu, produkuje hmyz. Na úvod by sme však chceli upozorniť, že medovicu netreba pokladať za odpadový produkt hmyzu. Kde je teda rozdiel? Medovica vo svojom zložení nezahŕňa kyselinu močovú. Medovica teda vzniká tak, že po tom čo príde voška ku listu, nabodne ho, tak prechádza jej tráviacou sústavou a nakoniec ho vylučuje na listy či ihličie, odkiaľ ho zberajú včely. Medovica je včelami zbieraná z kvetov či listov ako posledná. Ideálne podmienky počasia na vznik medovicového medu sú keď je vlhko a teplo. Nemalo by však pršať a už vôbec nie dlho. Ide o to, že vplyvom dažďa by sa mohla voškami vyprodukovaná medovica z listov či ihličia zmyť. Tento med je dostupnejší najmä vo vyššej nadmorskej výške a preto včelári neraz putujú so svojim včelami vyššie.

 

med

 

Ako konzumovať medovicový med?

 • odporúčaná je jedna čajová lyžička do dňa
 • odporúčaný používať ako liek – dokáže “udrieť do hlavy”
 • nie je vhodný do čaju alebo koláčov
 • môžete si ním natrieť aj chlieb
 • nie je vhodný pre deti
 • nie je vhodný, pre ľudí, ktorí majú problémy tráviaceho charakteru – týmto ľuďom sa odporúča konzumovať ešte menšie množstvo ako jedna čajová lyžička
 • vhodný, pre ľudí alergických na peľ – pretože obsahuje iba zanedbateľné malé množstvo peľu (niekedy peľ neobsahuje vôbec)
 • vhodný aj pre ľudí, ktorí tŕpia astmou 

 

Tip: Vyskúšajte aj MANUKA MED

Názov Popis produktu Kde kúpiť? Zistiť cenu

Manuka Health – Manuka med MGO™ 400+, 250g

 

 • vysoký obsah metylglyoxalu
 • vyskúšajte prírodnú náhradu liekov
Herbatica.sk | Zľavové Kupóny a Kódy (3x) | Zľava 2 ...

button_do-obchodu (1)

Manuka med MGO™ 250+

MANUKA MED MGO™ 250+

 • antibakteriálne účinky
 • krémová textúra medu
www.BabickinaZahrada.sk

 

button_do-obchodu (1)

Manukový med Watson 100+ – 250g

Manukový med Watson 100+ - 250g

 • kvet pestovaný na Novom Zélande
 • vysoké liečivé účinky

button_do-obchodu (1)

Medovicový med a jeho účinky

Má oveľa viac blahodarných účinkov ako klasický bledý med. Vitamíny, minerály a ďalšie telu užitočné látky vedia telo nielen detoxikovať a očistiť, ale pomáhajú ho aj liečiť. Vhodne pôsobí aj na našu srdcovo-cievnu sústavu a podporuje teda správne fungovanie srdca a ciev. Je vhodný aj pri problémoch s imunitu , pretože dokáže nakopnúť našu obranyschopnosť. Má protizápalové, antiseptické a tiež antibakteriálne účinky. Dokáže hojiť povrchové rany a preto ho vyhľadávajú aj ľudia, ktorí majú problémy s hojením ťažkých rán. Má tiež upokojujúce účinky dokáže organizmus z časti upokojiť. Priaznivo bojuje proti stresu a pomáha zvládať stresové situácie a iné ťažkosti. Je veľmi vyhľadávaným aj pri zápale pľúc či iných ochoreniach horných dýchacích ciest. Užívať ho preto môžu aj muži a ženy, ktorí sa snažia dbať o svoje zdravie. Je vhodný pre všetkých dospelých, no deti by sa jeho užívaniu mali vyhnúť.

 

med

 

Medovicový med – cena

Tým, že je tento druh medu taký vzácny, je ťažšie dostupný a s jeho výnimočnosťou stúpa aj cena.

 

Medovicový med – recenzie

Na internete je dostupných veľa recenzií, ktoré o tomto druhu medu hovoria iba v pozitívnom zmysle. Rozhodne stojí za vyskúšanie. Jeho bohaté účinky na seba nenechajú dlho čakať a Vy budete prekvapený. Veľa ľudí po ňom nesiaha len vtedy ak majú nejaký zdravotný problém. Je kupovaným aj tými, ktorí sa snažia svoje zdravie udržať v poriadku a byť stále fit a fresh.

 

Tip na kvalitný e-shop:

babičkinazahrada
 • priemerná doba dodania je 3 dni
 • overený predajca
 • zákazníci sú spokojní s kvalitou výrobkov
button_do-obchodu

Medovicový med – skúsenosti

Spokojná zákazníčka hovorí, že sa dlho rozhodovala, či do tohto medu investovať, no nakoniec to predsa len riskla. Vyzdvihuje príjemnú chuť medu a tiež jeho super účinky na telo. Vitamíny a minerály, ktoré prijímala v tabletovej forme predtým, znížila. Každý deň siahla po tomto mede a hovorí, že odkedy ho užíva, cíti sa oveľa lepšie. Veľmi jej tiež pomohol prekonať kašeľ, ktorý u nech dlho pretrvával a nevedela si s ním nijako pomôcť. Odkedy však užíva tento med, je to oveľa lepšie a kašeľ takmer úplne zmizol.

Tip na kvalitný e-shop: Kde nakupovať medovicový med

Odporúčame ho nakupovať v obľúbenom internetovom obchode Babičkina Záhrada

chcem nakupovať kvalitnú kozmetiku

Vyskúšali ste už niekedy medovicový med? O svoju skúsenosť sa s nami podeľte v komentári!

Medovicový med – prečo je pre telo prospešný?
4.7 (94.67%) 15 hlasov
Získajte zľavu 40€ na ubytovanie a užite si letnú dovolenku za výhodné ceny!Získať zľavu
+